Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2021, 18:58   #21
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Pa da, pazi ovo:

- Nekada čak i najjeftiniji Redmi 3, 4, 5 svi alu kućište za 120-130€.
- Par godina kasnije uzimam Mi 8 lite kao najjeftiniji Xiaomi telefon koji ima alu-frejm (~190€), svi Redmiji su plastika.
- Sada evo pre mesec dana izašao Mi 11 lite od ~290€ i ima plastični frejm.

Cene gore a materijali dole. Gde je aluminijum? Pa u 500+ modelima izgleda. A ja baš volim taj aluminijum i osećaj hladnoće na dodir kada podignem telefon.

Ali mi zato sada i stric i brat od tetke kažu - jel si čuo za Xiaomi, to su odlični telefoni. Mislim se u sebi - prespavali ste vi zlatno doba Xiaomija jer vam bilo bitno šta je na bilbordima. Sada vam baš i nisu neko čudo, pogotovo kad ih kupujete u Gigatronu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2021, 19:05   #22
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
120 Hz AMOLED
Što je to bitno?

Uzgred, i danas postoji nekoliko odličnih Redmi telefona u rangu cena od 15 do 25.000 (mislim na redovne cene u redovnim prodavnicama, akcije su još povoljnije).

Slažem se da Xiaomi sada sve više prelazi u višu klasu i zbog toga mi je žao, ali je to svakako očekivan korak.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2021, 19:10   #23
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
A ja baš volim taj aluminijum i osećaj hladnoće na dodir kada podignem telefon.

https://www.androidcentral.com/metal...aterial-phones
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2021, 19:37   #24
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

ma bolje da je plastika nego da mi se odbija 5G direkt u glavu dok pričam
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2021, 19:53   #25
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Što je to bitno?
Jer su to spustili iz mid-to-high cenovnog ranga u budžetski rang. Ali i sam sam napisao da meni to nije bitno tako da ne znam što se buniš.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke

Cene gore a materijali dole. Gde je aluminijum? Pa u 500+ modelima izgleda. A ja baš volim taj aluminijum i osećaj hladnoće na dodir kada podignem telefon.

Ali mi zato sada i stric i brat od tetke kažu - jel si čuo za Xiaomi, to su odlični telefoni. Mislim se u sebi - prespavali ste vi zlatno doba Xiaomija jer vam bilo bitno šta je na bilbordima. Sada vam baš i nisu neko čudo, pogotovo kad ih kupujete u Gigatronu.
Volim i ja i zato se držim Mi 9 SE još, fenomenalna izrada i i dalje radi baš baš pristojno - sem baterije al jbg to sam žrtvovao u startu, znao sam da 3000 mAh neće biti sjajno u modernom telefonu.

Ja kad sam tražio futrolu po Nišu u podzemnoj za svoj Redmi Note 4 pre nekoliko godina par prodavaca mi se podsmevalo kao šta ti je to LOL. A danas isti ti u policama drže po 15 Xiaomi kutija na izvolte i poneki Huawei i Samsung. Kekčina žestoka ali ne može čovek da ih krivi kad se prodaje upravo samo ono što je po bilbordima.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2021, 9:15   #26
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Ne znam šta bi vi? Ne mogu ni njima cene doveka biti niske. A materijali, pa pogledajte Samsung. Radi isto, i to u visokom cenovnik rangu, plastika...
Još uvek Xiaomi nema konkurenciju, bar ne kod nas. Hardver im je i dalje dobar, jedino softver baguje zbog milion različitih modela koje ne stižu da optimizuju.
Realno konkurencija je ili skuplja (Samsung) ili znatno lošija (Motorola, Nokia) ili jedva zastupljena (Realme, OP).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2021, 11:52   #27
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ali i sam sam napisao da meni to nije bitno tako da ne znam što se buniš.
Otkud ti ideja da se bunim???

Nisam pitao zašto je to bitno TEBI, nego GENERALNO.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2021, 12:21   #28
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Druže, citirao si me sa sve "".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2021, 16:00   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Ne znam šta bi vi? Ne mogu ni njima cene doveka biti niske. A materijali, pa pogledajte Samsung. Radi isto, i to u visokom cenovnik rangu, plastika...
Još uvek Xiaomi nema konkurenciju, bar ne kod nas. Hardver im je i dalje dobar, jedino softver baguje zbog milion različitih modela koje ne stižu da optimizuju.
Realno konkurencija je ili skuplja (Samsung) ili znatno lošija (Motorola, Nokia) ili jedva zastupljena (Realme, OP).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pa mi bismo da se nisu ugledali na Samsung koji smo debelo kritikovali baš za tu istu plastiku godinama, i za bagovit softver - znači ja nisam video Samsung telefon koji posle par godina nije štucao prilikom skrola i kretanja kroz svoj rođeni UI. Ne znam da li su nešto popravili u poslednje vreme, oko S7 sam prestao da pratim.

Sad i Xiaomi gura sve više plastike i softver im je sve bagovitiji - zar treba da se radujemo i ne žalimo se dok im odnos cena-kvalitet ne bude potpuno isti kao Samsungu. Mogli bi baš malo da smanje varijacije modela i da to što ostane bude pažljivije odrađeno.

Meni se čini da bilo šta Mi i Redmi više neću uzimati kako stvari stoje. Poco podbrend sada ima privlačnije uređaje, jest da su i oni plastični ali su barem niže cene pa je i bolji odnos cena-kvalitet. Realme takođe baš agresivno nastupa, ne znam kakva je stabilnost njihovog softvera ali mi lično smeta par detalja kao što su nedostatak štelovanja temperature ekrana (a svi vuku na plavo). Takvi sitni ali bitni detalji po meni odvajaju zreo brend i onaj koji je još uvek u pelenama.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2021, 19:51   #30
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Koliko sam ja čuo od ljudi koji koriste Samsung, One UI je odličan i bez bagova.
Plastika, ako je ona kvalitetna, meni ni malo ne smeta.
Odnos cene i kvaliteta je i dalje na strani Xiaomija, bar u odnosu na Samsung, a boga mi i na sve ostale na našem tržištu. Pri tom su im cene na našem tržištu dosta više nego drugde, naravno ne samo njihovom krivicom.
Ako srede softver i malo zauzdaju cene biće neprikosnoveni. Za softver sam optimista, za cene ne.
Ja realno kod nas ne vidim ništa bolje za kupiti od Xiaomi i Samsunga.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
Lex987 (3.6.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] World of Tanks Blitz Android! King SRB Igre za mobilne telefone 36 19.1.2017 14:58
[Ostalo] ANDROID Mini PC S19C Filip89x Opisi, recenzije i testovi 15 6.2.2015 17:13
[Android] Android One - jeftini, a dobri telefoni ZoNi Aparati i oprema 7 22.9.2014 23:02
[Android] AIDE - Android Java IDE MG-RAY Programi za mobilne telefone 0 10.3.2012 11:07
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com