Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2006, 16:24   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

Interesuje me vase misljene na sledecu temu:

Koje (programsko ili vizuelno ili kako da ga nazovem tacno?) okruzenje preferirate ako ste u poslu unosa (velikih) kolicina podataka u racunar, tj:

1 - da li preferirate da misem kliknete na "celiju" tabele u npr. Microsoft Wordu, Excelu ili nekom drugom programu (ili s tim u vezi da pritisnete jedanput ili vise puta na TAB dugme na vasoj tastaturi dok vam "kursor" od tastature predje u adekvatno "polje" za unos zeljenog podatka, pa da onda "ukucate" doticni (podatak) ili

2 - da kliknete samo "enter" ili strelicu "dole" te da unesete potreban podatak i tako da ponavljate opisanu proceduru dok sve podatke ne unesete do "kraja".


Opcija koja je ovde prva opisana obicno opisuje izgled unosa podataka u Windows-baziranim programima (kao npr. Word kada "kucate" podatke u tabeli) ili programe koji su kreirani u Microsoft Access-u,
dok opcija koja je ovde druga opisana obicno opisuje izgled unosa podataka u programe koji su koncipirani da rade pod DOS-om.

Zeleo bih da vas zamolim da DOBRO promislite (ako zelite!) pa da mi potom (ovde) "date" odgovor, odnosno vase misljenje na sta ste vi vise navikli.

Licno, moje misljenje je da u "prvoj" gore navedenoj situaciji, dakle kad je slucaj u Windows-baziranim aplikacijama za bilo kakav rad sa podacima korisnik mora makar 30% da koristi MIS, dok pod DOS baziranim aplikacijama ove vrste korisnik koristi mis 0%.

Buduci da je (ako pretpostavimo da je u pitanju "iskusan daktilograf") upotreba misa u bilo kojem procentu vecem od 0% (!) po mom nekom licnom misljenju u ovim situacijama prilican gubitak vremena (!) moje opredelenje za "favorita" u ovoj situaciji bi bilo za opciju pod rednim brojem "2" u gore navedenom primeru.

Budite ljubazni, recite mi vasa misljenja?

Ja ne umem ovde da kreiram opciju "glasanja" u toppic-u na forumu, pa vas s toga molim za "klasicne" odgovore?

Odgovor na ovo pitanje mi je potreban zarad formiranja statistickog izvestaja u preferiranju ustrojenosti nacina unosa podataka u informacionim sistemima u firmama.

Nadam se da cete mi izaci u susret. Makar 10-tak misljenja od raznih korisnika bi mi "dobro doslo".

Srdacno
Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 16:27   #2
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

P.S. Napomena:

U NEKIM (ali samo NEKIM) slucajevima i u Windows baziranim programima zna biti reseno da samo pritiskom na ENTER ili strelicu (npr.) "dole" korisnik moze da predje na narednu "celiju" za unos narednog podatka ALI TO OBICNO NIJE U VECINI windows baziranih programa. Imajte to na umu pri vasim odgovorima?

Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 16:29   #3
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

...ili da reformulisem pitanje mozda na jednostavniji nacin (ako me niste dobro shvatili?) npr. ako odete na neki internet pretrazivac i ukucate reci za pretragu, da li:

1 - Kliknete misem na opciju "trazi" ili

2 - Kliknete "enter"

ili - od ovog dvoga - sta vi preferirate?

(ovo je samo pojednostavljeno pitanje!)

Molim vas "glasajte" za opciju 1 ili 2

Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 19:44   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

1. Ne koristim miša pri unosu, ali koristim <TAB>...
2. Kako kad, uglavnom <enter>... mada me nervira kad vidim nekog da prevlači miša preko celog ekrana samo da klikne na Tražu u google-u...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 20:16   #5
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

retko koristim misa, uglavnom Enter i Tab, tako je najbrze
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2006, 16:22   #6
darko kovacevic
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

tastatura, naravno, mnogo je brze...
darko kovacevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2006, 17:35   #7
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

samo tastatura, jedino kada treba da preskocim neki veci deo pa skrolom na misu "premotam"
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2006, 19:03   #8
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

Svima se puno zahvaljujem na odgovorima. I sam sam pretpostavio ovakva misljenja (logicki) ali mi je bilo potrebno da to "dokazem" na "bilo*kakav" nacin.

Poz.!
Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 3:21   #9
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

ja kad kucam u searchbox onda enter
a kad pastujem onda kliknem
ps... miš mi je brz pa ne moram da razvlačim, nego samo malo iz zgloba pomerim ruku
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 16:31   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

Kako kad, zavisi od slučaja do slučaja i od navike. Primera radi, kada otvaram neku stranicu koja mi je upamćena u browseru, onda koristim samo miša, a kada unosim novu adresu, onda se mišem pozicioniram na adress bar, ukucam adresu i lupim enter. Kada pretražujem preko googla u preko 90% slučajeva koristim enter, osim kada koristim iste ključne reči, a menjam jezik, jer mi je tada lakše da uradim dva klika mišem.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com