Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2015, 18:12   #141
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ја сам паузирао са играњем видео игара ИСКЉУЧИВО ЗБОГ ФАКСА......а са времена на време, одгледам трејлере и гејмплеј нових игара и пратим дешавања, па када завршим са факсом, ето мене back in the game.

Нисам ваљда блесав да пропустим уживање које игре нуде, а то што одузимају време...па нећу седети по цео дан за њима...Ако има живота после смрти, играћу игре.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2015, 18:26   #142
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne kapiram kako si izvukao takav zaključak kad je jedina igra koju je Sierra izdala sa te liste King's Quest "Beneath a Steel Sky", "Curse of Enchantia" i "Legend of Kyrandia" su sve Virgin igre, "Darkseed" je Cinemaware klasik, za Simona se ne sećam ko je beše bio izdavač (morao bih da palim Amigu).
Ja sam bio ubedjen da su sve te igre sem Darkseeda Sierrine. Sest meseci sam potpuno van sveta igara, zaboravljam stvari...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2015, 19:21   #143
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja na ovu temu sam zaboravio.Dolazim na forum povremeno, ali ne kao pre kada sam bio aktivan i to ponajvise zbog igara.Sada dolazim malo zbog donjeg i malo zbog gornjeg doma, iscitam par tema i to je to.

Sada trenutno nemam neku veliku zelju, povremeno se javi ali veliki imam problem sto to ne mogu da je odrzim u kontinuitetu, tj nisam mogao zbog fakulteta.Imao sam bedu od konekcije u srednjoj i svako skidanje igre mi je tada bilo za nervni slom.Tek sam pre 2-3 godine shvatio da sam trebao vec u srednjoj da skidam filmove i serije, jer sam tek od 2013 malo prodisao zato sto sam zavrsio sa engleskim jezikom.Ima puno materijala, a trebao sam to da shvatim jos u srednjoj inace bi mi watchliste do sada imale jos pedesetak naslova da sam na vreme krenuo da gledam.Na gluposti sam gubio vreme, a trebala mi je samo tri put brza internet veza da bih skupio hrabrost da skidam nesto sto nije gta, batman, nfs itd.Secam se ja 2010 kada sam igrao NFS koji je tada izasao da sam zbog faksa i engleskog razvukao igranje na mesec dana.Do pocetka 2012 sam ispratio sve naslove koji su me zainteresovali, od tada sam u zaostatku i pravio sam listu.Neke sam skidao ,a i neke ranije naslove sam dodao.Tek par naslova od prosle godine nisam mogao da pokrenem zato sto mi je komp iz 2009 postao prevazidjen, imam u planu da u sledece dve godine dok ne kupim novi komp predjem vecinu naslova sa liste.

Samo mi je problem sto mi se i dalje vise gledaju filmove i serije nego sto mi se igra.Verujem da ce kad-tad ta strast za igrama da se vrati, sami mi se ugasila zbog faksa.Samo da posao ne preuzme tu duznost i bicu zadovoljan.

Kapiram da ako nista drugo da cu zbog Legacy of Void koji izlazi kroz mesec dana da predjem Heart of the Swarm, a verovatno cu AC:Liberation i Rogue da zavrsim Kenway sagu koju sam zapoceo u aprilu.A bio bi red i da konacno predjem Mark of the Ninja.Jedini zanr koji sam ispratio su arkadne voznje, mada nisam jos instalirao Project Cars.

