Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2023, 3:06   #1561
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa dobro, bila je dobra kad je izašla, SAJEVAC može da se osveži novom a ove da se reši na vreme dok još vredi dosta ako mu je malo. Još ako je u garanciji može da traži lepu cifru, za 2 god verovatno neće da vredi ni pola
kada ta karta ne bude vredela ni pola od sadasnje vrednosti, uporedo ce pasti i cene amd-ovih parnjaka. takva vrsta zamene je gotovo uvek na stolu.

a ako namerava da uzme prosto jacu grafiku, to je nesto drugo i dobice bolje performanse nevezano za sam VRAM. a opet, treba imati u vidu i koji CPU fura. u profilu mu stoji ryzen 5 3600x.

kako god, ako bilo koga nesto tako kopka, najbolje je da menja i gotovo. nije +-100 evra vredno da te nesto kljuca.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 8:24   #1562
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
mogu da zivim sa losijim senkama, losijim refleksijama i post processing efektima, ali muljave teksture mi bodu oci, ali to je subjektivna stvar. Zato sam bio u pravu kada nisam menjao 3060 za 3060ti, a mogao sam uz 50e doplate.
Isto tako mi je nebuloza da ako placas 500+ evra/dolara za graficku, da moras da obaras detalje, palis DLSS ili FSR, zbog manjka video memorije. To je glupo i za midrage graficke, koje su sada 300 do 500 evra/dolara, ali je lakse svarljivo.
Bas suprotno, sve ostalo se uoci mnogo lakse ali obaranje tekstura sa Ultra na High ili VeryHigh u modernim igrama gotovo da nema uopste uticaj na kvalitet, tek spustanje na medium pravi razliku. RTX 3060-Ti je 20-30% jaci od tvoje 3060, i to ce uvek da se oseti u zahtevnijim igrama gde se cilja zakucanih 60fps, tako da nisi u pravu, 3060-Ti je bolja kupovina nego 3060, bez obzira na kolicinu memorije. Uvek ce 20+ % brza karta biti bolja kupovina, jer je kompromis sa teksturama mnogo bezbolniji nego da obaras ostalih 6-7 stavki u video podesavanjima. Smem da se kladim, da sada uporedo gledas u dva monitora gde su teksture na jednom setovane na Ultra a na drugom na VeryHigh, mogao bi samo da "lupis' koji je Ultra, jer nema sile bez nekog zuma i dublje analize da utvrdis razliku. Sa druge strane, kad oboris geometriju, teren, totalno iskljucis AA, to se vec lako uocava jer je razlika bas vidljiva.
RTX 3060-Ti 8GB vs RTX 3060 12GB
RTX 3060 12GB cesto ne moze ni da dobaci do 60fps u modernim naslovima, minimalni fps je losiji nego na 3060-Ti bez obzira na VRAM, tako da je sve jasno koja je karta bolja kupovina.
3060 12GB vs 3060-Ti 8GB je dilema kao nekada izmedju R9 270X 4GB vs R9 280x 3GB, uvek je bila bolja R9 280x, tu nema mesta za raspravu.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
DeCoy (2.6.2023)
Stara 2.6.2023, 10:08   #1563
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ma niko nije rekao da ne bi lepo legao koji koji GB vise (jer BI), niti je iko pricao o DLSS-u kao ekskluzivnom pomagalu za nedostatak VRAM-a.

poenta je bila da konkretni model, RTX 3060 ti, ima i druge limite i da joj VRAM nece znacajnije skratiti vek (ako i uopste), ukoliko se koristi sa razumnim podesavanjima.

kada kazem razumnim, onda mislim na to da ne mozes od mid tier kartice prosle generacije ovekivati da u svakoj novoj igri tera ultra @1440p i to dve godine nakon sto je izasla. ona nije za to pravljena i ne bi to mogla da izvede ni da ima 128GB VRAM-a.

koliko para toliko muzike, a od svih nivida kartica iz poslednje 3 generacije (ne racunajuci najskuplje modele), rtx 3060 ti ima jedan od najboljih price/performance ratio-a. medju poslednjima je na koje se treba upirati prstom.

jeste, mozes za iste pare da uzmes AMD slicne snage sa 4GB RAM-a vise, ali gubis DLSS i svejedno ce i ona zastareti u slicno vreme. mozda ces dici koji slider u predelu tekstura vise i to je to.

