Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2007, 18:11   #21
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

E i ja imam da instaliram ODMA' AoE i titane i običan sad sam ga se poželeo ali prvo moram da završim jednu igru Knights and Merchants, jel' neko ikad čuo za nju, ja sam je kupio u sve za sto pošto volim strategije dal' to beše 2001, nesećam se, meni se od titana najviše sviđa Cerberus, on baca vatru kad udara, a i ima Helta za 1999 više od ostalih, mada dobra mi je i ona ptica kod egipćana.
Dimo jel' si video moj prošli post, šta kažeš.
nemoj da obrišeš ono ODMA' u ovom postu.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:30   #22
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Procitao sam tvoj prosli post, vidis da sam odgovorio na tvoje pitanje u vezi omiljenih Titana. Ako mislis na hvalisavi prvi dio tvoje poruke, nemam sta da ti kazem. Vjerujem da si dobar igrac AoM-a, vrlo vjerovatno i bolji od mene, ali s obzirom da nemam pojma kako igras, ne mogu nista da kazem. Ti si se okusao i u multiplayeru, dok sam ja furao samo single.
I da li je uopste bitno ko je bolji igrac? Evo ja cu odmah priznati da si ti bolji, samo da ne zasipamo ovaj topic prepucavanjima, vec da ga cuvamo i diskutujemo argumentovano i civilizovano o igri koju svi volimo.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:36   #23
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Ja prizanjem da je ekonomija tvoja bolja strana , a moja specijalnost su ratovanja, ja u ekonomiji sve nešto zbrzam, ali nekad mi treba i sat vremena da se unapredim, pošto ja nemam pojma o skupljanju resursa, ustvari, ja unapredim sve, samo me mrzi da pravim ljude i da ih vodim od zlata do zlata, pa od šume do šume, tu se smorim. Za mene su ratovi jača strana, verujem da je tebi ekonomija i priznajem da si tu bolji, ali kao što kašeš ja sam se okušao u multiplayeru a ti nisi, paq ja znam šta je potrebno za dobar rat i veruj mi da je više vas koji se bolje snalaite sa ekonomijom ,

izvinite za
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 22:03   #24
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Btw, je li ko probao ovaj mod za AoM opisan u zadnjem Svetu Kompjutera? I generalno, igra li neko neki od modova dostupnih na netu? Koristan sajt sa download mogucnostima ne bi bio na odmet, naravno
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 22:12   #25
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age of mithology

Ovde je najbolje za pocetak.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Dimo (10.12.2007)
Stara 11.12.2007, 19:50   #26
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Pih ja dao CD od AoM nekom drugu, pa moram sutra da ga tražim nazad da se malo podsetim te fantastične igre, nego malo je glupo što ne mogu da se prave heroji u skirmišu, tipa Amanre, Ajaxa, Arkantosa i dr. nego samo u grčkoj civilizaciji ima neki Chiron i Ajax, ali oni nemaju moći kao u kampanji, a u Egiptu samo faraona a ne onih egipatskih heroja kao u kampanji, i u nordijskoj civilizaciji samo oni sa čekićom i niko drugi pa makar ona dva patuljka, a da nepričam o Feyi i drugim nordijskim herojima kojih nema u skirmišu. Baš šteta.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 22:16   #27
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
... nego samo u grčkoj civilizaciji ima neki Chiron i Ajax...
NEKI!!??
Ser Vojo, zabranjeno vam je igranje Age of Mythology do daljnjeg.
JASNO? Jak poznavalac mitologije. Tek kad napises domaci na temu ove 2 licnosti, smes ponovo da igras!

Izgleda da niko nije zainteresovan za multiplay? Steta
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 23:12   #28
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Pih ja dao CD od AoM nekom drugu, pa moram sutra da ga tražim nazad da se malo podsetim te fantastične igre, nego malo je glupo što ne mogu da se prave heroji u skirmišu, tipa Amanre, Ajaxa, Arkantosa i dr. nego samo u grčkoj civilizaciji ima neki Chiron i Ajax, ali oni nemaju moći kao u kampanji, a u Egiptu samo faraona a ne onih egipatskih heroja kao u kampanji, i u nordijskoj civilizaciji samo oni sa čekićom i niko drugi pa makar ona dva patuljka, a da nepričam o Feyi i drugim nordijskim herojima kojih nema u skirmišu. Baš šteta.
ako hoces druge heroje ukucaj ISIS HEAR MY PLEA.i eto ti.a ja imam dodatak aom i da znate da je sto puta interesantniji od obicnoga aom.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
Stara 12.12.2007, 13:42   #29
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Kakav dodatak za AoM? Mislis na Titans ili na neki mod?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 15:36   #30
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
NEKI!!??
Ser Vojo, zabranjeno vam je igranje Age of Mythology do daljnjeg.
JASNO? Jak poznavalac mitologije. Tek kad napises domaci na temu ove 2 licnosti, smes ponovo da igras!

