Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Koji vas omiljeni (po vama najbolji) Star Wars film?
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 32 11,85%
Star Wars: Episode II - Attack Of The Clones 39 14,44%
Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith 92 34,07%
Star Wars: Episode IV - A New Hope 61 22,59%
Star Wars: Episode V - Empire Strikes Back 124 45,93%
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 59 21,85%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 270. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2017, 15:59   #481
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
I ne kupujem grickalice i sokove jer sam tu da bih gledao film, ne da gostujem.
То поштујем и заиста понекад и није прилика нити место за то... Али је прави Star Wars филм буквално дефиниција таквог угођаја, за све генерације. Немој да ме разумеш погрешно али Disney, J.J Abrams не иде уз озбиљног љубитеља кинематографије
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 16:01   #482
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
i jos jedna stvar koju morate da shvatite od kada je dizni preuzeo star wars a to je:

"Disney may be creating its own canon book universe now since they decided the original Expanded Universe is no longer canon.
Ма то знамо.. Оно чега смо се плашили јесте "игра на сигурно" и хиперпродукција свега са Star Wars брендом, што је и оно што се дешава.. Имаћемо један филм сваке године.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 16:11   #483
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ма да, Дизни креира иновативни SW, само ето "случајно" је Епизода 7 копи пејст Епизоде 4...или "случајно" су ликови из ориг. трилогије и даље присутни. Заправо, мислим да је боље било да су се решили скоро свих из ориг. већ у Епизоди 7, али и да хоћу не могу да напишем да је време за нешто бруталније и мрачније, са дубљом причом и разрађеним карактерима, јер то онда није Дизни где мора све да буде са неким "све је супер" моментима. А што да људи морају да виде филм у биоскопу? Неки ће стрпљиво сачекати 3 месеца (). Ја, као што рече Рокстар, имам позит. осећај око самосталних филмова типа Хан Соло и Оби Ван...ваљда зато што је мање патетисања, а лакша је и радња.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 16:16   #484
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Star Wars saga

"Sve je super" momenti? Kao što ih je bilo i u svakom prethodnom delu?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 16:20   #485
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Brateee evo malo pre ga gledam na domaćoj televiziji. Pa što ne kažete da je ovo neka mešavina...

Poslednja ispravka: Ocelot (16.12.2017 u 16:26) Razlog: Spojleri
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 16:26   #486
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ovo je upozorenje za sve. Sedmodnevni ban za svakog ko ne vodi računa o spojlerima.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Rockstar (16.12.2017)
Stara 16.12.2017, 16:31   #487
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Za sve one kojima je film postao suviše mainstream, za mase, plitak... Podsetnik zašto je originalna trilogija postala popularna.

https://youtu.be/z0jHrvgHDmg?t=17s

Odmah vidiš kako oduševljava duboka priča i razrađeni karakteri.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Ocelot (16.12.2017)
Stara 16.12.2017, 16:44   #488
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
"Sve je super" momenti? Kao što ih je bilo i u svakom prethodnom delu?
Већ сам детаљно описао Епизоду 7 на 21. страни ове теме па ми не пада на памет да се понављам око неких ствари. Оно што је урађено да буде мало мрачније је више било патетисање, иако некима деловало тужно, јер када је радња штура и егзекуција сцена осредња односно сама прича лоша и када су карактери разбацани и рециклирани, не можеш да саосећаш са ликовима шта год им се десило. Ја сам уживао у Rogue one јер су ту били сви елементи који су морали бити и у катастрофалној Епизоди 7.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 17:53   #489
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ne razumem ljude koji vole Star Wars a ne žele ni da ga gledaju pre nego što otpočnu pljuvanje. Najgori su ovi "pravi" fanovi koji znaju kakav bi Star Wars trebao da bude a koji smetnu s uma da film nije pravljen samo za njih. Mislite da je nekom dečaku ili devojčici bitno kako Sila funkcioniše ili zašto je Rej u svemu dobra? Fanovi očigledno žele kliše koji nije kliše, odnosno nemaju pojma šta žele dok im to ne daš.

Film je izazvao kontroverze zato što je mnoge teorije i želje fanovao bacio u vodu. I dobro je što je to uradio jer bismo inače dobili Return of the Jedi u epizodi 9. Ovog puta film nije išao na sigurno, a da li će se to isplatiti ostaje da vidimo kada se sledeća epizoda pojavi. Takođe, koncepti u vezi Sile su prošireni u ovom filmu pa neko ima problem sa tim a neko ne. Pogledao sam film još jednom preko kopije koja se pojavila i utisak mi se definitivno popravio. Moj prvi utisak posle gledanja u bioskopu je bilo razočarenje i praznina (ali ne po pitanju kvaliteta filma, nemoguće je reći a ne spojlerisati) dok je posle epizode 7 bilo ushićenje. Međutim, na drugo gledanje, epizoda 7 mi je bila slabija ali mi je epizoda 8 dosta bolja.

Najbolji opis filma bi bio ono što je Luk rekao u trejleru:
This is not going to go the way you think.

