Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2021, 13:56   #21
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Zaista me je zanimalo zašto su šutevi tako zaguljeni na All Star, te sam uzeo "FREESTYLE" trening, naravno, automatski mi je "uvaljen" Jokić i sa njim sam krenuo (u 20-ak do sada odigranih sa njim ni jednu jedinu trojku nisam pogodio) da šutiram iz raznih pozicija.

Ono što me je zaista zapanjilo jeste da ona linija za savršen šut nikada nije na istom mestu, niti se "puni" istom brzinom. Zaista, kada šutiram trojku sa vrha reketa linija je na jednom mestu i puni se poprilično brzo. Na "četvrtini" se puni najsporije i nekako je najvidljivija, pa odatle retko i mašim, iz ugla je gotovo nemoguće pogoditi kako se brzo puni. Iz trka šut je takav da se linija puni žućkastom bojom i malo je višlje nego kad je "miran" šut u pitanju, a kad se zatrčim OD koša, pa onda šut iz okreta, "merač" se puni belom bojom, a linija za savršen šut je gotovo na vrhu kada se puni toliko brzo da nema šanse da pogodiš na taj način.

Kao da nisu dovoljno zagulili nego moraš i da paziš odakle i kako da šutiraš sa nekim igračima. OK, to jeste jedan korak ka realnosti, ali majku mu...

I, naravno, odigram pomalo na All Star nivou, 80% utakmice je OK, ali u preostalih 20% opet se pojavljuju nelogičnosti ranijih izdanja - munjeviti skokovi protivničkih AI igrača pored kojih nema šanse da šutneš ma kako ih "izlomio", krenem na ulaz a igrač mi, odjednom, naglo uspori kako bi protivnički mogao da me stigne i lupi rampu, u odbrani moji AI saigrači ne znaju šta je podizanje ruke kada im protivnički igrač ispred nosa šutira, hvatanje lopte posle promašaja sa rukama koje ne prelaze visinu brade, svaki put kad lupim rampu lopta se AMA BAŠ NIKAD ne odbije do mojih saigrača nego nazad u ruke protivnika i druge idiotizme kojih nikako da se reše. Srećom, nema ih ni blizu kao pre, ali potpuno ubija to kad, na primer, sa Jokićem potpuno izblokiram Ejtona, a on doda Krisu Polu koji pored Gordona i Portera lagano polaže, jer ovi nemaju ni najbližu nameru da pokušaju da izblokiraju šut. A i ako to urade sledi koša sa dodatnim.

Ali i pored svih tih manjih i većih mana moram da priznam da sve nekako deluje realnije i MNOGO MNOGO bolje nego mnoga prethodna izdanja. Zaista treba da se izvežbaš da bi uživao u ovome, samo što prečesto nemam ni vremena ni živaca za to. Kao i mnogi.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2021, 15:06   #22
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Ma, ne postoji podešavanje slajdera koje može da sredi "žute minute" kada AI igre krene da "divlja" nekim totalnim nebulozama.

U ogromnoj većini slučajeva centrom možeš da "zalomiš" protivničkog, daš koš pored njega ili ga navučeš na faul, sve je to zaista realistično, pa sa Jokićem je dabl-dabl uobičajena stvar u 90% slučajeva. Ali kada dođu ti "žuti minuti" protivnički AI centar samo stoji sa dignutim rukama i ništa ne radi. U tom trenutku znam "koliko je sati". Šta god da pokušam nema šanse da prođe. Lagano ga zaobiđem, krenem na polaganje, bacim loptu sa pola metra a protivnički centar i dalje stoji u istom položaju. Lopta u roku od desetinke pređe nekih dvadeset santimentara centar ju je već izblokirao. Vratim replay gotovo u frejm i nema šanse da vidim kako se odrazio. Fejd aut šut, horog, šta god da uradim u tom trenutku će izblokirati.Pokušam li da zakucam i to će lagano izbiti bez faula.

Još gora stvar je kad, na primer, sa Porterom čuvam protivničko krilo, a lopta nije kod njega. Fokusiran sam na protivničkog igrača, ne obraćam pažnju ni na šta drugo, maksimalna koncentracija, ovaj stoji na liniji za tri ja držim tastere spreman na najmanji trzaj...
I, naravno, igrač iz ležerne poze u stanje full trka prelazi u stotinci. Naravno, primetim i ja to, pritisnem taster za taj pravac, ali moj igrač radi animaciju prelaska sa noge na nogu, lagani okret, konačno se postavlja za trk nazad, a za to vreme ovaj već zakucao i vraća se nazad.

