Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2013, 14:41   #81
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

http://www.gizchina.com/2013/11/15/m...20th-november/

http://www.gizchina.com/2013/11/15/t...lusive-photos/
Poceli da niču kao pečurke posle kise.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2013, 12:00   #82
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

@zajchik

Na PandaWill Happy Hour su postavili Cubot One za koji si ti zainteresovan. Idi pogledaj i evo ti prilike da ga kupiš sa 17% popusta, odlična ponuda. I ovaj koji sam ja već naručio, Cubot GT99, su stavili na Happy Hour sa popustom 16%. Ali on je već bio na sedmičnom popustu od 10% kad sam ga kupio pa i nisam puno propustio.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
zajchik (18.11.2013)
Stara 18.11.2013, 12:55   #83
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Da lepa cena,ali ništa pre aprila.Internet kartica mi stiže do kraja novembra,bar mi tako obećala ova iz banke.A i kad stigne moraću da saćekam jer sam u ne bas zavdnoj finansiskoj situaciji.
Ne bih da zurim i uzmem nešto zbog čega bih se kajao.Ovako kad budem imao bar 200$ na računu mogu da biram.
U svakom slučaju hvala.:thumbup:
Još jedna stvar: Zamolio bih forumase koji prate takve online prodavnice sa china telefonima da ako imaju kupine postave ovde u temi,možda bi jos nekom koristili.


Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2013, 13:00   #84
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Ok, šteta što nisi sad u finansijskoj mogućnosti da kupiš i nemaš karticu za takvu vrstu kupovine. Zato je dobra stvar što se će do aprila sigurno pojaviti puno zanimljivih, pristupačnijih i boljih kineskih telefona jer niču kao pečurke poslije kiše, imaćeš sigurno bolji izbor još boljih telefona. Ali ti to sigurno i sam pretpostavljaš jer pratiš tematiku. Kinezi postaju sve bolji i bolji.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2013, 13:28   #85
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Posto ce sada da forsiraju octa core telefone, dual core ce biti skoro za dz, a quad core ce biti jeftiniji taman tamo oko marta sledece godine bice ludilo Dosta dobro su kopirali ovaj Note 3, male su razlike. Ja mislim da je nemoguce primetiti da li telefon ima 2gb ili 3gb rama. I dva je previse.
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2013, 13:53   #86
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

koje ludilo meni je kompkuter dual core pa završava poso a vidi sad telefoni octa core kolko napreduje tehnologija a kad se setim kad su se pojavili mobilni telefoni devedesetih bili su statusni simbol
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2013, 14:58   #87
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Zapravo i sada su.Čak bih se usudio da kažem, sada vise nego pre.
Octacor je vise za naduvavanje ,kao recimo 1080p u rezoluciji ekrana.Nepotrebna stvar,u pravom smislu reci.Pre bih recimo na quadcore hteo da vidim onih danpilovih 3gb RAM-a,makar ne bila velika razlika u odnosu na 2.


Poslato sa roamera koristeći TT 2

Poslednja ispravka: zajchik (18.11.2013 u 22:53)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2013, 20:34   #88
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Kako kod, posto uskoro putujem do Finske, samo ako bih nasao da kupim Xiaomi Mi3 ne bih razmisljao ni trenutka da ga kupim, mada se bojim da ce u postojbini Nokie biti prilicno tesko povoljno naci i neki poznatiji brend a kamoli neki kineski.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2013, 0:45   #89
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Teško u slobodnoj prodaji,jedino online.E sad znam da ima italijenskih ,francuskih,pa i nemačkih sajtova,ali finskih nisam nešto video.Samo sto su na tim sajtovima skuplji telefoni za procenat carine te zemlje iz koje je sajt.Znači u zavisnosti od cene telefona ,mogu da budu skuplji od 25-50€,sto po meni može biti neisplatljuvo,jer ista cena bude i kod nas u srbistanu sa carinom i pdveom.
Ne znam koliko ćeš biti tamo, ali ako imaš vremena raspitaj se možda ti se posreći.
Preporučio bih ti da potražiš i nokiine prodavnice možda pronadjes nokiu dosta jeftinije.Ipak tu nema carine koju plaćaju drugi drzavljani,tako bar mislim,mada ne mora da znači.


Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2013, 1:02   #90
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Nisam mislio preko sajta vec u nekoj od prodavnica gde ocelujem da cene budu normalnije nego kod nas plus sto tamo verovatno mogu da dobijem overeni tax free refund obrazac pa da idem na povracaj PDV na aerodromu.
U Finskoj je VAT 24% sto nije malo i verovatno bih gledao LG G2 ili Nexus 5, a mozda dodje u obzir i Nokia ako se nadje povoljnije (kupujmo domace?) ali iskljucivo za prodaju. I ja sumnjam da tamo ima kineza ali posto ostajem tamo dve nedelje, verovatno cu imati vremena da malo procunjam i raspitam se.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2013, 9:57   #91
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Sajtove sam spomenuo misleći da ćeš ostati bar koliko si spomenuo. Imao bi vremena da poručiš,i dobiješ paket u finskoj,pošto je jelte domaći prodavac pa ima fon na stanju.
Ima šanse da prodješ jeftinije sa ona dva fona,jer je to ipak Finska nije Srbija.Pa kad od toga skineš njihov PDV bude to lepa suma.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 21:30   #92
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Evo preuzeo sam danas Cubot GT99 sa carine. Juče je stigao i ipak ga je uhvatila carina, pa su me zvali, a ja sam ga tek danas stigao uzeti. Ali pošto živim u banana republici, podmitio sam carinika sa 10 evra, dok bi svi troškovi zvanično trebali biti oko 35 evra. Dobro sam prošao. I brzo sam ga dobio, za 2 sedmice. I generalno sam jako zadovoljan, ima sitnih (stvarno sitnih) nedostataka sa kojim sam bio upoznat i prije. Sad sam pospan kao pas, a sutra pravim manji review za zainteresovane. Ali zaključak je da je ovo odličan telefon za ove pare.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 0:17   #93
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Svaka čast na brzini.A i generalno si dobro prošao sa carinom, t j carinikom.Toliko bi i mi platili u Srbiji samo PDV, naravno pod uslovom da aparat nije ocarinjen.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 8:34   #94
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Mene su troskovi carine i poreza na ZTE 967s koga sam narucivao za rodjaka izasli 3700din(vrednost telefona tada 137$ ili ti oko 100e).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 9:01   #95
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

^^Jel si išao sa redovnom cenom ili sa falš ,tipa 60-65$?


Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 14:29   #96
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Svaka čast na brzini.A i generalno si dobro prošao sa carinom, t j carinikom.Toliko bi i mi platili u Srbiji samo PDV, naravno pod uslovom da aparat nije ocarinjen.
Ovdje su potpuno druga pravila. Kod nas se plaća carina i PDV na SVE POŠILJKE vrijednosti veće od 25 evra. Carina je 10%, a PDV je 17% na vrijednost pošiljke sa uračunatom carinom. Čini mi se da je PDV kod vas dosta manji.

Ovo je neka računica: ja sam platio 143 dolara (139 dolara telefon sa 10% popusta na Pandawill + 4 dolara slanje singapurskom poštom sa brojem za praćenje). To je oko 106 evra. Na to bih platio oko 11 evra carine, 20 evra PDV-a i još 5 evra ''administrativne troškove''. To mi je carinik sve fino napisao i objasnio. A onda je pao dogovor. Koliko god mi se gadi ''naša'' država, nekad to i dobro ispadne. A namjerno sam otišao popodne, u drugu smjenu, kad je tu samo jedan carinik i lakše se dogovoriti.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (29.11.2013 u 15:25)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 16:39   #97
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ovdje su potpuno druga pravila. Kod nas se plaća carina i PDV na SVE POŠILJKE vrijednosti veće od 25 evra. Carina je 10%, a PDV je 17% na vrijednost pošiljke sa uračunatom carinom. Čini mi se da je PDV kod vas dosta manji.

Ma isto njesra. Razlika je, sto je kod nas dozvoljena cena 50€,pa sve preko toga ide na carinjenje od 10% + PDV 20% na cenu sa sve carinom.
Sve sto mi imamo kao bonus je veća dozvoljena cena za prelaz bez carine 50€.Ali ima još jedna,ali zlata vrrdna ,a to je da je vrlo moguće da paket potpuno bude neocarinjen i pusten bez otvaranje.Takodje i vrlo često bude priznata ona cena sa paketa, pa se plati samo pdv na 50€ sto je oko hiljadu din.




Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 17:31   #98
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Aha, nisam znao da je kod vas PDV čak i veći. Ali bar je duplo veći limit na dozvoljenu cijenu za carinjenje. Kod nas ne postoji mogućnost da se plati samo PDV, mora i carina i PDV za sve preko 25 evra.

A dobra stvar je da i kod nas postoji velika šansa da telefon prođe ladno i bez carine i bez PDV-a jer oni pošiljke pregledaju "random", ali eto ipak su me sada uhvatili jer im je kartonska kutija privukla pažnju. I još jedna stvar, ovdje kad odluče da pregledaju pošiljku, onda je otvore i naravno da nije bitno koja vrijednost na njoj piše jer se ne poklapa. Kinezi uvijek stave manju vrijednost, a ovaj put sam i ja to tražio od njih. Ali su carinici otvorili pošiljku i vidjeli da je u pitanju telefon, a ne "Office supply" u vrijednosti od 20 dolara i zato su me zvali iz carine i tražili da donesem odštampani PayPal račun. Ali na kraju sam dobro prošao.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (29.11.2013 u 17:47)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 21:55   #99
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Pa takve stvari ne prolaze ni ovde...pa skoro nikad.Tako recimo gift pada kod sale,cena od 20$ takodje,pa čak i prolaznost nekog čestog artikla,kao zte976s koji je u početku prolazio na manje svote,a sad skoro svi plaćaju 3500rsd znači ocarine ga na pun iznos(oko 35€).Kao i Mario koji se javio par posta gore.
Sve ti ovo iznosim iskustva ljudi sa benča koji su navrzli na zte,i stvarno jedan od zastupljenijih medju naručenim.Mada po meni ima sve sem HD ekrana da bi bio idealan.


Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 22:12   #100
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Pa da, nisu ni carinici toliko naivni, navikli su na razne načine dovijanja kupaca samo da plate manje. Idemo po metodi APP "ako prođe - prođe". PandaWill šalje robu u većim kartonskim kutijama pa mislim da carinicima i to privlači pažnju.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com