Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2007, 14:14   #1
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Age of Mythology

Da vidim šta vi mislite o ovoj fenomenalnoj igri, a možete i nešto da kažete i o njenom nastavku.
Ja mislim da je super, sviđa mi se što mogu da koristim magije, najviše kad izaberem da mi vrhovni bogovi budu: Had, Ra i Thor. Ratnici su super i kreativno su smišljeni, njena dužina kampanje mi se sviđa, što nije slučaj kod njenog nastavka, Age of mithology the titans je ok jer ima nov narod i nove bogove a i možeš da napraviš titana, ali mi se nesviđa što kampanja ima samo 12 nivoa.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 14:21   #2
DJINN
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Dzungla
Poruke: 73
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku DJINN Slanje poruke preko MSN-a korisniku DJINN Slanje poruke preko Skypea korisniku DJINN
Određen forumom Re: Age of mithology

Igrica je odlicna, ubedljivo najbolja strategija koju sam igrao
DJINN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DJINN na korisnoj poruci:
Stara 7.12.2007, 14:48   #3
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
DJINN kaže: Pregled poruke
Igrica je odlicna, ubedljivo najbolja strategija koju sam igrao
mei je ipak bolji age of empires 2 ali je Age of mithology odlična igra. jedino što mi se ne sviđa je što se božanske moći ne pune.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iilija64 na korisnoj poruci:
Stara 7.12.2007, 16:16   #4
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Da age of empires 2 je super, samo što ga je imam na nemačkom pa mi stvara problem, a i njegova ekspanzija je ok, baš ima dosta kampanja.
Da tu si upravu, baš je glupo što moć ne možeš da iskorišćavaš stalno, meni su najbolje komete, zemljotresi i gomila munja i naravo zdravlje.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 17:30   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Da vidim šta vi mislite o ovoj fenomenalnoj igri, a možete i nešto da kažete i o njenom nastavku.
Ja mislim da je super, sviđa mi se što mogu da koristim magije, najviše kad izaberem da mi vrhovni bogovi budu: Had, Ra i Thor. Ratnici su super i kreativno su smišljeni, njena dužina kampanje mi se sviđa, što nije slučaj kod njenog nastavka, Age of mithology the titans je ok jer ima nov narod i nove bogove a i možeš da napraviš titana, ali mi se nesviđa što kampanja ima samo 12 nivoa.
Bilo je price i ranije na forumu o ovoj fenomenalnoj igri, ali manje vise smo upadali u druge topice, nema poseban za ovu igru Ovo je jedan od legendarnih serijala, na stranu i grafika, i zvuk, i gameplay (sve je bilo odlicno za vrijeme kad se pojavilo), vec sami ambijent i prica, koja se razlikovala od ostalih strategija. Igrao sam i AoE i Empire Earth, ali ova mitoloska i bozanska tematika mi se mnogo vise svidjala. Nivoi su vrlo originalni i raznovrsni, odusevio sam se sto su se dotakli i trojanskog rata u nekoliko misija.
Citat:
Iilija64 kaže: Pregled poruke
mei je ipak bolji age of empires 2 ali je Age of mithology odlična igra. jedino što mi se ne sviđa je što se božanske moći ne pune.
Za mene to nije predstavljalo nedostatak, jednostavno, davalo je vecu draz igranju jer si morao da balansiras izmedju bogova, da zapamtis koji daruju koje moci, i da odlucis koji je vise prilagodjen tvom stilu igranja. Inace, u Titans ekspanziji postojale su neke moci koje su mogle da se pune, zavisno od nivoa i boga kojem si se priklonio.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 18:32   #6
dr.antrax
Član
 
Član od: 13.9.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 42 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

Fantasticna igra... kada sam je kupio, nekoliko dana (noci) posle toga nisam spavao.
dr.antrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 20:37   #7
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Age of mithology

Ufff, kad se setim kolko sam je samo igrao. Najvishe su me fascinirali meteori kad roknu na armiju slonova. A i ovako tematika je dobra, a o zvuku da ne govorim, kako i o grafici. A titani su me malo smorili. Sto se tice magija mislim da je bolje da se ne regenerishu, jer se onda mora napraviti masivna bitka i pokolj da ne bi bile uzalud bachene.


PS:
Atkantos: Aaaa

Poslednja ispravka: holodoc (7.12.2007 u 21:27)
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 20:51   #8
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

Odlična igra! Par dana sam bio prikovan za ekran dok je nisam završio. Prelepa grafika i originalni glasovni odzivi jedinica
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 21:14   #9
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Talking Re: Age of mithology

Da magije ne treba da se regenerišu, kad razmislim i protivnik bi koristio više magija, ja se ovako držim mog Hadsa, Raa i Thora, A kronos u titanima, ovako sve je super, a kampannja me je najviše fascinirala, ono u podzemlju u grčkoj je super, samo dolazi vojska, a ja ličnu armiju da uništi kamenje da ne dolaze drugi neprijatelji i ostali u napad.
Govor njihov mi je super ono izvoli i prostagma sam danima govorio, a i mitološka stvorenja su zakon naročito meduze koje skamene neprijatelja, ili minotaur ka ga zune rogovima odleti i tri lepe, ili kiklop kad ga uvati a on se još koprca, ja crknem od smeha , ali hidrom, mantikorom nemejskim lavom nisam zadovoljan mada je mešavina lava, koze i zmije super, a ni kentauri nisu loši, a pritom su strašno jeftini.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 21:27   #10
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

A niko ne govori kako je ova igra edukativna?!

