Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Pregled rezultata glasanja: Da li biste ucestvovali u playthrough-u?
Da 42 41,18%
Da, ali nemam vremena za tako nesto 44 43,14%
Ne 10 9,80%
Glupe li ideje 6 5,88%
Glasova: 102. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2010, 17:32   #121
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Evo kako se Dark Seed instalira na XP-u.
Nagradno pitanje: DARKSEED, Darkseed, DarkSeed, Dark Seed. Koje je ime pravo?

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	946880623-00.jpg
Viđeno:	14 puta
Veličina:	60,6 KB
ID:	34248

Poslednja ispravka: zoran845 (20.4.2010 u 17:40)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 17:46   #122
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Meni je ovaj setup teze pratiti nego neki walkthrough Last Expressa Vjerovatno neka kombinacija DosBox-VDMSound, blabla...

Dark Seed je Dark Seed. Valjda se tako pise. Valjda. Pojma nemam.

Par interesantnih clanaka ima o ovoj igri i na gamasutra, i na adventuregamers... Bice sjajnog materijala za Puttona
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 23:02   #123
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Mislis Dark Seed prvi, iz 92e...? Odlicna ideja! Taman ubacis review kao pocetak playthrougha, i malo nas uputis, u instalaciju, setting, sve...
Da, mislio sam na prvi deo, bas zbog toga sto se brzo prelazi. Malo da ozivimo plejtruove. Bice uputstva, bice svega... danas sam zavrsio sa pripremom screenshotova (ima ih 212) Zato stay tunned I da ovime predlazem i sebe kao GM-a.

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Par interesantnih clanaka ima o ovoj igri i na gamasutra, i na adventuregamers... Bice sjajnog materijala za Puttona
Molim za linkove... sad pretrazujem te sajtove i mrka kapa.

EDIT: Nasao linkove

Poslednja ispravka: Patton (21.4.2010 u 11:00)
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 9:26   #124
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: SK Playthrough

I jel se igramo ili ne?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 16:18   #125
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Count me in.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 22:02   #126
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Pattone jesi spreman za plejtru ili cemo nesto sitnije da prezalogajimo u medjuvremenu, neki Jolly Rover ili nesto?
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 23:30   #127
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: SK Playthrough

Malo sam u stisci sa vremenom. Oko 10. avgusta idem na odmor, a pre toga moram da zavrsim jedan jako vazan projekat, ne verujem da cu biti od neke velike koristi. Mozda da opicite nesto u medjuvremenu dok se ja ne vratim sa odmora oko 1.9.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 17:12   #128
bleach
Član
 
Član od: 3.11.2009.
Poruke: 93
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Ucestvovao bi itekako bi ucestvovao.Narocito sto sam presao dosta point&click avantura i one su mi specijalnost
bleach je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:54   #129
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: SK Playthrough

Onda se vidimo posle prvog
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 22:22   #130
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

ocemo da igramo nesto dok Patton hvata meduze u plicaku

Jel raspolozen za Touche neko?... dajte predloge ako ima zainteresovanih

Poslednja ispravka: dijego_ (7.8.2010 u 22:39)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 0:14   #131
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
ocemo da igramo nesto?
O, tugo jesenja...
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Jel raspolozen za Touche neko?
No way, Pedro. Čekamo remake .
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
dajte predloge ako ima zainteresovanih
Mislim da znam pravu osobu da se lati vođenja sledećeg trčkaranja (samo još da bude konkretan):

Citat:
bleach kaže: Pregled poruke
Ucestvovao bi itekako bi ucestvovao.Narocito sto sam presao dosta point&click avantura i one su mi specijalnost
Dakle, da sačekamo da vidimo šta će specijalista da predloži pre no što se (zvuči kao samouveren i siguran kandidat ) stavi na čelo kolone.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 1:58   #132
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Čekamo remake
to je Toonstruck, ne Touche

