Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2008, 21:19   #61
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Najvise bi voleo da igram Flatout sa odlicnom grafikom ali da se kola lupaju realno,a ne ono gori motor a auto ide
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 12:44   #62
crazy_chicken
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 144
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku crazy_chicken
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Citat:
wladimir98se kaže: Pregled poruke
RPG u srednjevekovnoj srbiji, sa nasom mitologijom, na srpskom jeziku, sa istorijskim i neistorijskim licnostima iz epske poezije, igru gde umesto mace pise buzdovan, i gde buzdovanom lansiras turke, a kad dodje vreme za "rest" tj odmor i okrepljenje onda zlatnom viljuskom boc
Secam se da se jos odavno, u onom casopisu gamer dok je postojao (sada je to valjda gameplay...) raspisivao konkurs za programere koji bi bili voljni da rade na takvoj igri... sta se desilo sa tim projektom nemam pojma.
crazy_chicken je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2008, 9:42   #63
Px@raOX
Novi član
 
Član od: 30.10.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Weliki sam fan serijala 18 whelees of Steel. E sad Valu soft, firma koja je pravila taj serijal, napravila je igru Bus Driver. Igra je grafichiki wrlo dobro uradjena samo shto ima nedostataka u odnosu na 18 WoS.
Naprimer nema raznowrsnosti u modowima igre, tj ima samo jedan mod, postoji samo jedna kamera, rute su poprilicno kratke i jednom rechju izgleda kao da je uradjena za decu do 7 godina.
Zna li neko ili je neko chuo da se mozhda planira nastawak ili neka expanzija? Ako je neko chuo neshto molio bih ga da mi jawi na PM.

Thanks
Px@raOX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2008, 11:11   #64
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Nešto poput Sanitarium-a ili Arcanum-a. Dve brutalne igre sa fenomenalnom pričom i atmosferom.
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NSadian na korisnoj poruci:
zoran845 (4.4.2008)
Stara 4.4.2008, 11:49   #65
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Mene zivo zanima kakva bi bila igra AoM(prica ,heroji i misije) ,al da bude kao total war,sa strategic mapom knights of Honour-a,to bi za mene bilo savrsenstvo...naravno stvar ukusa!
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 12:06   #66
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Ja bih htio rts (mozda sa tbs kampanjom kao RON) u kome mozete praviti svoje rase,i unapredjivati im odredjene atribute(stealth,firepower,movement speed,training speed,building speed,vehicle tehnology...itd.) i za razlicite atribute dobijaju se razlicite jedinice (npr. unapredjivanje rase u stelth + vehicle tehnology = stealth tank,movement speed + firepower = sniper,firepower + infatry tehnolgy = machineguners..itd.).Naravno broj poena za unapredjivanje je ogranicen,a usto da se svaka jedinica moze dizajnirati.Nebi ovo bilo lose zar ne?Mislim dace spore biti nesto slicno...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 13:05   #67
MaxXx
Član
 
Član od: 15.1.2007.
Lokacija: Freeport city
Poruke: 122
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Red face Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Rekao bih da imam nesto prostije zahteve od ostalih... Elem, meni se igra "Gunstar Heroes", sa 2d izvođenjem/3d grafikom, i pričom koja je zasnovana na nekim naučnim činjenicama, a ne ono "bila jednom tamo negde neka civilizacija naprednija od svih ostalih u svemiru, blalbablablalba...". Voleo bih da vidim neku manje-više stvarnu sliku stanja stvari za 30-ak godina.
MaxXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 19:53   #68
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Eeeehhhh kakvu bih ja igru hteo...Ja bih hteo nekoliko razlicitih igara.Npr. RTS da se napravi nekakva prava igra za ovaj rat na istoku.Da se bas uneses u igru.Da ako uzmes ove talibane da mozes svoje rpg trupe da stavis u pjesak (da se sakriju)....Ama da ima mnogo opcija.Da npr. Kina ima svoje specijalne trupe...Da skratim pricu mjesavina WIC i Generalsa.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 19:55   #69
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

trenutno: assassins creed MMO
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 20:57   #70
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Ja bih hteo neku mesavinu WiC i Total War-a. Tacnije da mogu da osvajam svet (moderni svet)ali na nacin kako se to izvodi u Total War-u. Da strateskoj mapi vodim vojsku, razvijam ekonomiju, diplomatiju. A ovako u WiC maniru da se ratujem sa sa drzavama sveta, to bi bas bila extra igra(bar meni)
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:16   #71
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Igru koja bi bila mix svih zanrova ali sve to lepo uklopjeno i sa nekim smislom (rts , fps ,p&c,rpg,sto vise horora ,onda nelinearnost ko u GTA itd :S ))
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:37   #72
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Igrao bih Star Wars u kome sam dzedaj ili sith ali da se igra arkadno (znaci akcija) i da ima puno deonica u svemiru da se upravlja letelicama raznim i da ima deonice na Hoth-u, onoj planeti sa Evoksima, Tatuinu, zvezdi smrti i ostalo i da mogu da vozim speeder, upravljam walkerima i ostalo i da sve to ima extremno napucanu grafiku...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:45   #73
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Ja bih najvise voleo da igram nesto kao GTA, ali sa slobodom kretanja (i u svim zgradama), komunikacije sa NPC-ovima i koriscenja predmeta kao u Morrowindu i Oblivionu npr, sa akcionim elementima max Payne-a. Sto sam skroman...
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:48   #74
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
Igru koja bi bila mix svih zanrova ali sve to lepo uklopjeno i sa nekim smislom (rts , fps ,p&c,rpg,sto vise horora ,onda nelinearnost ko u GTA itd :S ))
Ovako nesto (osim nelinearnosti), s tim sto ja vec imam ideju kako bi to trebalo da izgleda. Likovi koje smo vec upoznali u raznim igrama se okupljaju u Krcmi na kraju Sveta za vreme oluje realnosti (Ideja). Dok su oluja ne rascisti, prinudjeni su da pricaju price kako bi prekratili vreme. Svako od njih ima svoju pricu, koju mi treba da odigramo. Svaka prica bi pripadala specificnom zanru igara (FPS, avantura, TPS, etc.), zavisno od igara iz kojih znamo likove zarobljene u Krcmi (zaj3bano je ovo srociti). Naravno, price koje bi oni pricali bi se nekako nadovezivale na ono sto vec znamo o njima.
Sorry ako sam bio nejasan.