Ozbiljno, za svaku jedinicu ima detaljno objasnjenje (koliko stete nanosi, kolko je brza, kolko ima energije...), ali ima i poreklo i uloga u mitologiji!
Ja sam skoro kompletnu grcku, egipatsku i 'vikingsku' mitologiju naucio kroz ovu igru! I dan danas mi stoji instalirana na kompu, ako(kad) se zazelim da je odigram jos jednom!

Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Toce na korisnoj poruci:
Dimo (8.12.2007)
Stara 8.12.2007, 20:56   #11
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
Toce kaže: Pregled poruke
A niko ne govori kako je ova igra edukativna?!

Ozbiljno, za svaku jedinicu ima detaljno objasnjenje (koliko stete nanosi, kolko je brza, kolko ima energije...), ali ima i poreklo i uloga u mitologiji!
Ja sam skoro kompletnu grcku, egipatsku i 'vikingsku' mitologiju naucio kroz ovu igru! I dan danas mi stoji instalirana na kompu, ako(kad) se zazelim da je odigram jos jednom!

igra stvarno ima svojih svijetlih momenata.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2007, 21:17   #12
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
Toce kaže: Pregled poruke
A niko ne govori kako je ova igra edukativna?!

Ozbiljno, za svaku jedinicu ima detaljno objasnjenje (koliko stete nanosi, kolko je brza, kolko ima energije...), ali ima i poreklo i uloga u mitologiji!
Ja sam skoro kompletnu grcku, egipatsku i 'vikingsku' mitologiju naucio kroz ovu igru! I dan danas mi stoji instalirana na kompu, ako(kad) se zazelim da je odigram jos jednom!

Jeste baš dosta naučiš kroz nju, ja sam sva božanstva naučio napamet, čak je i heroj Feya istinit, Ajax, Odisej, Aganemnon i drugi, a i mitska stvorenja su iz mitologije, baš je urađeno na mitološkim činjenicama, čak su se i pozabavili mapama, a ima i par nivoa koji su urađeni na osnovu istorijskih bitaka, naprimer Troja, onda ono kad ih pretvori u svinje i to je istinito da je ona žena pretvarala ljude u svinje a i bitka sa džinovima.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2007, 23:01   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Inace, misije kojeg naroda su vam se najvise svidjele? Ja sam realno najvise volio Grke jer su mi najpoznatiji, a i zadaci su vrlo interesantni. Nordijci su takodje imali izuzetno zanimljivo okruzenje i misije, dok doticne kod Egipcana su mi nekako najvise bile jednolicne, jer se veliki broj njih svodi na prenosenje djelova Ozirisovog tijela, i generalno cjelokupna egipatska kampanja se svodi na ozivljavanje tog mitoloskog boga. Sa druge strane, bilo je pravo uzivanje otkrivati i eksperimentisati sa egipatskim bogovima, oni su daleko anonimniji (makar za nas) od grckih, tako da je svaki od njih imao neku draz i posebne moci. Meni se desavalo da prelazim misije po 2-3 puta samo da bih isprobao neke druge bogove, ili druge kombinacije.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 12:22   #14
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Age of mithology

