Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2015, 23:11   #8941
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Nexe, taman posla, roditelje/familiju nikad nismo ni puštali da se otuđe jer(da te podsetim)...



...i ne shvatam kako to neko može sebi da dozvoli??? Mučan film baš zbog toga, a gledao sam razna sr@nja.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 23:33   #8942
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke


Takodjer, neki dan pogledao Fury (2014) koji sam zeljno išcekivao. Mislio sam da ce ispasti neki sirovi WW2 uredak sa tenkovskim bitkama, sirovom mehanikom, blatom, rovovima itd... u današjem vremenu se sa CGI scenama moze napraviti fantazija. To cekam sa WWll jos od Avatara.

U neku ruku, to je film i htio da bude sa onim prikazima mrtvih tijela, kako je sve surovo bez kompromisa.

Sa tehničke strane je dobar. Fotografija, kadrovi, nacin snimanja.. za desetku. U svemu ostalom failaju.

Slazem se gore sa komentarima. Film je jednostavno prikazao jednu tenkovsku jedinicu u herojskom okruzenju. Onde bi se Arnold Švarci sa bazukom na ramenu brzo uklopio.

Negdje na pola filma je malo falilo da ga ugasim jer je djelovao totalno kao propaganda.. ali sam se strpio pa nastavio. Neka im je na sramotu.

Kraj filma je tacka na "i" cijele petetike, sladunjavosti i nerealnosti jednog ratnog filma.

Spoiler za vfsdgsdf:
Nakon sto je mladi vojnik dotrcao do njih, imali su vremena da se opijaju dok se boje ne rastope. Kao da su puzali do njih kao onaj snajperista.

Beskonacno trcanje neprijateljskih vojnika u stranu sa glavne ceste je djelovalo kao da ponavljaju jednu scenu deset puta. Nevjerovatno koliko je neprijatelj glupo izgledao u scenama kada oni postranice trce pored tenka cekauci da ih neko skine bez ikakve namjere da bilo sta urade da li tenku ili da se sklone u zaklon.

Sami kraj, kada neprijateljski mladi vojnike precuti jednog od glavnih aktera jednostavno vrijedja gledaoca.


Sve u svemu, kako rekoh. Za mene herojski propagandni film sa dosta gresaka. Da nije lijepo izgledao na oko, bila bi i niza ocjena. 5/10


Zbog tvog i nekoliko postova pre tvog zamalo da mi Fury ostane zakopan medju oko 3TB neodgledanih filmova.
Na moju i supruginu srecu, neplanirano kliknuh na film i pocesmo da gledamo.
Tacno je da ima malo preterivanja, ali film drzi paznju i pravo je uzivanje gledati ga. Imao sam osecaj da je igra Company of Heroes ozivela pred nasim ocima.

Od mene vrlo dobrih 8/10 za film.
Topla preporuka za svakoga ko zeli dobru ali malo brutalnu zabavu.
Solidna gluma, neobican pogled na ww2, i fantasticni efekti.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
malo blesav (8.1.2015)
Stara 8.1.2015, 23:44   #8943
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odličan film. Efekti su, kao što kažeš, baš dobro uradjeni, projektili koji lete i zviždući meci, sa iole ozbiljnijim zvučnicima postaje prava senzacija.
I pored toga film je odličan, da sam hteo nešto realno i istorijski tačno gledao bih dokumentarni film, malo preuveličavanja ne može da škodi.

Ja odgledah i Lone Survivor. Isto odličan, al iako tvrde da je zasnovan na istinitim dogadjajima, ja teško mogu u to poverovati.
Ajde, na stranu to što su
Spoiler za a:
američki vojnici nenadyebivi, čelični, preterano jaki i izdržljivi i besprekorno precizni

al stvarno mi nije jasno zašto bi
Spoiler za b:
onaj čovek koji ga je spasio, rizikovao bukvalno čitavo svoje selo da bi pomogao nepoznatom američkom vojniku? Potpuno besmisleno.


U svakom slučaju, odličan i zabavan film, vredan gledanja.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 0:07   #8944
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Прође година и покушао сам да погледам све што сам сматрао да ваља. Још нисам Interstellar и Pingvine чекам боље копије. Дефинитивно је по мени најбољи ове године The Judge . Недавно сам погледао и задњег Хобита. Заиста би неко требао рећи Џексону да коначно и прочита нешто од онога што екранизује. Штета толиких пара...
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 4:13   #8945
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lolita (1962)



Екранизација чувеног литерарног дела (које, наравно, нисам прочитао), чија је главна женска улога постала архетип и синоним свих "лолита" пре и после, у режији прослављеног Стенлија Кјубрика.

