Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2008, 16:10   #121
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dead Space

Mazohisti smo.
Kontrole nisu loshe(ali tachnije shta im fali),ali meni je kamera samo predstavljala problem samo kad bi me neko napao s ledja,ovako nemam nikakve ozbiljnije primedbe.Mislim da ti je preosetljiv mish.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 16:16   #122
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Smile Re: Dead Space

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Пробао сам малу ову игру и деинсталирао после 10 минута. Ја не знам да ли сте сви ви мазохисти или то само код мене очајно ради. Мислим ту на контроле и осетљивост миша Оно је благи ужас, једва да сам могао контролисати лика.
Svaka igra ima opcije podesavanje ,trebao si da probas da podesis kako tebi odgovara Da te igra stvarno zanima igrao bi je Jedan moj drug je batalio igru zato sto mu je bila strasna i komplikovana
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 16:21   #123
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Dead Space

Jim Bravura je skroz u pravu sto se tice podesavanja osetljivosti misa. Znaci probao sam od najmanje do najvece osetljivosti, pa cak menjao i dpi na mom deathadderu, ali bez uspeha, tako da je to bio razlog za uninstall i kod mene. Verovatno kada bas ne budem imao sta da igram, uzmem opet da instaliram igru i da se nerviram sto ne mogu da nanisanim obogaljenog mutanta.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 16:23   #124
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dead Space

Upravo tako.
Jesi li ti preshao crva(mislim na bossa koji se javlja na kraju misije)?Moj savet je bio od koristi,znachi.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 17:33   #125
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Ja ovu igru nisam jos nabavio.Zanima me da li vrijedi nabavljati?Inace volim horor igre
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 17:41   #126
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Smile Re: Dead Space

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Ja ovu igru nisam jos nabavio.Zanima me da li vrijedi nabavljati?Inace volim horor igre
Nabavi Nabavi i pampers Ja sam vec dva pakovanja utrosio
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku acinic na korisnoj poruci:
White Ripper (15.12.2008)
Stara 14.12.2008, 18:25   #127
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
Mazohisti smo.
Kontrole nisu loshe (ali tachnije shta im fali), ali meni je kamera samo predstavljala problem samo kad bi me neko napao s ledja,ovako nemam nikakve ozbiljnije primedbe.Mislim da ti je preosetljiv mish.
Немој ме правити лудим, знам шта причам. Вероватно си се што каже Џони некако навикао, па се претварао да ти не смета. Иначе, одиграо сам крша игара са овим мишем и никада није био преосетљив. Камера је посебна прича, лику треба читава вечност да се окрене лево-десно.
Citat:
acinic kaže: Pregled poruke
Svaka igra ima opcije podesavanje ,trebao si da probas da podesis kako tebi odgovara Da te igra stvarno zanima igrao bi je Jedan moj drug je batalio igru zato sto mu je bila strasna i komplikovana
Виш нисам то знао, хвала на тако вредним информацијама Што се игре тиче, занима ме јер сам чуо да има јако добру атмосферу, али не по сваку цену.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 18:36   #128
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Dead Space

Nema na cemu Bravura ma Ok samo ti odlucujes dali ces da igras igru Pazi ja mislim da kod svake igre treba malo vremena da se naviknes,uhvatis ruku i tako to Mozda je i kod mene to osetljivo nego ja nisam primetio da mi to narocito smeta
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 19:05   #129
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dead Space

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Ja ovu igru nisam jos nabavio.Zanima me da li vrijedi nabavljati?Inace volim horor igre
Sem kamere kojaj e nezgodna zbog protivnika koji ti prilaze sa ledja jedino shto moze da bude zamerka je to shto pojavljivanje protivnika je predvidljivo u nekim situacijama,a s druge strane znaju i bash da prepadnu.Imash moju toplu preporuku.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 19:53   #130
punkosaur
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 31 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Preporucujem igru svim ljubiteljima horor arkadnih avantura, verovatno najbolja igra tog tipa na PC-u u zadnje vreme.Kamera i upravljanje misem i tastaturiom je uradjeno je mnogo boilje nego u resident evil-u 4 kojem je ova igra najpribliznija.
punkosaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 21:11   #131
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dead Space

Zaboravio si da dodash da je Dead Space sjajan spoj Resident Evil-a i Doom 3.Mada kao shto je qzma napisao u SK-u teshko da ce ga se neko secati za 10 godina.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 3:20   #132
punkosaur
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 31 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Mozda ga se niko nece secati za deset godina ali kao da je to bitno.Svojevremeno sam na komodorcu igrao igru Project Firestarter koja je bila super i dan danas je se secam, ali je nikad ne igram zato sto pored Dead Space-a izgleda smesno, ili ako hoces nesto novije npr. pre jedno 8 godina sam igrao System Shock 2 koji je takodje bio super i dan danas ga uzimam kao reper kad igram neku drugu igru, ali igra bez obzira na odlicnu mehaniku jednostavno glupo izgleda i radi na kompjuteru koji imam.Za deset godina cu igrati Dead Space 5 ili nesto za sta nisam ni mislio da ce biti moguce napraviti.
punkosaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 20:25   #133
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Konacno sam nasao slobodnog vremena da odigram neku igru i prva koja je pala pod ruku je upravo Dead Space.

