Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2022, 13:07   #61
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Scorn | Gameplay sa komentarom | Miodrag KUZMANOVIĆ


Izgleda da Scorn neće biti igra meseca u novembarskom broju. A može da se desi i da bude mislim nikad se ne zna? ali svakako nije dobro kad Kuzma kaže "sad ću da vam objasnim zašto ova igra domaćeg studija apsolutno ništa ne valja"

Poslednja ispravka: code master (14.10.2022 u 13:59)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 13:33   #62
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Ne znam, ne treba davati Kuzmi ove obskurne netipične igre više, izhejtovao Death Stranding koja mi je fantastična igra, evo sad i ovo napljuvao, a Skill Up recimo nahvalio Scorn na svim poljima.


I strongly recommend: Scorn (Review)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Vlajk@ (14.10.2022)
Stara 14.10.2022, 13:43   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Mislim da je potpuno retardirano da recenzije igara pišu samo osobe kojima se određena igra svidela. Deluje ti igra zanimljivo i uzmeš da je probaš, ne svidi ti se, i šta sad, treba da tražimo recezenta kome se igra dopada da bi dao veću ocenu kako bi ispunili našu konformističku dužnost. Recenzije i jesu lični stav autora i sasvim je normalno da se ponekad razlikuju.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 13:58   #64
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Jedno je reći da se tebi lično ne sviđa, drugo je izneti to kao objektivnu manu igre, gde sam za Death Stranding dosta toga pročitao. Istina je negde u sredini, jeste recenzija subjektivni utisak recenzenta, ali mora da postoji neka sredina ako si recenzent, ne može da se ocenjuje ili crno ili belo zasnovano samo na ličnom ukusu.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
cages (15.10.2022), Koreli A. (14.10.2022), Vlajk@ (14.10.2022)
Stara 14.10.2022, 14:12   #65
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Mislim da je potpuno retardirano da recenzije igara pišu samo osobe kojima se određena igra svidela. Deluje ti igra zanimljivo i uzmeš da je probaš, ne svidi ti se, i šta sad, treba da tražimo recezenta kome se igra dopada da bi dao veću ocenu kako bi ispunili našu konformističku dužnost. Recenzije i jesu lični stav autora i sasvim je normalno da se ponekad razlikuju.
Ne radi se o tome da li treba da to radi recezent kome se igra svidja ili ne, vec to treba da radi neko ko nije kontradiktoran i ko ne menja stavove tek tako. Kuzma je u zadnjih par godina malo krenuo da brka loncice, kao da se zasitio igara pa cak postao i klasican konzol pezant u nekim situacijama. Dosta povrsno gleda na neke stvari i komentarise, u pismenoj formi nekako to lakse prikrije ali se kroz video klipove mogu jasno da vidim da nije bs toliko upucen u neke stvari koliko sam ocekivao da jeste, pa tako nije bas kompetentan da opisuje sve zanrove. Moramo imati na umu da se taj lik lozi iskljucivo na pucacine, WW2 i tome slicno, jedan od okorelih fanova COD serijala to dosta govori valjda.

edit: Uporedjuje sa Amnezijom koja je klasicna horor avantura, ja se tu ne bih slozio nimalo jer je ovo ipak nesto drugaciji zanr vise je wallking simulator sa puzlama i sa jakim akcentom na vizuelnu naraciju, cak me u nekom smislu vise podseca na Inside nego na Amnesiu.

Takodje bio sam u pravu, lik se lozi na pucnjavu i rokanje, on bi voleo da ovo bude vise kao Painkiller sto se skroz kosi sa poentom igre, ista prica kao kod Death Strandinga - lik kao da ne moze vise da shvati da ne mora svaka igra iz prvog ili treceg lica da bude pucacina i akciona ekstravaganca.

Prvise je nabrijan i kao da je jedva docekao da ovo napljuje, uhvatio se za neki GBB koji je ocigledno vezan za tu ranu verziju igre, pa kao upire prstom bas u to "evo da vam pokazem". Svi strani novinari su dali neku pozitivnu kritiku, jedino mi pljujemo. Tipicno za nas reklo bi se. (mogao bi nekad da ispljune ono kilo slajma pre nego sto pocne da snima, povreace mi se dok ga slusam)

Poslednja ispravka: Vlajk@ (14.10.2022 u 14:48)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
player1 (14.10.2022)
Stara 14.10.2022, 15:02   #66
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Pa nije baš da su je i stranci dočekali uz slatko i vodu...

https://www.metacritic.com/game/pc/scorn/critic-reviews

https://gamerant.com/scorn-review/
https://www.gamespot.com/reviews/sco.../1900-6417976/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 15:27   #67
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Gamespot, realy?!

