Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2023, 14:39   #41
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Помоћ за избор ТВ-а

Linus je neko ko je isprobao sve što može da se isproba. To ima neku težinu naspram prosečnog korisnika koji po forumima hvali ono što ima i koji nije imao puno šansi da ga uporedi sa bilo čim drugim. Naravno to ne znači da bilo ko mora da se slaže sa njim, svi imamo svoje preferencije. Samo ne znam šta ti je baš toliko čudno oko igranja na TV-u.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2023, 15:31   #42
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Aibo,naravno da nije nista cudno samo to ne preferiram.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2023, 16:46   #43
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Linus je neko ko je isprobao sve što može da se isproba. To ima neku težinu naspram prosečnog korisnika koji po forumima hvali ono što ima i koji nije imao puno šansi da ga uporedi sa bilo čim drugim. Naravno to ne znači da bilo ko mora da se slaže sa njim, svi imamo svoje preferencije. Samo ne znam šta ti je baš toliko čudno oko igranja na TV-u.
Samo ne verujem da on koristi Vox od 43" nego verovatno neki napucani od par hiljada $
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2023, 19:01   #44
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nije to ništa, ja imam tv s kraja 80, i dalje radi mada ne gledam tv, do skoro služio kao držač za ruter sad sam ga sklonio da ne skuplja prašinu
Mali Trinitron korišćen za C64 od 1988, posle toga dugo godina kao klasičan TV, slika i dalje bez premca, imao je manji kvar posle nekih desetak godina jer je jedan kondenzator iscureo, danas i dalje radi jedino je ćerka-ploča sa prednjim kontrolama totalno otišla, fercera bez problema preko daljinca (koji je takođe zamenjen tokom godina). Mana - ima samo antenski priključak.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2023, 19:06   #45
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Помоћ за избор ТВ-а

Citat:
shonee kaže: Pregled poruke
Samo ne verujem da on koristi Vox od 43" nego verovatno neki napucani od par hiljada $
Narvano. Stavio je LG C2 42" koji je tu oko hiljadarke. Birao između njega i Alienware 34" ako se dobro sećam (tražio sam sada taj video ali mi izlazi sto nekih sličnih). Slične su cene, sličan kvalitet slike ali dobio veću površinu sa TV-om i odabrao njega jer nije imao realne mane za tu potrebu. Poenta je kao što je napisao Polarnimeda da monitori i nemaju neku značajnu tehničku prednost zbog koje bi gejmeri trebalo da gledaju na TV sa visine. Jedino kome treba baš super brzi refresh rate za kompetitivno igranje.

Meni je to super zato što recimo neki vrhunski i veliki gejming monitor prosto ne bih platio, a dobar TV uzimam za multimediju. Ako pritom jako dobro radi i za igre, ima dobar gejming mod, 120Hz, HDR, VRR, to onda bude i vrhunski veliki ekran za igranje. Pa još ako je zakačen na dobar stereo ili home theater... Kraj.

Da ne bude sad da mora oled od 1000+ evra. Ja sam i na Samsungu Q60T kog sam platio 460€ baš lepo igrao jer je imao bolju sliku od većine monitora, veću dijagonalu osetno, laga uopšte nije bilo za razliku od prethodnog TV-a na kom mi je to smetalo. To mi je bila značajna stavka pri kupovini i tog TV-a i ovog kog sada imam jer volim da igram gamepadom iz kauča više nego za kompom i manjim monitorom, gde sam već sedeo i radio dobar deo dana.

Poenta je da je potpuno OK pričati o TV-u u kontekstu gejminga ako ga neko koristi za to i on to dobro radi, nema potrebe za cinizmom iz nekih ranijih komentara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (31.5.2023)
Stara 31.5.2023, 19:07   #46
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Citat:
shonee kaže: Pregled poruke
Samo ne verujem da on koristi Vox od 43" nego verovatno neki napucani od par hiljada $
Video sam taj lik je neki influenser,koristi verovatno najskuplju mogucu opremu.Nije mi interesantan a i ne dopada mi se kako izgleda.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2023, 19:25   #47
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Video sam taj lik je neki influenser
Nije on influenser nego entuzijasta.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2023, 10:05   #48
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Sad ćeš još da mi kažeš da vi iz redakcije niste OG influenseri? Ja sam recimo uvek verovao Oluji kada piše o AV opremi. Čovek je cenio plazme back in the day kada se većina ložila na jače LCD brojke i pokazao da ima oko za te stvari. Zato je njegovo mišljenje imalo uticaja na mene, iliti influence, tj. vazdan ste bili influenseri iz senke.

