Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte > Online kupovina igara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2014, 19:50   #1
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kupovina na Originu

Ja se izvinjavam nisam bio siguran gde da stavim temu, valjda moze ovde.

Posedujem Banka Intesa internet karticu, probao sam da kupim igru ali nisam mogao. Ne prihvata karticu, izbacuje nesto da ne moze da je verifikuje, rekli su mi da sacekam pa da probam opet sutra. Mene sad zanima da li je neko kupovao nesto sa ovom karticom preko origina? Jedan moj drugar je isto probao da kupi igru sa njegovom i nije mogao, na kraju je odustao i kupio igru preko nekog sajta za prodaju cd keyova.
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 21:45   #2
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Ako nece preko kartice, uvek mozete preko paypala.. S tim da zaista ne znam zasto biste kupovali igre na originu..

Najjeftinije cene za sve igre mozete naci ovde: http://www.allkeyshop.com/blog/
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 22:52   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Nema nikakvih problema sa kupovinom igara na Originu putem kartica iz Srbije.
Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Ako nece preko kartice, uvek mozete preko paypala..
Plaćanje PayPal-om na Originu nije dostupno za najveći broj zemalja. Srbija spada u nepodržane zemlje.
Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
S tim da zaista ne znam zasto biste kupovali igre na originu...
Iz istih razloga zbog kojeg ljudi kupuju igre na bilo kojoj drugoj platformi za digitalnu distribuciju.
Dva najčešća razloga:
- bezobrazno jeftine igre na popustima gde ce kopije prodaju šakom i lopatom
- komfor koji dolazi uz kupovinu digitalne kopije (istina uz DRM ali to obično nije problem)
Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Najjeftinije cene za sve igre mozete naci ovde: http://www.allkeyshop.com/blog/
Zašto link ka nekakvom blogu kad za to postoje specijalni sajtovi kao što je recimo http://isthereanydeal.com/ sa ubedljivo većim brojem opcija i podržanih prodavnica.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
goranmax (31.10.2014), Woofson (1.11.2014)
Stara 31.10.2014, 10:58   #4
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Plaćanje PayPal-om na Originu nije dostupno za najveći broj zemalja. Srbija spada u nepodržane zemlje.
Zasto sam ja onda sto puta kupovao najnormalnije, i to bas sa srpskim PayPal nalogom?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Iz istih razloga zbog kojeg ljudi kupuju igre na bilo kojoj drugoj platformi za digitalnu distribuciju.
Dva najčešća razloga:
- bezobrazno jeftine igre na popustima gde ce kopije prodaju šakom i lopatom
- komfor koji dolazi uz kupovinu digitalne kopije (istina uz DRM ali to obično nije problem)
Igre NISU najjeftinije na Originu u 99% slucajeva.. Mogu biti samo u slucaju popusta, a koji su jako retki, pogotovo na Originu.
A sto se tice ove druge tacke.. zesca glupost.. pa kad kupis kljuc i na drugim jeftinijim prodavnicama, isto mozes najnormalnije da aktiviras digitalnu DRM kopiju na Steamu ili Originu..

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zašto link ka nekakvom blogu kad za to postoje specijalni sajtovi kao što je recimo http://isthereanydeal.com/ sa ubedljivo većim brojem opcija i podržanih prodavnica.
I sada ubedljivo najveca glupost koju si lupio. Tvoj sajt prati samo "popuste", a moj "blog" prati generalno najjeftinije cene, nevezano za popuste. I sledeci put pogledaj malo i sam pre nego sto lupis:

Kad ukucam "Advanced Warfare" u tvoj sajt, izadje cena od 45 evra.. Kad ukucam u moj, izadje cena od cak 13 evra za ruske kljuceve, a 30 evra za engleske, sto je opet mnogo jeftinije nego tvoj sajt.. Koji uopste nije registrovao ove nize cene jednostavno zato sto se ne vode kao "popust", nego su jednostavno takve cene..

I mnogo me nerviraju ljudi koji samo pricaju napamet misleci da sve znaju, i nikad ne posumnjaju u to svoje znanje i nekad pokusaju da ga provere..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 11:13   #5
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Tvoj sajt prati samo "popuste", a moj "blog" prati generalno najjeftinije cene, nevezano za popuste. I sledeci put pogledaj malo i sam pre nego sto lupis:

Kad ukucam "Advanced Warfare" u tvoj sajt, izadje cena od 45 evra.. Kad ukucam u moj, izadje cena od cak 13 evra za ruske kljuceve, a 30 evra za engleske, sto je opet mnogo jeftinije nego tvoj sajt.. Koji uopste nije registrovao ove nize cene jednostavno zato sto se ne vode kao "popust", nego su jednostavno takve cene..

I mnogo me nerviraju ljudi koji samo pricaju napamet misleci da sve znaju, i nikad ne posumnjaju u to svoje znanje i nekad pokusaju da ga provere..
Ako vec dajes ovakav savet onda moras da navedes i odredjeni rizik po nalog koji dolazi sa kupovinom sa ovakvih "nezvanicnih" mesta za nabavku kljuceva. Nije tu samo "kupi ruski kljuc jeftiniji je".
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 16:49   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Citat:
Woofson kaže: Pregled poruke
Ja se izvinjavam nisam bio siguran gde da stavim temu, valjda moze ovde.
Sledeći put pitanje postavi ovde jer u ovom delu foruma stvari umeju da nestaju kad se forumska inkvizicija probudi na levu nogu