Izgleda da niko nije zainteresovan za multiplay? Steta
Kad kažem neki mislim da nemaju prave moći, snagu, sposobnosti i da su samo prerađene kopije i da nisu kao oni u kampanji, zbog toga mi je glup skirmiš, da si detaljnije pročitao znao bi i neću da se svađam.
Nego ja sam zainteresovan za multiplay nego kao što sam rekao drug će mi kroz par dana vrnuti CD paćemo se igrati ako ti se još bude htelo
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 15:43   #31
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Kad kažem neki mislim da nemaju prave moći, snagu, sposobnosti i da su samo prerađene kopije i da nisu kao oni u kampanji, zbog toga mi je glup skirmiš, da si detaljnije pročitao znao bi i neću da se svađam.
Nego ja sam zainteresovan za multiplay nego kao što sam rekao drug će mi kroz par dana vrnuti CD paćemo se igrati ako ti se još bude htelo
Ma zezam se, kakva svadja covece, ja stekao utisak da ti nisu poznati iz mitologije Chiron i Ajax, pa se zato malo nasalio.

Sto se tice online, sh'o da ne. Mozda se jos neko prikljuci
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 15:49   #32
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Age of mithology

O.K. javiću ti kroz par dana kad dobijem CD nazad pa ćemo se lepo izigrati i š'o da ne i ja bih voleo da se još neko priključi pa da napravimo World Mithology War pa da napravimo pravi pokolj i sukob civilizacija .

Mada niko nije rekao koliko je onaj film na početku dobar, stvarno sam oduševljen tako ja zamišljam rat.

Poslednja ispravka: SER VOJA (12.12.2007 u 19:13)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 16:13   #33
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Kakav dodatak za AoM? Mislis na Titans ili na neki mod?

da Titans...ako ga nemata odma ga uzmite.....
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 16:20   #34
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Mada niko nije rekao koliko je onaj film na početku dobar, stvarno sam oduševljen tako ja zamišljam rat.
Intro sa onim ratnikom koji se probija kroz (naizgled) napusteni hram, odjednom se pojavljuje Atina i ozivljava Zevsova slika; nakon toga on u jeku bitke? Fantastican je i odlicno odradjen Posle toga svakako jos vise zelis da odigras igru.
Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Ako je jos neko zainteresovan, mesta su otvorena. Mec ce biti opustenog karaktera, vise kao trening, dok se uhodamo.
Ja sam naravno zainteresovan, ali posto imam dial up na mene slobodno ne racunajte Zelim vam vrh provod i ostavite utiske ovdje nakon zavrsene igre.
Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
da Titans...ako ga nemata odma ga uzmite.....
Svega dvanaest nivoa, mada se mora uzeti u obzir da je to samo ekspanzija. Sami smek i osjecaj igranja AoM-a je ono sto je najbolje u Titansu, na stranu i grafika i muzika i sve ostalo
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 0:19   #35
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

http://www.moddb.com/mods?filter=Sea...e=102&type=def
modovi za AoM.
necu nista da postujem u vezi nje, ni da je hvalim.... ja igram jos uvek, vecinom single, jer imam dial-up, grci, ekonimija...
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belfegor na korisnoj poruci:
Dimo (16.12.2007)
Stara 16.12.2007, 21:15   #36
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Age of mithology

ja ima age of empires. ako neko zna kako preko interneta ako može da pomognete. ako ima netko zainteresiran da mi pokaže da igramo bio bih zahvalan. od age of mithology imam samo 1 dio bez ekspanzije
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 17:05   #37
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

nisam igrao aom, jedinice i atmosfera mi deluju sjajno
najvise me sad zanima multiplejer i iskustva iz istog

konkretno, kolike su mogucnosti i raznovrnosti strategije? ne mislim tu na broj jedinica, mislim strategija moze da bude odlicna ako ti i sa 5 jedinica mozes da napravis neogranichenu mogucnost taktike, rashova, odbrane i slichno, znachi zanimalo bi me koliko je igra "slobodna" i da li se svaka partija moze drugacije odmotavati zavisno od protivnika i tebe samog na kraju krajeva.. da li postoje varijacije brzog napada (rush) i odgovora na iste (kontra rush)
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 17:25   #38
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Age of mithology