Kad već oftopičim (prokrastinejtujem sa poslom naravno), LTT došao do 100-ak zaposlenih i Linus je imao ponudu od 100 miliona dolara da proda biznis koju je odbio - respect. Samo je zaposlio CEO-a da ga rastereti business dela priče.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2023, 10:48   #49
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Iiiiii...pozadinsko osvetljenje na 4 godine starom, veoma malo koriscenom LG-ju 42" je, ocekivano, otislo u vecna lovista. LG - nikada vise. Ovaj cu sam da popravim kad nadjem vremena a nov TV je vec narucen.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2023, 10:59   #50
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Хвала свима на саветима, због ваших сугестија сам се одлучио да одложим куповину ТВ-а за пар месеци, пола године...па ћу видети поново понуду, а и цене постојећих скупих можда буду боље тада.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2023, 12:11   #51
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Hahaha, ubiste čoveka u pojam.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
DiNDiNBrE (17.6.2023), Mocko (15.6.2023), mvasic (15.6.2023), polarnimeda (17.6.2023), todos (27.6.2023)
Stara 17.6.2023, 2:36   #52
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

^^^ ahah, istina. ali mi smo se potrudili i izneli stvari kako verujemo da stoje. i dalje je bolje od nikakvog ili ofrljeg saveta.

u svetu tv ima previse razlicitih brendova i modela i nemoguce je porediti ih kako treba dok ih ne stavis jednog do drugog i vidis sa raznim podesavanjima i u raznim uslovima. cak neki televizorima sa istim oznakama daju razlicite specifikacije za razlicita trzista (pre svega mislim na hisense, koji u evropi nije ni upola best buy koliko je u usa).

za romantica... ipak cu reci da ne znam koliko ces mnogo dobiti odlaganjem, jer danasnji televizori ne zastarevaju tako brzo kao na primer procesori ili graficke kartice. i onda im ni cene ne lete gore dole previse. cak neki brendovi imaju teznju da svake godine smanjuju kvalitet svojih televizora iz iste serije... samsung je na primer za svoje 8000 modele prvo jedne godine skresao snagu osvetljenja, sledece godine mu je povrh toga prepolovio hercazu sa 120 na 60 i time oskrnavio motion, a ove godine povrh svega toga smanjio kontrast i screen uniformity. za gotovo istu cenu poceli su da daju dosta manje... guraju te ka jacim modelima, a jaci su smesni u odnosu na oled. a samsungov oled jos mlad i 50% skuplji od LG... dobra sredina je po meni planski nestala...

cini mi se da je uspostavljena neka hijerarhija koja jos bar nekoliko godina nece biti poremecena.
za 100+ evra mozes da uzmes neku slabiju marku sa decjim bolestima do 40", za 400+ evra mozes najjeftinije lcd modele poznatijih firmi i srednje od ostalih, za 800+ jace lcd modele jacih firmi, za 1000+ evra oled do maksimalno 55 inca i za 1700+ 65" OLED i onda sve ostalo. neverovatno je koliki je skok sa 55" na 65" za OLED televizore. bude i do 70% veca cena, iako dobijas isti procesor, zvucnike i ostalo... najgori deal je uzeti 65" OLED po meni. ocigledno te tu guraju ka najvecim.

elem, verovatno je bolje da gledas da ulovis 5 godina garancije nego 50-100 evra manju cenu. i sa 5 godina garancije uzmes neki samsung, lg, hisense, tcl ili tesla, mozda fox.

ako ti je bitnija velicina ekrana uzmes neki od manje poznatijih brendova sa ovog spiska, a ako ti bitnije sto manje rizika sa decjim bolestima (koje istini za volju danas sigurno nisu uopste strasne za korisnika koji tv nece da koristi kao monitor) onda odes na ove jace brendove i gotovo.

a trajnost je tako relativna... dosli smo dotle da ne racunam unapred da ce TV potrajati duze od 2 godine "zlostavljanja"... srecan sam da odradi svoje. a racunam da je to "svoje" onoliko kolika mu je garancija.

i ma koliko mi ovde mrsili, ne vredi se opterecivati mnogo.

