Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2008, 12:36   #61
nightshift
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Upravo sam kupio igru. Platio je 3300 din (~40 Evra), dobija se mesec dana gratis a mesecno je posle oko 13 evra koliko sam ja video na sajtu mada je moguce da nalepe i VAT na to tj. PDV po naski pa je verovatno 15 evra.

.. nego koliko se ovo cudo updatuje!? za sada sam skinuo ~500MB patcheva i i dalje ima nasto za download.
Pozdrav, jer bi mogao da mi posaljes na pm gde si je uzeo. Hvala.
nightshift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 12:47   #62
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Ljudi ovo je prosto neverovatno...

Citam ovo uputstvo koje dolazi uz igru koje je prevedeno na nas jezik. Na 20. strani ide opis atributa redom: snaga, vestina, konstitucija, inteligencija i mudrost sve je to ok ali kod inteligencije pise sledece - citiram:

"Inteligencija: Odredjuje koliko buzdovana Vas lik ima i povecava magiju svestenicima."

Dalje na istoj strani za vestine su navedene: Percepcija, Previjanje, Obnavljanje buzdovana i Odradjivanje koncentracije. Za "obnavljanje buzdovana" objasnjenje je sledece:

"Obnavljanje buzdovana: Slicno kao i kod previjanja, ali utice buzdovane"

Ocigledno je u pitanju "mana" ali je izgleda neki buzdovan ovo prevodio
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku no729 na korisnoj poruci:
<Rio_da> (3.6.2008), sasha vukelic (28.5.2008), strajo (28.5.2008)
Stara 28.5.2008, 12:54   #63
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Rekoh ti da je igra krsh

Salim se... neko je napravio gresku u prevodu, pomesao mana i mace mozda...

Kako god, ako je vec hvale kao next gen mmo, ocekivao sam i nextgen grafiku a na kraju ispalo da GW ima lepsu grafiku... sam gameplay je mozda ok, ali ako me igra ne privuce za 10 minuta, nemam zivce da cekam da me privuce posle 10 sati a ova me je razocarala za 5 minuta jer izgleda grozomorno a vuce se kao puz a prvih par questova su klasicno smaranje...Meni je grafika bitna... slazem se da je ok progledati grafici kroz prste ako je igra biser i ako je sve lepo stilizovano i ako je cak i losa grafika funkcionalna, ali ovde to nije slucaj... Ne kapiram samo zasto joj daju toliko jake ocene i hvale se brojem prodatih primeraka (koji i nije tako visok).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 12:57   #64
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Ova igra je suvise ruzna ako se uzme u obzir konfiguracija koja je potrebna da bi se normalno igrala! Monstruozna hardverska zahtevnost, a grafika prosek mozda i malo ispod proseka!
Nista zahtevnija od vecine modernih RPG igara.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 13:01   #65
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Nije zahtevnije od vecine modernih RPG-a ali uporedi ga sa recimo Oblivionom pa kazi posteno kako koj izgleda...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 13:19   #66
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Age Of Conan

Pa sta znam nista dramaticno losije.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 13:20   #67
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

OK, onda sam ja corav...

genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 13:34   #68
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Nabavio Sad cu da instaliram pa javljam utiske. Zamolio bih ljude da ne pricaju napamet.
@sasha vukelic igra kosta 3300 dinara a ne 50 eura.
@genius "hvale se brojem prodatih primeraka (koji i nije tako visok)" - izgleda da nisi video moj post na istoj strani al evo ponovicu informaciju sa IGN-a :
Age of Conan One of the Fastest Selling PC Games of All Time


Over 400,000 gamers have entered game.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 13:43   #69
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
OK, onda sam ja corav...
Opet kazem nista dramaticno.HDR i AA cine da Oblivion deluje bolje ali grafika u conanu nikako nije ruzna.Pri misljenju na moderne igre sam pre mislio na witcher-a nego na oblivion.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 14:24   #70
Caffein
Novi član
 
Član od: 12.5.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

@genius
Niko nije "izabrao shotove gde igra izgleda najbolje" nego sam lichno napravio screenshotove dok sam igrao i lichno ih uploadovao. Mogu da linkujem josh najmanje hiljadu screenshotova gde igra izgleda vrhunski, svakih par koraka ima toliko detalja da je za svaku pohvalu.
Na tvoj komentar gde uporedjujesh Oblivion sa mmorpg igrom mogu samo da kazem ROFL. Daj Oblivion online sa 5000 ljudi u igri pa razmisli ponovo.

Neki ljudi su jednostavno smeshni ovde, stvarno necu da ulazim u dalju diskusiju.

@no729
Znam da sam od instaliranja igre skinuo oko 1Gb patcheva shto je sasvim normalno s obzirom da je sveza igra i da prepravke tek slede. Nocas su oborili sve Evropske servere na nekih 6 sati da bi se razrachunali sa exploiteriama i cheaterima.

