Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2015, 19:41   #41
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Crvene sigil-e koristis kako bi otkljucao spratove u tower-u, dok su ti zeleni za otkljucavanje novih nivoa.
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 22:41   #42
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Ok. Znači svaki nivo može da se pređe? To što meni nekad djeluje da mi nešto nedostaje da ga pređem samo znači da nisam provalio pravi način za rješenje?

Inače za tower mi je rekao da ne smijem da se penjem

Poslednja ispravka: Paladin (23.8.2015 u 0:03)
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 1:20   #43
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Zavisi. Ako za neke nivoe nisi otkljucao potrebne iteme (konektori, heksahedroni, itd.) neces moci da ih igras ili bar da ih kompletiras. Ali u onima u kojima imas potrebne iteme mozes bez problema da uzimas crvene sigil-e, samo kao sto si i sam rekao, moras da provalis fore sam.

A to za tower je bukvalno na tebi ostavljeno da li ces slusati Elohima ili ne
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 12:11   #44
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Ne znam kako drugima ali meni su nivoi sa crvenim sigilima najteži. Sad sam se vratio da pređem nivoe koje nisam uspio i vidio sam da su svi nivoi koji su mi ostali oni sa crvenim sigilima, pa sam ih probao ponovo ali ne ide baš . Stalno imam utisak da mi nedostaje još neki rekvizit ili čak dva da otvorim zadnja vrata i pokupim sigil . Ono stojim i češkam se po glavi kako sa onim što imam da otvorim čak i zadnjih dvoje forcefield vrata kad sam do njih potrošio sve rekvizite

Ali došao sam do towera pa sam vidio da imaju poligoni A, B i C i već sam počeo da malo radim i na B iako mi A nije sasvim očišćen.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 15:39   #45
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Cekaj kad budes krenuo zvezde da trazis. One ce ubedljivo najvise glavobolja da ti zadaju. Neke su postavljene na takva mesta na koja ni u ludilu ne bih pomislio da su tamo. Ja nema sanse da bih uspeo sve sam da ih izvalim, za neke sam morao guide da koristim jer ih ne bi izvalio ni za 50 godina
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Schwabsteiger na korisnoj poruci:
ezenkiel (27.8.2015)
Stara 21.5.2016, 14:32   #46
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 884
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Najavljen The Talos Principle 2.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2016, 16:02   #47
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: The Talos Principle

Taman ću da završim DLC dok izađe nastavak.
Meni su zvezde u njemu preteške, nisam upalio igru skoro 2 meseca obeshrabren neuspesima. Veliki skok u težini u odnosu na osnovnu igru.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2016, 23:33   #48
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Ja sam isto stao i to oko nove godine, ali nisam ni igrao DLC već osnovnu igru, prvo prelazio lakše nivoe a onda zastao kod težih. Ne sjećam se sad ali mislim da su nivou sa crvenim figurama teški.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 2:03   #49
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: The Talos Principle

Da, oni jedini i predstavljaju izazov, zeleni i žuti više služe kao tutorijal da te upoznaju sa mehanikom igre. Pravi izazov su tek zvezde, u DLC sve to podignuto još na viši nivo.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2021, 14:02   #50
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

evo ja da izvadim ovu temu iz naftalina, cisto da kazem kako je ova igra ludo iskustvo. ko zeli da se udubi u samu pricu, moze na to da potrosi sate i sate, citajuci i citajuci filozofske/sf teme. ko zeli samo sjajne puzzle, moze da se fokusira iskljucivo na njih, a ono sto je meni najzabavnije je to sto igram igru na hrvatskom.

i mogu reci da je bas neobicno igrati neku dobru igru na (skoro pa) svom jeziku. bas se pitam koliko je witcher na primer kul poljacima. da li bi mi bio kul da je na srpskom, umesto sto ga igram na engleskom? jer, mnogi izrazi na engleskom zvuce i jesu kul, dok je ista stvar kada se izgovori na nasem "krindz".

pokusam recimo i da zamislim gandalfa kako se na srpskom dere "daljeee neceeees MOOOOOOOOOCIIIIII"... i nekako mi ne ide sjajno.

kakogod, preporuka za talos.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2021, 23:11   #51
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 714
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
"krindz".

pokusam recimo i da zamislim gandalfa kako se na srpskom dere "daljeee neceeees MOOOOOOOOOCIIIIII"... i nekako mi ne ide sjajno.

kakogod, preporuka za talos.
Stoj bre de ces !
Zato se "babe i zabe " ne prevodi "frogs and grandmothers " nego kao "jabuke i narandze" .
Koliko li se tek gubi kad se prevodi sa jezika koji nisu indoevropski . Kad sam igrao Yakuza serijal pa ide ispod engleski i vremenom kao malo pokupis nesto, nacin na koji govore ,pogotovo karaoke i kad ide prevod na engleski zvuci glupavo. Nekad je za prevodjenje poezije talenat i znanje gotovo jednako kao za pisanje iste i ako je malo drugi set vestina. Kod govora i teksta uvek ide sustina ispred bukvalnog prevoda npr skako bi to Gandlaf rekao na srpskom a da bude bukvalno sto slicnije .Tu je kod prevodjenja sa jezika koji su imali razlicite evolutivne puteve uvek nesto zrtvovano.

Poslednja ispravka: Koreli A. (17.8.2021 u 23:27)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2021, 7:35   #52
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: The Talos Principle

pa, svo ovo sto kazes i jeste poenta cele moje price. tesko je prevoditi nesto tako da se sacuva puna verodostojnost, a ne izgubi makar delic drazi.

da sam bukvalno prevodio gandalfa islo bi "neces proci", sto zvuci bezveze i zahteva izmene. kapiram da je LOTR smesten u drugu realnost i da to ima svoje, ali svejedno.
prevod koji sam dao je samo jedan od mogucih (prvi koji mi je pao na pamet, nikako najbolji), ali i dalje dodje kao dokaz da ni izbegavanje bukvalnog prevoda nije uvek dovoljno dobro resenje.

bas me zanima da li neko moze da smisli prevod da ne odstupa mnogo od sustine i da u isto vreme ne zvuci bezveze.

sve i da se nadje neko fino resenje, bezbroj je primera u kojima je to nemoguce. to je sustina. voleo bih da mogu da igram neku igru kao sto je witcher na srpskom, ali sam siguran da bi iskustvo bilo mnogo drugacije nego da je na engleskom. bojim se gore.

kao da nam je jezik takav da previse stvari ne zvuci kul, u najmanju ruku. ali, da ne sirimo pricu na to koliko jezik, u smislu razlicitosti od drugih, moze da oblikuje drustvo.

glavno je da preporucujem ljudima da probaju talos, pogotovo na hrvatskom.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
croteam, portal, puzzle, talos principle


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com