Dobro, malo karikiram, ali zaista postoji podosta besmislenh nelogičnosti koje se vuku od ranijih izdanja. I dok ih je pre bilo tokom čitave utakmice u 2K22 se pojavljuju "u talasima". I uvek u poslednjoj četvrtini.

Jer, kad igraš koncentrisano, pažljivo, trudiš se, lomiš tri četvrtine, a ond au četvrtoj nema šanse da ubaciš koš sa distance, u reketu imaš hobotnice koje skaču brže od mačke, a u odbrani možeš da igraš kako god oni sve pogađaju, kako da ne deinstaliraš tako nešto da se ne bi nervirao??

Bar ja sačuvam igru na kraju treće četvrtine i ako krenu sumanute nerealnosti samo ponovni LOAD. Ne smeta mi da izgubim ni najmanje, čuvam igru i kada gubim, ali čim krenu AI budalaštine samo novi LOAD. Dok ne izgubim ili pobedim iole realno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2021, 14:13   #23
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Mislio sam da batalim, ali zadnjih 3-4 dana se nateram da igram bar jednu-dve utakmice dnevno i posle početnih 2-4 imam 8-5 u ligi i sad mi je na All Star težini taman kako treba. Zabavljam se, ali ne "zapinjem".

Ima jedna baš VEEEELIKA (ali i sjajna) razlika u odnosu na prethodna izdanja - u ranijim NBA 2K igrama AI vođeni timovi kad povedu sa, na primer, 4 razlike nema ni teoretske šanse da ih stigneš, oni ubacuju iz svakog ili svakog drugog napada i možeš da igraš odbranu kakvu hoćeš oni svaki drugi napad ubacuju ma šta da uradiš. Pa još kad naiđe "žuta minuta" pa ne pogodiš iz 4-5 ili više napada, a oni i dalje svaki drugi ubacuju, tako da ranije kada sam igrao i kada AI tim povede sa više od 4 razlike NIKADA nisam uspevao da ih stignem, jer, jednostavno, oni konstantno isto pogađaju, a samo ispustiš 3-4 vezana napada možeš da se slikaš posle.
Međutim, u 2K22 sam dva puta gubio sa 8 i 10 razlike i ne samo što sam stizao i dobijao, nego se često desi da AI tim ima "žute minute" kada ne mogu da ubodu zicer (što se i meni veoma često dešava). Utisak kad gubiš a znaš da možeš da stigneš samo ako se koncentrišeš ne odbranu je veoma zadovoljavajući. Ubedljivo najbolja NBA igra do sada.

A baš sam se pitao na šta da potrošim 30 evra što daje država. Sad znam. (How Yes No)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 6:47   #24
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Ima li neko problem da se u drugom poluvremenu gubi shot feedback? Igram playoff, u prvom je sve ok, u drugom ga nema. U podesavanjima sam stavio na "all shots", koristim steam verziju.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2021, 16:19   #25
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

U petak sam, posle toliko odigranih takmica, po prvi put uzeo da vidim kakva su video podešavanja igre, pošto mi je sasvim OK ovako kako je išlo. Bio sam ne malo iznenađen da igra setovana da ide u 1080p na high podešavanjima.
Pošto imam R5 3600, 32 GB RAM-a i Radeon RX 6800 podesio sam na 1440p (to mi je nativna rezolucija monitora) i, naravno, sa HIGH podešavanja na ULTRA...

QQ majko, kakav slajd šou. Na ovakvoj mašini se NBA 2K22 vuče tri puta lošije i sporije nego Red Dead Redemption 2 ili Cyberpunk 2077. Pa, RDR2 na ULTRA podešavanjima u 1440p lagano guram na 70+ FPS, sa EKSTREMNO retkim padovima na 40-ak frejmova, a ovo gov.no ne može da istera 50 FPS sa veoma čestim padovima na 10 FPS!!!!!!! Bio sam apsolutno zatečen i zapanjen!!

