Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2011, 19:57   #1
mali-genije
Novi član
 
Član od: 10.1.2011.
Lokacija: Klenovnik
Poruke: 10
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Pozdrav!
Zanima me kako da podesim Alcatel X0806 da radi na Ubuntu 10.10 ?
mali-genije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 9:37   #2
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Šta da radi?
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 10:32   #3
Nikola Mladenovic
Član
 
Član od: 11.1.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 170
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Mladenovic
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Pretpostavljam da zelis da podesis pristup internetu preko mobilnog telefona, jer drugo nema sta da se podesava. Ja trenutno i uvek pristupam na internet preko mobilnog telefona prikacenog na racunar, sa OS-om Linux Ubuntu (SonyEricsson K770i, Telenor).

U samom racunaru nisam imao potrebu nizakakvim podesavanjima, dok sam u telefonu samo isao na:
podesavanja, veze, USB, internet,
ako ti pise ukljuciti idi na to ako pise iskljuciti nista ne diraj.

Onda (u svakom slucaju) ides sve isto, samo sto na mestu gde je pisalo Ukljuciti ili Iskljuciti, umesto tu ides na opciju ispod (ides na) "USB data nalog", i tu izaberes nalog uspomoc kojeg se povezujes na internet (ako si prethodno vec imao pristup internetu koristeci samo telefon onda imas vec napravljene naloge samo trebas da ih izaberes) u tvom slucaju biras "Mts wap" dok u mom (posto sam telenor), "Telenor Internet".

U slucaju da nemas naloge i da do sada iuopste nisi koristio internet u bilo kom pogledu trebas da primis neloge od MTS-a, naznam kako je za njihovu mrezu ali pozovi Kol centar, (nemoj da im spominjes da ces da povezujes telefon sa racunarom, nije nelegalno ali bolje ne pominji), samo kazi:
Halo, Dobardan imam problema sa pristupom internetu na mobilnom telefonu, telefon do sada jos uvek nije podesen pa molim vas ako mozete da mi posaljete podesavanja. Oni sad kazu dali za ovaj broj, ti kazes da na ovaj broj sa koga pozivam. Ako ti je kartica stara 7 godina reci ce :"Uskoro ce te primiti podesavanja za gprs, mms itd. prihvatite podesavanja i nakon toga ugasite i ponovo upalite telefon. U slucaju da ti je kartica novija sazaljevam slucaj, neznam zasto ali sve nove MTS-ove kartice su neispravne, mogu da idu na internet ali ne mogu da prime podesavanja koja ti salje operater.
Hvala, dovidjenja.

Ako je tako (ako ti je novija kartica i nemoze da primi podesavanja), imas dve opcije:

1. Da odes u neku poslovnicu MTS-a i das im telefon da ga rucno podese, mada ako su u poslu i ne budes dovoljno ljubazan, oni nisu duzni da ti to podese.

2. Ja sam problem sa MTS-om resio ovako, od majke sam uzeo stariju MTS karticu, doduse na njoj pise Telekom Srbija, stavis u telefon, posalju ti podesavanja po gore navedenom nacinu, nakon toga ugasis, upalis, telefon, ugasis promenis karticu, i imas internet i preko druge kartice.

Nadam se da sam pomogao. Pozdrav.
Nikola Mladenovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 13:35   #4
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

U mts mrezi pozoves samo *100# i ides na 'dodatne usluge', zatim na 'podesavanja telefona'. Nakon toga ti stize poruka sa podesavanjima........

A jel moze da se poveze Samsung S5230W da isto ovako sluzi kao modem? Ja sam trazio ali nisam nasao...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 14:05   #5
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom

Ljudi,mešate babe i žabe!
Ovo je modem za internet,a ne telefon.
Ono što bi trebalo je da kad se priključi network manager ili pokrene wizard ili jednostavno uspostavi konekciju.
Eventualno idi desni klik na networkmanager pa u kartici mobile networks na add i trebalo bi da krene wizard
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 14:32   #6
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
U mts mrezi pozoves samo *100# i ides na 'dodatne usluge', zatim na 'podesavanja telefona'. Nakon toga ti stize poruka sa podesavanjima........

