Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2015, 23:21   #8981
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Imam utisak da se čitav žanr tretira kao trećerazredni. Ili to možda, oni koji nemaju para, snimaju horore pa biva kao što uglavnom jeste?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 4:34   #8982
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Whiplash
http://www.imdb.com/title/tt2582802/?ref_=ttmd_md_nm



Perverzija od filma, u svakom smislu te reci. Gledao sam film njihajuci se u fotelji, zaista odlican od pocetka do kraja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
BiTrAtE (4.3.2015), ezenkiel (20.1.2015), vitezkoja (14.1.2015), vlad (19.1.2015)
Stara 13.1.2015, 22:00   #8983
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gone Girl
Dobar film, nepredvidiv. Odlična atmosfera, nekako tmurna, downtempo, pomalo me podseća na Prisoners.
Uzgred, zamolio bih da mi preporučite još nekoliko trilera na ovaj fazon, thanks
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 22:22   #8984
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Gone Girl
Dobar film, nepredvidiv. Odlična atmosfera, nekako tmurna, downtempo, pomalo me podseća na Prisoners.
Uzgred, zamolio bih da mi preporučite još nekoliko trilera na ovaj fazon, thanks
Slicno u smislu triler misterija:
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
The Game (1997)
Gone Baby Gone (2007)
Fracture (2007)
The Third Man (1949)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
malo blesav (13.1.2015)
Stara 14.1.2015, 0:20   #8985
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Uzgred, zamolio bih da mi preporučite još nekoliko trilera na ovaj fazon, thanks
Ovo je tema za davanje preporuka i diskusiju, ne za traženje preporuka, sorry.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 16:48   #8986
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

John Wick (2014) - Ocekivai sam nesto poput The Equalizer (2014) ali dobio sam nesto poput akcione video igrice, on je neki savrseni hitman ali samo dok ima pistolj i tu je precizan 90% headshots (to me podseca na video igru) ali kad treba da pogodi nekog bitnijeg lika nikako da ubode i cim dodje do hand to hand combat e tu nije dobar kao kad ima pistolj. Jednostavno vidi se da je kaskader potpisao ovaj film i svaki dijalog je toliki klise da je nemoguce ne kotrljati ocima. 4/10

Clouds of Sils Maria (2014) - Ubi boze dosadno, da jasno mi je sta jepisac hteo da kaze ali koga zabole za neku tamo glumicu koja ima krizu srednjih ili post srednjih godina, ovaj film ubija mozdane celije. 1/10

A Most Wanted Man (2014)
- Solidan spijunski triler sa dobrom glumackom postavom i po prvi put u nekom filmu svidja mi se kako izgleda Rachel McAdams 6/10
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	poster.jpg
Viđeno:	36 puta
Veličina:	22,0 KB
ID:	51390   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Clouds-of-Sils-Maria-2014.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	95,3 KB
ID:	51391   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	man-poster.jpg
Viđeno:	41 puta
Veličina:	100,4 KB
ID:	51392  

Poslednja ispravka: Nestor (14.1.2015 u 20:57)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 20:58   #8987
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

WTF? Pa John Wick je najbolji akcioni film 2014.....Sta ste drugo mogli da ocekujete
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 23:54   #8988
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mislim da treba ljudi da shvate jednom za svagda da nema vise onih klasicnih akcionih filmova na koje smo naivkli 90-tih godina pa i ranije.
Ovaj i nije toliko los, vredi pogledati.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 3:05   #8989
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

John Wick




Филм је осмишљен око визуелног идентитета, кореографија и разних других техникалија за који дајем највишу оцену. Кијану Ривс солидан (у последње време није више толико конзистентан).

Са друге стране, како је уопште могуће да све ово прати један од најгорих сценарија икада написаних, а о заплетима/расплетима и да не причам. Ту је и финална сцена која алудира на најпозанатијев Кијануов филм, који је сам по себи доказ да прича у акционим филмовима ИТЕКАКО јесте битна (пре него што неко направи паралелу са "акционим" филмовима). Ово је баш дно.


