Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2023, 23:47   #161
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Presao sam igru sa mojom omiljenom klasom Necromanser i ovo je neki moj utisak. Posle uzasne trojke, Diablo se vratio, ali po meni ni blizu kvaliteta Diablo 2 koji i dalje ostaje zlatni standard.

Ono sto bih pohvalio je prica i taj gothic horor sa religijskim primesama koji se vratio na velika vrata. Ovo i ne bi trebao da bude plus jer bi to trebalo da se podrazumeva, ali eto neka budala odobrila D3 tako da...
Igra izgleda dobro, i radi dobro. Ceo art style je odlican i odgovara naslovu koji se zove Diablo. Muzika je takodje super, glasovna gluma vrhunska. Gameplay je u sustini malo unapredjeni D3 sto je po meni razocarenje, ali ajde ovo je mozda i subjektivno...

Ono gde je igra za mene skroz na skroz podbacila je:

1. Imbecilni open world i levelscaling. I sam po sebi ovo je najbesmisleniji open world koji sam ja dosad igrao u svojoj igrackoj karijeri. Koja je poenta? Ja ne razumem sta su hteli da postignu. Ali postigli su isto sto i nasi fudbaleri, nista. A tek u kombinaciji sa levelscaling Ko ubaci ovakav levelscaling u RPG igru, zakonom mu treba zabraniti da se bavi vise, ono oduzimanje licence

2. Neprijatelji sa kojima se mlatimo tokom igre. Prvo kad sam krenuo da igram onu prvu sneznu zonu, imao sam utisak da ima dosta razlicitih protivnika, medjutim kako sam odmicao 80-90% tih protivnika se nalazilo i u ostalim zonama (cak i u samoj end game zoni ). Ogromno razocarenje. Ali jos gore od toga je i sto ne postoji nikakva razlika medju njima, ja bar sa nekromanserom, nisam menjao taktiku niti pristup igri, ma nista zivo nisam menjao niti sam morao da obracam paznju na razlicite napade... sto dovodi i do sledece stavke

3. Igra je stvarno, ali stvarno prelaka...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
zokocx (7.8.2023)
Stara 7.8.2023, 0:19   #162
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Slažem se sa tobom da art i story tim je odradio vrhunski posao i zaslužuje sve pohvale.

Ali oni koji su osmišljavali mehaniku i ceo ARPG sistem su prilično podbacili, pokušali da ubace nešto iz D2 ali zato stvari iz D3 koje su prepisali samo su ih pogoršali.
Najgluplje mi što postoje statsi koji su jako uslovni (tipa increase dmg. on stunned/slowed/valnuble enemies) a i onda tipa crowd controlled enemies. I sad jedna kategorija za više povećava DPS dok druga za manje. Pa onda lucky hit (odvojeno od Critical Chance) pa Overpowered dmg. itd.

I velika je diskrepanca kad koji statsi krenu da se pojavlju i njihovi range-ovi, ovome najviše doprinosi opet ono oslanjanje na Rare ili Legendaries iteme koje imaju dobijaju sve nasumično i još zavisi od klase heroja tako da nema deljenja itema tako lako.
Nadao sam se da će bar Unique itemi će imati više zagarantovanih statsa, ali i to je odrađeno kao level scaling.

1. Ceo world level scaling su zamislili u smislu da ti stalno bude izazovno, što bi bilo OK da odrađene zone idu samo do određen levela a sporedni putevi tj. sporedne zone neka imaju jače monstere i njihov fixni levela.
Ceo world level scaling je obesmislio open world, ispadne umesto dugačkog koridora da ima samo gomilu puteva koji su svi iste težine.

2. Neprijatelji se razlikuju po veličini modela dok kod dizajna iste te kategorije postoji minimalno razlike. Mali te samo udaraju, oni neki veći imaju stun napad, ili se zalete na tebe ili nešto treće itd. Ali slažem se da ima baš malo varijacija.

3. Pa sad zavisi šta ti je cilj, na Torment težini nije za zazanciju dok na Veteran može main story da se pređe sa svakim izmišljenim buildom samo zavisi kolko dugo ih moraš tući.


Avaj Path of Exile 2 bi trebalo da im pokaže kako se pravilno radi ovo pod 1. i 2. Videćem to za jedno godinu ipo dana do dve jer je najavljena beta.
Ali ipak Diablo u odnosu na PoE ima jasniju, zanimljiviju priču i bolju atmosferu i naravno kultna je igra. Dok u PoE nisam uspeo da skontam šta se dešava, i nekako mi izgleda generički, Grim Dawn je manje generički.

D4 je preporuka ko voli tu mračnu gotiku, kad kažem mračnu u više navrata sam se iznendadio kolko je ispalo mračno čak i grotesko.