Naravno, tek kad vratim na 1080p i High igra koliko-toliko radi tečno i ne mogu da se načudim kako je ovo neko mogao da nazove gotovim proizvodom. Na stranu to što mi je igra veoma zanimljiva, kao sam gejmplej, ali tehničke karakteristike su apsolutno sumanute.

A taman sam skupljao lovu da je kupim, sad mi tek ne pada na pamet.

Izgleda da industrija igara odlazi pogrešnim smerom. Posle smešnog Diablo II remastera, užasa Cyberpunka, katastrofe sa Warcraft i GTA remasterima, uvaljivanje krljavih poluproizvoda za lepu svotu je postalo praksa u industriji. Uskoro će se sa najvišom ocenom ocenjivati igra koja ima samo desetak bagova, a grafika, gejmplej, priča, kvalitet, sve će to biti nebitno...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2021, 11:35   #26
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
U petak sam, posle toliko odigranih takmica, po prvi put uzeo da vidim kakva su video podešavanja igre, pošto mi je sasvim OK ovako kako je išlo. Bio sam ne malo iznenađen da igra setovana da ide u 1080p na high podešavanjima.
Pošto imam R5 3600, 32 GB RAM-a i Radeon RX 6800 podesio sam na 1440p (to mi je nativna rezolucija monitora) i, naravno, sa HIGH podešavanja na ULTRA...

QQ majko, kakav slajd šou. Na ovakvoj mašini se NBA 2K22 vuče tri puta lošije i sporije nego Red Dead Redemption 2 ili Cyberpunk 2077. Pa, RDR2 na ULTRA podešavanjima u 1440p lagano guram na 70+ FPS, sa EKSTREMNO retkim padovima na 40-ak frejmova, a ovo gov.no ne može da istera 50 FPS sa veoma čestim padovima na 10 FPS!!!!!!! Bio sam apsolutno zatečen i zapanjen!!

Naravno, tek kad vratim na 1080p i High igra koliko-toliko radi tečno i ne mogu da se načudim kako je ovo neko mogao da nazove gotovim proizvodom. Na stranu to što mi je igra veoma zanimljiva, kao sam gejmplej, ali tehničke karakteristike su apsolutno sumanute.

A taman sam skupljao lovu da je kupim, sad mi tek ne pada na pamet.

Izgleda da industrija igara odlazi pogrešnim smerom. Posle smešnog Diablo II remastera, užasa Cyberpunka, katastrofe sa Warcraft i GTA remasterima, uvaljivanje krljavih poluproizvoda za lepu svotu je postalo praksa u industriji. Uskoro će se sa najvišom ocenom ocenjivati igra koja ima samo desetak bagova, a grafika, gejmplej, priča, kvalitet, sve će to biti nebitno...
Mislim da ti je do računara nešto.
Na: I5 10400F, 16GB, RX 480 8GB igra leti poput pera na vjetru na 2K rez i sve na ultra i 60FPS.
Igra je last gen tako da nije toliko zahtjevna.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jovaš na korisnoj poruci:
flapko (23.11.2021)
Stara 23.11.2021, 21:56   #27
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Meni na i5 9400f, gtx 1070ti i 16gb rama na ultra setovanjima i u 1080p rezoluciji igra leti bez ikakvih fps padova.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2021, 17:42   #28
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Mislim da ti je do računara nešto.
Na tom istom računaru peglam RDR2 na ULTRA podešavanjima u 1440p od najminimalnijih 50 FPS (noć, magla, Sen Deni...) pa do 75+ FPS. Slično i AC Valhalla. Horizon radi u 90+ FPS na maksimalnim podešavanjima bez problema. Mass Effect LE ne spada ispod 120 FPS a da se ventilatori na grafičkoj i ne okrenu.
Ali NBA 2K22 ide na 1080p, na HIGH podešavanjima, na zaključanih 60 FPS sa čestim padovima na 10ak FPS. Bilo šta preko toga je pretvara u neigrivi slajd šou.

Naravno, reč je o narodnoj verziji, rado bih kupio igru da nisam godinama ispraksovan da 2K sa svakim pačem sve više upropaštava gejmplej dok ne postane neigriv. I zato ne želim da bacim ni dinar više od 5-10€ na ovu igru kad bude bila na takvom popustu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2021, 12:28   #29
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Nije do verzije. Juče sam kupio igru i ima isti problem - čim izađeš iz nje vraća se na neka svoja default podešavanja.