Poslednja ispravka: Caffein (28.5.2008 u 14:51)
Caffein je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 15:24   #71
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Ok... uzivajte onda... nemam stvarno nista protiv...

Poenta je da grafika JESTE ruzna a to sto se vama svidja je druga stvar. Sto se tice Obliviona, samo sam rekao da Oblivion izgleda ipak bolje iako je neko gore rekao da Conan nije gori od ostalih RPG igara (znaci jeste gori od dosta starijih igara). To je bio komentar NA GRAFIKU, ne na ostale stvari...

Sto se tice ostalih stvari necu da komentarisem jer nisam imao strpljenja da je igram nesto dugo pa neznam iz prve ruke sta sve igra nudi...

Evo, necu vise da pisem ovde da vam ne smetam... ali ono sto sam rekao stoji. I nemojte da komentarisete na ovu poruku jer nije korektno posto sam vec rekao da necu vise da pisem ovde pa necu moci da vam odgovorim...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 15:50   #72
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

ono sto genius pokusava da kaze jeste da je sam engine od igre jako losh - prezahtjevan, a losiji od vecine aktuelnih mmo naslova, sto nema nikakvog smisla.
o ukusima ne vrijedi raspravljati, ali je i meni grafika ruzna, koliko sam mogao vidjeti iz screenshot-ova.

sto se tice beta verzije, svoju ocjenu sam vec dao. a da li cu igrati igru zavisi u potpunosti od trial-a.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
genius (28.5.2008)
Stara 28.5.2008, 17:32   #73
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

@genius nikom ti ovde ne smetas. Forum ne pripada nikome,nego svako moze da pise o kojoj god temi hoce i koliko hoce. Dal se vama svidja AoC ili bilo koja druga igra apsolutno je vasa stvar i vase pravo. Tacno sam u onom postu rekao sta mi smeta u vasim postovima i to sam vas ispravio (cena igre i broj prodatih primeraka). Sem toga screenshot snimljen od strane igraca ne moze da izgleda bog zna kako,samo probaj da napravis screenshot u WoW-u i videces da ne lici ninasta. Inace igra se jos uvek patchuje tako da jos nisam ni poceo da igram
PS vi ste igrali BETU a ne original igru,ali ubrzo slede recenzija i screenovi cim pocnem da igram
poz
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 17:48   #74
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
OK, onda sam ja corav...

na osnovu ovoga zakljucujem da Oblivion rulessssssss
conan izgleda ocajno, kao neka igra iz 2003.......na kojim je setovanjima napravljeno poredjenje?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 18:02   #75
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: Age Of Conan

Eh pa ovo je na lowu sigurno...evo kako izgleda sa sve na high:

crossover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 20:44   #76
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

nije da izgleda loshe, ali zar nisu mogli napraviti veci napredak u odnosu na WoW koji je star 4 godine i koji radi jednako brzo na 2-3 puta losijem racunaru?!

evo jedan moj screenshot, kad smo vec kod toga...

sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 21:11   #77
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Sta ja znam Konan ne izgleda lose, da ne igram wow mozda bi ga i uzeo...
Mislim da grafika nije bas toliko vazna, pogledajte wow kakav je pa je opet najigraniji mmo...
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2008, 2:36   #78
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Evo ovako. Igra se dugo instalira a jos duze patchuje Kad sam to sve odradio (par sati) ,nastao novi problem,nisam mogao da vidim vodu a ni spellove,samo mi lik nesto mase rukama i cuje se DRM Onda sam se i tu patio podesavajuci setings,dok mi jedan lik nije rekao da uradim upgrade softvera za graficku (isto puko sat ipo). Kad sam to uradio sve je bilo OK i mogao sam da pocnem da igram (negde oko 10 sati,zato postujem ovako kasno). Igram na medium settings i igra izgleda ekstra (pogotovo likovi). Na pocetku je kao neki tutorial,vi ste rob ,bude oluja zavrsite u krpama na plazi itd. Customization lika je nevidjeno dobar cak moze da se bira glas vaseg lika kao u npr. baldurs gate-u NWN-u itd. Igra gotovo da NEMA slicnosti sa WoW-om,sta vise neke stvari vise podsecaju na GW (izgled mapa) za sada. Mada da se igra ne zove Age of Conan,zvala bi se Knight Of The Old Republic Online Prica,questovi i komunikacija sa NPC-ovima je ISTI KOTOR. Ali pljunuti Glasovna gluma je ODLICNA tj. VRHUNSKA (recimo kad vam strazar na ulasku u grad kaze da treba da pobijete divljake Scite koji prete gradu,kidnapuju i deru ljude itd, a vi kazete da vas bas briga,on povisi ton i unese vam se u facu -Genijalno uradjeno) uopste pokreti NPC-a dok razgovaraju su ekstra. Sad borba. Najbolja u svim MMORPG-ovima bez sumnje. Nema duhova (likovi prolaze jedni kroz druge-WoW,ni lock traget-GW). Postoji select target,ali to samo da bi videli u kom pravcu protivnik blokira udarce u datom trenutku,ali ne mora da se lockuje. Sistem kontrola je W,A,S,D a udarci se zadaju tasterima 1 (levo),2(gore),3(desno). A krv siklja na sve strane pri udarcima. Blokira se tasterom na X. Tj. nema automatskog bloka kao u WoW-u. Gotovo sve je na igracu,a moze i oruzjem (npr. macem) da se blokira Takodje udarci (pogotov two handed oruzja) nanose AoE dmg. Tj. ako zamahnete na protivnika a pored njega se nadje jos jedan udaricete obojicu. Takodje postoji i dodge koji opet zavisi samo od vas,dva puta D da bi skocili desno itd. Postoji climbing Plivanje je isto mnogo lepo uradjeno a ne nekakve budalastine u WoW-u. Takodje postoji sprint koji je isto uradjen kao i u Gothicu. Kad se skoci sa malo vece visine lik se povredi i ne samo da mu se potrose healthi nego se i jedva krece par sekundi. Ja igram sa Tempest of Set, nekakav svestenik-ratnik i igra je TESKA! Cak ume da bude veoma teska (pogotovo na PvP serveru gde igram). Kad vam lik zagine, stvori se kod najblizeg check pointa (neko kamenje ) i od udaljenosti lesa od checkpointa zavisi nivo helatha i mana. Na 10-om nivou (moj lik je trenutno na tom nivou) dobijaju se Talent poeni koji se trose na tri talent tree-a (lvl cap 80). Za sada svet nekako vise lici na onaj iz GW-a,tj. nema mnogo brisanog prostora nego staze koje vode u razlicitim pravcima,ali kazu da su kasnije teritorije otvorenije. Inace dizajn sveta u kom se nalazite je FASCINANTAN (WoW mu npr. nije ni do kolena!!!!) i najvise podseca na onaj iz Gothica. Realne gradjevine,realni oklopi i oruzja itd. Postoji story line ,a neke misije su samo za vas tj. ne mogu drugi igraci da vam pomognu tj. instancirane su. Inace igra obiluje golotinjom i psovkama tipa "i will kill that son of a whore". Inace pokusao sam da spavam sa skupom kurvom ali nije islo,trazi prvo da dokazem da sam neprijatelj vlasti u gradu Storyline je ODLICAN i stvarno uvlaci igraca u pricu i igru kao KOTOR i GOTHIC,jednostavno isti je feeling. E ovo je iz mog dosadasnjeg iskustva 1-10 lvl tako da boga pitaj sta sve igra nudi. Inace kao i obicno nisam pogresio sto sam kupio original cd,u ovom slucaju AoC. Jedno je sigurno AoC nudi ono sto WoW i Gw nemaju + mnogo toga sto imaju U svakom slucaju JESTE revolucionarni MMORPG. U sustini AoC je Gothic online pomesan sa KOTOR online + malo standardnog MMORPG-a. Znam da za sada postoje tri vrste (plus ima vise podvrsta) mounta. Konj nosorog i mamut. Konje je najbrzi plus mozete da se borite sa mounta koristeci svoje skilove,ali mozete i biti oboreni sa mounta. Mamut moze da rusi gradjevine koje sagradite. Ludilo!!!
PS igram na full populated PvP serveru Fury, lik mi se zove isto ko i mage u WoW-u tj. Ratamon, klasa Tempest of Set 10 lvl

Poslednja ispravka: Cernobil (29.5.2008 u 8:57)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
no729 (29.5.2008)
Stara 29.5.2008, 8:34   #79
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

I ja sam dogurao do 10 levela , kolega je vec na 15-tom (igrao je juce od 14:00 do 3:00 jutros ). Verovatno bi nabacio jos koji level ali su nocas srusili EU servere zbog update-a.

Igra je odlicna, grafika je odlicna, atmosfera je odlicna. Hardverska zahtevnost jeste nesto veca ali igra na maximumu izgleda sasvim pristojno. Ovi skrnavi screen shootovi koji su kaceni ovde da pokazu kako igra izgleda lose su napravljeni na min detalja kao sto je neko vec napomenuo.

Svako ko se dvoumio zbog postova ovde da li da kupi igru ili ne neka slobodno ide i pazari je - nece se pokajati. Ko sto rece ovaj lik... "...to sto vecina kazu da ovome nije istina..." Mada cena od 40 evra + 15 evra mesecno nije mala - to stoji.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2008, 9:51   #80
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Age Of Conan

Jel imaju da se kupe pre paid kartice ili mora preko bankine kartice (Visa,master card i te gluposti) ?
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Conan The Cimmerian download za Amigu.... Covenant Stare igre 7 9.8.2006 2:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com