ako si spreman da dodajes novac, to je onda nesto totalno drugo i za to nije kriva kartica.
Pa nije druze bas ni malo para...Kad vec spominjes muziku,placena je prosle godine u ovo vreme 80 000dinara...Ja ne kazem da igre nisu ocajno optimizovane,ali zar ocekujes da ce u buducnosti biti bolje?I da igram se iskljucivo u full hd rezi.Sad sam dosao u situaciju da pustim resident 4 i da mi igra radi na preko 80fps,a vram popunjen,gpu zabagovan na 100% i igra trza.Ja treba to da progutam kao normalno stanje...I skinuo sam je sa oglasa jer mi zao dati karticu u bescenje,ali da su limitiranje sa 8gb,cvrsto verujem u to.Nije isti primer kartica sad i u vreme pascala.....Tada je 8gb za rx480 bio cist overkil kao sto je sad 12gb za rtx3060,ali je 8gb svakako malo za rtx3060ti,3070 jos vise ,a 3070ti tek da ne komentarisem...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 10:13   #1564
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Čak i da skoro sva podešavanja oboriš za jedan nivo od najvišeg to se vrlo, ali vrlo teško primeti. Evo baš mi jutros ovo YT izbaci:

Ultra Settings Vs High Settings In 2023...


Fenomenalna demonstracija koliko svi mi ponekad kolektivno sviramo onoj stvari oko potpuno nebitnih sitnica. Jedina igra u kojoj sam baš video jasnu razliku je bila Forza Horizon 5, a onda se auto pokrenuo i više teorije nije bilo da se skonta. TLoU koji je bio municija za celu ovu priču evo ga sad blista na High a izgleda odlično čak i na medium.

Da se razumemo, ja sam uvek za ispunjavanje ličnih hirova ako možeš da ih priuštiš. Po principu - što da ne, jednom se živi. Ali kad vidim da se neko istinski nervira što mu manjak RAM-a obara FPS, rage-quituje PC gejming i sl. Stani brate, udahni duboko, izađi na sunce dva min a onda se vrati i spusti *ebena podešavanja za jedan *ebeni nivo niže, pogotovo ako su samo teksture u pitanju. Sve i da na medium moraš, probaš i vidiš da se skoro ništa drastično po pitanju ukupnog izgleda igre nije desilo.

Ne ciljam ovim ni na Sajevca niti bilo koga posebno, važi sve ovo i za mene kad me uhvati manija. Jeste Nvidia ekstraprofiterska sisica i škrtari na memoriji konstantno iako naplaćuje karte debelo. Nije fer uopšte. Ali život nije fer, a ovo kad zaškripi sa RAM-om se toliko lako i bezbolno rešava da uopšte ne zaslužuje svu nervozu koju izaziva među PC gejmerima. Treba čuvati živce za realne probleme.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
buraz (2.6.2023), DeCoy (2.6.2023), evil_geko (2.6.2023), galebns (2.6.2023), Lex987 (2.6.2023), Mocko (2.6.2023), ogisha (2.6.2023), polarnimeda (2.6.2023), Remedy (2.6.2023), SAJEVAC (2.6.2023)
Stara 2.6.2023, 10:20   #1565
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

pa Sajevac ne igra igre, on igra MSI AB OSD.
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 11:19   #1566
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Bravo Aibo. A ako i nakon spuštanja detalja igra opet štuca i zeza, e pa takva igra ne zaslužuje da trošim vreme na nju. Backlog je, fala bogu, nepresušna stvar.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 11:29   #1567
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Ma ja njega razumem. Ume tako neki sitan detalj da izludi ali problem je samo ako ne može da se reši bez velikih kompromisa. Npr. kada dođeš dotle da moraš da siđeš na neka low podešavanja koja baš jasno degradiraju izgled i stvarno ti kvare uživanje, a jedina alternativa ti je da trpiš loš fps što ti opek kvari uživanje. To je trenutak da se iznerviraš i počastiš novom kartom. Međutim borba da se uvek održiš na max podešavanjima je vrlo zahtevna, vrlo skupa za održavanje u svim igrama, a finalno ne donosi skoro ništa tvom uživanju u igranju jer je razlika u odnosu na ona niža mizerna. E to je školski primer uzaludnog trošenja i resursa i lične energije.

Ja sam par puta radio prijateljima nešto što je meni prvi put uradio burazer još dok sam student bio. Znači kad visite zajedno i taj neko ode van prostorije, uletiš u podešavanja i sve spustiš nivo ispod. Kad se vrati i nastavi da igra da vidimo da li primećuje bilo šta. Ja sam tako satima igrao dok se nisam zaglavio u zid i skontao mutnu teksturu... i to samo zato što je moj burazer preterao i spustio ih dva nivoa niže.