ali dobro, posto vidim da nisi nista bolji od "onog" majstora za novotarije onda moze i Whispered World
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 10:30   #133
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Mislim da je potencijalno najpotentniji, najinteresantniji, naj naj playthrough za forumase trenutno - Toonstruck. Da razdrmaju rasklimatane stare kosti, isukaju prasnjave sablje i dzeferdare, razbiju led oko srca...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 10:42   #134
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
moze i Whispered World
Iskreno i (za promenu) ozbiljno rečeno: nije dobra ideja da se protrčavaju naj-najnovije avanture: kažu da mnoge od njih zahtevaju opak hardver (neki šejderi, blaperi, fliperi, jbmlga se tu pominju, bato, što nikad ranije za igranje avantura nije trebalo: ranije se Gajbrašu ni bradurina nije primećivala a sad oće deca i mitisere i bubuljice da mu vide), a nemaju ga svi, žale se ljudi. I ko bi tu bio gazda od protrčavanja (sem Šlajmare)?

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Mislim da je potencijalno najpotentniji, najinteresantniji, naj naj playthrough za forumase trenutno - Toonstruck. Da razdrmaju rasklimatane stare kosti, isukaju prasnjave sablje i dzeferdare, razbiju led oko srca...
Aha. I da pogube sve živce . Si ti pri sebi? Pa ovde ljudi nisu hteli da igraju Beyond the Steel Sky što se pokreće bez po muke preko ScummVM-a a sad će da uzmu da lupaju glavu pet sati da bi startovali "Тунстрака". To je jedna od najzaguljenijih igara za instaliranje na "modernim sistemima" (od XP pa naovamo). Igra je zaista fenomenalna, ali zbog arkana instalacionog procesa (kad se samo setim šta je sve trebalo da se uradi za to , pa se još i kolje se sa ATijevom grafikom ) - praktično neigriva .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 10:54   #135
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

pa mozda i nema potrebe Toonstruck ako cemo "uskoro" dobiti celu igru, plus ono sto je ostalo za Toonstruck 2, jer je ovaj rekao

"I would like to re-release an updated version of Toonstruck to include the 2nd half of the game"

pa mu to dodje kao director's cut a ne klasicni nastavak, sto nije lose uopste - nek se samo i originalna igra napravi kompatibilnom za nove racunare i to je vec velika korist jer ce da se procuje o igri koja to zasluzuje

mada sam ja Toonstruck pokrenuo preko Dosboxa bez ikakvih problema, kao i svaku drugu a cak su i one kriticne arkadne zagonetke radile bez ikakvih dodatnih podesavanja
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 10:57   #136
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Uh, pominjanje neuspjelog mi playthrougha ozivljava vjecne i jedva stishane traume...

...znaci, neki balans izmedju indie-hard-core i new-age? Jako tesko naci. Znaci, nesto vezano za prvu polovinu prosle decenije. Mada mi eto i Traitors Gate jutros nesto primamljivo zvuci. Ili cak i 1893: A World's Fair Mystery (mada opet pretjerano hard-core...) Ili da napokon probamo da se bakcemo sa DS emulatorima (je li izvodljivo igranje Prof. Laytona tako?)

Opet, mislim da nam kvalitet treba biti glavna vodilja.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 11:19   #137
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
mada sam ja Toonstruck pokrenuo preko Dosboxa bez ikakvih problema
Alal ti, ja od DOSBox-a bežim ko đavo od krsta , nekako mi ne leži (razmazio me ScummVM) i isključivo ga rabim kad neka dobra duša napravi za nas gotovane "досбокс инстолер" (tako sam po prvi put u životu uspeo da pokrenem "Sins of the Fathers" - još jednom HVALA Collectoru sa AGF ).
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
cak su i one kriticne arkadne zagonetke radile bez ikakvih dodatnih podesavanja
Samo mi njih ne spominji (kako li sam to uopšte mogao na trenutak da zaboravim?!? ), NIKAD nisam uspeo da izađem iz onog kazana, nego sam morao da tražim pomoć, pa mi je THE Mr Bill poslao poziciju snimljenu posle te noćne more u vučjoj jazbini.