Stanje jedne zone se čak promeni (nije spoiler neki):
Spoiler za mikro spoiler:
Pred poslednji akt kad krene u jednoj zoni pada krva kiša i sve je crveno i kataklizmično baš je odlično urađeno .
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2023, 12:08   #163
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Presao sam igru sa mojom omiljenom klasom Necromanser i ovo je neki moj utisak. Posle uzasne trojke, Diablo se vratio, ali po meni ni blizu kvaliteta Diablo 2 koji i dalje ostaje zlatni standard.

Ono sto bih pohvalio je prica i taj gothic horor sa religijskim primesama koji se vratio na velika vrata. Ovo i ne bi trebao da bude plus jer bi to trebalo da se podrazumeva, ali eto neka budala odobrila D3 tako da...
Igra izgleda dobro, i radi dobro. Ceo art style je odlican i odgovara naslovu koji se zove Diablo. Muzika je takodje super, glasovna gluma vrhunska. Gameplay je u sustini malo unapredjeni D3 sto je po meni razocarenje, ali ajde ovo je mozda i subjektivno...

Ono gde je igra za mene skroz na skroz podbacila je:

1. Imbecilni open world i levelscaling. I sam po sebi ovo je najbesmisleniji open world koji sam ja dosad igrao u svojoj igrackoj karijeri. Koja je poenta? Ja ne razumem sta su hteli da postignu. Ali postigli su isto sto i nasi fudbaleri, nista. A tek u kombinaciji sa levelscaling Ko ubaci ovakav levelscaling u RPG igru, zakonom mu treba zabraniti da se bavi vise, ono oduzimanje licence

2. Neprijatelji sa kojima se mlatimo tokom igre. Prvo kad sam krenuo da igram onu prvu sneznu zonu, imao sam utisak da ima dosta razlicitih protivnika, medjutim kako sam odmicao 80-90% tih protivnika se nalazilo i u ostalim zonama (cak i u samoj end game zoni ). Ogromno razocarenje. Ali jos gore od toga je i sto ne postoji nikakva razlika medju njima, ja bar sa nekromanserom, nisam menjao taktiku niti pristup igri, ma nista zivo nisam menjao niti sam morao da obracam paznju na razlicite napade... sto dovodi i do sledece stavke

3. Igra je stvarno, ali stvarno prelaka...
Završih i ja igru za vikend i manje više se slažem sa svim u potpunosti.

Iako sad nemam para za sve ovo što je izašlo ili izlazi a bitnije mi je od Diabla, čak sam ga i pazario udaren nostalgijom i komentarima i klipovima koji su ukazivali da se vratio korenima.
Ne znam kakva je situacija sa ostalim klasama ali Necromanser koji već u 2. 3. actu dobija mogućnost da pozove 7 skeletora (4 mele i 3 maga) i golema, koji uz određene kombinacije imaju sumanute magije za zamrzavanje protivnika nije OP već je omnipotent - kosmička sila i sa kojim je igra iako prelepa sa odličnom atmsoferom i pričom koja me je jedina terala da idem dalje, prosto dosadna.Apslutno nikakav izazov ne nudi! Jedine situacije kada sam boseve morao da bijem više puta su one kada mi pred kraj borbe pukne igra jer sam izgubio vezu sa serverom (a dešavalo se prečesto)! Kada sam završio glavnu priču, napravio sam odmah i novog karaktera zbog te Malignant sezone koja je počela nakon što sam počeo da igram igru i za koju mora da se pravi nov lik i gde mogu da nastavim na kraju kampanje ali sa lvl1 karakterom, ali prosto nije bilo svrhe da se igra nastavlja.
Jako dobro izgleda i atmosfera je tu, ali mi zaista nije jasno za koga su ovo pravili i kako je moguće da poslednji bos u igri nudi izazov kakav nudi.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2023, 12:26   #164
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Završih i ja igru za vikend i manje više se slažem sa svim u potpunosti.