Inače, zažalio sam 22€ koja sam dao za igru. Za samo par meseci su uspeli da je zas.eru toliko da nije ni približno zanimljiva kao prva nepačovana verzija.

Euroleague

Poslednja ispravka: NastyB (4.12.2021 u 19:59)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
flapko (4.12.2021)
Stara 6.12.2021, 21:59   #30
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

U subotu se pojavio novi "patch" (ha, patch, kako da ne) koji je izveo nešto što ne mogu da verujem da je jedna kompanija sposobna...
Aj što su dodatno uništili gejmplej, nego i samu igru. Za dva dana sam uspeo da odigram dve utakmice na ovaj način :
Uđem u My League, pritisnem na sledećeg protivnika i kad treba da krene učitavanje igra izleti u Windows. Drugi put isto. Treći put uspe da se učita igra, odigram poluvreme i umesto Šekila i Kenija opet ugledam svoj desktop.
Pa onda isti krug mučenja dok igra ne krene, pa dovršim poluvreme i tu SAVE. Nekako uspem da odigram čitavu utakmicu, ali umesto završnog intervjua opet moj desktop.
Pa onda opet isto mučenje i pred kraj novi save. Odigram preostalih minuti i nešto i opet mi se desktop izbeči sa ekrana.
Sledeći put lagano krene, odigram preostali minut i nešto i kad treba da se vrati u My League kreće da petlja sa serverom. I posle minut animacija kruga prođe.

Danas opet istovetno mučenje, samo što kad je trebalo da se vrati u My League kontaktiranje sa serverom i kružić za učitavanje sam gledao jedno 10 minuta i digao ruke.

Žal za bačenih 20ak evra i prekršenim obećanjem da nikada više neću kupiti igru, sada je veći no ikad.

Do sada je 2K uspešno, sa svakim novim patchem uspevao da uništava gejmplej, ali da uništi igru koja postaje neigriva od silnog izletanja u Windows, e to nisam još video. Prvobitna, nepatchovana, "narodna" verzija NBA 2K22 je pojam stabilnosti i kvaliteta u odnosu na đubre koje se nalazi na Steamu. Strašno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2021, 11:02   #31
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Nba 2k22