TLDR: po meni, ako je pretezno za tv program i za filmove (a da nisu horori i fantastike u totalnom mraku) i ako tv ne moze da bude oled (zbog cene), onda uzeti najveci moguci od neke od ovih manjih marki.
mislim da za iskustvo gledanja samo oled moze da napravi toliku razliku u kvalitetu da je ona veca nego sto ti donosi sama velicina televizora. na primer, mnogi ne razmisljaju o tome, ali tv od 55 inca je u stvari skoro duplo veci od tv-a od 40 inca. ne zvuci tako, ali taj prelazak je neverovatan, a razlika u ceni nije uvek ogromna.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2023, 19:30   #53
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Stiglo pozadinsko sa Aliexpress-a za LG. Ubaceno. Brate..posla 4-5 sati, teza gnjavaza. Plastika unutra prilicno krta pa se bas mora biti pazljiv. One zabice unutra su teze sr..je. Pozadinsko osvetljenje unutra se bukvalno raspadalo i to posle 4 godine veoma retkog koriscenja TV-a. Zamenjeno svih osam stapova. Slika je bolja nego kada je TV bio nov novcat. Ipak, kupljen je nov Vox 32DSA672B i on ostaje u sobi jer je u garanciji pa neka radi. Slika na Vox-u je nemerljivo bolja a oba panela su IPS. Uzgred, prvo je kupljen Fox 42AOS430E ali nismo mogli da se naviknemo na VA panel i na daljinski koji je prilicno lenj. Smart funkcije su mu odlicne. Vox ima sjajan IPS panel i izvanredan daljinac, ali nije smart, sto nam zapravo i ne treba.
Napomena: vecina televizora koji su trenutno u ponudi ima VA panele. Neki od njih su dobri, mnogi su krs. Ipak, VA panel nije za filmove. OK je za emisije u studiju ali ni za sta drugo. I uglovi gledanja su bas losi, dok su kod IPS panela izvanredni. Pogledajte TV pre kupovine po radnjama pa kupite online. Po e-radnjama ali i sajtovima proizvodjaca uglavnom nema podataka koji je panel ugradjen u odredjeni model sto je prosto zapanjujuce. Prosto mora da se proveri u radnji.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2023, 17:34   #54
nenad62
Novi član
 
Član od: 21.7.2019.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Uzeo bih 75-icu, sa nekom boljom konfiguracijom tesko. Ako ima neki predlog, onako laicki evo mog izbora: HISENSE Televizor 75"A7100F HISENSE Televizor 75" 75A7GQ QLED 4K UHD Smart
Samsung uE75AU7172UXXH Smart 4K Ultra HD LG televizor 75UQ81003LB, 4K, Ultra HD Limit je na nekih 150000...

Poslednja ispravka: nenad62 (25.6.2023 u 18:50)
nenad62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2023, 22:43   #55
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

Ево мене браћо опет, али са буџетом од 45.000 и некако ми је за око запао овај модел https://gigatron.rs/televizori/hisen...levizor-558107 , видим (мање више лаички) да има доста добрих функција. Гледао сам између овог модела и неког LG-ја, али овде сте углавном хвалили у ранијим постовима марку Hisense за тај неки средњи ценовни ранг, па реко' да проверим са вама, јер морам (отприлике) ове недеље да купим 4К ТВ.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2023, 4:57   #56
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Помоћ за избор ТВ-а

korektan je i tcl. sta god uzimao, gledaj 5 god garancije i da uzmes online, da mozes da vratis ako ti se ne svidja.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dnevnik gledanja filmova II Iris Kompjuteri i film 16228 juče 19:37
Звук на ТВ (звучници стуба на нови ТВ) wu-gambino Zvuk na računaru 6 5.4.2020 16:24
Kolumnisti forumaši oluja „Ja, igrač!” 393 30.7.2011 11:50
Конкурс за банер СК форума [гласање] urke 2D radovi 209 17.2.2011 19:39
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com