Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2019, 19:50   #61
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Details from Team Cherry
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 20:00   #62
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Datum izlaska Silksonga navodno pomeren za 12. jun 2020. godine.


Ovde su i novi semplovi saundtreka.
https://teamcherry.com.au/team-cherr...off/#more-1607
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 20:24   #63
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Fenomenalni su, jedva čekam ostatak. Biće ovo novo remek-delo, poput keca.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 2:02   #64
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Ja počeo da igram konačno i poslije nekih 7-8 sati razmišljam da odustanem. Mislim da me nikada nijedna igra nije ovoliko isfrustrirala... Ne znam da li je problem što ne mogu da se naviknem na mehaniku igre, možda sam ja jednostavno preloš ili mi igra prosto ne sjeda, ali nikada ni u jednoj igri nisam ginuo ovoliko... Što je šteta jer sam iskreno želio da mi se HK dopadne. Ima dobrih aspekata, recimo grafika, vizuelni stil me oduševljava ali skoro sve ostalo je frustirajuće, sad će neko odmah napisati *GIT GUD* ali po meni ovo nema nikakve veze sa, recimo, Dark Souls konceptom, koji te motiviše da postaješ bolji svaki put kad zagineš, ovdje ti se to dešava na svakom prokletom koraku i postiže upravo suprotan efekat...
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 2:21   #65
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Probaj Rain World, pa ćeš videti šta znači frustracija.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 4:02   #66
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Ja počeo da igram konačno i poslije nekih 7-8 sati razmišljam da odustanem. Mislim da me nikada nijedna igra nije ovoliko isfrustrirala... Ne znam da li je problem što ne mogu da se naviknem na mehaniku igre, možda sam ja jednostavno preloš ili mi igra prosto ne sjeda, ali nikada ni u jednoj igri nisam ginuo ovoliko... Što je šteta jer sam iskreno želio da mi se HK dopadne. Ima dobrih aspekata, recimo grafika, vizuelni stil me oduševljava ali skoro sve ostalo je frustirajuće, sad će neko odmah napisati *GIT GUD* ali po meni ovo nema nikakve veze sa, recimo, Dark Souls konceptom, koji te motiviše da postaješ bolji svaki put kad zagineš, ovdje ti se to dešava na svakom prokletom koraku i postiže upravo suprotan efekat...
HK jeste težak ali nikako nije nefer. Imao sam i ja par trenutaka kada sam ladio glavu 2-3 dana jer nisam mogao da pređem nekog bosa. Šta ti teško pada? Jel igraš na tastaturi ili džojstiku? Slobodno zaboravi na tastaturu ako igraš na njoj.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 10:10   #67
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Kako uspevaš da izgineš tako brzo? Da li koristiš dopunu života iz one "bočice" gore levo?

Meni je HK baš uživanje i mnooooogo sam ga igrao, preko 100 sati, toliko mi je prijao. Doduše na kraju su mi ostali White Palace, Colosseum of Fools 3, Nightmare King Grimm i dobar deo Pantheona, ali nisam imao vremena da se bavim tim misijama, zbog nekih obaveza tih dana, pa sam odustajao brzo, ali ću im se sigurno vratiti.

U međuvremenu sam kompletirao Celeste i Cuphead, pa je sada verovatno pravi trenutak da se vratim tim teškim delovima HK-a.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 15:57   #68
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
po meni ovo nema nikakve veze sa, recimo, Dark Souls konceptom, koji te motiviše da postaješ bolji svaki put kad zagineš, ovdje ti se to dešava na svakom prokletom koraku i postiže upravo suprotan efekat...
Meni je bilo šta što je From Software napravio znatno teže od Hollow Knighta. HK ima teške bossove, ali igra između bossova uopšte nije posebno teška, bukvalno mi se samo jednom desilo da trajno izgubim Geos (valutu). Ne znam što ti toliko gineš, posebno mi nije jasno ako si veteran Dark Soulsa..

Pridružujem se preporuci za fenomenalni Rain World, mada sa takvom veštinom ne znam da li da pokušavaš :P
Citat:
Slobodno zaboravi na tastaturu ako igraš na njoj.
A zašto, mislim koja je prednost gejmpeda? Ja sam prešao na tastaturi bez ikakvih problema, veoma udobno igračko iskustvo.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 16:23   #69
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Hollow Knight

Gamepad ima prednost u takvim igrama isto kao i KB/M u FPS. Udobnije, prirodnije i lakše.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 16:39   #70
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Zato što je osetno lakše izvesti neke veoma precizne pokrete prilikom platformisanja i borbe sa bosevima, naročito kada nema prostora za grešku. I baš kao što M.C. reče, prirodnije je na džojstiku.
Svaka čast onome ko može da igra HK na keyboard bez problema.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 18:03   #71
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Eto, taj sam

I dalje ne kapiram zašto je izvođenje poteza lakše, koliko pamtim nijedan potez nije zahtevao da pomerim ruku iz tog jednog položaja u kom se nalazila tokom akcionih deonica. Da li ste vi uopšte probali da igrate na tastaturi ili ste se dovatili gamepada po automatizmu? A to šta je prirodnije je pretpostavljam stvar navike. Čak ne bih rekao ni je da je položaj ruku ubodniji sa gamepadom (zapravo mi se čini da je udobniji položaj sa kombinacijom miša i tastature).