NBA franšiza mi je dugo jedna od omiljenijih igara. Ali... Ovogodišnja verzija nije ni trebala da se kupuje. Ni u čemu nije bolja niti drugačija od prethodne osim po kreativnosti kad su u pitanju mikrotransakcije. Takva je bila ii prošla u odnosu na onu pre nje. Tako da realno imamo presvučeni NBA 2k20.
Igram na PS4, 90% igram Play now sa drugarom i My Career ostalo. One online bezvzarije sam probao ali ako se ne mašiš za novčanik grind je preveliki. I svi oni kvestove koje su uveli npr i sve što se može dobiti na bilo koji način u igri (daily spin, odgovaranje na pitanja pre game i bilo kakva nagrada uopšte) je krajnje uvredljivo, daju ti npr 25-50VC za daily quest a to je više nogo smešno.
Sam gameplay nije loš ali svakako nije dovoljno bolji ni drugačiji da bi morala da se kupije nova igra. Ko ima stari NBA nema potrebe da uzima novi, najozbiljnije.
Nisu popravili ni stare bagove i nebuloze od pretprošle godine (karijera mod i 1na1, drugo ne igram) bukvalno bih mogao tonu teksta da ispišem na tu temu koliko loših stvari ima.
Ja sam se prevario grdno, uzeo sam na nekom popustu doduše ali realno ne vredi više od 5E. Uostalom kolko su bezobrazni sa nastojanjem da iscede novac od ljudi, ovo treba da bude free.
Kreću se u odličnom pravcu PESa, ali treba da propadnu kad se ovako ponašaju.
Ne znam kako uopšte ljudi budu OK sa ovim stvarima... ali verujem da će osetiti naredne godine kad niko ne kupi ovo srajne.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2021, 16:08   #32
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
...ali verujem da će osetiti naredne godine kad niko ne kupi ovo srajne.
Ja sam naseo, iako sam (znao) obećao sebi da to neću uraditi, jer mi se svideo piratski NBA 2K22. Tek kad sam kupio original i video koliko likova igra to bio sam zapanjen. Taj NBA community je toliko jak (jer nemaju konkurenciju) da to nije normalno. A i konzolne verzije su Next-gen za razliku od PC verzije, koja je last-gen otpadak koji ih ne zanima.
Ono što je mene zaprepastilo jeste koliko je PC verzija neoptimizovana, koliko ima bagova, koliko često mi je izletala u Windows da sam sve to batalio i instalirao piratsku verziju kako bih je igrao onako kako treba.
Jer meni je MY LEAGUE omiljeni mod i obožavam da radim trejdove i zezam se sa kvalitetom igrača i da napravim dobar tim. Igrao sam sa Denverom i posle 20-ak utakmica osim Jokića i Mareja nisam imao originalnog igrača u timu.
A onda sam otkrio Oklahomu koja je puna para i prvih pikova na tone (ako je zaista takva situacija u stvarnosti Oklahoma će za par godina da hara ligom) te mi je trebalo malo vremena da sastavim tim snova - Donovan Mitchell, Tyler Herro, Jaylene Brown, Wndell Carter Jr, Jarrett Allen, ali sa njima sam igrao tri puta gore nego sa Denverom jer sam sa Jokićem mogao sve - i pod koš, i na trojku, i da navlačim udvajanja, tako da je vođenje tima sa 5 odličnih igrača, ma koliko to dobro zvučalo, pravo mučenje jer uvek ima nezadovoljnih koji kvare timsku hemiju, a to utiče na igranje, ma koliko smešno zvučalo.
I tu je moj problem. MY LEAGUE je odlično odrađen, gejmplej je, na piratskoj verziji, vrhunski, postoji modding zajednica koja pravi čuda da se igra ulepša i zaista, igranje piratske verzije je pravo uživanje.
Jer kad na oruiginalu krenu da smaraju sa nekakvim takmičenjima i online zezancijama dođe mi da povratim.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2021, 17:22   #33
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Jednom sam kupio po punoj ceni. Sve ostale uzimam za 5$, kad se pojave sa takvim popustom. Dovoljno.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 15:10   #34
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Ja sam poslednju kupio 2K18 u mojoj STEAM galeriji. Uvek sam prvo probao pirata i ako mi se svidi, onda pazarim. Sve posle 2K18 do 2K22 bilo je mučno igrati My League, jer je gameplay bio apsolutno užasavajući.

Kada sam probao CODEX verziju 2K22 baš mi se svideo upravo gejmplej. Otpeglao sam 3-4 utakmice sa uživanjem i rekao sebi da ovo moram da kupim. Zbog rostera, nekih kozmetičkih detalja, a i došao sam u tu fazu da me sramota da igram piratsku verziju nečega što mi se sviđa, a malo toga mi se svidi u ovim godinama.

A najgore je što je piratska, CODEX verzija, bar dva puta stabilnija i bolje radi od legalnog krša koji sam platio 20ak evrića. I kojem je gejmplej uništen, te sam, ovaj put, mirne duše instalirao piratsku verziju koju sada bez griže savesti igram i dalje. A i moderska zajednica je življa nego što sam i u najluđim snovima očekivao.

Ukratko, ako ne igrate online boodalaštine ovo je zaista odlična simulacija košarke, ako se igra neplaćena verzija. My League i My Team modovi su prokleto zanimljivi, a i same utakmice umeju da budu izuzetno uzbudljive.

Što su satrli u originalnoj verziji pretvorivši je veoma brzo u neigrivo đubre.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
NaraYan (23.12.2021)
Stara 23.12.2021, 15:57   #35
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Nba 2k22