Mi hardveraši smo ponekad kao narkomani, kad nas uhvati high treba nam neko da nas spreči da ne pravimo gluposti - u redu je brate, može ta karta da gura još godinu dana, ne trebaju ti max teksture, sve je OK. Moramo da čuvamo jedni drugima leđa.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (2.6.2023), player1 (2.6.2023)
Stara 2.6.2023, 13:07   #1568
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Markius kaže: Pregled poruke
pa Sajevac ne igra igre, on igra MSI AB OSD.
Joj ti znas sta ja igram.Hajde prodji me se sa glupim komentarima.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 13:21   #1569
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ma ja njega razumem. Ume tako neki sitan detalj da izludi ali problem je samo ako ne može da se reši bez velikih kompromisa. Npr. kada dođeš dotle da moraš da siđeš na neka low podešavanja koja baš jasno degradiraju izgled i stvarno ti kvare uživanje, a jedina alternativa ti je da trpiš loš fps što ti opek kvari uživanje. To je trenutak da se iznerviraš i počastiš novom kartom. Međutim borba da se uvek održiš na max podešavanjima je vrlo zahtevna, vrlo skupa za održavanje u svim igrama, a finalno ne donosi skoro ništa tvom uživanju u igranju jer je razlika u odnosu na ona niža mizerna. E to je školski primer uzaludnog trošenja i resursa i lične energije.

Ja sam par puta radio prijateljima nešto što je meni prvi put uradio burazer još dok sam student bio. Znači kad visite zajedno i taj neko ode van prostorije, uletiš u podešavanja i sve spustiš nivo ispod. Kad se vrati i nastavi da igra da vidimo da li primećuje bilo šta. Ja sam tako satima igrao dok se nisam zaglavio u zid i skontao mutnu teksturu... i to samo zato što je moj burazer preterao i spustio ih dva nivoa niže.

Mi hardveraši smo ponekad kao narkomani, kad nas uhvati high treba nam neko da nas spreči da ne pravimo gluposti - u redu je brate, može ta karta da gura još godinu dana, ne trebaju ti max teksture, sve je OK. Moramo da čuvamo jedni drugima leđa.
Hvala prijatelju,ubedio si me,skidam je sa oglasa.Ali ozbiljno,ne salim se ni najmanje...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
Aibo (2.6.2023)
Stara 2.6.2023, 16:34   #1570
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa nije druze bas ni malo para...Kad vec spominjes muziku,placena je prosle godine u ovo vreme 80 000dinara...Ja ne kazem da igre nisu ocajno optimizovane,ali zar ocekujes da ce u buducnosti biti bolje?I da igram se iskljucivo u full hd rezi.Sad sam dosao u situaciju da pustim resident 4 i da mi igra radi na preko 80fps,a vram popunjen,gpu zabagovan na 100% i igra trza.Ja treba to da progutam kao normalno stanje...I skinuo sam je sa oglasa jer mi zao dati karticu u bescenje,ali da su limitiranje sa 8gb,cvrsto verujem u to.Nije isti primer kartica sad i u vreme pascala.....Tada je 8gb za rx480 bio cist overkil kao sto je sad 12gb za rtx3060,ali je 8gb svakako malo za rtx3060ti,3070 jos vise ,a 3070ti tek da ne komentarisem...
znam ja da nije malo para, nisam ni ja mnogo bolje prosao, niti su DANAS cene te kartice (kada se kupuje nova sa domacom garancijom) mnogo bolje.

ali to je nova realnost i ta cena je i dalje manja od cena grafickih kartica viseg ranga. ti da bi dobio mnogo vise od onoga sto imas sa RTX 3060 ti moras i da platis vise. a neoptimizovanog smeca ce biti i opet ce te kopkati da ides dalje.

ovo sto ti je aibo rekao je bila i moja poenta. smanjis malo podesavanja kada zatreba i furas. iskreno, rtx 3060 ti se i dalje vrhunski drzi. ja jos uvek nisam naisao na nesto sto ne moze da tera u 1440p sa high podesvanjima bez problema. jedini izuzetak je bio TloU DOK ga nisu popravili. ista prica je sa jedi survivor.

