Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2015, 3:57   #1
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Exclamation Layers of Fear

Layers of Fear





Psihodelicna horror avantura,gde ste u ulozi poludelog slikara(o jeah baby) u njegovom poduhvatu da zavrsi svoj ''magnus opus''.
Ispirisano dogadjajima slikama i dekorom iz 19veka

Yes pls

Igra je u early access fazi tako da se jos puno moze popraviti ali i odigrati za sada..
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
pokojni (23.9.2015)
Stara 27.9.2015, 22:06   #2
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Spoiler za slike:




:O
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2016, 22:55   #3
panta80
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 332
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Odigro nekih pola sata vise ne smem jako jeziva atmosfera i grafika efekti ipak ne bih da mi stane cuka
panta80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2019, 10:10   #4
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

!
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2019, 11:05   #5
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Jel odigrao neko prvi deo, moze li neki utisak o igri?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (21.1.2019)
Stara 21.1.2019, 13:00   #6
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Ja sam odigrao prvi pre par godina, bila je okej igra. Ima zanimljivih momenata, par jumpscareova ali posle nekog vremena postanu predvidivi i pomalo dosadni. Puzzle deo je okej ali nekada zaista neintuitivan. Atmosfera i muzika su super.
Ne treba dugo da se pređe, par sati rekao bih, tako da vredi odigrati, why not.
Kad je bila free na steamu uzeo sam uz to i Inheritance DLC al to ne stigoh da odigram.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 2:36   #7
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Mene je igra oduševila. Zato ću dozvoliti sebi da budem subjektivan, nahvalim igru,... ali se potruditi i da pružim objasnjenje.

Kao prvo treba shvatiti da ovo nije survival horror. Igra ima elemente horora ali vas neće "na smrt isprepadati". Nema ni čestih umiranja niti karakondžula koje pokušavaju da vas nađu i ubiju. Ovo je "walking simulator" u horor okruženju. Po meni najbolje "walking simulator" iskustvo koje možete da doživite. Iako za Dear Esther važi pravilo da slobono može da se stavi "cigla na tastaturu" kako bi se igra prešla, Layers of Fear je po tom pitanju drugačiji. Možda malo pretjerujem kada kažem da je ovde bitan svaki korak. Igra će vas čitavo vrijeme bombardovati bizarnim pojavma, prizorima i zvukovima. Pri tom ništa od toga tu nije slučajno. Sve ima neki svoj dublji razlog zašto je tu.

U ulozi ste izuzetnog umjetnika. Slikara koji je odavno prošao zenit svojih najboljih dana. U početku ne znate šta se dešava ali vam brzo postaje jasno da čovjek ima želju da nešto što je započeo konačno završi... Djeluje da će se čitava radnja odvijati u njegovoj velikoj kući. No brzo shvatate da se 90% igre vrti u njegovoj glavi... Mislim da vam je iz napisanog jasno o kakvom naslovu se radi.

Međutim ovo nije klasičan "mindfuck". Igra nije linearno iskustvo. Sve što se dešava sa vama i oko vas uticaće na vaše odluke. Način na koji proživaljavate stres, na koji vidite vaše putovanje uticaće na odluke koje ćete donositi. Igra na kraju nudi tri različita kraja. Svaki kraj je vaša slika u ogledalu,... ono što vi jeste... ili bar ono što ste postali tokom relativno kratke sesije igranja. Priča je (kao što samo ime kaže) slojevita. Nije jednostavna. Mračna je i teška za praćenje. Neki od krajeva su izuzetno tužni i surovi... do mjere da se možemo isključiti iz lične tragedije i sagledati jednu širu sliku stradanja nemoćnog pojedinca pred neizbježnim naletima sudbine.

Ponoviću da ovo nije punkrvni horor. Postoje jumpscare scene koje će tu i tamo pokušati da vas uplaše. Ali akcenat nije na njima. Igru čini atmosfera. Od nje igra živi. A atmosfera je neprevaziđena. Postoje različite vrste horora. Više ili manje eksplicitne. Psihološke ili horori u kojima vas ludaci klidaju na komade. Ova igra je po tom pitanju najsuptilnije ostvarenje koje sam igrao. Postoji jeza, osjećaj da nešto nije kako treba. Samo što nema načina da se to racionalno objasni. Ovo ostvarenje je jedina igra na tržištu koja u svojim slojevima (ne zaboravite da se zove Layers of Fear,prema tome sadrži različite "slojeve" straha) krije strah od samoće. Možda se i neke druge igre bave ovom temom ali nijedna ovako dobro kao ova. Dođe ti prosto da se zapitaš kako jedna video igra može da se bavi tako komplikovanim temama koje nisu naivne ni za vrhunske pisce... Ko je imao sreću ili nesreću da jedno duže vrijeme živi sam shvatiće o čemu pričam.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2021, 17:29   #8
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Očekivao sam da je drugi deo bolji ali baš suprotno. Nisam ga ni završio, stigao na 2/3 i odustao. Igra je previše "umetnička", puno nekih monologa kao i pisanije koji su za tumačenje. Prvi deo mi je nekako bio konkretniji. Vremenom sam skontao glavnu priču i počeo da je pratim ali džaba, nedovoljno sadržaja za ovoliko dugu igru. Nije me ni zanimalo da pogledam na yt šta se ne kraju desilo...


A što se tiče Bloober Team-a, nakon ove dve igre i objave da sarađuju sa Konamijem... nekako sam ubeđen da oni rade na novoj Silent Hill igri. Ima puno tripova koji mogu da se povežu sa SH igrama i deluju mi kao tim koji bi mogao da se nosi sa razvojem nove SH igre. Iako mi se nije dopao Layers of Fear 2, mislim da je dobar potez raditi sa njima...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2023, 21:21   #9
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Layers of Fear

Nije moj tip igara, ali sam je presao i bilo je lepo. Fina horor atmosfera bez praznog hoda osim par izlazenja iz ritma kod zadrzavanja na nekim zagonetkama.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
Cold Fear!!! piki Akcione igre 55 5.1.2008 22:21
7600GT, RAM, FEAR peformance TARANTULA-_- Grafika 58 31.8.2006 19:37
FEAR zezno drajvere GOKSIMASTER Kvarovi 8 10.7.2006 15:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com