Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2015, 15:47   #1
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Ja planiram da prebacim jedan svoj Telenor broj na Mix S u MTSu. Sada do kraja ovog meseca ako se prebaciš na mts post paid daju duplo više interneta dakle nije 300mb nego je sada 600mb do kraja ove godine za svaki mesec.

elem, kupio sam Motorolu Moto G dual sim 1st gen.

Dakle imam dva Telenor broja i obe kartice su na dopunu. Jednu karticu bi prebacio na MTS račun u Mix S a ovu drugu karticu Telenor nebi dirao.

Da li neko pouzdano zna da će mi lepo raditi obe mreže na Moto G
Trenutno imam problem da mi Telenorov internet na 3g uopšte ne radi u Operi ili Googlu ili Google Play ništa ne mogu da otvorim baš ništa, a sve je lepo radilo dok sam imao onih besplatnih 50 mb u promociji 1111 servisa, samo mi još Facebook lepo radi preko aplikacije jer je on besplatan ukupno 30 dana.
Naravno Wi-Fi lepo radi sve se otvara munjevito ali preko 3g ni da pipne, i ako uredno Moto g pokazuje H+ simbol na vrhu u notifikacijama.
Ostaje mi samo da probam da očistim proxije koa što je Partybraker savetovao pa javljam kako će biti.

Ja se samo bojim da neću imati neke probleme sa Lelekomom MTS kada pređem na račun u Mix S sa njima, nikada nisam imao račun kod njih i da li mogu da raskinem ugovor posle godinu dana s njima bez problema i vratim svoju karticu i broj u Telenor dopunu sledeće godine???
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 14:40   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Imam ortaka koji ima Moto G dual sim i mislim da ima upravo MTS/Telenor kombo i pritom MTS karticu na Mix S paketu. Ali sad ću da ga pitam da potvrdim i javljam ovde.

EDIT: Ipak ima dve MTS kartice, my bad.
Ali, svejedno, ne vidim zašto to ne bi radilo, to je upravo i svrha dual-SIM telefona. Operateri mogu da zaključaju SIM slotove ali kako je tvoj Moto G otključan to bi trebalo da radi bez problema.

Što se tiče raskida ugovora sa MTS-om možeš da raskineš ugovor nakon isteka ugovorenog perioda (godinu dana ili dve godine). Ne znam kako ide procedura oko prebacivanja broja iz mreže u mrežu.

Moja preporuka ti je da odmah uzmeš Mix M. Jeste da je malo skuplji ali kada jednom uzmeš nećeš se pokajati jer za te pare nema boljeg paketa po meni. Ranije je bio još bolji ako mene pitaš: 300+600+600 a sada je 300+500+500 (u promociji 1GB trenutno) i plus 3000 min za MTS mrežu. Veruj mi da se isplati da imaš te minute i poruke pri ruci, ja koristim već drugu godinu i generalno sam zadovoljan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Levčanin (25.1.2015)
Stara 25.1.2015, 21:57   #3
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

ma to mi nije potrebno trenutno mislim svi ti minuti a i tako veliki račun jer imam dve kartice. JEdino mi je potreban taj mobilni internet koji se sada duplira do kraja meseca pa zato i hoću da uzmem mts broj.

Više me brine što mi na telenor broju nikako ne radi u operi ili google play internet iako je kartica dopunjena, zar je moguće da im je toliko spor pri pejd net da ne može i da se otvori stranica u operi
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 1:25   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Taj "neograničeni" internet po smanjenoj brzini" je lutrija tj. pitanje je da li će uopšte da ti radi kad ti treba. Ionako je 64/32 a neretko ne radi uopšte. Takva ja iskustva imam sa MTS-om. Dok imam MB sve je kul a posle toga moram da čekam 2-3 dana da se konekcija "povrati" i da dobijem tih 64/32...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Levčanin (27.1.2015)
Stara 27.1.2015, 18:54   #5
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

E cvrc... pa tako je i meni na Telenoru kada ukucam dopunu.
Na primer, evo sada Telenor preko servisa *111# daje za 200 dinara 7 dana 200 MB interneta i kada ti to istekne meni internet više ne radi ni malo, ne mogu ni da otvorim stranicu u Operi izgleda.

Ali opet MTS Mix S je bolji jer:
- za 400 dinara mesečno dobijem 600 MB interneta a u Telenoru za dve dopune (400 din) dobijem samo 400 MB interneta.
- takođe u MTS se nepotrošeni megabajti prenose u sledeći mesec a u Telenoru traju samo 7 dana od aktivacije i brišu se.

meni u svakom slučaju ostaje druga SIM kartica u Telenor pri pejd kao dodatna mogućnost.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 21:52   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Pa da, isplati se svakako.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2015, 16:35   #7
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Upravo pre 4 dana postao MTS pretplatnik Mix S paketa. Uzeo sam novi broj i ugovor na god dana. Sve mi lepo aktivirali i sve pratim preko mts centar aplikacije.
Da li postoji neka Android aplikacija kojom mogu utvrditi da li je neki pretplatnik na mts ili na telenoru kada ukucam njegov broj pa da znam kako da koristim besplatne minute koje imam mesečno
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2015, 18:39   #8
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Mts centar/usluge/u kojoj je mreži korisnik.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
C64freak (15.9.2016)
Stara 3.2.2015, 18:50   #9
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
E cvrc... pa tako je i meni na Telenoru kada ukucam dopunu.
Na primer, evo sada Telenor preko servisa *111# daje za 200 dinara 7 dana 200 MB interneta i kada ti to istekne meni internet više ne radi ni malo, ne mogu ni da otvorim stranicu u Operi izgleda.

Ali opet MTS Mix S je bolji jer:
- za 400 dinara mesečno dobijem 600 MB interneta a u Telenoru za dve dopune (400 din) dobijem samo 400 MB interneta.
- takođe u MTS se nepotrošeni megabajti prenose u sledeći mesec a u Telenoru traju samo 7 dana od aktivacije i brišu se.

meni u svakom slučaju ostaje druga SIM kartica u Telenor pri pejd kao dodatna mogućnost.
Megabajti u MTSU se ne prenose. SAmo priča i poruke.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Levčanin (6.2.2015)
Stara 6.2.2015, 1:29   #10
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Mts Mix S novi popust i problemi na Telenoru u dual sim

da, sada i ja vidim da se mb ne prenose, bilo bi to lepo.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] LG Optimus L9 Dekip Opisi, recenzije i testovi 10 6.12.2017 15:54
Muzički dinar - Novi namet na IT industriju ivanza Brbljaonica 110 11.12.2013 14:08
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com