i ista prica je isla i kada je izasao cyberpunk. Siguran sam da se ponegde proivodjaci kartica umesaju, izdejstvuju ili bar budu srecni kada se izbaci neoptimizovano djubre, kako bi se stvorila anskioznost kod ljudi, frka da im je grafa zastarela. i to se u ovim primerima igara BAS polopilo sa periodima kada su nove serije kartica izbacene. to je jedna strana price, ali sa druge strane i dalje imas te iste developere koji, ako su normalni, to na kraju srede, jer nema ko da im igra igru koja je krs.

da si zamenio rtx 3060 ti za karticu slicne cene sa vise RAM-a i dalje bi morao da smanjujes podesavanja, jer bi pocele da te koce druge stvari, nije samo VRAM. bezveze je bilo sto pricas da mi koji se zadovoljavamo sa 8GB zivimo u "iluzijici". a evo, koji dan kasnije i tebi je dosta.

A i da nije, ima nas razlicitih. meni je pre rtx 3060 ti (dakle pre tacno godinu dana) dovoljno bilo da pikam igre koje mogu da pokrenem u 900p. na ekranu od 55 inca! i znas sta? nije ni to bilo strasno. ivice nisu bile tako krdzave kao sto bi pomislio, antialiasing je odradio svoje dovoljno da o grafici nisam morao da razmisljam. ali ne u fazonu da mi nije smetalo sto je ruzna. nego mi je sve bilo super. nije me sprecilo da uzivam, ali jeste ponestalo novih igara koje me privlace, pa sam uzeo novi komp, posle 8 godina sa 2GB VRAM-a. i sada treba odjednom da verujem da je veliki problem sto u 1440p, 2 godine nakon sto je kartica izasla, u najnovijim, najzahtevnijim i najneoptimizovanijim igrama moram da spustim najnebitniji slider sa ultra na high, ili da ukljucim DLSS koji cesto izgleda bolje nego native rezolucija? ma, vazi.

jeste, skupo je. i jeste, bolje je da ima vise malo vise VRAM-a. luft je dobar, ali nece VRAM tu karticu ugusiti mnogo pre nego sto njena snaga postane preslaba za igranje u ok podesavanjima.

i jos jednom, da li si 100% siguran da te ne koci cpu 3600x? ova neoptimizovana smeca imaju ozbiljne probleme sa procesorima i to sto ne dolaze do 100% upotrebljivosti ne znaci da te ne koce. ako imas taj procesor, onda bi ti za eventualnu jacu karticu dobro dosao i jaci procesor. onda bi uleteo u tu pricu verovatno, pa bi na red doslo nesto trece, cetvrto...

trenutno imas dobro izbalansiran komp i sve mu radi. ne vidim razlog da rizikujes sa trejdovanjem te kartice za neku slicnu. to uvek moze da podje po zlu, cak i kad je prodavac posten. opusti se i uzivaj sto imas privilegiju da igras igre, i to jos mozes najnovije naslove maltene u 95% njihovog punog sjaja da pikas.

ali ako i dalje ne mozes da se smiris, ti menjaj. nije ni to smak sveta. novac ode pa ode, bolje i on nego zivci. ima i izreka da ako ga ponekad ne potrosis na lepe stvari, otici ce na ruzne. nije da se potpuno slazem sa njom, ali jednostavno... ne moze niko ovde da te natera da ti budes srecan sa svojom kupovinom, niti treba da poslusas vecinu a da ti u glavi i dalje kipti. opusti se sa razlogom, ili ako nikako ne ide, ti brate skupi malo kesa i uzivaj kako umes. svakako je privilegija da se ovim temama uopste bavimo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
SAJEVAC (2.6.2023)
Stara 2.6.2023, 16:35   #1571
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
znam ja da nije malo para, nisam ni ja mnogo bolje prosao, niti su DANAS cene te kartice (kada se kupuje nova sa domacom garancijom) mnogo bolje.

ali to je nova realnost i ta cena je i dalje manja od cena grafickih kartica viseg ranga. ti da bi dobio mnogo vise od onoga sto imas sa RTX 3060 ti moras i da platis vise. a neoptimizovanog smeca ce biti i opet ce te kopkati da ides dalje.

ovo sto ti je aibo rekao je bila i moja poenta. smanjis malo podesavanja kada zatreba i furas. iskreno, rtx 3060 ti se i dalje vrhunski drzi. ja jos uvek nisam naisao na nesto sto ne moze da tera u 1440p sa high podesvanjima bez problema. jedini izuzetak je bio TloU DOK ga nisu popravili. ista prica je sa jedi survivor.