A jel moze da se poveze Samsung S5230W da isto ovako sluzi kao modem? Ja sam trazio ali nisam nasao...
Ako imas podesen gprs, samo ga prikljuci i imas wizard za dodavanje u network manageru, tu ces izabrati zemlju, mrezu i to je to.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 14:40   #7
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Ako imas podesen gprs, samo ga prikljuci i imas wizard za dodavanje u network manageru, tu ces izabrati zemlju, mrezu i to je to.
Mislim da bi morao i da negde
u telefonu omogući da radi kao modem,ako uopšte postoji ta mogućnost na tom modelu.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 16:49   #8
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Citat:
dare023 kaže: Pregled poruke
Mislim da bi morao i da negde
u telefonu omogući da radi kao modem,ako uopšte postoji ta mogućnost na tom modelu.
U pravu si, treba podesiti i to, meni je trebalo i kad sam koristio Nokiu i sada na SE-u. Ne znam samo kako se tacno na Samsungu zove, nisam ga nikada koristio. Nesto tipa network mode i sl.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 16:51   #9
Nikola Mladenovic
Član
 
Član od: 11.1.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 170
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Mladenovic
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Ja Linux Ubuntu iuopste nisam imao potrebe da podesavam, ni 9.10 ni 10.10. Prvi put kad sam ukljucio telefon samo sam u telefonu izabrao rezim telefon, i vec sam bio na internetu.

Sa Linuxom nemate potrebu za podesavanjima samo podesite telefon, i sve ce raditi ako vam telefon podrzava tu funkciju. Sony Ericsson telefoni koje koristim su K770i i C902 za njih provereno znam da imaju tu mogucnost a pretpostavljam i ostali telefoni tog proizvodjaca. Dok za druge neznam nisam kupovao druge marke.

E da moze i *100# ali problem sa novim karticama je isti kao i sa onim nacinom koji sam ja naveo.
Za Telenor telefon podesite tako sto pozovete 9000 sacekate da kaze pritisnite taster 2 (pa ga pritisnes) pa sacekas da pocne da vrti drugu poruku, kad kazu pritisnite 1(pritisnes ga), pa onda kada kazu da potvrdite pritisnite taster 1 pritisnes ga i ponovo prekines poziv. Sacekas minut, prihvatis podesavanja i to je to.

Za K770i ides ovako:
Posle toga ides u meni, podesavanja, veze, USB, internet,
ako ti pise ukljuciti idi na to ako pise iskljuciti nista ne diraj.

Onda (u svakom slucaju) ides sve isto, samo sto na mestu gde je pisalo Ukljuciti ili Iskljuciti, umesto tu ides na opciju ispod (ides na) "USB data nalog", i tu izaberes nalog uspomoc kojeg se povezujes na internet u tvom slucaju biras "Mts wap" dok u mom (posto sam telenor), "Telenor Internet".
To vam je za Sony Ericsson.


Za C902 je malo drugacije:
Posle toga ides u meni, podesavanja, veze, USB, USB mreza, vrsta USB mreze, tu imas opciju Iskljuciti (da ugasis ovu opciju), Telef. kao modem (da povezes racunar na internet koristeci telefon kao modem), Putem racunara (da koristite internet koji ima racunar na mobilnom, koristite racunar kao modem).

Onda (u svakom slucaju) ides sve isto, samo sto na mestu gde je pisalo Vrsta USB mreze, umesto tu ides na opciju ispod (ides na) "USB data nalog", i tu izaberes nalog uspomoc kojeg se povezujes na internet u tvom slucaju biras "Mts wap" dok u mom (posto sam telenor), "Telenor Internet".
To vam je za Sony Ericsson. Za druge nadjite nesto slicno, ako podrzava opciju da radi kao modem lako cete se snaci.

Inace ako neko ima Nokiu mislim da i ona podrzava tu funkciju. Kod druga na telefonu sam video da u menijima sa podesavanja ima takve opcije kao za C902, ali nisam ga kacio na racunar tako da nije provereno.
Nikola Mladenovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2011, 14:42   #10
mali-genije
Novi član
 
Član od: 10.1.2011.
Lokacija: Klenovnik
Poruke: 10
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Evo,radi mi modem...
Izgleda da ipak nije toliko komplikovano (ubaciš,ikonica signala,new connection,serbia,Telekom,next,next,close,levi klik,Telekom,kraj)
Iskreno,pitao sam dok sam koristio Ubuntu 8 ,a tek sad sa apgrejdovao na 10.10....
edit:NIJE to TELEFON,već MODEM

Poslednja ispravka: mali-genije (14.1.2011 u 15:34)
mali-genije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2011, 14:50   #11
Nikola Mladenovic
Član
 
Član od: 11.1.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 170
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Mladenovic
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Ja nisam imao potrebu nizakakvim podesavanjima, samo ubo kabli i radi.
Dobro je kad radi.
Nikola Mladenovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Besplatan Internet na Adi! dzonihsv Internet usluge 0 23.6.2009 17:41
Kako podesiti internet konekciju na Ubuntu 5.10??? Lord_Master Slobodni softver 16 15.5.2006 16:38
Internet uslovi u bloku 1 na NBGD sssnake Internet usluge 5 12.2.2006 14:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com