Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Ljudi hajde da mi( clanovi foruma )sami odlucimo koja je igra bolja
Quake 4 11 33,33%
F.E.A.R. 22 66,67%
Glasova: 33. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2005, 21:10   #61
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Svako ima svoje misljenje...ali za mene je Quake 4 samo novija verzija Doom-a...

FEAR je stvarno zapoceo nesto brilijantno.. ipak efekti, revolucija sa maestralnim AI, samo ta prica i zaplet...da li Q4 moze da se pohvali sa necim takvim???
F@n@T!c_KV® je offline  
Stara 3.12.2005, 1:55   #62
Slick
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

FEAR No.1
Quake 4 mi po meni nije ni u prvih 5 sto se tice igre godine, dok cemo za FEAR videti hoce li biti.
Slick je offline  
Stara 3.12.2005, 10:38   #63
mmilos085
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: BronX - Zemun
Poruke: 103
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Sa moje tacke gledista...uvek su postojale 2 vrste FPS...
oni koji su Trigger-Happy
i oni koji to nisu..(velika mudrost je upravo izrecena )

F.E.A.R i Quake 4 nemaju dodirnih tacaka, osim sto su oba FPSovi...

Ako oces Single Player...zna se F.E.A.R...
Ako oces MultiPlayer ... zna se Quake 4...

...ja mislim da je F.E.A.R po atmosferi u toku igranja prevazisao mnoge FPSove pre njega..osim Far Cryja...i to samo zato sto non stop ubijam 2 vrste protivnika...
mmilos085 je offline  
Stara 7.12.2005, 6:10   #64
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Jeste da je to nepravda. Ali to je samo hype ocena, znate to je jako poznata frašiza pa ćemo joj dati titulu igre meseca iako to ne zaslužuje. Par interesantnih nivoa je sve što je u toj igri.
Fear jeste bolji ali nije ni on bez mana, (kao što su jednoličnost), ali on je doneo velike pomake na polju ai, dok je quake sama generična pucačina kakvih ima na tone. (I will get U, pa korak desno to je quake 4).
Ovo je najbolje iz quake-a
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vomiting zombie2.jpg
Viđeno:	289 puta
Veličina:	49,9 KB
ID:	127  

Poslednja ispravka: lijenština (7.12.2005 u 6:15)
lijenština je offline  
Stara 23.1.2006, 10:54   #65
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ponekd se tacno zapitam otkud Karmak ima za 'ljeb???
Grond je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
wow master (27.10.2007)
Stara 23.1.2006, 17:34   #66
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Možda zato što je skoro sam razvio jedan od najboljih endžina današnjice?
Šta se pržite na FEAR, Quake je igra s pedigreom i kakva god da je ispala, dobro je ispala. Q4 je FPS u pravom smislu reči, old-school za sve pare i svako ko je igrao Doom i Quake voli i Q4. Fear je pokušaj kombinovanja horora i još koječega, a to nije u old-school duhu.
voodoo_ je offline  
Stara 24.1.2006, 3:17   #67
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Možda zato što je skoro sam razvio jedan od najboljih endžina današnjice?
Šta se pržite na FEAR, Quake je igra s pedigreom i kakva god da je ispala, dobro je ispala. Q4 je FPS u pravom smislu reči, old-school za sve pare i svako ko je igrao Doom i Quake voli i Q4. Fear je pokušaj kombinovanja horora i još koječega, a to nije u old-school duhu.
Old school je i da se ljudi voze kočijama a ne automobilima.
lijenština je offline  
Stara 4.2.2006, 2:04   #68
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Quake 4 je po meni sasvim dobra igra, mnogo zabavnija od Dooma 3, mislim da se angazovanje Ravena na njenoj izradi pokazalo kao dobar potez.
FEAR - bolji od Quake-a, ali ipak ima mana. Ja razumem da dizajn u FEAR-u ide na neki real life ugodjaj, za razliku od Quake-a koji je mnogo sareniji, ali dizajn u FEAR-u je siromasan, a igranje posle duzeg vremena postane monotono. Sami modeli vojnika su izvrsni, AI fantastican, igra je nenormalno brza ( sto je super ), a pored uticaja filmova kao sto je Ring, primetan je i snazan uticaj Half-life-a ( sto je takodje super ).
drgonzo je offline  
Stara 4.2.2006, 10:47   #69
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ja sam pre dva dana poceo da igram FEAR, i posle Riddick-a mi je najbolji FPS. Doom i Quake sam igrao sat-dva, ali su me smorili, narocito quake sa zvucnim efektom koji ispustaju 'strogi' kada sa briliantnim AI-om iskoce pred mene.
FEAR sa druge strane ima nevidjeno dobar AI, genialnu atmosferu, super pricu, i sposobnost da ne samo uplasi igraca, nego da uzrokuje strah. Super su uradili da ne drze dinamiku igre (pucnjava, plasenje, pucnjava) vec ponekad se covek spremi kao "sad ce da me uplase" a ono nista...to ima puno bolji efekat i ne postaje monotono.
E sad, po meni najgora mana FEAR-a je zahtevnost. Quake mi radio na high-u relativno dobro, a ovde vecinu settinga imam na low-u Ali ni tako ne izgleda lose, i i nisam mogao odoliti medium efektima Neke scene me podsecaju na Silent Hill! Dobra fizika isto pomace, bas volim zakucati klonove za zid sa onim HV penetratorom...i kao sto je receno, uticaj japanskih horora je evidentan, sto je meni nio jedan od glavnih razloga nabavke igre...sve u svemu, drugi [novi] FPS koji bih kupio u originalu!
darthmajor je offline  
Stara 27.5.2006, 16:40   #70
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ja licno mislim da je najveca mana FEARa preterana upotreba slow-motiona.
Totalno ubija ugodjaj ako po automatizmu svaki put kada ugledas protivnika predjes na slow-motion.