Edit:Zaboravih da napisem, svaki put kada krenem nesto da igram sa liste malo prelistam temu te igre na ovom forumu. Vidim da sam za dosta njih odlicno postupio sto sam ih igrao kasnije inace bih se nervirao zbog lose optimizacije.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2015, 10:08   #144
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Da su sve igre kao CoD, AC, PES ili NFS davno bih ja prestao sa igranjem. Na srecu tu su Avadon: The Black Fortress, Trackmania 2 Canyon, Magic Sokoban. Ove igram svaki dan. Po meni sva ta silna reklama i propaganda oko novih naslova je cista laz. Bukvalno jedne te iste stvari prodaju godinama. Posto "posluju" sa klincima znaju da ce im igru prodati reklama jer sta djeca znaju? Prepucavanja oko grafike jos je jedna besmislica novijeg porijekla. Ma uvijek je grafika bila postavljeno pitanje. Ali nekada kao fusnota a danas glavna tema za rasprava. Mislim da se vremenom smisao video igara promjenio. Nekada je osnovica bio gameplay, pa onda prica i smisao za vodjenje kampanje. Koliko vidim danas se sve to pomjerilo na grafiku, multiplayer i sposobnost bogatih izdavackih kuca da nastancaju sto vise "praznih" naslova po jedinici vremena na opste odusevljenje "nekih novih klinaca".
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
filpan (28.10.2015)
Stara 3.11.2015, 14:17   #145
Ayatollah
Član
 
Član od: 29.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 96 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja nikad nisam planirao da prestanem da igram igre, ali su mi trenutno na dužoj suspenziji zbog nedostatka vremena. Posao, a naročito deca i naročito dok su jako mala, uzmu sve slobodno vreme i energiju, pa za igre ne ostane ništa.

Ja sam dobio blizance u martu ove godine, i od tada nisam efektivno sastavio 5 sati ukupno sa svim igrama (ne računam neke trivije za mobilni) - snimio sam poziciju u Divinity OS veče pre nego što sam ih doneo iz bolnice, i ta pozicija i dan danas stoji netaknuta, premda sam mnogo puta imao jaku želju da sednem i nastavim. Jednostavno, nema vremena i stalno se nešto radi, ili za posao ili u kući ili oko dece, čak i u kasnim satima. Nekako se nadam da će ovaj period apstinencije proći kada budu dovoljno veliki da se sami igraju i ne bude noću po pet puta da jedu. Vreme će pokazati da li je to ludina nada.
Ayatollah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Ayatollah na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2015), filpan (7.11.2015), galebns (3.11.2015), Geralt (7.11.2015), JzmA (6.11.2015), pedjosav (6.11.2015)
Stara 6.11.2015, 2:34   #146
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja počeo da radim (fast food u centru - znači pogibija ), i taman hoću da dobro obnovim računar za igranje, ali ne znam kada ću da ih igram. Jedino da smanjim spavanje, što ne mogu, ne želim, i tako da neću. Vidjećemo, možda jednom sedmično budem igrao Witchera po čitav dan .
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2015, 3:58   #147
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Šteta gde se nalazi gejming danas, nekad su naslovi donosili velika unapređenja u svakom smislu, meni se gejming sveo na DOTU, i raduje me što ovaj žanr postoji. Ona mi nikad ne dosadi, mnogo toga se odigralo za ovih 35 godina, možda posle RDR i GTA V, čovek i treba da okači miš i tastaturu o klin. Većina naslova se prviše ponavlja, i pomalo me brine sudbina ove industrije. Potreban je neki novi pravac u gejmingu da se izađe iz striktnih žanrovskih obrazaca, ali nekako ne vidim pozitivne promene. Čak i grafika dobrano stagnira, skoro deceniju nema pomeranja granica. Ne treba odustajati od gejminga ali ne treba juriti svaki naslov koji se pojavi, i pored svih obaveza treba naći malo vremena da se ne zaboravi kako je lepo igrati se.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
caine (8.12.2015)
Stara 5.8.2017, 9:48   #148
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nemam takav plan, ali se pored sve veceg nedostatka vremena za igranje, javio i problem sto posle nekih igara nemam zelju da igram nesto sto ne pricinjava isto zadovoljstvo, a ni te zadovoljavajuce nisu n-ti put kao prilikom prvog prelaza.
Preciznije, imam zelju, ali kad pocnem, ubrzo se gubi
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
MitraljezaC (5.8.2017)
Stara 5.8.2017, 10:17   #149
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Нема допаминске замке, тј. допамин је низак па нема благог усхићења као код првог преласка игре.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2017, 12:11   #150
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Kao kod @Malik Tintilinic vise ne mogu da igram svasta, vec iskljucivo probrane AAA naslove i to je to.