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ja sam naseo, iako sam (znao) obećao sebi da to neću uraditi, jer mi se svideo piratski NBA 2K22. Tek kad sam kupio original i video koliko likova igra to bio sam zapanjen. Taj NBA community je toliko jak (jer nemaju konkurenciju) da to nije normalno. A i konzolne verzije su Next-gen za razliku od PC verzije, koja je last-gen otpadak koji ih ne zanima.
Ono što je mene zaprepastilo jeste koliko je PC verzija neoptimizovana, koliko ima bagova, koliko često mi je izletala u Windows da sam sve to batalio i instalirao piratsku verziju kako bih je igrao onako kako treba.
Jer meni je MY LEAGUE omiljeni mod i obožavam da radim trejdove i zezam se sa kvalitetom igrača i da napravim dobar tim. Igrao sam sa Denverom i posle 20-ak utakmica osim Jokića i Mareja nisam imao originalnog igrača u timu.
A onda sam otkrio Oklahomu koja je puna para i prvih pikova na tone (ako je zaista takva situacija u stvarnosti Oklahoma će za par godina da hara ligom) te mi je trebalo malo vremena da sastavim tim snova - Donovan Mitchell, Tyler Herro, Jaylene Brown, Wndell Carter Jr, Jarrett Allen, ali sa njima sam igrao tri puta gore nego sa Denverom jer sam sa Jokićem mogao sve - i pod koš, i na trojku, i da navlačim udvajanja, tako da je vođenje tima sa 5 odličnih igrača, ma koliko to dobro zvučalo, pravo mučenje jer uvek ima nezadovoljnih koji kvare timsku hemiju, a to utiče na igranje, ma koliko smešno zvučalo.
I tu je moj problem. MY LEAGUE je odlično odrađen, gejmplej je, na piratskoj verziji, vrhunski, postoji modding zajednica koja pravi čuda da se igra ulepša i zaista, igranje piratske verzije je pravo uživanje.
Jer kad na oruiginalu krenu da smaraju sa nekakvim takmičenjima i online zezancijama dođe mi da povratim.
I ja se prevarih jbg
A to nisam siguran da je toliko veliki komjuniti.
Oni imaju agresivan marketing samih sebe čak i u okviru igre i verovatno je i to lažno kao i sama igra. Kad odem u onaj debilski neighborhood retko vidim gužvu osim u game room gde su svi ionako idle.
Ne znam za PC ni za My League mod kako stoje stvari ali da nije dobro - nije.
Mislim, jedina stvarno dobra stvar je sam gameplay ali je i on skoro isti poslednjih par godina.
Upalio sam 2k14 NBA pre par dana i verujte da je potpuno super igrivo i da nije ni razlika nešto velika suštinski. Navodim baš njega jer je od 2k15 naovamo počelo sa ovim kao modernim promenama i zilion gigabajta po igri.
A da su ulagali u igru jesu ali u neke nebuloze.
I večito tako - nema konkurencije ili ima vrlo malo - kvalitet opada.
Najveći broj DLCova je unosio više svežine i promene u postojeće igre negoli ovaj sad celi novi NBA znači dva puta mi se update radi po 30gb a promena nijedna realna i vidljiva.
Ovaj 2k22 mi je ubedljivo najveći i najskuplji DLC od kada postoji gaming
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
NastyB (30.12.2021)
Stara 29.12.2021, 20:20   #36
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Pa, istina je da se sve manje i manje trude jer nemaju konkurenciju, ali gejmplej 2K22 je mnogo bolji nego 2K21 koji sam prestao da igram posle prve tri odigrane četvrtine. Ali kad nema bolje a i uželeo sam se...

A to koliko se malo trude mi je tek od skoro postalo jasno. Ja volim da igram jedino MY LEAGUE mod u kojem volim da vodim jedan tim. Ono što me je uvek STRAŠNO nerviralo je kad istrejdujem nekog igrača i kad drugi igrač dođe u moj tim on se prikaže kao virtuelni lik, a ne kroz fotografiju kao što je slučaj sa ostalima. Evo, na primer, sada u Denveru sam istrejdovao neke igrače i ovi što su došli su prikazani virtuelnim karakterom (što se vidi na slici levo) za razliku od većine ostalih koji imaju svoje fotografije.

Ono što me je ZAPANJILO je to da je dovoljan programčić od manje od 2 MB (NBA Hook 0.7) i jedna skripta od manje od pola megabajta da se sve to dovede u red (slika desno). Prosto je neverovatno da programeri 2K to ne mogu da urade godinama, a zaludnim likovima je trebalo jako malo vremena.

Mislim, jeste to sitnica, ali poenta je da je neko uradio ono što bi trebalo da bude normalno u igri, nešto što se godinama vuče kao nedostatak. Bar za nas sa opsesivno-kompulzivnim sindromom.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	111.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	124,5 KB
ID:	58149   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	222.jpg
Viđeno:	51 puta
Veličina:	127,4 KB
ID:	58150  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
mvasic (29.12.2021)
Stara 4.1.2022, 16:16   #37
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Moram da priznam da odavno nisam igrao zanimljiviju MY LEAGUE od kad sam naleteo na detalje za Oklahomu - najskuplji igrač im je Favors (manje od 10 milona po sezoni) a prvih i vrednih pikova imaju tušta i tma. S obzirom da je i u stvarnosti tako, Oklahoma će za par godina imati strašno dobar tim pun mladih i odličnih igrača, jer u naredne tri godine imaju po četiri pika prve runde.