Hm, samo cu reci da je ova igra vise singleplayer okrenuta. Ako ocekujes taktiziranje kao u Total Waru, razocaraces se. Ovo nije takticka strategija, i nema tih finesa koje ti ocekujes. Recimo, mozes sa konjicom da udaris pravo u kopljanike (pricam o singleplayer misijama), i isto ce ti biti kao da si udario u strijelce, isti efekat i isti gubici.
Ali neka ti iskusniji igraci multiplayera kazu bolje.

Poslednja ispravka: Dimo (3.1.2008 u 18:19)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Diego (3.1.2008)
Stara 3.1.2008, 17:56   #39
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Age of mithology

ja i nisam bas ljubitelj total war-a, ne zato sto mi se igra i ideja ne svidja, vec zato sto volim preglednije (meni lichno) i tradicionalnije izvodjenje u kojima ne moram da glumim i rezisera i da usled te silne slobode pogleda moram i kamerom da jurim konjanika da bih video iz pravog pogleda pa ubija malo onu iskonsku draz izvedbe
neka granica i pravi balans chitave ove priche, izmedju korena i 3d sveta za mene je lichno c&c i to generals: zero hour konkretno (uz sve ostale kvalitete), pa mi se i aom svideo upravo zbog slicnog izvodjenja i starog dobrog pogleda odozgo a i igra je izasla tu 2002
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 23:53   #40
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Age of mithology

Slobodno uzmi AoM (sa sve expanzijom). Kampanje su odlicne, a ni skirmish nije za bacanje. Multiplay ti dodje kao skirmish, samo sa (malo) pametnijim protivnicima. Civilizacije su razlicite, svaka forsira svoj stil, ali ti bez imalo problema, ako si dobar takticar, mozes da promenis njihovu ulogu.
Kao sto sam jednom spomenuo, (davno) ja i ortak smo igrali protiv dvojice likova. On uzeo Nordijce, ja Egipcane, a za onu dvojicu se i ne secam, mislim da su uzeli Grke i Nordijce. Ortak je uzeo sa Nordijcima samo stekao vojsku, i deo svojih vojnika je slao kod mene, a ja sam se opusteno prebacio na ekonomiju, i budzio sebi resurse, a deo slao ortaku. Kad je igra vec odmakla, ovi skapirali, da me ovaj skroz stiti samo sa svojim jedinicama i resili da napadnu njega, a mene da ostave kao za kraj. Kad su stigli sa ogromnom vojskom(zajedno napadali), tamo ih je samo cekao moj Son of Osiris sa gomilom Anubita i Chariota. Kada je od mojih jedinica ostao samo SoO, ortak iz komentar "UPS", aktivira Ragnarok, i odjednom se pojavilo bog te pita koliko njegovih vojnika. Verovatno ti ovo nije jasno sada, ali ostali clanovi foruma ce razumeti ako im kazem da je od resursa koje sam mu slao dosta kupovao peasanta i dwarfova i budzio upgradeove u armoru. Kad je krenuo ka njihovim gradovima, ove kukavice aktivirale primirje da sakupe vojsku da se odbrane. Kad je isteklo vreme, pocela koljacina kod njihovih gradova, a tada su se iznenada pojavio jedan mali odred :War Elephants, Anubites, Mummies, Slingers.......well, you get the picture!

Eto, proda ti taktiku za dz.
Valjda te je ovo ubedilo koliko igra moze da bude dobra.
Covece, meca se secam i posle toliko godina.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Diego (4.1.2008), Toce (4.1.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
age, bogovi, gold edition, microsoft games, multiplayer, mythology

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Age of Mythology na Hamachi-ju Red Dragon Online susreti 24 31.5.2010 23:44
Zakazati mec u Age Of Mythology Puna Online susreti 2 27.8.2008 14:29
Universe: revealing our modern mythology alx.iznogood Zanimljive Web lokacije 2 10.4.2008 15:16
Grcka mitologija steve89 Zanimljive Web lokacije 0 7.11.2007 0:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com