Прво, баш дуго нисам гледао нешто овако "маторо" (филм је црно-бели). Друго, ма колико да сам желео да ми се допадне, одређене наративне технике су баш превазиђене и готово наивне.

Са друге стране, глумци знају итекако да глуме, а кастинг је урађен феноменално (са све сјајним Питером Селерсом), мада је главна звезда свакако дражесна Сју Лион, чију улогу у овом филму превазилази једино њен приватни и буран живот. Но, небитно.

Филм нажалост пати од драстичне цензуре (и аутоцензуре), тако да осим пуких наговештаја овде слабо има есенције контраверзе коју је књига изазвала, што је велика штета. Уосталом, и сам Кјубрик је рекао за филм "да сам знао да ће испасти овакав, не бих га ни снимао!", и ту ја не бих ништа више додавао.


Lolita (1997)


Заинтригиран патњом Кјубриковог дела, открио сам и својеврстан римејк (одређене сцене су буквално 1:1) који је додао све оно што је цензор узео - филм ће вас "флешовати" еротиком, а малолетна Доминик Свејн изгледа још малолетније (у Набоковом делу фигурира лик Лолите која има 12 година), морам да признам да су одређене сцене поприлично "edgy", иако ми се заправо Доминик уопште не допада и у односу на Сју Лион је поприлично безвезе (мада и сама Сју страховитио личи на моју омиљену глумицу, те је добила огроман плус), али то је све мајсторски одрађено. Допао ми се и Џереми Ајронс, а целокупно гледање римејка је занимљиво јер је јасно видљиво колико је филм отишао у пре емотивном него техничком смислу, макар када говоримо о глуми (вероватно потребна контраспрега технолошким достигнућима).

Нажалост, када контраверзност зађе ту негде око половине филма, утисак се квари, као да се није размишљало шта урадити осим тога, Кјубрик је променио редослед догађаја, овде имамо готово беживотни пулс у очекивању епилога. Као да је све "збрзано", не знам...


Top Gun (1986)

Чувени амерички регрутни филм у праскозорје Заливског и свих осталих ратова (а било их је) за које је било потребно имати потребан персонал и дати им инспирацију. Филм једноставно има моралну импликацију која му се не може опростити у том смислу.

Међутим, опет правим паралеле - да ли сте гледали новије филмове ове врсте? Мегабајте "твитова" у којима се захваљује војницима који "бране слободе и амерички начин живота"? Патетика није права реч за то и ја тешко да могу да издржим да одгледам до краја такве наслове.

Камо среће да су и ти новији филмови овако кул и да пропаганда има овакав тон! Пазите сад - у филму сунце вечито залази (и никако да зађе), Тони Скот мајсторски руководи фотографијом (на ову тему је докторирао у True Romance), док Стив Стивенс свира у позадини познату мелодију... До "Берлина" и синтизајзера већ сте готови и схватате да је филм забаван. Чак и мени сада (не због филма већ због Кење Веста, техна и домаћег хип-хопа) тај поп `80-их сада звучи као песма сирена. Нешто смо изгубили, не само као однос уметник-дело-конзумент, већ као цивилизација. Филм баш дуго нисам гледао, сјајно вече то беше.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Picard (9.1.2015), Skenderevo (9.1.2015), Wolverine (14.1.2015)
Stara 9.1.2015, 16:31   #8946
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

malo blesav
sto se tice lone survivor malo istrazi o tom selu i njihovoj kulturi i tradiciji u takvim situacijima i malo pogledaj kako i dalje ovaj lik sto je prezivio i ovaj sto ga je spasio se vidjaju uprkos problemima izmedju ove dvije vjere i nacije
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
malo blesav (9.1.2015)
Stara 9.1.2015, 17:37   #8947
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Enemy (2013) - jedan od onih filmova koj nosi subliminalne poruke pa morate da obratite paznju na brojeve koji se pojavljuju, na knjige koje stoje na policama sta pise, na raznorazne paukove i paukove mreze itd. .ene licno to zamara. Sam film nije nesto tesko shvatiti ali trebam Vam mozda jedno sat vremena pose filma da razmislite i kao kad sastavljate one slagalice pa dok stavite svako parce gde treba i na kraju dobijete sliku sa kutije a upravo slika sa kutije tj poster dovoljno govori o cemu se radi. Nije za svakog a mene licno film vise smori nego sto mi se dopao i dao sam mu nisku ocenu iz prostog razloga sto ne volim ovakve filmove i ako sam uspesno resio slagalicu jednostavno smori me dok gledam. Imam utisak da sam redielj misli da je film mnogo pametniji nego sto jeste ali oet ponavljam dosta je spor i dosadan a za mene to nije dovoljno ali siguran sam da ce se nekima i dopasti pa ko voli filmove tipa David Lynch meets Alfred Hitchcock s tim sto ovog prvog ja ne podnosim a drugog obozavam a ovo je ipak vise film tipa D.Lynch
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	EnemyTiffHeadteaserposterFirst5901.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	80,7 KB
ID:	51355   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Enemy-2013-Movie-Poster.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	93,0 KB
ID:	51356  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2015, 22:11   #8948
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Enchanted