Ako se ovako nastavi bice to 10ak naslova godisnje i to je to.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2017, 12:32   #151
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Kod mene obrnuto, najmanje igram AAA djubre.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
DeCoy (5.8.2017), Nikola16789 (6.8.2017), voodoo_ (5.8.2017)
Stara 6.8.2017, 1:08   #152
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

I ja izbegavam AAA.

Moje igranje se svelo na jednu AAA igru + nekoliko indie igara godisnje. Sve mi manje drze paznju, pa najcesce i ne zavrsim zapoceto.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 20:05   #153
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nikad nisam planirao to prestajanje ali sam primetio da me ne drze dugo igre. Recimo Outlast 1 i 2, stigao do pola, postane mi nesto repetitivno losa prica i njah. Padne uninstall.

Dok recimo Wolfenstein new order sam opikao do kraja.

Ugl, ono sto me sada drzi u LATE 20s jeste multi fps kao bf3 itd i neka igrica koja ima bas dobru pricu, npr metro 2033 itd ...

Veca mi je sprdnja da jurim ribe, putujem, izlazim nego da se zabodem kuci i da igram igre ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 21:36   #154
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Iako bi trebalo ne planiram da prestanem jer znam da od toga nema ništa ali u zadnje vreme se jako slabo igram. Povremeno opikam Insurgency, Quake Champions po par sati nedeljno i uglavnom tako neke igre u kojima sam, uslovno rečeno, dobar i uigran. Npr. već mesecima planiram da uzmem Rainbow Six Siege i Titanfall 2 ali kad se setim da ću morati da uložim veliku količinu truda i vremena da bih počeo da uživam u igranju (učenje mapa itd.) uvek odložim kupovinu.

Većinu AAA naslova ne mogu da smislim u poslednjih nekoliko godina i skontao sam da mnogo više uživam u ponovnom igranju starih klasika i u coop indie igrama nego u novim AAA naslovima, čak i pošto sam pre nekoliko meseci uzeo nov računar. Takođe sam došao u poziciju da mogu da pikam sve i svašta na emulatorima pa sam počeo da igram povremeno klasike sa PS i PS2.
Od modernih AAA igara samo su me Doom i Wolfenstein navukli kako treba. Prey i Dishonored 2 sam započeo ali nema se vremena i gre'ota je igrati takve igre na brzinu. Deus Ex Mankind Divided koji sam čekao toliko dugo da bih saznao da su igru iskasapili nemam volje da igram i radije bih ponovo igrao originalni Deus Ex sa nekim od modova kao što je GMDX ili Revision. Probao sam i neke šećerlemice kao što je BF1 jer mi se moglo sa novom mašinom i smorio sam se.

Sva sreća pa se pojedini developeri vraćaju starim vrednostima i izgleda ćemo ponovo ugledati zlatno doba klasičnih FPS-ova (Doom i Wolf dobri primeri za to) i arena shootera (QC, Lawbreakers itd.) u kome će military shooteri ponovo biti hardkor žanr za sebe (Squad, ARMA, Insurgency). Tada se možda i vratim aktivnije gejmingu ali već vidim da ću biti ekstremno ograničen po pitanju vremena koje ću moći da posvetim igranju.

Pošto se bavim developmentom možda ću vreme i energiju koje posvećujem igranju u jednom trenutku usmeriti na razvoj sopstvene indie igre, ipak je to klinački san koji je sada meni ostvariv i sve što je preostalo da se uradi je da se posveti vreme razvoju igre.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 21:53   #155
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Deus Ex Mankind Divided koji sam čekao toliko dugo da bih saznao da su igru iskasapili nemam volje da igram
Slobodno igraj. Mnogo je tu bilo nezasluženog hejta. Igra nije savršena, ali pogrešio bi ako bi je preskočio.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (6.8.2017)
Stara 6.8.2017, 22:48   #156
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