Meni su omiljene Grchke kampanje, nekako zbog priche i neizvesnosti, a odma iza njih su mi egipcani. Nekiako volim one kamile da vuchem, i obozavam one vukove sa srpovima sto skachu. A vikinzi su mi bili bash smor, nekako nisu imali "shtekerso" razgradjuvanje vec sve u pokretu. A ja bash volim kad unapredim zidine do kraja i onda krenem da rokam vojskom.
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 13:27   #15
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Meni se najviše sviđala, Grčka kampanja, sve one misije oko Troje su mi super, a i onda se pojavi Chiron i egipćani, pa onda onaj Kiklop zaboravih mu ime, onda ide egipćanska, dobro mi je ono kad oživim onu statuu pa kad ih jednom udari odmah popadaju , ili kad oslobađam Arkantosa i ostale, a dobra mi je i nordijska, mada mi je žao chirona što je umro, ja baš volim da samo ratujem, mislim ja prvo unapredim sve pa onda krenem u rat, mada to unapređivanje kod mene traje sporo, ali kad napadnem tresu se i zidovi .
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 21:22   #16
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Sto se tice sistema igranja i ja, kao i Duschan, volim prvo da unapredim svoje jedinice i gradjevine do samog kraja, tek onda da krenem u napad, ili sta vec misija od mene zahtjeva. Nekoliko puta, pogotovo na vecim nivoima tezine, su me spasle jake i utvrdjene zidine, jer mi se vise puta desavalo da lose procjenim situaciju i snagu neprijatelja, pa da izgubim svu vojsku. Kad neprijatelj krene u protiv napad (doduse, najcesce sa malom vojskom, vise kao nekom cetom), izmedju mog Town Centra i neprijatelja stajale su samo zidine i osmatracnice, koje su odbijale napade dok ja nisam stvorio dovoljno vojske za kontraudar. Zbog toga je bitno imati jaku bazu i strpljenje dok se ona stvori, i jedinice i gradjevine unaprede do kraja, da bi mogao da pobjedis protivnika, nego da sve na brzinu saljes vojsku, i da gine nemilice. To je neko moje misljenje
Kako vam se svidio Titans? Pojava nekih starih likova me je odusevila (tipa Amanre, Ajaksa i Arkantosa), vracanje na stare lokacije, nove misije sa starim smekom, novi bogovi. Nije mi se svidjelo sto je isuvise kratka, kao i neke misije koje su se svodile na osvajanje kljucnih tacaka (kao zadnja, ili ona kad trebas da imas pod kontrolom Plenty palate, koje te opskrbljuju resursima, to je treca misija koliko se sjecam). Takodje, onaj sistem kad igrate sa Kastorom da nema vise kuca sa skladistenje zlata, drva, hrane itd. vec sve skupljaju radnici na magarce (makar su meni licili na magarce....) mi se nije mnogo svidio. Da li zbog navike ili neceg, ali nisam uspio do kraja da se prilagodim.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 10:22   #17
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age of mithology

Igra je jedna od najboljih strategija koju sam igrao, a s obzirom da sam oduvek gotivio mitologiju, ugodjaj je bio potpun.
Civilizacije su raznolike, obicne i mitske jedinice su super, bozanske moci unose jednu novu dimenziju u borbama.
Kampanje su odlicne, a skirmish je zabavan.
Atlantidjani jesu ok, ali mi se cini da jako brzo mogu da postanu nadmocni nad ostalim rasama, pa treba imati dobru taktiku protiv njih.
Ali, multiplayer je mislim najjaca komponenta igre.
Mislim da bi bilo dobro da se organizuju borbe, 1x1, 2x2, 3x3, sta god 'ocete.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 14:30   #18
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Pa i ja se do kraja unapredim, ali to kod mene traje sporo, neznam da se dobro organizujem ali zato kad se unapredim dimo ni tvoje zidine me nebi izdržale a town centar bi ti odmah prsko, ne hvalim se ali imam talenat da organizujem rat, uvek prvo idu ovi sa kopljima, pa konjanici, pa onda pešadija, strelce sa strane i kao pomoć mitska stvorenja i umalo zaboravih sprave ze opsedanje zidova (katapulti, ramovi, baliste), zato meni za rat najviše imponuju nordijci jer onimaju hrpu tih sprava za opsedanje a i ratnici su jaki.
A što se tiče Titana, pa super malo su čudna mitska stvorenja ali je skirmish super, najviše mi se sviđa kad prizovem titana, pa još mala četa da ga brani.
Ajde da vas pitam koji titani su vam najbolji?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 15:34   #19
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age of mithology

Meni je lako sa svim civilizacijama. Ali mi u multiplayu nekako najbolje leze Egipcani, jer sa njima mogu da igram nepredvidljivo za protivnika. A ako igram u paru sa nekim kao sto su Nordijci i Grci, tad se bez frke prebacim na support nacin igranja i tad protivnici moraju da padnu.

E sada ste me naterali da ispraznim hard i instaliram AoM.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 17:57   #20
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Hm, ja uopste nisam igrao AoM u multiplejeru nikad, sem onaj mod kad izaberem jednu mapu, i tu stvorim koliko hocu carstava, odredim koja su mi prijateljska koja ne, i njihove bogove, nemam pojma kako se taj oblik multipleja zove.
Sto se Titana tice, svaki mi je isti, zanimljive su samo vizuelne razlike izmedju njih, dok neke u snazi i stilu borbe nisam primjetio. Opet kazem, igrao sam samo single player.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
age, bogovi, gold edition, microsoft games, multiplayer, mythology

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Age of Mythology na Hamachi-ju Red Dragon Online susreti 24 31.5.2010 23:44
Zakazati mec u Age Of Mythology Puna Online susreti 2 27.8.2008 14:29
Universe: revealing our modern mythology alx.iznogood Zanimljive Web lokacije 2 10.4.2008 15:16
Grcka mitologija steve89 Zanimljive Web lokacije 0 7.11.2007 0:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com