Gluma u Star Wars-u i portretisanje karaktera nikada nije bilo bolje nego ovde tako da ne razumem ljude koji se žale na slabe likove. Ako bih već morao da navodim mane filma, postoji deonica filma od pola sata na koju se svi žale i sa tim se slažem da je nepotrebna jer ne doprinosi priči niti likovima. Takođe ima i par herojskih trenutaka sa malo patetisanja ali ok, može se preći preko toga. Meni je humor uglavnom bio na mestu a tamo gde nije funkcionisao cela scena nije funkcionisala, pa mi je bilo svejedno. Takođe, u filmu nema mnogo lokacija. Glavni problem mi je bio u vezi nekih likova, i sada kada gledam po drugi put, bez šoka i iznenađenja , mislim da su to što su odradili, odradili na najbolji mogući način. I ok mi je što su to uradili. Naravno, ostaje da epizoda 9 potvrdi da li je rizik koji su preuzeli bio isplativ ili ne.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Aibo (18.12.2017), Ocelot (16.12.2017)
Stara 16.12.2017, 20:05   #490
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Kao sto sam rekao ja sam od SW naslova ocekivao nove lokacije, nove ljude pa i rase, osjecaj putovanja kroz galaksiju kao sto su i prethodni filmovi imali. A dobio sam dvo i po satno igranje macke i misa, nevjerovatno glupe negativce, nikakvu predstavu u kakvom je stanju galaksija...

Daleko od toga da je film kao film los ali jednostavno kao SW film meninije legao.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 22:17   #491
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Naravno, ostaje da epizoda 9 potvrdi da li je rizik koji su preuzeli bio isplativ ili ne.
Премало је ризика овде било (евентуално ови spin off делови) и то је мени био проблем са E7. Ликови ми се већ махом не допадају.

А да ли се њима исплатило? Итекако. Већ са овим наставком ће отплатили куповину од 4 и кусур милијарди. Одличан бизнис.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 22:30   #492
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Премало је ризика овде било (евентуално ови spin off делови) и то је мени био проблем са E7. Ликови ми се већ махом не допадају.

А да ли се њима исплатило? Итекако. Већ са овим наставком ће отплатили куповину од 4 и кусур милијарди. Одличан бизнис.
Nisam mislio na rizik u komercijalnom smislu, već na rizik u vezi toga kako će se priča dalje nastaviti, odnosno, šta će ostati da se ispriča u epizodi 9.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 22:34   #493
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
vladimirus86 kaže: Pregled poruke
nisam mislio na rizik u komercijalnom smislu, već na rizik u vezi toga kako će se priča dalje nastaviti, odnosno, šta će ostati da se ispriča u epizodi 9.
Па у томе се и огледа та "квалитативна" разлика. Раније је било места за три наставка па деценија-две паузе.. Овде они могу да "возе" онолико колико буде требало и могло. Није као да ћемо морати опет да чекамо толико. Биће овде још наставака и трилогија.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 22:42   #494
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Није као да ћемо морати опет да чекамо толико. Биће овде још наставака и трилогија.
A to je loše?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 23:40   #495
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
A to je loše?
Па наравно да је лоше. Управо потреба за концетрацијом квалитета даје најбоље резултате и раније је чинило Star Wars искуство незаборавно. Да ти буде жао ако га не одгледаш у биоскопу са одабраним друштвом.

То ови данас нису.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 23:59   #496
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Star Wars saga

Ne znam šta očekujete od Diznija kad je i od ovog s**nja napravio upravo crtani film. Star Wars saga nikad nije bila siromašnija radnjom, zapletom, isprepletenošću likova i paralelnim odvijanjem 3-4 događaja koji utiču na tok razvoja radnje. Star Wars ima potencijala samo ako priču bude radio neko od ljudi koji pišu scenarije za video-igre, jer filmski režiSERI u zadnjih par godina uopšte ne rade dobar posao. "Disney radi Star Wars pa njima se može da rade šta 'oće" - super, nek ubace dječije princezice, Grdanu i snješka iz Frozena pa da sprdnja bude potpuna. Siromašno, nedovršeno, obrti i "cliffhangeri" su takvi da čitav j**eni serijal zaslužuje da ode u ponor.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 10:55   #497
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

SW je posto limunada sa sve cringy forama i salama na nivou Marvelovih Avengera...nema ni trunke ozbiljnosti u filmu, isforsirane ''emocije'' rupe u prici i neki twistovi bez imalo rezona i logike i naravno SJW cancer koji se i dalje siri na sve strane. Ironija je sto koliko sam razuneo ovaj Jonson treba da pise i kreira tu novu triologiju, a ovaj film i nije bas prezentovanje njegovih rediteljskih mogucnosti (bar ne u dobro svetlu).

U svakom slucaju nagori SW koji sam gledao, mnogi mogu da kukaju na epizodu I i II ali tamo su bar pokusali da ispricaju pricu i filmovi su imali neki cilj i bili dovoljno razliciti, i slazem se sa onim sto je Dex pomenuo...Lukas bi danas odradio bolji posao (jer je kao originalni kreator zapravo razumeo fabulu SW, koju ovi naslednici danas ocigledno ne razumeju.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 11:21   #498
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ne moze biti gore od:

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 13:19   #499
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Star Wars saga

Priča filma je sramotno loša. Bukvalno je ceo film jedan veliki plothole isprepletan filerom Da nema par dobrih glumaca bilo bi negledljivo. A to kažem kao neko ko nije imao uopšte visoka očekivanja od filma, nit sam čitao fanteorije nit sam nešto svoje smišljao ali ovo je bio napad na mozak
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 13:24   #500
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ne moze biti gore od:

...
Mozda postoji momenat u filmu na nivou toga (Poe vs. Hux u prvih 15 minuta filma XD)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars fan filmovi Ivan1981 Kompjuteri i film 16 2.5.2011 18:09
Star Wars Battlefront 2 M@rsh@LL Mrežne igre 26 28.2.2007 21:04
star wars 4um zleetherius Zanimljive Web lokacije 0 3.12.2005 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com