@Dežurni kasapin
Sledeći put kad se dohvatiš satare razmisli prvo koliko se post uklapa u kontekst rasprave i da li nekome može da bude od koristi. Ništa od onoga što sam ja napisao nije bio offtopic (osim Lepe Brene). Neke informacije su čak bile i bitne da spreče ljude da se ne zalete sa kupovinom stvari na prevarantskim sajtovima tipa g2a.com. Toliko.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 17:02   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Iskasapio bih i tamo kao što sam i ovde

Elem, vaša "rasprava" se pretvorila u vređanje sa jedne strane, a mislim da su u temi ostavljene poruke u kojima se ukazuje na rizike kupovine sa sajtova za preprodaju ključeva pa je sva dalja diskusija tipa "ja o klin, ti o ploču" bespredmetna.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 19:40   #8
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Jel moze neko da mi objasni u cemu je fora sa nedospelim obavezama? Uplatio sam juce na steam 5e i pod nedospele obaveze stoji 5,22, oni kao uzmu malo vise (tih 0,22) zbog kursa i onda to vrate sutradan, tako mi rekao lik iz banke. Meni idalje stoji nedospele obaveze 5,22, to onda stoji tu dok oni ne provere sve ili sta?

Sto se tice kupovine kljuceva ne bih da podsticem dalju raspravu ali ja sam na kraju kupio igru preko origina i ovog puta je proslo. Drug je kupio igru preko tog sajta g2a i kaze da nema nikakvih problema. Meni to bas nema puno smisla, kako je moguce da igra bude negde jeftinija nego na sajtu same kompanije koja je objavila igru? Ti ruski kljucevi jel to hakovano ili sta? Ni na stemu, originu, uplayu nisam video da ima opcija da li zelis rusku ili englesku verziju igre.
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 20:30   #9
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

A ono sa ruskim kljucevima je potpuno druga tema, i nema veze ni sa allkeyshopom ni sa prodavcima kljuceva.. To je nama problem zato sto nismo u rusiji.. teoretski za nekog ko zivi u rusiji je i to takodje potpuno validna i nerizicna opcija.

Poslednja ispravka: DeCoy (31.10.2014 u 21:00)
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
Woofson (1.11.2014)
Stara 31.10.2014, 21:03   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Citat:
Woofson kaže: Pregled poruke
Jel moze neko da mi objasni u cemu je fora sa nedospelim obavezama? Uplatio sam juce na steam 5e i pod nedospele obaveze stoji 5,22, oni kao uzmu malo vise (tih 0,22) zbog kursa i onda to vrate sutradan, tako mi rekao lik iz banke. Meni idalje stoji nedospele obaveze 5,22, to onda stoji tu dok oni ne provere sve ili sta?
I stajaće ti tako sigurno bar još nedelju dana. Ta suma je trenutno samo rezervisana na tvom računu, prodavac još uvek nije novac povukao sa računa jer ako dođe do neke reklamacije i slično lakše je "refundirati" ako je novac još uvek kod tebe. Dodatnih 5-6% se uzima zbog mogućih oscilacija kursa za to vreme jer banka k`o banka će sve da uradi da bi sebe osigurala.

Na ruskoj Steam prodavnici su igre dosta jeftinije nego u ostatku sveta (nekad i više od 100%), ali je problem što su neke igre region locked tj. mogu se aktivirati i igrati samo sa teritorije Ruske Federacije i još nekoliko država (CIS). Ako nisi pažljiv prilikom trejda može da se desi da ti neko podvali takav ključ. I ima veze sa već pomenutim sajtovima i treba obratiti pažnju da prilikom kupovine ne kupite region locked ključ (ne tuđom podvalom nego svojom nemarnošću).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Woofson (1.11.2014)
Stara 31.10.2014, 21:26   #11
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Kupovina na Originu

Citat:
Woofson kaže: Pregled poruke
Sto se tice kupovine kljuceva ne bih da podsticem dalju raspravu ali ja sam na kraju kupio igru preko origina i ovog puta je proslo. Drug je kupio igru preko tog sajta g2a i kaze da nema nikakvih problema. Meni to bas nema puno smisla, kako je moguce da igra bude negde jeftinija nego na sajtu same kompanije koja je objavila igru? Ti ruski kljucevi jel to hakovano ili sta? Ni na stemu, originu, uplayu nisam video da ima opcija da li zelis rusku ili englesku verziju igre.
Origin je generalno uvek najskuplji moj ti je savet da izbegavas kupovinu tamo kao i na uplayu, mnogo ti je bolje da otvoris Amazon nalog (sa laznom US adresom - vidi amazon ili kupovina originala preko interneta teme) gde su cene u dolarima i imaju dobre popuste, mnogo ces bolje prolaziti. Sad ako te buni ovo "lazna US adresa" Amazon ne pravi mnogo pitanja oko toga (prelistaj tu temu i obrati paznju na us drzave koje treba da izbegavas jer u njima postoji porez koji se placa na digitalni sadrzaj) a garantovano dobijas autentican key. A jos malo ce i Black Friday u Americi gde ces imati ogromne popuste na ogroman broj dobrih igara.

Sto se neautorizovanih prodavnica tice, veoma cesto se pominje rizik po nalog ako tamo kupujes kljuceve, mada i ja imam nekoliko igara kupljenih tako i nisam imao nikakvih problema, ali kao sto rekoh kupujem na sopstvenu odgovornost. Cesto se pominje nabavka tih kljuceva kradenim karticama i sl. a vidim i da ih proverena mesta za savete (tipa http://www.reddit.com/r/GameDeals gde ja pratim popuste) izbegavaju, tako da svako kupuje na sopstvenu odgovornost.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Woofson (1.11.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka MSI R4830 nabubreli kondezatori Filip89x Kvarovi 27 13.5.2013 20:58
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Ne vide se dva računara! milicgoran Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 15.6.2009 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com