Poslednja ispravka: Dio37 (14.4.2008 u 22:08)
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
culer (14.4.2008), Game fever (15.4.2008), zdravkelja (14.4.2008)
Stara 14.4.2008, 22:25   #75
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Ovako nesto (osim nelinearnosti), s tim sto ja vec imam ideju kako bi to trebalo da izgleda. Likovi koje smo vec upoznali u raznim igrama se okupljaju u Krcmi na kraju Sveta za vreme oluje realnosti (Ideja). Dok su oluja ne rascisti, prinudjeni su da pricaju price kako bi prekratili vreme. Svako od njih ima svoju pricu, koju mi treba da odigramo. Svaka prica bi pripadala specificnom zanru igara (FPS, avantura, TPS, etc.), zavisno od igara iz kojih znamo likove zarobljene u Krcmi (zaj3bano je ovo srociti). Naravno, price koje bi oni pricali bi se nekako nadovezivale na ono sto vec znamo o njima.
Sorry ako sam bio nejasan.
Dobro razmisljanje.Samo bi ja ubacio u svaku pricu preplitanje dva ili vise zanrova (npr.ne znam kako bi izgledalo ali recimo igras sa oruzjem u rukama-fps,i onda predjes recimo u rts gameplay i uradis nesto sto bi bilo nemoguce u fps i sto bi igru cinilo zanimljivom i razlicitom,mislim jes da zvuci malo cudno i nekako nepotrebno al bi voleo da vidim kako bi ovo izgledalo u praksi
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 22:28   #76
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Pa, takva igra bi se svakako mogla nazvati originalnom. Doduse, ne vidim cemu ta potreba za vise zanrova u istoj prici. Ja bih pre isao po sistemu jedan zanr - jedna prica. Likova koji bi ih pricali bi bilo 10-15, tako da bi svi zanrovi bili obuhvaceni.

Tvoja ideja bi vise lezala nekoj drugoj igri.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 22:42   #77
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Pa, takva igra bi se svakako mogla nazvati originalnom. Doduse, ne vidim cemu ta potreba za vise zanrova u istoj prici. Ja bih pre isao po sistemu jedan zanr - jedna prica. Likova koji bi ih pricali bi bilo 10-15, tako da bi svi zanrovi bili obuhvaceni.

Tvoja ideja bi vise lezala nekoj drugoj igri.
Bilo bi videti obe ideje pretocene u igru ,avi verovatno si u pravu sto se tice tvoje price bolje je jedna prica -jedan zanr(jer sa mojom idejom ne bi bilo potrebe za pricama :S) ..........

Valjda ce jednom da naprave ovako nesto pa da svi mogu da je igraju bez obzira koji zanr gotive
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 22:45   #78
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Pazi, kad smo vec kod toga... moja ideja ima i negativne strane. Ako neko bas ne voli strategije, mozda odustane od citave igre zbog tog jednog nivoa. Mozda, kad bi postojala opcija da se neka prica jednostavno preskoci...

Naravno, tu bi opciju valjalo nekako zasluziti.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
culer (15.4.2008)
Stara 14.4.2008, 23:09   #79
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

Ja sam izgleda najkomplikovaniji.
Ja bi zeleo simulator voznje,da ima automobila kao Gran Turismo 2(oko 600),da fizika u igri bude iz Gran Turismo 5,grafika lupanja da bude fotorealisticna kao Gran Turismo 5.
Kad udarim u nesto da budem onesposobljen,da mi otpadaju gume,da moze auto da mi prokuva,da mi zakuca motor kad nema ulja.
Da mogu svaki sraf na motoru da zategnem i nastelujem.
Da vozim po svim poznatim stazama na svetu.
Da ubrzanje i kocenje bude realno,skretanje precizno...

Uffffffff.Nikad necemo ovo dobiti...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 0:15   #80
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Kakvu bi igru zeljeli da igrate?

a ja bih zeleo da naprave neku igru sa motorima ali da zvuk motora bude kao u stvarnosti,onako realan,dubok,bucan kad se zavrne rucica gasa do panja i naravno da bude sto realnija simulacija voznje motora i da mogu da se budze motori i menjaju auspusi i skidaju i da moze motor da se gasira dok se ne usisaju izduvne grane auspuha mozda se i napravi nesto ovako makar sto se tice zvuka motora ali videcemo

i zeleo bih da naprave neku igru poput diabla 2 samo mnogo bolje da bude uradjena prica,da moze lik jako puno da se budzi u stilu warriora,da imaju extra unikatne,magic,epic,legendary,kompleti i slicne stvarcice,pa kojekakvi dragulji,jednostavno da bude neverovatno mnogo stvari ali razlicitih da se ne ponavljaju i da bude dosta obimna igra sa raznolikim predelima,mapama i neprijateljima i da moze da se exportuje lik pa da se igra na nekom jacem nivou tezine kad postane lagano na prvom nivou i tako to slicno

takve 2 igre da mi neko napravi i bio bih sretan jedan duuuugi period
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta je ono što vas DRŽI da igrate određenu igru? sasha vukelic O igrama uopšte 167 12.11.2008 0:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com