Iako sad nemam para za sve ovo što je izašlo ili izlazi a bitnije mi je od Diabla, čak sam ga i pazario udaren nostalgijom i komentarima i klipovima koji su ukazivali da se vratio korenima.
Ne znam kakva je situacija sa ostalim klasama ali Necromanser koji već u 2. 3. actu dobija mogućnost da pozove 7 skeletora (4 mele i 3 maga) i golema, koji uz određene kombinacije imaju sumanute magije za zamrzavanje protivnika nije OP već je omnipotent - kosmička sila i sa kojim je igra iako prelepa sa odličnom atmsoferom i pričom koja me je jedina terala da idem dalje, prosto dosadna.Apslutno nikakav izazov ne nudi! Jedine situacije kada sam boseve morao da bijem više puta su one kada mi pred kraj borbe pukne igra jer sam izgubio vezu sa serverom (a dešavalo se prečesto)! Kada sam završio glavnu priču, napravio sam odmah i novog karaktera zbog te Malignant sezone koja je počela nakon što sam počeo da igram igru i za koju mora da se pravi nov lik i gde mogu da nastavim na kraju kampanje ali sa lvl1 karakterom, ali prosto nije bilo svrhe da se igra nastavlja.
Jako dobro izgleda i atmosfera je tu, ali mi zaista nije jasno za koga su ovo pravili i kako je moguće da poslednji bos u igri nudi izazov kakav nudi.
Pravili su igru za grindere
Osim što ni to nisu uradili kako treba.
Prešao sam igru, krenuo sezonu, stigao do nekog 80-og levela sa svojim likom, ali ja više nisam imao živaca da grindam grinda radi i da se smaram sa osrednjim endgame sadržajem.
Sva sreća pa je Remnant 2 izašao.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2023, 23:55   #165
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Od 17. oktobra na Steam-u

https://store.steampowered.com/app/2344520/Diablo_IV/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2023, 21:28   #166
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Diablo IV | Vessel of Hatred | Expansion Announce Trailer
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2023, 22:15   #167
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Kakva igra takav i tizer za ekspanziju...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2023, 22:04   #168
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Od danas pa do 28.11 D4 je free to play na steamu.
Takođe je i na popustu od 40% ako se odluči neko da kupi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2023, 14:53   #169
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Diablo IV

Bi da živim studenski život kod roditelja još uvek...

Kada jedna igra preraste u hobi za sebe, tu ja više ne mogu da je pratim.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Vlajk@ (24.11.2023)
Stara 22.11.2023, 16:28   #170
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Diablo IV

Ne bi ni trebalo realno. Bilo koja igra tog "tipa" ti otkine stotine i stotine sati koje je bolje utrošiti u desetine drugih, odličnih singleplayer naslova koji izlaze non-stop. Gaming danas donosi veći izbor nego ikada ranije, backlogovi sve veći i odavno nedostižni.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
perablenta (22.11.2023), zvucnjak (27.11.2023)
Stara 3.1.2024, 20:37   #171
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Sasvim pristojna kampanja, poslednjih par poglavlja sam odigrao "u dahu", a uopšte nije delovalo da će tako biti. Igra maltene počinje jednolično, Act 1-2-3... tada sam napravio glavnu grešku, bacio sam se na side questove jer mi je nedostajalo Diablo makljanje po mapi, tako da sam dogurao do 50-og nivoa negde u tim poglavljima i poprilično se zasitio tupavih side misija. Ostavio sam igru i vratio se igranju tek pre mesec dana nakon nekoliko meseci pauze, samo da završim kampanju. Tu negde od sredine je počela da me uvlači sve više i postajala je sve bolja kako se približavao kraj. Likovi su fino napisani i mnogi će mi ostati u sećanju za razliku od prošlog dela npr.

Velika mana mi je open world i ovaj mmo aspekt, pošto gledam igru iz ugla single player-a. Šetanje drugih igrača po mapi pored mene kvari atmosferu i beznađe Sanctuary-ja... ovako sve pomalo deluje ko neki vašar. Pogotovo ne volim što protivnici respawnu-ju vrlo brzo, kao i prelakost dolaska do Legendary item-a. Nikada nisam imao osećaj da sam neku regiju "očistio" pošto se protivnici uvek vrate na ista mesta, tako da sam u drugoj polovini igre samo leteo po mapi, išao ka cilju i izbegavao svaki konflikt što je velika mana ove igre. Umesto da se radujem čišćenju delova mape i nalaženja retkih item-a, ja sam vrlo brzo postao veoma jak i svaki usputni konflikt na mapi mi je bio smaranje. Da ne pričam o "always online" i nemogućnosti stavljanja pauze...

Sve u svemu, ovo bi bilo daleko bolje iskustvo da je u pitanju pravi single player naslov, da nema respawn-a neprijatelja i da je teže doći do Legendary item-a. Tada bi ova igra možda bila i najbolji Diablo naslov koji sam odigrao. Sreća pa mi se kampanja dopala pa ću i ekspanziju odigrati kad tad.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
player1 (3.1.2024), polarnimeda (5.1.2024), Vlajk@ (5.1.2024)
Stara 5.1.2024, 4:43   #172
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

ja sam zbog drugih igraca koji setkaju okolo odustao od diablo immortal, a cetvorka nije dobila sansu ni kad je bila besplatna. totalno ubija atmosferu.

i iskreno, zabranio bih da se ovakve kampanje uopste i reklamiraju kao "single player".
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
player1 (5.1.2024), Vlajk@ (5.1.2024)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Konfa za Diablo III :D Guliver Šta da kupim? 4 23.4.2010 14:19
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com