Ali, pošto nemam živaca da se bakćem kao u stvarnosti, ja sam mnogo toga istrejdovao za jedan respektivan tim - Shai Gilgeous-Alexander (rejting 86), Gary Trent jr (81), OG Anunoby (83), Wendell Carter jr. (82) i Jarrett Allen (86) uz neke prilično dobre rezerve i krenuo u osvajanje NBA. Prvih par utakmica mi je bilo STRAŠNO zanimljivo, bukvalno na jednu loptu. I dobio dve od tri.

A onda je stigao patch.

Treba li dalje?? Istina i sad ima idiotluka i nerealnih stvari iz prošlih izdanja, ali u mnogo manjoj meri. Jer su "namestili" da kad AI reši da te dobije to radi tako što 80% gluposti prave tvoji AI saigrači, a ne sama igra. Na primer, sa Džaretom Alenom ili Karterom sam najviše poena davao iz pikova i Aley-oopova. Sada, otprilike od polovine treće četvrtine njih dvojicu ni pod pretnjom oružjem ne možeš naterati u reket. Kada igram pik i postave se u blok, udvoje me njihovi igrači, reket potpuno pust, može bomba da padne da nikoga ne oprlji, ali moji centri ili idu u suprotan ćošak iza protivničkih igrača kako ne bi mogao da im dodam loptu, ili, još gore, idu meni iza leđa i sprečavaju me da pobegnem od udvajanja. Šta god da uradim, oni u reket ne ulaze ni mrtvi. A i ako uspem da se iskobeljam od udvajanja i krenem ka košu, kao po komandi će se naći neki moj saigrač koji će utrčati u moju putanju i zasmetati mi gore od protivnika.
Još gore je kad vidim da u polukontri istrčavaju i da su "slobodni" za alley-oop (ponekad to i pokazuju), a onda dvostrukim klikom na lob pas moj igrač baca loptu koja bi pogodila Ajzeju Tomasa u pupak dok čuči (dobro, malo karikiram) ili pravo u ruke nekom protivničkom igraču koji je bar pet metara daleko od onoga koji bi trebao da ide na alley-oop.
O tome kako se protivnički igrač lagano ušeta na metar od koša među tri moja igrača i lagano šutne dok ove ni najmanje ne zanima to što neko njima pod nosom šutira na koš, do toga što, ako slučajno promaši, na loptu skaču kao Srbi koje pogodi pesma (široko raširenih ruku), pa do toga da na tri metra im je lopta na milimetar od šake, ali je ne hvataju (kao da će ih opeći) dok to ne uradi protivnički igrač... Uglavnom, kad imam tri puta manje ofanzivnih skokova to zovem dobrom igrom, nije ni najmanje neobično da kompjuterski tim ima više ofanzivnih nego moj odbrambenih.

Ah, kako lepo pačuju po ustaljenoj šemi.

Ali, i pored svih tih čudovišnih mana, ono prokleto zadovoljstvo na dve trećine igre me tera da ne prekinem. Vidim da ću morati da se vratim na codexovanu verziju veoma brzo.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
real022 (8.1.2022)
Stara 10.1.2022, 13:55   #38
Zeljko Milicevic
Novi član
 
Član od: 4.1.2012.
Poruke: 20
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nba 2k22

U suštini... Nba 2k se igra uglavnom online... I to na konzolama... Suditi o igri a pritom koristiti piratsku verziju nije realno... Igrati offline? Ko još igra offline... Pogotovu nba 2k...pravi je dozivljaj igrati online modove kao my team.... My player... My park... Toliko toga... Jedina igra koju igraš (online naravno) cele godine...

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Zeljko Milicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2022, 15:53   #39
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Kako ko voli, ukusi su različiti. Ja ne volim online modove, volim MY LEAGUE i to je to.