Предиван филм. Бајка у живом свету, урађена на најпозитивнији начин. Одличан сценарио, изузетна глумачка постава и глума, посебно Ејми па ако волите фантазију, ово је идеално за вас. Радња је тотално непредвидива на моменте, а има и доста смешних сцена. Једва чекам наставак, па да видим како ће то изгледати, а надам се најбољем.
Оцена 9/10.

A Walk Among the Tombstones

Лиамови филмови су феномен акције. Лик је рођен за овакав тип филмова. Краљ. Филм је одличан. Јако добра прича, изузетна радња, напета, ишчекујући темпо. Може да подсети на неке његове раније филмове, али је овај пут детективска интригантна прича па је реч о нечему мало свежијем, а и доста блиском реалном, што је још боље. Није било много претеривања, а и све је добро уклопљено па према томе, изузетна препорука и кајање што нисам раније одгледао. Скоро сви његови филмови ми се изузетно свиђају, просто невероватно.

Spoiler za О мени и овом жанру:
Да додам и да више оцене дајем посебно овом (под)жанру који просто обожавам, као и реалније mindblowing приче, јер ме прикују и да размишљам (Prisoners, A Beautiful Mind и слично). Дакле, очигледно имам специфичан укус. Само да филм није успорен, смарачки, ћуталачки и томе слично.
Оцена 8,5/10.

The Maze Runner

Добар филм, пристојна глума (млади су глумци) и симпатична причица, иако сам на моменте већ препознавао (и претпостављао) шта ће бити, али је то све доста добро урађено. Што је ближи крај, то је боље. Једно од бољих филмова 2014. године и могу написати да препоручујем и да ме баш интересује наставак.
Оцена 7,5/10.

Guardians of the Galaxy

Или ми се стварно није много свидео или сам тај дан заиста био сморен, али како год, чим филм има толико похвала, ја нмг да пишем тек тако против. Међутим, то вече нисам уживао у овом филму, није ми се свидела прича нешто посебно, као ни форе, ни ликови, сем пар занимљивих ствари, а светла тачка је она лепа планета пред крај филма. Ко зна, можда би ми се други пут више свидело.

Spoiler za О филмовима са причом у Свемиру:
Занимљивије постаје после можда пола сата, али мени недовољно. Овај филм је још један доказ да не волим (или ми не леже) филмове/серије са причом смештеном у Свемиру (сем нпр. Звезданих ратова), а и да се тешко привикавам на њих. Нису ми се свидели Serenity, Prometheus, Gravity (вишу оцену сам дао ради реда, јер сам то гледао као приказ докле иде технологија у смислу – где је граница у реалности приказа), Star Trek (само сам 2 задња филма гледао) итд. па и то можда утиче на утисак.
Оцена 6,5/10.

П. С. Планирам да одгледам The Judge, Whiplash, Nightcrawler, The Imitation Game и The Equalizer јер мислим да ће ми ових 5 филма лећи као и Fury којег сам ставио да се скида.

Gone Girl ћу избећи, јер ми је иритантан филм (делује ми тако...).