No Country for Old Man



Нисам могао да верујем да овај филм има четири Оскара а да га ја нисам погледао, нити да сам чуо препоруке неке посебне за њега. Сада када сам га погледао, већ видим мегабајте постова о Хавијеру Бардему и "невероватном перформансу". Истини за вољу, доста бољи од једног другог, такође прецењеног (наравно, говорим о Хит Леџеру у оном досадном Бетмену), али калуп је врло сличан, сасвим је могуће да је ово оригинална инспирација.

Додуше, најгори део је сам сценарио, који можда и књизи има смисла, овде се једноставно превише ствари догађа само од себе, без објашњења и без разлога, како се у филму ради о потрази за парама, не видим чему мистификација метода проналаска. Филм функционише као нова Alien игра, где није могуће побећи од непријатеља. Нисам видео ни некакву филозофију или идеологију, филм није испресецан дијалозима или слично. Мада, можда га стварно нисам разумео, не знам..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 17:05   #8990
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Poceo sam sa gledanjem oskarovaca, pa prvi nalete

Imitation Game

Jos od kad su najavili ovaj fim bio sam poprilicno uzbudjen s obzirom da studiram IT i dosta puta sam slusao/citao o Alanu Tjuringu. Film definitivno nije razocarao, mislim da se Benedikt odlicno snasao u ulozi poznatog matematicara. Generalno njegov performans je ono sto gura ovaj film najvise s obzirom da je radnja bila vec poznata. Zaista jedan zanimljiv splet dogadjaja koji je promenio svet i covek koji je to omogucio, sve lepo spakovano i ispricano u malo ispod 2 sata.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 19:52   #8991
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Koga mrzi da trazi, nominovani za oskara su:

(imdb 7.6) American Sniper

(imdb 8.5) Birdman

(imdb 8.3) Boyhood

(imdb 8.1) The Grand Budapest Hotel

(imdb 8.3) Imitation Game

(imdb 7.7) Selma

(imdb 7.8) The Theory of Everything

(imdb 8.7) Whiplash
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Ekiman (15.1.2015), ezenkiel (20.1.2015), goranmax (16.1.2015), jonathan (20.1.2015), malo blesav (15.1.2015), Miki1987 (22.1.2015), N3n0 (17.1.2015), Skenderevo (16.1.2015), zvjer (15.1.2015)
Stara 16.1.2015, 13:47   #8992
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hoodwinked! (2005) (prevod: Ko je smestio Crvenkapi?), http://www.imdb.com/title/tt0443536/



The recipes of candies of the goody shops have been stolen by the Goody Bandit, and many animals are out of business. While the police are chasing the criminal, there is a mess at Granny's house evolving Little Red Hiding Hood, The Wolf, The Woodsman and Granny, disturbing the peace in the forest and they are all arrested by the impatient Chief Grizzly.

Hehe, sviđa mi se! Gledao sam sinhronizovanu verziju i moram da primetim da je i sinhronizacija urađena baš dobro.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
ColdBoot (16.1.2015)
Stara 16.1.2015, 15:12   #8993
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Hoodwinked! (2005) (prevod: Ko je smestio Crvenkapi?), http://www.imdb.com/title/tt0443536/

Hehe, sviđa mi se!
Zašto?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 15:30   #8994
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Goodfellas

Jos jedan od Skorsezeovih filmova koji su u sustini "igrani dokumentarci". Film na vrlo zabavan nacin prikazuje zivotni stil mafije tokom druge polovine proslog veka. Nije zabavan samo zbog zanimljive tematike, nego i zbog dobre glume, scenarija koji preuzima najinteresantnije epizode iz knjige prema kojoj je snimljen film, i, najbitnije, zbog odlicne rezije. Skorseze je prilagodio svoj stil tematici i zato je rezija brza, stilizovana i kul, sto odlicno ilustruje kako se mafijasi iz filma osecaju. Kao sto sam rekao, film obradjuje vrlo zanimljivu tematiku, odnose i zajednicu njegovih antiheroja, koji smatraju da su "Bogovi medju ljudima", sto na neki nacin i jesu... Preko glavnog junaka, koji je najmanje bolestan lik, uranjamo u taj fascinantni svet.

