Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2016, 19:00   #61
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Xiaomi Redmi 3

Najkraća i najbezbolnija varijanta je podnošenje zahtjeva za unlock bootloadera i kad vam ga Xiaomi otključa onda instalacija roma po želji. Kineski bloatware, neželjene reklame i servisi koji kod nas nisu podržani nakon toga odlaze u istoriju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Wolf72 (28.5.2016)
Stara 28.5.2016, 19:09   #62
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Meni je odobren unlock zahtev, ali kada strtujem telefon u fastbootu i prikljucim na komp, pokrene se unlock i dodje do 50%. Ond mi se telefon resetuje tj. nekako izadje iz fastboota i iskljuci se, ostane samo da se puni baterija. I u programu ispise "not connected to device".
Nikako ne uspevam da ga otkljucam.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2016, 19:24   #63
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Vidi, kod mene na Globalnom romu nema ni jednog kineskog slova u OS-u. Bio je taj jedan jedini splash screen pri podizanju Music App-a, to je kao baner reklama od pola sekunde, ali unutar same aplikacije ne. I ta jedna reklama je greškom ostala u Global ROM-u i Xiaomi je rekao da će je se rešiti prvim apdejtom. Ja sam je se rešio rutovanjem i isključivanjem SystemAd. Ali ponavljam u samom Global OS-u nigde ničeg kineskog nema i dolazi normalno sa Google Play.

Tako da po toj logici pretpostavljam da je i za Pro isto i da ako možeš da instaliraš Global ROM nećeš imati ništa od tih problema. A ti si očigledno dobio kineski rom koji je na divlje preveden na engleski.
Koliko sam skontao ne postoji oficijalni Global ROM za Redmi 3 (niti za Redmi 3 Pro) vec samo kineski...
E sad na Xiaomi.eu postoje neki ROM-ovi koji se updetuju nedeljno ali je za njih potreban unlock bootloadera...
Zanima me da li nakon isntalacije nekog ROM-a mogu da updejtujem MIUI preko updatera?

I da li nakon unlocka bootloadera telefon ostaje otkljucan za stalno ili?
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2016, 20:52   #64
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Malo sam guglao i pošto Xiamoi zvanično nije prisutan na svetskom tržištu zaista ne postoji Global rom, samo jedan oficijalni koji sadrži kineski i engleski, neam Google aplikacija i dolazi sa dosta lokalnih aplikacija kao to kod tebe.

Ovo što se naziva globalni je očigledno modifikovani MIUI kom su izbačene sve te višak aplikacije i dodate Googlove kao i razni svetski jezici, taj obično prodavci stavljaju kada prodaju telefone van Kine ali ga treba sačekati par nedelja.

Tvoj rom je izgleda iz ovog prvog pasusa, oficijalni za Kinesko tržište jer si kupio telefon čim se pojavio i nisu stigli da mu odrade Global varijantu. Moj Rom je ova druga varijanta - Global 7.1 Stable 7.1.1.0.0 (LHPCNCK)

Nažalost, dalj ne mogu da dajem korisne savete jer pošto ovaj globalni kod mene radi savršeno nisam uopšte ulazio u detalje oko otključavanja, flešovanja...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Wolf72 (28.5.2016)
Stara 28.5.2016, 22:03   #65
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

@wolf72 Nadji temi na en.miui.com i na 4pda i pogledaj zadnjih par strana. Dosta ljudi ima problem sa play store. Ni kod mene nije hteo da radi.


Xiaomi.eu romovi nisu zvanični, medjutim imaju google apps, nema kineskih aplikacija i dobijaju ota ažuriranje.

Telefon se zaključak ako fleshnes kineski rom.

@dbrave Imaš dev rom? Mora dev rom za unlock, i moras da u developer opcijama uključiš OEM unlock.

Ako neko voli da se igra sa romovima, preporuka za nehz-ov cm 12.1. Ima par bagova al nista strasno. Multitasking, brzina, sve je za klasu bolje od miui-a. Ja ga koristim dva dana i nemam zamerku.

Poslednja ispravka: Tihi (28.5.2016 u 22:10)
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 19:44   #66
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Ćao.

Sestra uzela mužu ovo čudo, ali ima problem sa GPS signalom, najviše kod fitness aplikacija. Jel to to Xiaomi telefona ili samo njegov model?
Zamena telefona ili se može nekako kroz podešavanja to rešiti?

Hvala.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 20:41   #67
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Meni na iGO navigaciji radi odlično. I brzo pohvata satelite i dobro drži vezu. Da nisu čekirali neke power saver opcije da se GPS automatski gasi kada se gasi ekran... Pošto pretpostavljam da fitnes aplikacija ne drži ekran budnim sve vreme.