Poslednja ispravka: Romantic (9.1.2015 u 22:27)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
mp3lopov (10.1.2015)
Stara 10.1.2015, 0:17   #8949
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Enemy (2013) - jedan od onih filmova koj nosi subliminalne poruke pa morate da obratite paznju na brojeve koji se pojavljuju, na knjige koje stoje na policama sta pise, na raznorazne paukove i paukove mreze itd. .ene licno to zamara. Sam film nije nesto tesko shvatiti ali trebam Vam mozda jedno sat vremena pose filma da razmislite i kao kad sastavljate one slagalice pa dok stavite svako parce gde treba i na kraju dobijete sliku sa kutije a upravo slika sa kutije tj poster dovoljno govori o cemu se radi. Nije za svakog a mene licno film vise smori nego sto mi se dopao i dao sam mu nisku ocenu iz prostog razloga sto ne volim ovakve filmove i ako sam uspesno resio slagalicu jednostavno smori me dok gledam. Imam utisak da sam redielj misli da je film mnogo pametniji nego sto jeste ali oet ponavljam dosta je spor i dosadan a za mene to nije dovoljno ali siguran sam da ce se nekima i dopasti pa ko voli filmove tipa David Lynch meets Alfred Hitchcock s tim sto ovog prvog ja ne podnosim a drugog obozavam a ovo je ipak vise film tipa D.Lynch
Evo i ja pogledao,i nikako mi nije legao,ne samo da je ova slagalica/zagonetka zamrsena,nego jednostavno dosta tog nije receno a imam dojam da ni sam autor nije sasvim siguran sta je htio da kaze,par puta sam htio da prekinem film i ugasim..
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 3:47   #8950
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

Gone Girl ћу избећи, јер ми је иритантан филм (делује ми тако...).


Mislim da bi se debelo zeznuo, bas zato sto ti deluje tako........
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 4:05   #8951
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja nisam nista znao o filmu pre nego sto sam ga odgledao, i opet mi je iritantan
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 11:54   #8952
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobar film je Gone girl. Drugaciji od ostalih, definitivno u top 10 (2014).
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 19:57   #8953
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da slazem se Gone girl je sigurno u top 10 bar ono sto sam ja gledao ove godine.
Girl whit dragon tattoo je po meni zaista prosecan/los film osim glume i tehnickog dela ali zato se Fincer iskupio sa ovim drugim filmom u trilogiji...Pogledao sam ga skoro u jednom dahu i ako film traje preko 2.30h
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 21:20   #8954
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Da slazem se Gone girl je sigurno u top 10 bar ono sto sam ja gledao ove godine.
Girl whit dragon tattoo je po meni zaista prosecan/los film osim glume i tehnickog dela ali zato se Fincer iskupio sa ovim drugim filmom u trilogiji...Pogledao sam ga skoro u jednom dahu i ako film traje preko 2.30h
Cekaj brate, nije Fincer izbacio nastavak Koliko znam on je radio remake prvog i na tom se stalo, dok je u svedskoj/danskoj izbacena trilogija...

Inace moram da rantujem ovde, nasi prevodioci su kriminalno losi, osim mozda Gangule sa titlovi.com, nemaju pojma. Sta im se ne svidi ili sta ne cuju, to ne prevedu, fraze cesto mesaju, bukvalisu iste. Zadnje sam odgledao The Judge po drugi put, sad s nasim prevodom i totalno se zgranuo. Tako da savet za sve koji iole poznaju engleski da predju na engleske titlove, barem ih transkribuju kako treba...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Leonida (10.1.2015), N3n0 (11.1.2015)
Stara 10.1.2015, 21:32   #8955
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bas tako. Uzas kako vecina prevodi. Titlove jedino skidam zbog mojih matoraca, ali ipak mi je zao sta sve moraju da citaju tokom filma .
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
nexexcalibur (10.1.2015)
Stara 10.1.2015, 21:44   #8956
gagi011t
Veteran
 
Član od: 20.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 727
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 426 puta na 202 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja cesto iskoristim onaj engleski titl sto dodje uz film (ako dodje), em je syncovan, em je tacan. Kad skinem neki domaci titl ne ocekujem da bude savrsen, ljudi koji to rade nisu placeni za to.

Ali ono sto je meni kriminalno je kako nasi majstori, i to zvanicnici oni koji treba da odluce pod kojim ce imenom film ici u bioskope prevode imena filmova. Npr. Now you see me je Velika iluzija. Samo jedan od primera, a ima ih mnogo.
gagi011t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku gagi011t na korisnoj poruci:
Crytek (10.1.2015), polarnimeda (10.1.2015)
Stara 10.1.2015, 22:31   #8957
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^
potpuno se slazem, ali moram da dodam da je ponekad opravdano. u slucaju koji si naveo, "sad me vidis" bi moglo i moralo da prodje. ako autor nije zeleo da naslov bude ocigledniji, treba to i ispostovati.

sa druge strane (navescu poslednji primer kojeg se secam), na trenutak sam pomislio da je "lavirint" nedovoljno dobar prevod za "maze runner", ali sam i brzo skapirao da je tvrdoca naseg jezika ponovo bila nezgodna za pitak prevod... "trkac u lavirintu" ili slicno - bezveze...