Upravo sam je presao, posle nekih 8,9 sati igranja na medium, i mogu reci da mi je jasno zasto se ljudi zale na kontrole:
1.Osetljivost misa se i moze podesiti da bi se lik brze okretao, ali taj prokleti lag pri nisanjenju je toliko destruktivan po sam gameplay da sam u par trenutaka hteo da odustanem.
2. Lik ne moze da promeni oruzje u hodu, kao ni da ga reload-uje
3. Kameru necu da komentarisem, njena pozicija je u najmanju ruku dezorjetisuca. Imam utisak da nisam video ni 10-i deo arhitekture nivoa zbog pozicije kamere.

Sad zamislite da bezite od 5-10 besnih karakondzula spremni da vas istranziraju na filete, pri tom neki od njih eksplodiraju kada vam pridju, a vi pokusate da reload-ujete ili promenite oruzje a vas nesrecnik stane i pocne da pije udarce koji ga dezorjentisu, na sve muke oko kontrole i kamere Ume da iznervira, poprilicno. Deluje mi da je sve ovo namerno ubaceno kako bi se vestacki podigla napetost u igri.

Konceptualno, igra je vestacki produzena, bez nekih bitnijih obrta, kao sto je vec neko rekao mislio sam na 6-om poglavlju da je igra pri kraju.
Prica 100 puta ispricana, bez zanimljivih detalja, i naravno sa really big boss-om, od cije pojave mi se prevrne zeludac.
Atmosferu podize dobar zvuk, i glasovi u pozadini, ali je kvari predvidivost da se posle resene zagonetke/problema pojavi monster... Cheap horror.
Jos jedan dokaz da EA ne zna da napravi "cool" igru.

Igra ima svojih prednosti, dobru grafiku, inovacije po pitanju zero G kretanja, zanimljiv nacin ubijanja protivnika, fantastican interfejs kao i customizacijuoruzja.
Igra zasluzuje jaku sedmicu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 20:32   #134
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Verujem da to sto se tice reloada/menjanja oruzja u hodu namerno ostavljeno, jer ipak se akcenat baca malo i na horor atmosferu.. U prevodu - gejmplej je namerno otezan, ali ne i los. Nije ovo kanter pa da ti trcis i unistavas sve oko sebe, mora igrac da se igranici malo...

Isto ovo i za kameru. Manje vidno polje = teze uocavanje neprijatelja = napadanje sa strane/ledja i "skakanje sa stolice". Za lag se slazem, naravno
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 20:47   #135
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Mene je FEAR uplasio daleeeeko vise nego Dead Space, a pritom ima fantastican gameplay (ako bas hoces, kao Counter Strike) i fantasticnu atmosferu kroz celu igru.
Upravo zato mi se atmosfera nije svidela Dead Space-u, jer elementi koji bi trebalo da je pojacaju su vise zamorni nego sto su zastrasujuci.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 20:55   #136
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Ja kad sam igrao, zaboravio sam da proverim da'l se može igrati na gampead-u Ali za PS2/PS3, dual analog, možda može da se igra samo na kontroleru od X360-ke.
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 20:55   #137
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

E to meni nije jasno. Mali milion ljudi prica "e meni je FEAR bio strasan", i ja to ne razumem. Ljudi moji, pa to je cista pucaljka... Ona Alma je em stereotip tezak, klasican klishe. Em je rip-off iz zna se kog filma, em se unapred zna kada ce da se pojavi i sta ce da se desi. Plus kad je vidis 2 puta i shvatis da ti ne moze nista, zaista nema sta da te plasi. Btw, da FEAR ima fantastican gejmplej, ima, priznajem, ali za pucacinu. Odusevio me je efekat pucanja, i grafika koje je i dan danas fantasticna. Ali nije to za horor.

I da ne pricamo sto se vise od 50% igre napucavas sa ljudima, sto je u principu cist FPS. Igra me je licno tesko razocarala. Dosao onaj level sa napucavanjima onih demona/cega vec (ne secam se, davno beshe). Zavrsio level, cekam dalje... Ono kraj. Izem ti horor

Mislim, razumem ljude koji nisu igrali verovatno nijedan horor pre, pa su se do'vatili FEARa i sad im sve posle toga deluje bezveze, ali opet...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 21:12   #138
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Ako tako posmatras Dead Space je klasican ripoff DOOM3, COLD FEAR i jos jedno 10 naslova sa slicnim motivima.

Tih par "bliskih sustreta" sa Almom (koja po meni nije klasican ripoff) su jezivija nego sve karakondzule zajedno u DeadSpace-u, sto ce ti reci svako ko se malo bolje razume u pojmove kao sto su horror, suspens, psiholoska podloga i atmosfera koji doprinose da jedan film ili igra nosi sa pravom gorepomenuti epitet.
O FEAR-u bih mogao mnogo da diskutujem, ali na drugom mestu (temi)...

Mom utisku da je DeadSpace prosek, doprinela je i cinjenica da sam pre DS-a igrao pravi horror serijal, Sillent Hill2&3.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 23:29   #139
Brzi82
Član
 
Član od: 22.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 175
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Nabavio sam igru,instalirao i sve je full.
Kad treba da sejvujem igru izadje mi poruka unable to create save slot 1. Jel moze neko da mi kaze u cemu je problem
Brzi82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 0:01   #140
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Možda treba da napraviš offline account na Windows Live!-u. Ne znam, davno e bilo...
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dead space

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Space Slike Dr Zoidberg Brbljaonica 169 8.11.2009 16:47
Dead Reefs Shlaymara Avanturističke igre 19 3.11.2008 16:53
Space Siege DeCoy Role-Play 9 1.9.2008 22:19
Space Impact Kappa Base dodgeme Igre za mobilne telefone 1 25.3.2008 11:26
Unpartitioned space problem fingerprint Slobodni softver 17 6.8.2007 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com