Sam GPS modul je inače integrisani deo Qualcomm Snapdragon čipseta, isti kao npr. u Galaxy A7, Xperia M4...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 20:48   #68
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni na iGO navigaciji radi odlično. I brzo pohvata satelite i dobro drži vezu. Da nisu čekirali neke power saver opcije da se GPS automatski gasi kada se gasi ekran... Pošto pretpostavljam da fitnes aplikacija ne drži ekran budnim sve vreme.
Našao sam to na netu, probaće pa će da vidi da li je to bilo u pitanju ili nešto drugo.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 22:47   #69
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Odlično radi gps, bukvalno za par sekundi fiksira 15-ak satelita.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 16:01   #70
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

E sad mi je jasno sto treba zaobici kineske telefone pogotovu Xiaomi...

Nakon cekanja nekoliko dana na unlock bootloadera dobio sam kod i krenuo da unlocukejm i naravno moralo je nesto da ne valja... Unlocking je stao na 50% i izbacivao error... Nakon 3 sata gledanja po Xiaomi forumu na kome coveku treba decenija da nadje nesto video sam da za unlock bootloadera treba dev rom... Skinem ja dev rom koji naravno nije radio tako da sam morao novi da trazim i nadjem ga na kraju i flashujem... Konacno unlockujem phone i evo sad nemam blage veze kako da flashujem xiaomi.eu rom...Na forumu pise u tri koraka flashujte preko twrp-a i to je to (a kako se flashuje twrp nema nigde)
Znaci katastrofalna podrska
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 16:42   #71
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Ja sam napisao par postova iznad da treba dev rom.

Jesi skinuo twrp?
Ako jesi prvo ga kopiras u adb folder, rename u twrp.img, pokrenes cmd iz adb foldera, telefon bootujes u fastboot mod i kucas:

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

Poslednja ispravka: Tihi (4.6.2016 u 16:50)
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 17:25   #72
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Ja sam napisao par postova iznad da treba dev rom.

Jesi skinuo twrp?
Ako jesi prvo ga kopiras u adb folder, rename u twrp.img, pokrenes cmd iz adb foldera, telefon bootujes u fastboot mod i kucas:

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img
Uradio sve i bootuje me U MI recovery...a ne u twrp...
Edit: e to je to...druga komanda sto si napisao je resila problem...

@Tihi jel bi mogao da mi objasnis ukratko sta je SuperSu?

Poslednja ispravka: Wolf72 (4.6.2016 u 17:44)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 18:42   #73
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

To ti je aplikacija kojom kontrolises root prava drugih aplikacija. Recimo sad preko twrp rootujes telefon tako sto iz njega flashujes SuperSU (recovery verziju) i onda kad koristis neku aplikaciju koja trazi root dozvolu (titanium backup, adaway i sl.) iskoci popup sa pitanjem dal da joj dozvolis root pristup ili ne. Ovo je bitno zato sto aplikacija koja ima root dozvolu moze da vrsi izmene ma sistemskoj particiji.

U recovery ulazis tako sto resetujes telefon i drzis volume up + power, i izaberes recovery. Druga komanda koju sam napisao se koristi samo kad prvi put flashujes recovery.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 19:02   #74
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
To ti je aplikacija kojom kontrolises root prava drugih aplikacija. Recimo sad preko twrp rootujes telefon tako sto iz njega flashujes SuperSU (recovery verziju) i onda kad koristis neku aplikaciju koja trazi root dozvolu (titanium backup, adaway i sl.) iskoci popup sa pitanjem dal da joj dozvolis root pristup ili ne. Ovo je bitno zato sto aplikacija koja ima root dozvolu moze da vrsi izmene ma sistemskoj particiji.

U recovery ulazis tako sto resetujes telefon i drzis volume up + power, i izaberes recovery. Druga komanda koju sam napisao se koristi samo kad prvi put flashujes recovery.
E vidis na njihovor forumu nisu stavili tu drugu komandu tako da svaki put kad udjem u recovery ulazim u onaj xiaomijev default(nacrtan ekran i usb)...

Uglavnom flashovao sam poslednji MIUI7 (nedeljni) za redmi 3 i razlika u odnosu na china stable je drasticna... Ni jedno kinesko slovo osim u nekim aplikacijama koje su nepotrebene i koje sam odmah pobrisao...

Jedino sto mi ostaje sad jeste root koji ne znam kako da izvedem...preko one aplikacije redmiroot.apk nece.(valjda je pravljena samo za obican redmi ne za pro).

Sad ne razumem ovo za flashovanje SuperSU-a... Ja kad sam izlazio iz recoverya iskocio je neki pop-up da se instalira SuperSu i ja sam ga instalirao ali opet telefon nije rootovan.
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 19:18   #75
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Probaj sad sa marketa da skines super su, pokrenes u ides update binaries pa normal.