Probao sam piratsku verziju i oduševio se, kupio original očekujući da će krenuti da je upropaštavaju vremenom i to se desilo ovaj put brže nego što sam očekivao. Juče sam probao da odigram dve utakmice (različiti timovi i podešavanja) i posle par sati sam deinstalirao. Sve što me je UŽASAVALO u prethodnim verzijama se u jednom danu vratilo sa sve kamatom.

Sada krenem u napad, stanem ispred igrača koji me čuva i gledam - svi moji AI saigrači raspoređeni na liniji šuta za tri. Niko ni ne pomišlja da makar proba da uđe u reket. Onda pozovem pika, centar se postavi pored mene, prođem ga, ovi me udvoje, ali niko od njih ne mrda ni milimetar. I umesto da odigram pikenrol moram da se vraćam, tada me utroje i kad poželim da dodam slobodnom igraču koji je dotle nepomično stajao sam na trojci, on se u roku od delića sekunde teleportuje na metar od mene gde mi neopisivo smeta jer ispušta loptu ako pokušam da mu dodam. I tako svaki put.

Prođem sa igračem pored jako sporog centra (Mitchell Robinson, Agility D-) , ostavim ga 2-3 metra iza sebe, krećem na polaganje, pola sekunde kasnije on je ispred mene i lupa rampu. Za pola sekunde je prošao 3 metra. Imam sačuvane skrinove u kojima su se svi igrači pomerili najviše pola metra, a on je tri prošao kao od šale.

O tome kako je Kajri ušao pod koš i tri puta šutirao između mojih centara a da ovi skaču po loptu tek kada je on uhvati je izlišno pisati, to treba da se vidi.

Razumem da ljudi vole onlajn igranje, ali ono što meni nije jasno jeste da naprave dobar NBA 2K na početku i posle par meseci je blagi užas. Onaj odličan gejmplej sa osnovne igre danas je neigrivo đubre.

Valjda ću uspeti da sačuvam sejvove, rostere, ono što sam napravio i neka podešavanja u piratsku verziju i da nastavim sa uživanjem u igri. Original verzija je danas neopevano đubre.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2022, 16:16   #40
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Pre par dana sam nešto loše prebacio sejvove sa originalne verzije na kodeksovanu, pa sam ponovo reinstalirao original kako bi ih ponovo "svukao" i dok je bilo tako videh ono "MY LEAGUE - START FROM TODAY". Iliti po naški, "počni MY LEAGUE od današnjeg dana, sa svim statistikama, povredama, trejdovima, itd". Izaberem Oklahomu i, da ne bi kvario statistike, ostavim da probam po prvi put da igram sa punih 12 minuta četvrtinu. Jedna utakmica dnevo - taman. Možda dve ponekad...

Iako sam pre igrao 8 minuta četvrtinu, ove "pune" utakmic su, ipak, nešto drugo, neki totalno drugačiji "osećaj za feeling". Par puta mi se desllo da me neki lošiji timovi nabijaju prvu-pola druge četvrtine i do 15 poena razlike (kada bih, obično, prekinuo dalje mučenje), ali, poveden strpljenjem i vremenom, u trećoj ih razbucam, pa bude čampare u četvroj i dobijem ih na jedvite jade, Ali bude uzbudljivo i zabavno. Onda dođu Sparsi koji ništa ne mogu da ubodu, pa se na 25+ razlike na poluvremenu ostatak utakmice se zezam sa šutevima i sumanutim akcijama.
Onda vodim 10-ak razlike protiv Bulls-a na početku četvrte i oni 5 minuta igraju kao u transu, ja pravim gluposti (svestan toga, ali jače od mene) i dobiju me potpuno bezveze, ali sam svestan da sam JA taj koji je zas.rao a ne igra.

Nadam se da ne grešim, ali igranje "full-time" utakmice je veoma zabavno iskustvo, sve je nekako...uzbudljivije, iako zahteva puno vremena.

O, da i dalje ima sumanutih i suludih trenutaka koje sam opisivao, ali kad ima više vremena sve je...ne znam, podnošljivije. Jer, kad igraš 8 minuta četvrtinu, a oni 6 minuta "razbijaju" i igraju savršeno, to ume silno da iznervira. Ali kad imaš istih 6 minuta da im uzvratiš to je druga priča.

Ne znam, opet mi se, umesto silnog nerviranja, vratila ona želja za igranjem, jer imam vremena da im se mame...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com