Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2007, 0:51   #1
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Agatha Christie: Evil Under the Sun

Ne znam da li ima tema za najnoviju Agathu Christie EUTS, mrzi me da trazim. Ako ima tema, neka prebace ovu poruku u tu temu.

Uglavnom ova igra me je odmah na pocetku razocarala, mada nisam mnogo ni ocekivao, ali pak..., neka gomila soba na pocetku da se setkas po njima, veoma veoma veoma slab uvod u pricu.
Mislim ipak je suludo da se igra u ulozi Hejstingsa, kao na osnovu secanja Poaro-a. Dolazi do debilnih situacija: tipa Poaro kaze e tu treba da iskoristis stopericu jer se tu desilo ubistvo . Ma daj, mnogo bre lose, pogotov posle fenomenalnog DW-a .
Jednostavno mi deluje da mnogo maste i kreativnosti nije ulozeno u ovaj projekat.

Recimo And The There Were None mi se svidela, iako je patila od slicnih simptoma (ograniceno kretanje na jednom ostrvu, slab uvod u pricu, isti likovi u igri, hehe pa nije ni cudo sto nisam procitao nijednu knjigu Agathe Christie, jer je u knjigama sa Poaro-om svaka prica bila ovakva ).

Sledi ovde uninstall koliko ja vidim, jedino ako neko ima neki pametan argument da me spreci u ovoj operaciji brisanja .
Kao sto me je shumsko drvece sprecilo u brisanju Culpe, i na tome sam mu zahvalan, jer je to ispala ok igra .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 1:50   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Nema temu.
Ja sam u pocetku bio odusevljen. Bas mi se svidela fora igranja sa Hejstingsom i Poarovim komentarima. Steta sto ih nema vise. Gledaj to iz drugog ugla. Ne shvataj igru kao avanturu resavanja ubistva, vec kao divan dva prijatelja. Ako si nekad igrao stoni RPG, bice ti jos lakse. A ovde ti je sam Poaro Game Master. Mada sam se i ja smorio negde oko polovine igre. Stalno spartas po istim lokacijama, stalno klikces na te iste stvari, stalno pricas sa istim ljudima...a da ne spominjem i action trigger sistem + iako odradis sve sto ti Poaro kaze, neces napredovati dok ne kliknes na neki *BIP* predmet za koji nemas ni pojma da postoji.
Inace dobra igra

I kako mozes porediti Darkness Within sa Agathom? Skroz razlicite igre. Kao da poredis Call of Duty i recimo Splinter Cell...neuporedivo.

btw ovaj post pisem drugi put. Prvi put sam prosuo colu po tastaturi i sve otislo u *BIP*. Srecom pa imam rezervnu u steku.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 2:22   #3
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Nema temu.
Ja sam u pocetku bio odusevljen. Bas mi se svidela fora igranja sa Hejstingsom i Poarovim komentarima. Steta sto ih nema vise. Gledaj to iz drugog ugla. Ne shvataj igru kao avanturu resavanja ubistva, vec kao divan dva prijatelja. Ako si nekad igrao stoni RPG, bice ti jos lakse. A ovde ti je sam Poaro Game Master. Mada sam se i ja smorio negde oko polovine igre. Stalno spartas po istim lokacijama, stalno klikces na te iste stvari, stalno pricas sa istim ljudima...a da ne spominjem i action trigger sistem + iako odradis sve sto ti Poaro kaze, neces napredovati dok ne kliknes na neki *BIP* predmet za koji nemas ni pojma da postoji.
Inace dobra igra

I kako mozes porediti Darkness Within sa Agathom? Skroz razlicite igre. Kao da poredis Call of Duty i recimo Splinter Cell...neuporedivo.

btw ovaj post pisem drugi put. Prvi put sam prosuo colu po tastaturi i sve otislo u *BIP*. Srecom pa imam rezervnu u steku.

Dva prijatelja otisla na piknik, bas liiipo divan dan u prirodi, ma o kakvoj ti limunadici ovde pricas . Trash .