Pa dobro, ako je 7 neka prosecna ocena onda je to skroz OK. Nisam ni ocekivao nesto vise da budem iskren.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 15:34   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Realno ne znaš ni kolika će ocena da bude u SK

Kod ovakvih "kontroverznih" naslova bi dobro došlo ono čuveno "Drugo mišljenje".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 15:40   #69
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Gamespot nema veze sa realnošću već dugi niz godina, operisani su od kasvetnih recenzija.

I da, 7/10 proseka na Metacritic je odlično, eno gomile 80+ ocena, od Kuzme očekujem nekih 40/100 u SK po njegovim komentarima, ako bude mnogo viša onda ocena nema logike sa komentarom.

A i problem je što današnji gamer sve ispod 9/10 smatra "trash"-om, ovo je nažalost današnji standard ocena:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zmZfm0CI7-aFvEfCFTgcn6aX-uTYxr40.jpg
Viđeno:	60 puta
Veličina:	99,8 KB
ID:	58285  
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Koreli A. (14.10.2022), player1 (14.10.2022)
Stara 14.10.2022, 16:27   #70
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Realno ne znaš ni kolika će ocena da bude u SK

Kod ovakvih "kontroverznih" naslova bi dobro došlo ono čuveno "Drugo mišljenje".
Pa ako je Miodrag bude ocenjivao nece preci 3 ili 4. Da definitivno to treba upravo za takve naslove, zao mi je sto je samo ON opisivao Death Stranding, kao i Last of Us 2.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 17:20   #71
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Gamespot nema veze sa realnošću već dugi niz godina, operisani su od kasvetnih recenzija.

I da, 7/10 proseka na Metacritic je odlično, eno gomile 80+ ocena, od Kuzme očekujem nekih 40/100 u SK po njegovim komentarima, ako bude mnogo viša onda ocena nema logike sa komentarom.

A i problem je što današnji gamer sve ispod 9/10 smatra "trash"-om, ovo je nažalost današnji standard ocena:
Ovo je efekat IMDB standarda. Sve sto je 8/10 i gore valja, sve sto je ispod 8 je lame ili garbage. Zasto? Pa radi mora botova koji nakucaju holivudsko djubre na 10/10 i kada dodas korisnicke 5/10 ocjene, onda dobijes tih nekih 7/10-9/10 ocjene koje su realne.

Da nema fake recenzija i botova koji boostaju rating, 10 point sistem bi imao nekog smisla.

jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
bokela (16.10.2022)
Stara 14.10.2022, 18:21   #72
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Ocekivao sam da domaca igra sa doneklim budzetom ima i domaci jezik, ali sta cu, daj bitno da ima engleski.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 18:49   #73
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Ja sam makar očekivao da mogu da igram igru a ne da mi krešuje na svaka dva minuta
Bukvalno ne mogu da odmaknem od početka. Ne znam ni do čega može biti, apdejtovani drajveri, win10 isto up to date. Glupost.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 23:10   #74
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Scorn

68% na steamu od 879 recenzija i pada. Steta.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 23:36   #75
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Nije mi jasno zasto je neko mislio da je igra duza od 3,4 sata ( za walkthrough style igrace verovatno ) nominalnih.Dakle ko RE3 koji ipak i ako cisto akciona igra opet zalosno igrati tako da se predje za 3 sata .
RER2 ocenjuje prelaz po brzini zavrsetka epizode, preciznosti i broju smrti ili ponovnih pokusaja. Ubija me to sto igra koja nema u gempleju zahtev za brzinom( nadolazi voda , neko te juri) goni na neki nacin da se igra brzo, to je blasfemija.

I knjige se odavno mere "na kilo" , filmlovi takodje i sve ostalo a igre se igraju zbog FPS brojaca i grafickih performansi .
Citao sam negativne a i pozitivne komentare na Steram-u i to su kao i cesto sa ovakvim igrma nametnuta ocekivanja igraca da je igra nesto sto nije . Da li je moguce da su ljudi bukvalno ocekivali DOOM like igru. Da se sami ne brukaju navodeci to kao opravdanje za negativnu ocenu tesko bi bilo poverovati, al malo sutra. Stalno se to desava ovakvim igrama.
Mnogo je negativnih ocena jer ocenjuju igru za ono sto ona nije sto je apsurd . Odnos cene i duzine sto je opet apsurd (glavni krivac za mixed ocene).
Covece ima vec gomila prelaza na YT pa pogledaj duzinu (ako ti je bitno )unapred a ne kupis igru pa se rasplaces sto si dao 5-10 dolara vise nego sto mislis da treba.

Kopiracu komentar kolege sa Steam-a jer mi se svidja u svojoj jednostavnosti i ociglednosti.

This game is not for everyone. The game caters to a very niche audience. If you are expecting a FPS horror game with jumpscares and shooting you will be disappointed. Don't get me wrong, the game has combat, but it is not focused on it. This is not Doom, nor Amnesia, or the next Dead Space, this game is it's own thing.

Kad kaze sta igra nije , to je ono sto sam napomenuo , mnogi su videli u igri ono sto oni zele a nije dovoljno main stram da ih 'kupi" necim drugacijim .
A igra je i dalje mislim odlicna.