i ista prica je isla i kada je izasao cyberpunk. Siguran sam da se ponegde proivodjaci kartica umesaju, izdejstvuju ili bar budu srecni kada se izbaci neoptimizovano djubre, kako bi se stvorila anskioznost kod ljudi, frka da im je grafa zastarela. i to se u ovim primerima igara BAS polopilo sa periodima kada su nove serije kartica izbacene. to je jedna strana price, ali sa druge strane i dalje imas te iste developere koji, ako su normalni, to na kraju srede, jer nema ko da im igra igru koja je krs.

da si zamenio rtx 3060 ti za karticu slicne cene sa vise RAM-a i dalje bi morao da smanjujes podesavanja, jer bi pocele da te koce druge stvari, nije samo VRAM. bezveze je bilo sto pricas da mi koji se zadovoljavamo sa 8GB zivimo u "iluzijici". a evo, koji dan kasnije i tebi je dosta.

A i da nije, ima nas razlicitih. meni je pre rtx 3060 ti (dakle pre tacno godinu dana) dovoljno bilo da pikam igre koje mogu da pokrenem u 900p. nije me sprecilo da uzivam, ali jeste ponestalo igara. i sada treba odjednom da verujem da je veliki problem sto u 1440p, 2 godine nakon sto je kartica izasla, u najnovijim, najzahtevnijim i najneoptimizovanijim igrama moram da spustim najnebitniji slider sa ultra na high, ili da ukljucim DLSS koji cesto izgleda bolje nego native rezolucija.

jeste, bolje je da ima vise malo vise VRAM-a. luft je dobar, ali nece VRAM tu karticu ugusiti mnogo pre nego sto njena snaga postane preslaba za igranje u ok podesavanjima.

i jos jednom, da li si 100% siguran da te ne koci cpu 3600x? ova neoptimizovana smeca imaju ozbiljne probleme sa procesorima i to sto ne dolaze do 100% upotrebljivosti ne znaci da te ne koce. ako imas taj procesor, onda bi ti za eventualnu jacu karticu dobro dosao i jaci procesor. onda bi uleteo u tu pricu verovatno, pa bi na red doslo nesto trece, cetvrto...

trenutno imas dobro izbalansiran komp i sve mu radi. ne vidim razlog da rizikujes sa trejdovanjem te kartice za neku slicnu. to uvek moze da podje po zlu, cak i kad je prodavac posten. opusti se i uzivaj sto imas privilegiju da igras igre, i to jos mozes najnovije naslove maltene u 95% njihovog punog sjaja da pikas.
Hvala ti na iscrpnom tekstu..Odustao sam definitivno od prodaje..Iskreno i dalje tvrdim da bi joj vise vrama dobro doslo,ali ipak mislim kad se malo porazmisli da je isplativiie gurati ovo jos..Ne verujem da je cpu..Msm da 3600x nije jos za baciti i da je super izbalansiram sa rtx3060ti.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 16:36   #1572
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Ja licno najvise postujem igre gde su graficka podesavalja podeljena na 3 grupe.

CPU intenzivna, GPU intenzivna, i VRAM intenzivna.

Onda mozes veoma lako da znas sta mozes da forsiras da bude jako a sta ne.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 16:43   #1573
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Sto se procesora tice tu nema zime...On je za sada okej i radi posao,a kada pocne da pravi problem,izletece iz kucista.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 16:46   #1574
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Hvala ti na iscrpnom tekstu..Odustao sam definitivno od prodaje..Iskreno i dalje tvrdim da bi joj vise vrama dobro doslo,ali ipak mislim kad se malo porazmisli da je isplativiie gurati ovo jos..Ne verujem da je cpu..Msm da 3600x nije jos za baciti i da je super izbalansiram sa rtx3060ti.
ma 3600x je savrsen za 3060ti, ali em mozda ne bi bio dovoljan za osetno jacu karticu (i time ti umanjio smisao prodaje rtx 3060 ti), em je mozda on uticao da performanse TLOU i slicnih krseva ne budu na nivou. te igre prave probleme i duplo jacim procesorima. nista do tebe.

samo da nisi odmah krenuo TLOU skoro cim je izasao, danas bi imao vise zivaca i bolji utisak po pitanju svoje kartice.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
SAJEVAC (5.6.2023)
Stara 2.6.2023, 16:53   #1575
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ma 3600x je savrsen za 3060ti, ali em mozda ne bi bio dovoljan za osetno jacu karticu (i time ti umanjio smisao prodaje rtx 3060 ti), em je mozda on uticao da performanse TLOU i slicnih krseva ne budu na nivou. te igre prave probleme i duplo jacim procesorima. nista do tebe.