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
...znaci, neki balans izmedju indie-hard-core i new-age?
Znači da neko (prosvećeni diktator!) tresne šakom od sto i kaže "OVO se igra!", pa ko voli nek izvoli. Svi ostali pristupi ("Da li hoćete ovo?" "Hoćete li možda ono?" "Iz koje biste godine hteli, koji podžanr, koliko da bude šarena, ... a da vam malo počeškam mošnice?" ) su jalovi i kilavi.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 11:53   #138
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Shlaymara, Ketchua... ocekujemo lupanje shakom o stoL!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 12:19   #139
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: SK Playthrough

Samo da se osvrnem na moju poruku koju je Zoran linkovao, imam ja dovoljno jak kompjuter da potera i mnogo zahtevnije igre, ali je opet DW2 skroz usporen i mučan za igranje. Više mi se sviđao node based način igranja u prvom delu.
Nego, treba li da popunim neku pristupnicu, prijavu, platim članarinu ili nešto četvrto pa da mogu da igram i ja sa vama ovde? I ne, ne želim da vodim plejtru.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 12:20   #140
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Uh, pominjanje neuspjelog mi playthrougha ozivljava vjecne i jedva stishane traume...
posto si vec drugi GM koji se zali moram da kazem da je u sva tri slucaja bilo i vise nego dobrog odziva sto se samog interesovanja tiche dodatno podstaknutim vodjenjem i izlaganjem GM-ova ali da iz nekih razloga vecina igraca koja je zapocinjala ili bila zaintrigirana plejtruom ocigledno nije zavrsavala igre, a to ima malo veze sa GM-ovima, malo vise sa igrama (pitaj Pjanovica) a najvise sa samim igracima

ali su i dalje bili korisni i jako dobri - u krajnjem slucaju, neko ce iz Plejtrua Bad Mojoa saznati vise o igri nego iz bilo kog opisa na netu i uz savete koji su prilozeni imati znacajno komfornije igranje, a samo ako procita uvod za BASS krenuce mu bale da je skine odmah

unatoc sta ce neki reci

Citat:
Sumnjivo lice kaže: Pregled poruke
Prevedeno na srpski: let's face it - playthroughs suck (a big time)!
mislim da imaju potencijala ali je problem i u forumskom sistemu jer zahteva da igraci budu dosta aktivni i da non stop piskaraju sta rade u igri ili recimo da se nadmecu ali i pomazu jedni drugima tokom igranja a ne samo da igraju svoju igru - vidis da su sve popularniji ovi Runthrough-ovi, Let's Playovi, Let's Voayer-ovi i ostali gde neko samo gleda kako je neko drugi igrao - a zamisli sad isto to samo da se igra u drustvu gde ce svako dati svoj udeo, predlog za resenje zagonetke i slicno, ili se jednostavno trkati ko ce pre da zavrsi

zato bi u nekoj takvoj formi najbolje bilo izabrati igru koju niko od ucesnika jos nije igrao, ali je to teze izvodljivo jer izmedju ostalog taj neko mozda prvo hoce naravno sam samcijat da predje igru bez icije pomoci

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Alal ti, ja od DOSBox-a bežim ko đavo od krsta , nekako mi ne leži (razmazio me ScummVM)
pa nije vise tolko ni bauk dosbox, pogotovu jer imas ove third party programcice koje ti naprave ikonicu za svaku igru tako da ne moras da glumis dos majstora svaki put kad oces da igras igru, npr. Dosshel imas ga i na zvanicnom Dosbox sajtu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Znači da neko (prosvećeni diktator!) tresne šakom od sto i kaže "OVO se igra!", pa ko voli nek izvoli. Svi ostali pristupi ("Da li hoćete ovo?" "Hoćete li možda ono?" "Iz koje biste godine hteli, koji podžanr, koliko da bude šarena, ... a da vam malo počeškam mošnice?" ) su jalovi i kilavi.
nije uopste problem reci ovo se igra i zapoceti nego znati da li ce to neko uopste hteti i da igra al' sta vredi kad kazem Touche a neko iz publike dobaci: "Pih, matoro vino, losa berba, boja mi se ne svidja, kisi po malo, ocu Bretanju necu Burgonju, nisu grozdje gazile bosonoge Spankinje dok su im brushalteri upijali znoj pod vrelim katalunjskim suncem" a za Whispered World: "Suvise sveze toceno pivo, pena izbija sa pola krigle, nije dovoljno 'ladno, slatko..."

Poslednja ispravka: dijego_ (8.8.2010 u 12:52) Razlog: jos slikovitije
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, playthrough

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com