Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2011, 15:55   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN)

Otkada sam se preselio koristim Telekomov ADSL i dobio sam ruter Huawei HG520c. Ima tome već oko 4 meseca. Sve je radilo relativno OK do nedavno.
Dva-tri dana unazad desilo se par puta da se blokirao net, ali samo po jednom dnevno. Ali evo od jutros već 4-5 puta gubim internet na svom kompu.

Jednostavno, sve radi normalno (suft, streaming, download) a onda odjednom se potpuno izgubi izlaz na net. Mislio sam isprva da je do rutera, ili do Telekomove mreže, pa sam restartovao ruter i net se vratio. Ali se problem ponovio još nekoliko puta. Ukapirao sam da je problem rešava i restartovanjem PC-ja, bez restarta rutera. Takođe, proverio sam laptopom koji je bežično povezan na mrežu, i on ide na net bez problema u trenucima dok moj stoni PC to ne može.
Kad bi se zakočio net, moj PC više ne bi video ni laptop u mreži, jednostavno bi izgubio svaki kontakt sa LAN mrežom i internetom, tj. sa ruterom. U tim trenucima ne mogu čak ni da pristupim konfiguracionom panelu rutera preko web browsera.

Šta su mogući uzroci ovoga? Jedine veće promene u mom sistemu ovih dana su bile ove:
Prva što sam promenio firewall. Sad koristim Outpost Security Suite 7.1 Free. Ali mi je čudno da bi problem mogao da bude do njega, jer sve radi besprekorno do jednog momenta (i net, i lokalna mreža) a onda se odjednom potpuno blokira.
Druga promena je bilo prijavljivanje na SpeedUp servis i jednokratna aktivacija istog. Evo mog iskustva nakon te prijave:
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=2268 i
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=2291
Dakle, SNR suviše nizak, a Attenuation je visok. Takođe, javlja se i dosta CRC grešaka. Može li ovo da uzrokuje problem? Mislim da ipak nije do toga.

Konfiguracija je ona iz profila, operativni sistem je Win XP SP3, a mrežni LAN adapter je neki Realtekov.

Imate li nekih ideja? Odakle da počnem da tražim uzrok problema, naravno i rešenje?

Poslednja ispravka: star-duster (26.2.2011 u 16:06)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 17:50   #2
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN)

Ja bi probao zamenu kabla, ili deinstaliraj mreznu pa ponovo instaliraj. Mozda pomogne
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rasa na korisnoj poruci:
star-duster (26.2.2011)
Stara 26.2.2011, 19:52   #3
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN)

Već sam reinstalirao mrežni adapter. Ubacio sam i najnovije drajvere koje sam mogao da nađem za taj model. Videću, valjda pomogne.
A ako se ovaj problem bude nastavio, probaću i sa drugim LAN kablom, to bar imam.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 20:37   #4
Mirsad
Član
 
Član od: 13.11.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN)

u podesavanjima Firewall-a raskaci opciju za mreznu karticu jer to blokiranje moze i da izazove Firewall kada blokira neke aplikacije sa neta moze i da blokira citavu mrezu..
Mirsad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mirsad na korisnoj poruci:
star-duster (26.2.2011)
Stara 26.2.2011, 23:04   #5
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN)

Mirsade, pretpostavljam da misliš da treba čekirati lokalnu mrežu kao "trusted zonu" ili tako nekako, tj. da firewall uopšte ne skenira lokalni saobraćaj? I to sam već uradio.

Otkad sam reinstalirao drajvere za mrežnu kartu nije se desilo nijedno zaglavljivanje. Internet radi oko 4 sata (sa uključenim torrent downloadom zbog testiranja) bez zaglavljivanja. Valjda će da nastavi tako.

Jednom se samo resetovao ruter. Tj. nije ceo ruter, nego je nestalo neta na kratko (primetili smo to na laptopu koji je povezan bežično) i kad sam proverio konfigurator rutera ono "DSL up time" se resetovalo i krenulo da odbrojava nanovo, a "System up time" je nastavio bez prekida. Verovatno je to bilo zbog loših vrednosti koje dobijam kad pogledam konfigurator rutera - puno CRC, FEC i HEC grešaka.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Problem sa ruterom Milos96 Kvarovi 2 15.5.2010 14:54
Problem sa Dlink drl G684t wlan adsl2 ruterom JovanK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 7.5.2010 9:53
Koja matična može da radi u CrossFireu sa HD 4850 512MB? Bojan Ceranic ŠDK - Osnovne komponente 17 9.1.2009 22:18
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com