samo da nisi odmah krenuo TLOU skoro cim je izasao, danas bi imao vise zivaca i bolji utisak po pitanju svoje kartice.
Pa iskreno moram priznati da sam po pitanju iste krenuo sa prilicnim gardom otkada sam je kupio,ali ne mogu da kazem da se nisam naigrao sa njom...Sve sto sam hteo odigrao sam i vise nego pristojno na visokim detaljima,ali malo sam se nakostresio kada sam video prepunjavanje memorije cak i u resident 4....Posle par min sam je iskljucio i bacio kartu na oglase.....Doduse istina je,proslo me je.....Ne kazem da nisam preterao sa detaljima,ali zaista je igra radila na visokom fps,sa trzajima zbog prepumpane memorije...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 17:26   #1576
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

https://youtu.be/W6uaUHBNFOU?t=498

Evo resen problem, par minuta sa lemilicom . I bas na RE 4 testirali.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.6.2023)
Stara 2.6.2023, 18:49   #1577
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

ahah, video sam ovo na vise razlicitih mesta.

al oni tu urade sve da uguse igru sa VRAM-om i time dobiju znatno bolji 1% low. i onda jeste manji stutter, ali average fps u oba slucaja ide recimo oko 70. znaci, tu gde si nakrcao podesavanja da te 8 GB gusi, tu si vec i blizu limita po osnovu ciste snage kartice. blizu si da zbog ciste snage kartice moras svakako da spustas podesavanja. a kad ih spustis, onda i vram prestaje da gusi.

s tim da je ovo jos 3070, gde VRAM pravi vecu disproporciju u odnosu na 3060 ti. za rtx 3060 ti bi bilo super da je 10GB, za rtx 3070 da je 12...

ali tako bi onda za AMD bilo idelano da ima DLSS a ne FSR i da je bolji sa ray tracingom, da je jaci sa softverskom podrskom. sve ima svoje. guras i uzivas.

ali ne kazem. kul je modifikacija. imala bi svoje koristi. ako se neko doseti pa da ostavi oglas i ovo uzme da radi musterijama za do 50 evra, onda super. odnesemo mu kartice i nek nabudzi, malo lufta vise ne skodi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 19:08   #1578
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Bilo mi smesno sto je bas RE 4.
Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
al oni tu urade sve da uguse igru sa VRAM-om i time dobiju znatno bolji 1% low...
Ne samo oni, svi klipovi koji prikazuju taj problem. Ja sam ih razumeo kao upozorenje za ljude koji kupuju nove karte, a ne da postojece sa 8GB treba spaliti na lomaci. Inace tih 8GB kosta 25-30$, al nVidijina ugradnja kosta jos 70-75$. Mislim na najavljenu cenu za 4060ti 16GB, nadam se da ce im se prodavati kao i ova sa 8GB
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 19:18   #1579
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

upravo tako, 8gb grafičke se prave već 10 god a ovo je strateški potez da brže zastare, pa da narod potrči po nove u prodavnicu. Meni odgovara jer kupujem polovne a cene brže padaju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 19:56   #1580
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Bilo mi smesno sto je bas RE 4.


Ne samo oni, svi klipovi koji prikazuju taj problem. Ja sam ih razumeo kao upozorenje za ljude koji kupuju nove karte, a ne da postojece sa 8GB treba spaliti na lomaci. Inace tih 8GB kosta 25-30$, al nVidijina ugradnja kosta jos 70-75$. Mislim na najavljenu cenu za 4060ti 16GB, nadam se da ce im se prodavati kao i ova sa 8GB
ma glupost. bolje da su dali da rtx 3080 ima 16gb umesto 10, njoj bi 2 puta vise znacilo.
a za 100e vecu cenu za 4060 sa 16gb imaju onda svakako dosta bolje kartice da se uzmu. pa cak i taj 3080 ahaah. fail.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Koreli A. (3.6.2023), Lex987 (2.6.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrošnja struje aktuelnih grafičkih kartica Rocker Grafika 64 29.5.2018 11:18
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
SDHC Sundisk kartica i sony hdr-cx115e zhaki Nosači podataka 1 3.12.2010 18:55
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Cene novih memorijskih kartica mess Aparati i oprema 7 30.12.2007 13:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com