...samo da nađem volje i vremena Dishonored 2 sam započeo i stao negde na trećini igre, Prey započeo stao negde na početku, sad mi još fali i DX da krenem. A "nabavio" sam sve te igre odavno, i povremeno se jedva nakanim da instaliram neku od njih ali nikako nemam vremena da ih odigram.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 23:16   #157
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Vredi igrati DX4 itekako...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2017, 10:57   #158
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja realno vec neko vreme ne uzivam u igrama u pravom smislu te reci. Nisu vise hobi nego ubijanje vremena ili prosto navika. U zadnjih par godina jedino sto mogu da kazem da mi je stvarno prijalo je Dishonored 2.

Ono sto sam ja stvarno voleo kod igara je da ih "provalim". Najbolji build, glupavi bagovi, stats maxing u rpg-ovima, najoptimalnije gradnja u city/village building simulacijama, kako najbrze pobediti instane/hard AI u strategijama itd. a u zadnje vreme me jednostavno mrzi da se *****avam sa tim stvarima. Cak i kada mi se igra svidi cim zakucam makar malo ili posumljam u nesto vise jednostavno nemam zivaca a ni vremena da sam provaljujem (ili kao u stara dobra vremena imam po 1000 sejvova i 10 excel tabela za neki RPG) i odem na youtube ili gamefaqs, sto mi u sustini kompletno upropasti igru i izgubim interesovanje.

U zadnje vreme nekako najvise uzivam da igram nesto sto sam igrao pre deset godina i vec naucio u sitna crevca, Pharaoh ili Europa Universalis 3, BG2 po 12930183 put i slicno, time wasting simulator kad sam na kompu i cekam nesto, cisto malo da pustim mozak na ispasu.

Tako da ono, u sustini nisam planirao ali u sustini desilo se
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2017, 20:16   #159
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Kod mene je bilo je par navrata kada sam mislio da će se polako ugasiti moja igračka karijera. Prvi put kada sam krenuo na faks pa nisam imao sa kim i na čemu da igram... sve dok nisam shvatio koliko je PIII sa integrušom moćna mašina. Disciples II, Fallout II, SNES emulator... Pa kasnije prvi posao, nemilosrdni privatnik i prekovremeni rad. Činilo mi se da ne mogu ni da se naspavam a kamoli uživim u igranje. Ali uhoda se čovek, menjaju se uslovi, a bilo je tu i dovoljno dobrih igara koje su mogle da me teraju da igram čak i tako sažvakan.

A trenutno mi se slažu sve kockice. Radim koliko želim, lepša polovina ne zamera kada igram. Šta više i sama voli strategije koje igramo zajedno. Sa vremenom se samo obim smanjio jer prosto ne želim više da igram sve što sam nekada mogao i ne vredi forsirati kada nešto ne klizi prirodno. Po potrebi pauziram igru, menjam žanrove... ponekad ni to ne pomogne pa napravim pauzu u igranju neko vreme. Generalno sve hobije radim na talase - igranje, čitanje, filmove, muziku... interesovanje za bilo šta ima svoje pikove i padove.

Ali sve u svemu igram se ~25 god i još ne planiram da idem u penziju. Evo baš sam danas "premotao" Rime i meni vredi svakog odvojenog minuta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2017, 20:35   #160
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Heh...oko 32 godine stvarno krene 'kriza' - sve ti nekako vidjeno A krenes graditi i karijeru...dete...pa i zenu....haha. Stvarno nema vremena... Sada u 37 (na forum dosao sa 25 ) uspem da izdvojim od 23 - 01 posle ponoci... ALi..
Nisam vise za FIFU npr...prsti me odvaljuju (jer je i posao vezan za tastaturu), kupio xbox controler - ali adrenalin kada igram online je na MAX, a zbog toga moze bukvalno da me srchka srefi (stresne utakmice sa zivim ljudima) Dok bilo sta offline je opusteno igrati....naravno iz fotelje...bez kabla i sl.
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com