a ima i prevoda kod kojih apsolutno ne mozes da reagujes bolje... "don't be a menace to south central while drinking your juice in the hood" - "napaljeni ulicari".

u vezi engleskog prevoda.. meni super dodje i kada gledam engleski film (ako vec nisi mislio na to). nekada mi je lakse da citam nego da razumem sta glumci mrmljaju, jos ako moram da smanjujem da mi muzika ne bi raznela prozore..... a opet, nekad su i mrmljanje, sapat i slicno vazni elementi filma, koje ne treba cackati...

negooo, ako je neko pogledao koji dobar horor u 2014. a da ga nije provukao ovde, bilo bi lepo... jer, malo mi fali da u krizi probam "13 sings" ili "the damned", a ne obecavaju mi bas mnogo na prvu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 23:28   #8958
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Naravno da ima fraza koje ne mogu da se prevedu, ili neke stvari vezane za stranu kulturu, npr. kazu 'drogiras se kao Charlie Sheen', pa nasi stave 'drogiras se kao Ceda Jovanovic' To mi npr. ne smeta i ponekad mi je cak smesno. Sa druge strane, sto neko rece, oni to rade za dzabe, mada sam primetio da su hrvatski prevodioci daleko azurniji, nasi uglavnom uzmu njihov rad i srede neke rece, a nekad ni to.

Primer iz The Judge, RDJ na prste broji mesece onako na brzinu, od januara do jula cini mi se, a oni u prevodu stavili en-den-dini-sava-raka-tini...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 23:34   #8959
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Можда и одгледам Gone girl...али када не будем имао шта да гледам.

А што се тиче превода, па већина нас зна енглески изузетно добро, а превод нам служи да нас граматички ту и тамо усмери и да научимо по коју нову реч, фразу и томе слично. Ми само повремено бацимо поглед на речи које баш не знамо, јел да...
Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
нpr. kazu 'drogiras se kao Charlie Sheen', pa nasi stave 'drogiras se kao Ceda Jovanovic' To mi npr. ne smeta i ponekad mi je cak smesno.
Браво. Ово је једна од позитивних ствари наших лоших преводилаца, имају смисла за хумор.

Coraline

Аууу...Заиста сам уживао у овом предивном стоп моушн филму, а нисам љубитељ стоп моушн филмова. Апсолутно је све складно и урађено тако лепо, да би тражење мане било грех. Прича је главни адут, као слагалица. Део по део све до самога краја.
Оцена 9/10.

Rio 1

ВРХ филм, још ако волите животиње, пре свих птице, уживаћете. Voiceover је изузетан, можда и адут оба дела. Прича је такође похвална, као и форице које нису излизане већ фино искристалисане и дочаране. Екипа је урадила сјајан посао и огромна препорука за ово.
Оцена 8/10.

Rio 2

Критике наставка не треба слушати превише, јер онда испада да други део није нешто посебно, иако је реч о одличном филму (некима и бољем од 1. дела). Мени је ово било доста добро урађено, са сличним форама из 1. дела, тако да га не бисте смели пропустити. Трилогија ће бити одлична, ако и 3. део буде на нивоу прва 2.
Оцена 7,5/10.

Corpse Bride - Занимљиво, мада ништа посебно колико је нахваљен. Гледљиво је, мало мрачно, а прича је веома интересантна. У почетку делује језиво, али после се све слеже.
Оцена 7/10.

The Boxtrolls - Симпатичан филмић, али ни ово није ништа посебно. Идеја је занимљива, а док сам ово гледао, нисам се нешто науживао. У сваком случају, ништа не бих изгуби да сам пропустио.
Оцена 6/10.

Poslednja ispravka: Romantic (11.1.2015 u 0:00)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 12:58   #8960
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odavno nisam nista postavljao ovde,gledalo se svasta ali ova 2014 bese losa sto se tice filmova,retko koji film bih mogao da izvojim da je bio sjajan.Holivud zadnjih godina los,ali zato hvala bogu postoje i druge kinematografije.Iskreno mrsko mi je malo da pisem pa zato skoro i ne postujem ovde,ali film koji sam odgledao bi bilo zaista steta da ne odgledate.
http://www.imdb.com/title/tt0260991/
Film je zaista sjajan,vec par dana me drzi.Sjajna prica,gluma sve..posebno mi se svidja se vodilo racuna o svakom elementu filma,svakoj sitnici..zaista je mu je tesko naci i jednu manu.Chan wook Park je reditelj i po nekom mom misljenju ovaj film je u rangu Oldboya.Velika preporuka od mene.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (12.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com