Inace, da je film sniman sada, glavnu ulogu bi umesto Reja Liote sigurno tumacio Leo di Kaprio
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 19:11   #8995
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Safety Not Guaranteed (2012)

Troje ljudi koji rade za jedan magazin treba da intervjuišu lika koji je dao zanimljiv oglas u kome traži partnera za putovanje kroz vreme!, film me je iznenadio i oduševio, zanimljiva priča, dobro napisani dijalozi, interesatni likovi, film me je držao u neizvesnosti do kraja i pitao sam se šta će se desiti i na tom polju me film nije razočarao plus film ne traje dugo i nema razvlačenja i sve se savršeno uklapa.

Jedino što će većinu gledalaca odbiti na prvi pogled je to što u filmu nema poznatih glumaca iliti velikih holivudskih imena ali nemojte da vas ovo odbije jer je ovo dobar film.

Jedna zanimljivost što se tiče režisera ovog filma je da je njegov sledeći film Jurassic World koji uskoro dolazi u bioskopima!.

Ocena: 7/10

Poslednja ispravka: sloba89 (17.1.2015 u 0:53)
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 20:55   #8996
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Leviathan (2014)

Na preporuku druga sam pogledao ovaj film , posto nisam veliki ljubitelj drama i nisam pogresio. Ja nesto bolje nisam gledao skorije, ne znam sta vise da pohvalim glumce,pricu ili stvarno prelepe kadrove. Sve preporuke za ovaj film !
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (16.1.2015)
Stara 16.1.2015, 21:24   #8997
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Leviathan (2014)

Na preporuku druga sam pogledao ovaj film , posto nisam veliki ljubitelj drama i nisam pogresio. Ja nesto bolje nisam gledao skorije, ne znam sta vise da pohvalim glumce,pricu ili stvarno prelepe kadrove. Sve preporuke za ovaj film !
Takodje potvrdujem da je film odlican.Ja sam ga preporucio prije par mjeseci.Ako ti se ovaj film svidio preporucujem ti opus istog rezisera jer zaista snima dobre filmove mada su vecinom drame ali Kidja vjeruj mi neces se pokajati.Ovaj je odlican http://www.imdb.com/title/tt0376968/?ref_=nm_knf_t2 a potom i ostale pogledaj a zahvali mi kasnije
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 21:25   #8998
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zasto film mora biti drama da bi dobio oskara? Znam da ne mora ali svake godine vecina(ili svi)konkurenti su neke drame,evo i sada isto,to sam uvijek mrzio kod oskara.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 21:35   #8999
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Fury

Филм који највероватније улази у моју листу најбољих 10 филмова 2014. године (мада имам још доста да их одгледам).

Прави ратни класик модерне филмске продукције. Дакле, запањујући ефекти (без претеривања), а продукција је феномеално одрадила захтеван посао. Филм је доста болна авантура дружине у борби са нацистима, има доста патње, емотивног набоја и комплекс доста елемената (пре свих, људски односи у рату).

Надређени се према својој дружини понаша као пријатељ и као брат и као отац и то је централни елемент, полазна ставка. Људски односи током рата, варирање емоција, осећај када изгубиш некога итд, све то је складно скоцкано. Не треба то снимати много сати, већ је (ако се квалитетно прикаже) довољно и неколико минута да се то препозна.

Глума је врхунска. Запањили су ме сви глумци, а за Бред Пита ћу поновити оно што одувек сматрам – врхунски глумац који се снађе у свакој улози и вероватно један од најбољих икада, а не тамо неки медијски глумац који пролази на изглед или добро тело као што је случај са великим бројем њих. Шаја Лабаф ме исто одушевио.