P.S malo je i zrtva odlicnog starta sto se tice prodaje jer 12 sati posle izlaska ima skoro 900 recenzija a to je jako dobar start i ohrabruje sto su pozitivni utisci veoma pozitivni tj oni koji znaju sta zele dobili su to. Pristrasan sam ali ne verujem da gresim ipak kometarisem samo prijem igre ne i igru , dok je ne odigram.

Poslednja ispravka: Koreli A. (14.10.2022 u 23:45)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
evil_geko (15.10.2022), player1 (15.10.2022), Vlajk@ (15.10.2022)
Stara 15.10.2022, 0:18   #76
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Paa, to da je igra zapravo walking simulator/puzzle solver, to se iskreno saznalo tek skoro. Uzev u obzir da je igra tooliko godina pravljena. Zato valjda su ljudi i očekivali da bude duža.
Mislim, gejmeri pogrešno gledaju na stvari, hoće da im svaki cent bude potrošen tako da imaju brda sati za uložen novac.
Ja iskreno više cenim dobro iskustvo nego besomučan grind. I film odeš pogledaš, daš neke pare, pa je to samo 2 sata u trajanju, ili kraće.

Što se ove igre tiče, uspeo sam konačno da pokrenem da radi, iako je zvuk nešto bagovao u početku al morao sam da promenim sa "cinematic" na "tv" podešavanja u zvuku.
Optimizacija je ok - ali nije idealno. Film grain ubija oči, preporučujem da se post-processing skroz smanji na low, ne znam dal još nešto osim toga slanja. Blur takođe.
Igra vas ne drži za ruku, konfuzno deluje u početku, nisu baš intuitivne neke puzzle stvari, ali brzo sam se uhodao uz malo šetuckanja kroz svet.
Vizuelno - izuzetno impresivno, svaka čast momcima na art direkciji i sjajnom svetu, opresivnoj atmosferi. Zvučni efekti - isto sjajni, svaki zvuk je na mestu, sve je fino izmiksano i balansirano.
Gejmplej, kao što napomenuh, nisu toliko intuitivne neke zagonetke za sad, ali za ovaj tip igre je ok rešenje. Radije bih tu varijantu nego neko napucavanje.
Ne znam iskreno koja još igra je u celosti pečena od strane nekog našeg studija, ali ovog kalibra, Scorn je možda najostvareniji naslov, nadam se da će ekipa uspeti u nekom većem projektu ubuduće.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Koreli A. (15.10.2022), Vlajk@ (15.10.2022)
Stara 15.10.2022, 4:25   #77
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Na GOG ima 4,5/5 .
Ko ima problem sa blur samo ovo u engen.ini (appdata/local/saved/scorn/engen.ini)
[SystemSettings]
r.MotionBlurQuality=0

Ne radi svima blur on-off u opcijama.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
player1 (15.10.2022)
Stara 15.10.2022, 8:31   #78
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Na osnovu broja recenzija, istovremenih igrača (u jednom trenu gotovo ~8000) itd. procenjuje se da su prodali između 35 i 95.000 kopija, najverovatnije oko 50.000.... za jedan dan (to je bruto oko 1.75 milki dolara).

S obzirom na negativne komentare i "šta sve nije" to će se usporiti, ali po ceni od $35/€35 to nije uopšte malo. Očekivao sam da će ovo koštati 15-20 max za ono što jeste, kad ono međutim, moglo im se.

Očekujem da će se prodaje usporiti kad batale svi koji to neće, a onda će u long tejlu opet da rastu lagano zbog onih koji to što jeste hoće... I ima šanse i dalje da bude neki niche kult klasik za 10ak godina...

Ponovo se dokazuje da neopravdana očekivanja i hype mogu da unište igru koja je u suštini solidna, samo nije ono što su ljudi mislili da jeste.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Vlajk@ (15.10.2022)
Stara 15.10.2022, 10:01   #79
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Izgleda da su hteli da ova igra izgleda jedno ali su negde na pola puta tj developmenta promenili plan i na kraju ispade "ni tamo ni ovamo", nadam se da ce im ovo posluziti kao dobro iskustvo za buduce projekte, definitivno imaju talent-a.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2022, 10:30   #80
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Scorn

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ponovo se dokazuje da neopravdana očekivanja i hype mogu da unište igru koja je u suštini solidna, samo nije ono što su ljudi mislili da jeste.
Pa mislim, ako kuvaš nešto u kuhinji 5+ godina, onda naravno da će ti gladni gosti imati velika očekivanja

Mnogo bolje igre i kultni klasici izašli su iz kratkog developmenta od svega par godina. Ljudi uglavnom i misle - oke imali su vremena da ispeku zanat, da oblikuju to u nešto što žele, da ga usavrše, itd. Tako da razumem i tu stranu hajpa.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com