Jes da izgleda lepo ali posle nekog vremena smara...

Posle par sati igranja potpuno zaboravis kako se normalno puca i nisani u FPSovima.


Sto se tice Q4 vs FEAR, Fear je bolji, ali sam kvejk4 obrnuo dvaput a Fear samo jednom. Q4 ima dobru atmosferu za ono sto daje, i pravi je FPS a ne slow-motion FPS.


P.S.
Lepa stvar kod FEARa je i da je super radila na mom starom Radeonu9000, samo treba podesiti detalje kako treba.
Dajem 100tku za video opcije.
player1 je offline  
Stara 28.5.2006, 1:14   #71
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Meni je F.E.A.R. nesto najbolje sto sam ikad odigrao, i mislim da je greota porediti ga sa jednolicnim Quakeom 4, koji nije los - ali pored FEAR-a nema sta da trazi...
A sto se tice izjava kako je Quake dobio titulu igre mjeseca zato sto ima istoriju (legendarni Quake 1, i drugi i treci dio)i sto je poznatiji medju sirim krugom igraca od FEAR-a to je bezveze...Mislim da je Tomb Raider mnogo poznatiji i rasprostranjeniji od Elder Scrolls serijala i mnogo rasprostranjeniji (mislim da rijetko ko ne zna za Laru Croft), dok je ipak Oblivion igra mjeseca! Ne kazem da ne treba da bude, jer Oblivion je neuporedivo bolji, ali ipak je Lara poznatija siroj masi tako da izjava kako ocjenu daju igri koja je najrasprostranjenija medju igracima nije istina! Po njihovoj prici, TR:Legend bi trebao biti igra mjeseca a ne Oblivion!!!
ddak je offline  
Stara 28.5.2006, 7:56   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Mislim da SK redakcija hoce da kaze da igre sa najvecim "hypeom" postaju igre meseca.
player1 je offline  
Stara 28.5.2006, 12:27   #73
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
player1 kaže:
Mislim da SK redakcija hoce da kaze da igre sa najvecim "hypeom" postaju igre meseca.
To sigurno nije presudno,ali je verovatno jedan od bitnijih faktora.
Dimo je offline  
Stara 28.5.2006, 14:27   #74
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Dimo kaže:
To sigurno nije presudno,ali je verovatno jedan od bitnijih faktora.
Kolka ja vidim, to je najpresudniji faktor.
SKovci, ispravite me ako nisam u pravu.
player1 je offline  
Stara 17.8.2006, 3:10   #75
JANISKO
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Underworld
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Za mene Quake 4 je nastavak Doom-a. Potpuno sam se razocarao kada sam uljucio Quake 4!!! Ma Quaku 4 moze da "ljubi" noge F.E.A.R-u!!!
strasno F.E.A.R IN Quake 4 OUT!!!

