Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.3.2006, 15:25   #41
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

potpuno se slazem da je asfalt (Francuska) najtezi za voznju, posebno ako vozis kao ja, tj. na tastaturi. ti sam najlosiji, blizu sam rekorda, ali ih nisam oborio. npr. za S1 u Francuskoj vreme mi je 2.48.49 (rekord za stejdz je 2.48.00). nisam nesto preterano dugo vozio Francusku, ali bih mozda mogao da oborim neke rekorde, ali nista znacajnije ispod njih (tipa 10-20 sekundi).
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 17:09   #42
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

I ja sam tastaturas. Saltujem manuelno. Bitan je set up kola. Smanji u odeljku anti roll bar/steering prvu poziciju steer lock up sa 504 stepena (default) na oko 450 i manje. Auto ce ti sad biti malo tezi na upravljacu ali i manje osetljiv na komandu sa tastaure pa ces moci preciznije da upravljas. Kad steknes osecaj mogu da se obaraju vremena, a i znoj posle dobro odbvezenog asfalta "nije tako slan"
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 17:45   #43
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

ja se ramisljam da se otvorim za volan. nije toliko skup. ima dobar Logitech za 70e. samo onda mi sledi dugacak period privikavanja. ne rece mi ti svoje vreme za harwood. i za Francusku S1.
inace, vozim sve na default podesavanjima, jer moras biti mehanicar reli tima da bi znao da podesis auto. bas su ga zakomplikovali.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2006, 18:18   #44
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Harwood 3:40.56
Cote d`Arborz 2:46.73

Probao sam RBR na volanu. Jeste drugacije, ali samo razmisljaj da vozis pravi auto i na pravom si putu. Priviknes noge na komande i ide. Naravno da bi obarao vremena treba vezbe.
U nekom od direktorijuma na instalacionom DVD ili CD-u imas uputstvo na engleskom za setovanje kola. Pomaze.
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2006, 18:51   #45
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

brz si, nema sta. cini mi se da bih mogao da ti srsim vreme u Francuskoj S1, kad bih se potrudio. Fancusku sam najmanje vozio. ako se bude para na leto mozda se kupi volan. treba mi soma evra za monitor i graficku i neki krs od masine za sestru...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2006, 16:44   #46
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Ne znam koju graficku imas sad. Posto sledi velika smena generacija na hardwear sceni moja ti je preporuka MSI NX6200AX. Kasnije po smeni ko zna sta ce biti standard. Jeste 64-bitna magistrala, ali je za 60 eura odlican odnos kvalitet/pare. Teram je na mojoj 19` tici na 1280x1024 sa max podesavanjima kad igram RBR i Colina i radi glatko kao bebina guza. Ako imas para 6600GT super varijanta naravno. Uzmi bar 512 MB (pozeljno 1GB) RAMA, ali ti to i sam znas.

Vremena naravno mogu dole. Pogledaj vremena ljudi na www.gametimesonline.com i uplasices se koliko su jaki. Sajt je poznat po tome sto mozes da preneses svoja vremena samo ako uploadujes svoje replay-eve, tako da nema varanja. A iako te uhvate da cheatujes tj. kratis stazu bacaju te na crnu listu da ti se ceo svet smeje. ja ako je ne igram 5 dana treba mi po dva tri restarta da uhvatim ritam.
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2006, 21:34   #47
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

he,he preporucujes mi 64-bitnu karticu ovaj post traba da udje u istoriju foruma. inace ja sam ovde poznat po tome sto mi je i moj klokovani X800 slab, a ti mi preporucujes 6200 bogalja (bez uvrede). bas mi me nasmejao
jel' dosta mojih 2GB rama za glatko igranje
btw. interesantan sajt, nema sta.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 15:20   #48
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Ti si potpuno zarazen. Tebi ni SLI ni Aegia, zajedno ne bi pomogli. S graficke strane kada sam ti pricao o karticama mislio sam prevashodno na RBR. On je graficki prilicno tanak. Uopste nisam mislio na Q4, FEAR, COD2, FarCry i zesce zahtevne igrice. Za to ne pomaze ni dvojezgarni AMD, 7900GT SATAII, DDR II.
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 21:23   #49
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

sad cu ti reci moje iskustvo sa bogaljima
kad je izasao RBR ja sam imao 5200 bogalja (64-bit). sa njim je bilo prakticno neigriva igra (1024, sve high). onda sam uzeo 9600XT i sa istim setovanjima je igra fino radila (fps uvek veci od 30), ali u 1024. 9600XT je dosta jaci od 6200 64 bit, a ti kazes da mozes da igras sa doticnom karticom u 1280. nesto tu smrdi. mozda, ali na kojim setovanjima?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 16:28   #50
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Na 1280, sa svim podesavanjima na max-u, ukljucenim FRAPS-om (koji krade 5-6 frameova)imam 27 frameova. 27 mozda nije prosek ali to mi se cinilo kao najcesca brojka koju sam video dok vozim. Imam malo utisak da smo skrenuli sa teme, a postujemo samo nas dvojica.
Sa 1024 je lako iznad 30.
Moj komp nije nista specijalno. Mozda se uzigao u igricu pa je lepo tera. LOL
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 16:33   #51
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

za tvoje dobro, preporucujem ti da igras igru sa 30 i vise fps. ako ti je 27 max. broj fps-a znaci da ti taj broj ide i ispod 20, sto je jako lose. u ovoj igri je jako bitno da igra ne sece nimalo, kako bi auto bio potpun upravljiv. mnogo je lakse voziti sa 30+ fps-a.
otkud ti to da fraps krade 5-6 frejmova?
btw. nisam ja kriv sto niko ne moze da mi skine vreme u Harwood forestu
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 16:53   #52
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