Mislim, ja sam u ovoj diskusiji uvek u debeloj manjini, malo-malo pa neko prokomentariše da neka igra koju sam prešao bez ikakvih problema sa upravljanjem (naprotiv), ne treba da se igra bez gamepada. Iskreno mi to nije jasno.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 23:23   #72
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ne znam što ti toliko gineš, posebno mi nije jasno ako si veteran Dark Soulsa..
Ma jesam, odigrao sam sve tri igre davno.

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Kako uspevaš da izgineš tako brzo? Da li koristiš dopunu života iz one "bočice" gore levo?
Da, naravno, ako misliš na focus spell, koristim. Nije ni meni jasno kako uspijevam da zaginem na svakom koraku, možda sam loše krenuo od samog starta, nisam nijednom nadogradio ni health (mask shard), ni notch za charm, uz to sam previše puta izgubio novčiće, tako da sam trenutno prilično slab. Probaću da nastavim sa igrom pa ćemo vidjeti.

Sinoćni post je bio rage nakon što sam izgubio 1500 geosa. Inače igram sa kontrolerom od početka, meni više paše za ovakav tip igre, nisam ni pokušavao kb/m.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 0:23   #73
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Uh, pa nisi ti daleko odmakao ako nisi apgrejdovao ništa, i ako ti 1500 geosa deluje mnogo
Pritom, posle nekog vremena, geos prestanu da budu bitni (sa nekim izuzecima, al to donosi DLC content)

Practice makes perfect, igra je zaista vredna vremena. Poprilično je tight tako da nije njena krivica ako ti umreš
I ima brda sadržaja, prosto je fascinantno. Ja sam zasigurno oko 100 sati uložio. Odustao sam jedino od Pantheona, koji je boss rush mode.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 0:28   #74
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

A kako izgubiš novčiće kad možeš da odeš da ih pokupiš tamo gde si poginuo? Ne sećam se da li je to default ili treba da se kupi nešto u prodavnici na površini, ali s tim je baš lako.

Tamo možeš da kupiš i druge stvari, sve su korisne.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 0:34   #75
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

^Po defaultu, možeš pokupiti novčiće na mjestu gdje si poginuo, klasika, ali naravno pod uslovom da prethodno ne pogineš ponovo. Pogodi šta je problem...

Btw trenutno sam u City of Tears poslije nekih 10-11 sati igranja.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 0:42   #76
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

@Dantheus
Hehe, znam taj osećaj kad izgubiš pare, to se dešavalo i meni par puta pa sam se naučio da ih potrošim čim skupim malo veću sumu. Pravac stagway i na površinu kod Izelde i Slaja.
Stavi onaj charm što ti automatski skuplja pare, brže ćeš da povratiš izgubljeno.
Koje si zone otkrio, da znamo otprilike dokle si stigao?

@caine
Da probao sam, na džojstiku je bilo neuporedivo lakše.
Nema to veze sa pomeranjem ruku već sa preciznošću kontrola, i trkačku igru ili fudbal mogu da igram na tastaturi bez pomeranja položaja ruku ali mi je lakše preko kontrolera.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 0:50   #77
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
^Po defaultu, možeš pokupiti novčiće na mjestu gdje si poginuo, klasika, ali naravno pod uslovom da prethodno ne pogineš ponovo. Pogodi šta je problem...

Btw trenutno sam u City of Tears poslije nekih 10-11 sati igranja.
Ajd da ne spojlujem previše ali istraži malo taj City of Tears, postoji način da ojačaš nail pa će ti biti malo lakše. I jbga... nemoj da rush-uješ prilikom igranja ako mnogo gineš, seti se ds-a!
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 1:15   #78
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Hollow Knight

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Da li ste vi uopšte probali da igrate na tastaturi ili ste se dovatili gamepada po automatizmu? A to šta je prirodnije je pretpostavljam stvar navike. Čak ne bih rekao ni je da je položaj ruku ubodniji sa gamepadom (zapravo mi se čini da je udobniji položaj sa kombinacijom miša i tastature)
Pisao sam u drugoj temi da sam prešao Super Meat Boy komplet na tastaturi i da mi je posle bilo teško da se priviknem na gamepad zbog muscle memory. Lik je npr. prešao Dark Souls sa Guitar Hero kontrolerom, na sve se navikne čovek.

Ali daj npr. nekom ko ne igra mnogo igre da proba HK, DMC 5 ili nešto slično na tastaturi i na gamepadu - ne verujem da bi se iko odlučio da mu je zgodnija prva opcija. Ja lično većinu third person igara i platformere igram preko gamepada, dok je KB/M za sve iz prvog lica i P&C avanture.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 1:24   #79
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Unaprijedio nail davno. Vjerovatno mi treba još vremena da se uštelim...

Spoiler za mapa:
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 1:51   #80
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Hollow Knight

Moj savet ti je da izbegneš Deepnest sada i da istražuješ okolo, pa da se tamo vratiš kad budeš jači.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
Dantheus (15.1.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Smešni, interesantni video klipovi bobi Cvet kompjutera 5309 29.6.2022 11:48
Batman: Arkham Knight Emix Akcione igre 1501 28.12.2020 18:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com