Pa je.bem mu mater obe su P&C avanture, ok kapiram analogiju sa CoD i SC, ali ipak... mislim da je necu nastaviti da igram, ima da bacim disk u smece, pa ti umesto da kazes neke dobre osobine, ti je ocrni jos vise , nema sta neko ce se na nekoj deponiji tamo negde u Bataji (jedina deponija za koju znam ) obradovati ovoj igri .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 18:31   #4
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Sledi ovde uninstall koliko ja vidim, jedino ako neko ima neki pametan argument da me spreci u ovoj operaciji brisanja .
Kao sto me je shumsko drvece sprecilo u brisanju Culpe, i na tome sam mu zahvalan, jer je to ispala ok igra .
Citat:

Ja nikada ne privrečim svojoj ženi, radije sačekam malo da to ona sama učini.
Hamfri Bogart

Moraš da daš šansu svakoj igri, ne donosi zaključke samo na osnovu golog početka.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 19:02   #5
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Citat:

Ja nikada ne privrečim svojoj ženi, radije sačekam malo da to ona sama učini.
Hamfri Bogart

Moraš da daš šansu svakoj igri, ne donosi zaključke samo na osnovu golog početka.
Pa nisam ti ja zena .
Ma vidi se covece da je bas pojednostavljena igra.
Pljuvao sam ja i po Culpi, ali me je nesto ipak vuklo da je igram, a to je bila ta radnja oko novog svetskog poretka u buducnosti...
A ovde me bas nista ne privlaci, vec je obrisah. Ipak nikad nisam nesto ppsebno gotivio debeljka , SH mi je ipak drazi. Mislim naravno na seriju, a bogami i na lika, mali debeli ustogljeni belgijanac i out of the ordinary britanac koji prezire burzoaziju (ali nije komunjara )...

Poslednja ispravka: Pjanovic (22.12.2007 u 3:14)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2007, 3:06   #6
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Agata...hm...mislim, sta reci?!
Smetaju mi neke gluposti... kao prvo, veoma mali broj lokacija. Drugo, igra je bas laka, tako da kad se covek zaglavi, sigurno ce da nadje resenje ponovnim obilazenjem svih lokacija i pricanjem sa svim likovima. Sto znaci da je igra pomalo dosadna, ali odlicna kad treba da se odmori mozak (kratkotrajna zamena za PES ). Dalje, ima bas mnogo nelogicnosti. Npr, gde su svi gosti? Tu ne mislim na nevazne goste, nego na one upletene u ubistvo (tj. vazne likove). Nema ih ni u hotelu, ni oko njega, ni u selu. Pa onda, Poaro, u igri, nece/ne ume da popravi auto. Kako ga je onda popravio kad je stvarno istrazivao? Kako je uopste napredovao dalje? Glupo je i sto Poaro tacno zna da treba da cini da usluge drugima, tacno zna da ce kasnije da mu zatreba njihova pomoc.
Nego, ove nelogicnosti ne kvare mnogo uzitak (koji, doduse, ionako nije veliki).
Zanimljivo mi je sto se ona sluzavka preziva Narakot, kao i Narakot iz ATTWNa, a i Poarou glas vise ne pozajmljuje glumac iz serije, ali je i ovaj odradio odlican posao.
Grafika je dobra, jedna od retkih avantura koja dobro izgleda na monitoru od 22 inca. A i muzika je dobra, ali kad se pojaca ne cuju se dobro glasovi...

Spoiler za ubicu:
Zasto sam ja mislio da su promenili ubicu?

Inace, ovo je sve moglo da stane u onu temu ''Agata Kristi vs. Serlok Holms''.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 16:22   #7
Lexy
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Agatha Christie: Evil Under the Sun

heeeeelp!!!!!
zaglavio sam se u Act 5 Poaro treba da složi pismo Redfernovih i kad ga složim ništa se ne desi.Proverio sam sve na netu i sve se poklapa.Da li bi neko mogao da mi pošalje ,,SAVE'' e-mail-om???

Za odg. bi bila dobra lična poruka....

Unapred hvala.
Lexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 23:10   #8
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Inace, ovo je sve moglo da stane u onu temu ''Agata Kristi vs. Serlok Holms''.
Pa pre bi bilo Sherlock VS Poaro, ili Doyle VS Christy.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
Pjanovic (5.10.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, agatha christie, avanture, evil under the sun

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Agatha Christie ili Sherlock Holmes? zx3m Avanturističke igre 41 29.8.2013 22:12
Evil Genius Bug[Su] Strateške igre 25 27.1.2011 1:27
[AAR] Baldur`s Gate 2 - Evil Strikes Back DeCoy Role-Play 34 8.9.2007 22:58
Kad će više Resident Evil? mladjex Akcione igre 60 7.5.2007 13:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com