У сваком случају одлично искуство, посебно ако сте од оних који се уживе у филм. Доста сам се живцирао, осећао пуно адреналина, саживео са самом радњом и пре свега ликовима. Од почетка па до краја, нема осмеха на лицу с обзиром на дешавање, тако да шта написати сем – немојте пропустити овај филм, а још ако волите овај жанр, тек онда немојте.
Оцена 9/10.

Side Effects

Невероватно добар филм. Фантастичан. Обавезно штиво, интелектуална радња, одлична глума и све остало, савршено уклопљено. Обожавам овакве филмове и ту углавном дајем оцену 8–10, тако да...изузетна препорука. Захтева и посебну пажњу, мало и мозгања, а има и по која она сцена, тако да је све перфектно покривено.
Оцена 9/10.

John Wick

Мање више бих се сложио са претходно написаним критикама. Много ми је тога засметало: опет су ту "зли" Руси, убиства су превише наивно снимљена (ни у видео играма није онако), а прича, радња, напетост, адреналин...ништа од тога. Атмосфера ја мало мрачнија и тај тон ми се свиђа, али је неусклађено и то је проблем филма.

Пре него што сам кренуо да гледам овај филм, мислио сам да ће ипак имати развијенију причу, нешто да иде дубљим током, међутим, разочарао сам се. Ово се не може назвати квалитетном акцијом, чак и када желите да гледате добру и брзу акцију, јер ћете увек тежити ка ширем спектру као што је то случај са можда и најбољим (модерним) акционим филмовима Отет и серијал Борна (сем задњег филма у ком нема Дејмона), АЛИ је одличан за тоталну опуштенцију, да се опустите од брига због чега сам и дао онако високу оцену.

Похвалићу то што није као скоро сви слични филмови који су у смислу “убио си ми жену (или кћерку), е сада следи освета”, већ...нешто другачије. Затим, ту је онај мрачан тон, нека елеганција у испражњеном карактеру и пражњење мозга у смислу да нема неког размишљања већ брз одстрел.

Киjану Ривс је очигледно наставио да снима просечне и исподпросечне филмове, а на страну то што лик не стари.
Spoiler za Нешто око оцене...:
Због пропаганде о "злим" Русима (као и филм Џек Рајан), наравно, дао сам јединицу на највећим сајтовима.

Оцена 7/10.

The Judge

Добар филм мирнијег тона, али ме није нешто привукао чак ни по питању породичних односа, јер заиста не готивим Роберта Дауниja (као ни још пар глумаца) и јер је у питању однос сина и оца (са којим ја никада нисам био нешто близак, а да је мајка била у питању, вероватно би ми било теже, јер њу немам...). Иначе, пошто студирам право, свиђа ми се приказ суђења и тај интелектуални, правни елемент филма, јако добро урађено. Видим да су критике доста добре, што наравно не значи да овај филм сматрам лошим (напротив), а и када сам изабрао да ово гледам, више сам и био расположен за неку акцију, неко за нешто овакво.
Оцена 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 21:41   #9000
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Zasto film mora biti drama da bi dobio oskara? Znam da ne mora ali svake godine vecina(ili svi)konkurenti su neke drame,evo i sada isto,to sam uvijek mrzio kod oskara.
Evo da ja pokusam da ti odgovorim.Zato sto umjetnost sama po sebi je ozbiljna stvar (mada ne mora nuzno da bude) i ljudi koji prave umjetnost prilaze tome veoma ozbiljno jer rezemblira zivot,a priznaces zivot je velika drama sam po sebi.I u knjizevnosti je ista stvar,najveci svjetski klasici su u stvari mnogo teze drame nego li u samom filmu pa otud i ta tendencija jer film se umnogome oslanja na knjigu i pisanu rijec.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
aammeerr (16.1.2015), ezenkiel (20.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com