Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2018, 17:08   #1
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

Ljudi hocu da skinem neki film visokog kvaliteta i da ga pogledam na tvu preko USB flasha. Da vidim malo razliku izmedju kopije od 1gb i kopije od 30gb. Ali imam problem sto vidim da su fajlovi koje bih skinuo, nekog meni ne poznatog formata. Pa se plasim da posle dugog skidanja ne dodjem u situaciju da ne mogu da postim to preko flesha i da ne mogu da ubacim prevod. Kako ubaciti prevod u film onda kada fajl nije mkv odnosno kad film/serija nisu u jednom fajlu.
Da li se neko susretao sa ovom problematikom?
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 17:18   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

to ti je možda kopija video diska nekonvertovano, znam da na dvd ima tako više fajlova
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:15   #3
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

Pa i ja to predpostavljam. Secam se i ja na dvdu da je billo 2 foldera sa nekim dzidzamidzama. I da bi pokrenuo taj film morao si da imas onaj dvd player na kompu(kad se setim samo) Zanima me pored pomenutog i da li ima razlike u kvalitetu izmedju mkv-a i tih nekonvertovanih formata.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 11:21   #4
Васа С. Тајчић
Član
 
Član od: 24.12.2017.
Poruke: 129
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 104 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

Мало је конфузно питање али ћу покушати да одговорим. Пошто је у питању велика датотека, претпостављам да је у питању распаковани Blu-ray диск односно BDMV омотница. Ово не може да се пусти са телевизора. То може са компјутера, рецимо преко PowerDVD, медијских плејера (ако се тражи и мени онда су врло скупи) и неких Blu-ray плејера са неслужбеним фирмвером.
Додавање титла за овакву датотеку је релативно просто за разлику од поступка за DVD омотницу (VIDEO_TS, AUDIO_TS).
Васа С. Тајчић je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Васа С. Тајчић na korisnoj poruci:
Rkoma (5.1.2018)
Stara 6.1.2018, 9:27   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

Pošto ti TV skoro sigurno neće pustiti tako raspakovani BR, ako želiš originalni kvalitet skini BR remux varijantu koja je u punom BR kvalitetu ali samo prepakovana u MKV kontejner, a i fajl je obično nešto manji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 4:27   #6
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

E dalljim istrazivanjem sam otkrio za taj remux. I da pretezno filmovi idu u mkv-u. Ja sam slucajno naleteo na par filmova koji su bili tako raw da kazem, pa sam se uplasio daa je to neki standard. Medjutim, Dunkirk remux(51gb), tv ne moze da mi podrzi hejtful eight nece ni da krene, samo mi na ikonici za play stoji crtica/da nije moguca reprodukcija. Dunkirk pusta ali mi se pojavljuju mozaici/strafte/artifaGzi, pri promeni kadrova obicno. Inace, nisam verovao da kompjuter takodje ne moze da mi potera uhd film. Jedva sam prevod namestio. Stvarno ludacki fajlovi.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 13:35   #7
Васа С. Тајчић
Član
 
Član od: 24.12.2017.
Poruke: 129
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 104 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
E dalljim istrazivanjem sam otkrio za taj remux. I da pretezno filmovi idu u mkv-u. Ja sam slucajno naleteo na par filmova koji su bili tako raw da kazem, pa sam se uplasio daa je to neki standard. Medjutim, Dunkirk remux(51gb), tv ne moze da mi podrzi hejtful eight nece ni da krene, samo mi na ikonici za play stoji crtica/da nije moguca reprodukcija. Dunkirk pusta ali mi se pojavljuju mozaici/strafte/artifaGzi, pri promeni kadrova obicno. Inace, nisam verovao da kompjuter takodje ne moze da mi potera uhd film. Jedva sam prevod namestio. Stvarno ludacki fajlovi.
С обзиром на величину датотеке, потпуно сам сигуран да сте "натрчали" на UHD 2160p.
Васа С. Тајчић je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 15:04   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ubacivanje prevoda u komplikovanije video formate pomoc

Ne čudi me da TV ne može da reprodukuje tako velike fajlove. Za komp ipak ne bi trebalo da bude nikakvih problema ako je neki iole savremeni player poput MPC-HC, Pot player... samo odaberi u Video Decored da bude DXVA2 čime se omogući da GPU radi enkoding slike a ne samo CPU i teći će kao po loju i UHD koliki god fajl da je.

Što se samog kvaliteta tiče, ja mogu da primetim razliku između ripa od 10-ak GB i BR-a od 30-ak samo na tehnički odličnim filmovima, ali bilo je i mnogo situacija gde zaista ne vidim. Najviše sam se oduševio BR kvalitetom na nekim scenama sa kišom i mrakom, odsjajima na odelu, baricama... Konkretno se baš npr. sećam X-man (mislim da je bio X-Men: Days of Future Past) i scena kada oslobađaju Erika iz zatvora a rade neke protivpožarne prskalice, a čistina i oštrina svega na ekranu fenomenalna kako nijedan rip manje gigabajtaže ne može da prikaže. Dok recimo kod nekih filmova sa prosečnom produkcijom poput raznih drama, komedija, trilera... ne vidim nikakve razlike.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mala pomoc oko prevoda DusanN Brbljaonica 0 16.6.2016 21:30
pomoc oko prevoda storage array vedran80 Nosači podataka 1 26.8.2011 14:09
Pomoc oko postavljanja prevoda. weljko94 Video/TV softver 7 21.8.2010 19:37
Pomoc oko video kamere......(referat) Djavo_89 Video/TV softver 1 1.11.2007 11:33
Adobe Premiere Pro 2.0, pomoc u video montazi Zebi Video/TV softver 8 21.2.2007 16:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com