Poslednja ispravka: holodoc (17.8.2006 u 3:43) Razlog: Gramatički ti nije potreban red uzvičnika ;)
JANISKO je offline  
Stara 17.8.2006, 11:27   #76
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
JANISKO kaže:
Za mene Quake 4 je nastavak Doom-a. Potpuno sam se razocarao kada sam uljucio Quake 4!!! Ma Quaku 4 moze da "ljubi" noge F.E.A.R-u!!!
strasno F.E.A.R IN Quake 4 OUT!!!
E pretjera ga vala i ti!Neko ko nije igrao ovo nakon sto procita ovo tvoje bi rekao da je Quake 4 neki amaterski projekat(ili jos gore,neki mod za popularnu igru ).F.E.A.R je kvalitetniji od Quakea 4,ali ne toliko k'o sto pricas(ako si se ti odusevio FEAR-om,to je druga stvar).Da ne govorimo o tome da Quake serijal zauzima jedno od najzacajnijih mjesta u istoriji igara.Daleko iznad Dooma,kad si ga vec pomenuo.
Dimo je offline  
Stara 17.8.2006, 12:14   #77
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
player1 kaže:
Ja licno mislim da je najveca mana FEARa preterana upotreba slow-motiona.
Totalno ubija ugodjaj ako po automatizmu svaki put kada ugledas protivnika predjes na slow-motion.

Jes da izgleda lepo ali posle nekog vremena smara...

Posle par sati igranja potpuno zaboravis kako se normalno puca i nisani u FPSovima. itd.
Ja u celom fearu nisma 2-3 puta ukljucio slowmotion (samo kad su bili oni oklopnici)
Fear vs Quake mozda F.E.A.R (nekako mi quake previse saren ispao)
a kad bi se odlucivao izmedju fear-a i Doom 3 DEFINITIVNO DOOM. (posebno mi se svidela expanzija za doom3 "resurection of evil" koja mi je bolja od originala mozda duplo.
ForceWare je offline  
Stara 18.8.2006, 1:09   #78
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Dimo kaže:
Quake serijal zauzima jedno od najzacajnijih mjesta u istoriji igara.Daleko iznad Dooma,kad si ga vec pomenuo.
Ko je bio prvi? Doom 3 je samo bleda kopija Doom-a koji je kada se pojavio bio najpopularnija igra bez obzira na žanr. Slično je bilo i sa D2 i svim ekspanzijama. Posle je taj Hype nestao, jer se na D3 čekalo preko 10 godina. Pa mnogi ljudi smatraju Doom prvim FPS iako je to bio Wolfenstein 3D, ali je tek sa Doom-om FPS žanr procvetao!
Rocker je offline  
Stara 18.8.2006, 1:25   #79
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
JANISKO kaže:
Za mene Quake 4 je nastavak Doom-a. Potpuno sam se razocarao kada sam uljucio Quake 4!!!
To je zato sinak što imaš 15 godina i što si bio bebica kad je izašao Doom a nisi krenuo ni u školu kad je izašao Quake! (nemoj da se uvrediš zbog ovoga, to je samo činjenica ) Quake i Doom serijali imaju potpuno različite priče. Tebi možda izgledaju isto zato što koriste isti engine i što ih je obe pravio id software. Sledeći put se malo udubi u priču (koliko god ti smešna bila) i videćeš razliku!
Rocker je offline  
Stara 18.8.2006, 9:23   #80
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

To ne menja cinjenicu da q1 izgleda ko nastavak d3, bio upoznat sa starim naslovima ili ne.
player1 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com