Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2021, 13:01   #1
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Lian Li Lancool 2 Mesh White Argb

Eto posle 4 godine promenih kućište, od tolikog biranja cooler mastera, naleteh na ovo, a gledajući recenzije, možda i najbolje airflow kućište.

U početku sam mislila da li će mi bela boja odgovarati, bukvalno nisam imala belo kućište od 2003.

Međutim, kada je stiglo, briga o boji uopšte nije bila u prvom planu, naravno da mi se svidela, nego pogled na sam kvalitet izrade. Pa to je teško preko 10kg prazno! Znači oduševljenje je krenulo na prvi pogled: sve je od teškog metala (osim fijokica za hdd), duplo kaljeno staklo sa bočnih strana, mesta za sve koliko hoćeš, odlično skrivanje i rutiranje kablova, čvrst filter za prašinu kod napajanja, gornji filter na magnet, iza prednje maske tri argb ventilatora, hdd kavez se pomera napred-nazad ako kablovima od napajanja treba prostora, a može se i skroz izvaditi.

Montiranje je prošlo relativno lako, tu je uputstvo za povezivanje ventilatora, prvi deo kablova ide na front panel kontroler, drugi deo ide u spliter koji sam na sreću imala i onda na matičnu za podešavanje brzine. Dodatno sam stavila nazad Arctic F12 da izbacuje vazduh. Postoje još dva mesta ispod grafičke za postavljanje 120mm ventilatora da duvaju u grafičku, sklone se ove rešetkice, mada na njih možete montirati ssd ako vam tako odgovara. Ima još dva dodatna argb nastavka za led traku i ako matična ima argb konektor, bojama se može komandovati kroz softver.

Prednji panel ima C i M dugmiće koji su od argb kontrolera. C dugme prikazuje po jednu boju, dok M prikazuje snop prelivanja boja i neke kružne efekte, kao i potpuno gašenje osvetljenja. Zatim ide reset dugme, koje je funkcionalno, što mi se sviđa jer na većini kućišta reset služi za menjanje boja (ili ga uopšte nema) i gubi smisao. Power dugme je šestougaono, istaknuto na sredini, sija belo po ivicama. Zatim je tu ulaz za slušalice, jedan, možda je četvoropolni pa time obuhvati i zvuk i mikrofon, ali samo za slušalice koje imaju takav konektor, ili može samo jedno od toga pošto i simbol kaže slušalice/mic. Pored su dva usb 3.0 ulaza.

Ono što sam primetila kod povezivanja je da ne postoji hdd led kablić, tako da nema crvenog treperenja dok se nešto dešava u računaru.

I zatim najveća mana: pored usb ulaza je poklopac za type-c koga nema.. znači dokupljuje se posebno, ovako kad se skine poklopac, samo je rupica. Ali ok, ne smeta mi, niti zagledam front panel niti imam type-c na matičnoj.

Evo kako to sve izgleda:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6919.jpg
Viđeno:	76 puta
Veličina:	92,1 KB
ID:	58083 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6921.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	87,3 KB
ID:	58084 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6920.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	88,8 KB
ID:	58085
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2021, 13:04   #2
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Lian Li Lancool 2 Mesh White Argb

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6922.jpg
Viđeno:	50 puta
Veličina:	90,2 KB
ID:	58086 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6925.jpg
Viđeno:	45 puta
Veličina:	87,0 KB
ID:	58087 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6926.jpg
Viđeno:	64 puta
Veličina:	100,9 KB
ID:	58088
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2022, 22:53   #3
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Lian Li Lancool 2 Mesh White Argb

Update, "mod" sa tri 140mm napred, donji je morao sa unutrasnje strane da se zavrne.





Sent from my iPhone using Tapatalk
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2022, 9:35   #4
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Lian Li Lancool 2 Mesh White Argb



Snezna kraljica se sprema za leto 😎 Ostao je mod 3x140mm napred, samo bez Lianovog ogranicenog bracketa, uradjen lancani zip tie mod. Hladno kao zmija. 🙂


Sent from my iPhone using Tapatalk
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
Juraj (25.5.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
White Wolf Collection mmm1987 Platformske igre 0 30.11.2017 15:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com