Napisah da su xiaomi.eu romovi odlicni, cisti i brzi.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 19:39   #76
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Wolf72, drago mi je da se sve sredilo na kraju i meni je bilo teško samo dok sam pratio tvoje muke.

A novim potencijalnim kupcima preporučujem da ne srljaju na day one kupovinu novih modela sa kineskim romovima nego da sačekaju ove globalne. Pojede ovo čoveku živce i može da smuči inače odličan proizvod. Bolje malo sačekati pa uživati čim stigne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 21:40   #77
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Wolf72, drago mi je da se sve sredilo na kraju i meni je bilo teško samo dok sam pratio tvoje muke.

A novim potencijalnim kupcima preporučujem da ne srljaju na day one kupovinu novih modela sa kineskim romovima nego da sačekaju ove globalne. Pojede ovo čoveku živce i može da smuči inače odličan proizvod. Bolje malo sačekati pa uživati čim stigne.
Telefon sto se tice karakteristika je odlican ali sto se tice softvera imaju ozbiljan problem...Najvise me iznervirao kinez od koga sam narucio koji je rekao da ce mi objasniti i napisati kratak guide a kad je fon stigao poslao mi lik 2 sajta jedan na ruskom a drugi na spanskom i rekao "can you find there"....(inace ne verujem kolko ne znaju engleski kinezi ).

Inace telefon ima jedan bug koji se pojavljuje u random trenucima i zamrzne totalno ceo display...Znaci postane totalno unrepsonsive.
(Npr: dok je telefon zakljucan kad uradim swipe na desno tj. da udje u pozive kad se pojavi sablon za sifru i kad kliknem Back button telefon vise ne reaguje. E to se desava jos u par situacija. Mislio sam da je do ROM-a ali sad kad sam presao na Global i dalje se desava.)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 13:30   #78
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

I ja sam od skora vlasnik Xiaomi-ja. Mi 4 . Kolko sam shvatio kod tih sto dolaze sa Aliexpresa bitno je odmah ga flesnuti na orginal miui rom! Obicno stignu sa nekim "fake" miui 7 baziranim na andro 4.4 i slabo im radi GPS, blokiraju ili im fale neke opcije... Moj je stigao tako. Nisam imao 4K video snimanje i slow motion, jedva je vatao satelit i imao je neke glupe kineske app koje nisam mogao da obrisem. Odmah sam ga flesnuo na oficijani miui 7 global developer rom fastboot varijanta i to je to, sad radi kao podmazan imam sve opcije, a rom je potpuno otkljucan, ne mora da se rutuje, mogu da pobrisem sve app koje mi ne trebaju itd....

Prilicno sam zadovoljan samim brendom Xiaomi ali i njihovm Miui varijantom androida. sve je po sistemu prosto i jednostavno... Pgotovo mi se svedji sto Mi4 moze i Windows 10 da tera, nadam se da ce u skorije vreme Windows spremiti i za jos neke Xiaomi modele

Poslednja ispravka: Filip89x (10.6.2016 u 13:46)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 14:14   #79
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

E pa da te lepo služi.

MIUI kao stilski uzor ima iOS zato i jeste sve prosto i jednostavno na oko. Ali za razliku od svog uzora, pa čak i mnogih androida, ko voli da zakopa malo dublje ima tu lepih iznenađenja za detaljniju kastomizaciju ponašanja. Od icon packova i tema, pa do npr. detaljnog podešavanja ponašanja notifikacija za svaki app ponaosob - da li će da budi ekran, da li ostaje na lock screen-u ili samo u notifikacijama, ako trenutno nešto radiš da li iskače preko aplikacije koju trenutno koristiš ili se samo oglasi zvučno i ostane u pozadini... Mene su već tim detaljima kupili.

Uglavnom spolja sveden ali iznutra dobar OS, meni je već prirastao za srce.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Filip89x (10.6.2016)
Stara 10.6.2016, 18:39   #80
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Da mogucnost personalizacije i menjanja tema je na vrlo zavidnom nivou. Ja volim da mi sve bude tamno kao na windowsu i bez problam sam naso temu i za miui 7

Sve pohvale !
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
redmi 3, xiaomi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xiaomi Redmi Note2 vs Meizu M2 Note talicni67 Aparati i oprema 1 12.3.2016 2:22
Lenovo P70-t vs Xiaomi Redmi 3 Necro ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 7.2.2016 23:35
[Mobilni telefon] Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S) millanche Opisi, recenzije i testovi 10 8.1.2016 2:31
Xiaomi Mi Laptop Isko Prenosni računari 3 4.1.2015 11:06
Xiaomi Aibo Aparati i oprema 6 21.8.2011 9:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com