@jaba.hut sigurno imas neki ekstra jak procesor inace procesor moze da olaksa posao i dosta memorije, tj da sve radi podmazano na toj rezoluciji, sobzirom da je 6200 dosta nova kartica i brza ovo je moguce mada malo me cudi samo zbog 64-bitne magistrale da sve klizi na toj rezoluciji ipak i da ima 20-25fps to je bez seckanja i ugodno igranje. Jer gledano DivX filmovi obicno idu na tom fps-u retko kad prelaze 25 u slicnim rezolucijama.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 18:54   #53
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

nije istina da je udobno igranje 20-25 fps. udobno igranje je 30+fps-a. to sto gledas divx-e na 25fps je potpuno druga prica. ja cak u odredjenim kadrovima mogu da primetim kako slika u divx-u sece (kad se prikazuje kadar iz daljine kako prelazi preko neke povrsine (vode i sl.)). pod rukom se oseca sve ispod 30 fps. ja mu savetujem da se sa tom karticom drzi 1024, ako mu je stalo do udobnog igranja i boljih vremena.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 12:46   #54
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Za FRAPS nemam nikakav dokaz da je to 5-6, ali moj subjektivni utisak je da kad igram bez startovanog FRAPS-a igra mnogo bolje "klizi". .
Mislim da prelazim 30+ kad igram bez FRAPS-a.
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 1:46   #55
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

ne bih rekao. Fraps je mali programcic i ne zauzima mnogo resursa i kao takav ne moze u bitnijoj meri da utice na broj fps-a. samo je pitanje da li verujes ciframa koje pokazuje na ekranu, ili ne. ja im verujem jer cim se cifra spusti ispod 30 igra pocne da sece, sto itekako odgovara realnosti.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 12:16   #56
jaba.hut
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Ali meni igrica drugacije radi sa ukljucenim FRAPSOM i bez njega. Mozda je to vec do procesora i memorije, ali je to moj utisak. Isto se manifestuje i na 1024 i na 1280 res.
Meni je prevashodno bitno da kad vozim, komande koje dam preko tastaure se prenesu u real-time. Mozda sa besnijom karticom to radi brze i izgleda bolje. Ali kad sam pomenuo moju graficku, kao sto sam rekao, mislio sam na vrlo dobar odnos cena/kvalitet.
jaba.hut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 13:33   #57
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

naravno da radi bolje sa boljom grafickom. kad budes uzeo nesto ozbiljnije ima da se preporodis. veruj mi Fraps ne moze da ti krade frejmove. zasto? vidi moj prethodni post, da se ne ponavljam...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 14:14   #58
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Evo moje stare tabele, postoji mogucnost da su vremena zastarela

http://members.lycos.co.uk/interscg/RBR.htm

Moja su vremena naravno pod "Bojan" .
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 17:55   #59
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

neka vremena sam ti srusio, neka nisam. ima vremena
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 18:24   #60
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Richard Burns Rally

Citat:
Mr. Garisson kaže:
nije istina da je udobno igranje 20-25 fps
Tu se slazemo ali sve jedno nije toliko drasticno ipak ako se drzi vise oko 25fps je sasvim zadovoljavajuce. Inace 30+fps je vrhunac.

Citat:
Mr. Garisson kaže:
to sto gledas divx-e na 25fps je potpuno druga prica.
U principu i nije. Jer ti DivX gledas u manjim rezolucijama recimo 640x480 dok kad bi gledao HD materijal ili recimo neki H264 trebala bi ti masincina da to gledas preko 25fps-a. Cak i sam DivX zahteva dosta jacu masinu na slicnim rezolucijama 1024+, Ali ovo nije tema o tome

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ja cak u odredjenim kadrovima mogu da primetim kako slika u divx-u sece (kad se prikazuje kadar iz daljine kako prelazi preko neke povrsine (vode i sl.)).
E ovo se desava sto u tim scenama treba veci bitrate, koji i inace crpi procesor pri gledanju filmova, znaci na takvim scenama pada fps. To je slicna situacija kad recimo u igrama ukljucis Lens Fare pa kad izadjes na neku planinu gde izlazi sunce e taj efekat pojede graficku i procesor.

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ja mu savetujem da se sa tom karticom drzi 1024, ako mu je stalo do udobnog igranja i boljih vremena.
Takodje se pridruzujem u savetu mada ipak ako covek oce da igra sa 20-25fps negov izbor.

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ne bih rekao. Fraps je mali programcic i ne zauzima mnogo resursa i kao takav ne moze u bitnijoj meri da utice na broj fps-a.
Pa pazi sobzirom da Fraps koristi svoj neki codec za kompresuje ne opterecuje toliko komp sa dobrim procesorom, Inace program opterecuje najvise procesor sto dosta kvari performase, i moguce je da skida cak i preko 10fps.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com