Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2008, 11:49   #21
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ovaj samsung ima 3xopt, 2,5" display i baterija za koju sam cuo da traje dosta.

E to za pixele, ne mora da znaci bas da je sto vise to bolje. Ovaj ima 7,2Mpx sto mislim da je sasvim dovoljno.

Zato i gledam da uzmem ovaj.
Nije los, ako mozes da ga priustis uzmi ga.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2008, 16:01   #22
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

U vezi onog samsunga...On ima, po meni jako los makro mod...Al sve ostalo je ok...Za slicnu cenu postoji panasonic ls65 koji je po svemu bolji od pomenutog, al ima nesto tamnije fotografije...Pa kome to ne smeta moze i njega da uzme u razmatranje...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 13:40   #23
Snenoklica
Novi član
 
Član od: 15.8.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Jel moze neko da mi preporuci neki best buy aparat do 10000 din?

Uopste se ne razumem u to, a matorci mi duguju za rodjendan.

Hvala unapred.
Snenoklica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 15:15   #24
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

ma neki canon...neces pogresiti ...Recimo A590Is ako ga nadjes za tu cenu...Ako ne onda A580...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 19:31   #25
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Prvo na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig. foto aparata jeste da li imate novca za njega.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Greko Darstiva na korisnoj poruci:
Dell Nileppez 7+ (22.5.2011)
Stara 16.8.2008, 20:20   #26
baltic
Član
 
Član od: 16.1.2007.
Poruke: 55
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Koji digitalci za sada imaju najbolju optiku? Znam da sony dosta hvali carl zuis sociva ali da li je to samo marka ili je i kvalitet? I da li kod iste marke postoji razlika medju modelima razlicitih cenovnih rangova, pri tom mislim na optiku, kvalitet izrade i neke faktore koji uticu na kvalitet fotorgrafije? Ne bih ponavljanja iz prethodnih topica, vec licna misljenja i iskustva.
baltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 15:24   #27
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Za sada je Canon A720 IS neprevazidjen. Za manje od 200e dobijete extra aparat. Ima 8mp sto je dovoljno, ima opticku stabilizaciju za razliku od onog samsunga koji ima digitalnu jer je digitalna stabilizacija njesra i samo kvari sliku, video je extra 640x 480 30 frejma avi format. Ja ga kupio i za sada extra radi. Samo pazite da vam neko ne uvali feler, jer sam ja ubo primerak gde dugme za slikanje ima luft i iz dana u dan se cini mi se povecava. Cekam da se bas rasklima jer mi za sada ne uvazavaju garanciju. U drugoj prodavnici sam pogledao i ne klima se tako, pa mi cesto dodje da bacim aparat kroz prozor jer me napravise magarcem, al tako je to kada ne gledas svaku sitnicu. Moguce da ima veze do serija u proizvodnji...
Na sta jos da se obrati paznja - recimo da nema mrtvih ili kako ih jos zovu vrucih piksela na fotografiji i na ekranu fotoaparata. I to sam video, jednostavno je ekran novog A650 IS izresetan mrtvim pikselima. A jednom liku je G9 imao mrtve piksele na fotografiji - to moze da se proveri tako sto zaklopite necim objektiv i tako uslikate crnu sliku, uvecate na max i valjda moze da se vidi i na ekranu fotoaparata ako vam neko da da ga toliko cackate ili jednostavno prebacite na komp i pretrazite, al tada je mozda i kasno. Mada se takve stvari retko desavaju, al moze da se vidi, ili vam neko namerno uvali skart koji je tamo negde otpisan...
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 10:09   #28
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Pomoc!!!!

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Nego kakav je Samsung S760. Nemam bas nesto kinte, ali ovaj bi mogao da uzmem. Znam da nije bog zna sta, ali nema se para .
Ja sam nameravao da ga kupim kao rešenje za nosanje po džepovima, ali ga nisam našao pa sam kupio S860, praktično isti model, ali sa 1 Mp više. Pretpostavljam da bi sa tom optikom S760 mogao da daje i bolju sliku, zbog niže rezolucije.

Utisci? Testiranje u sobi je pokazalo iznenađujući rezultat. Slika je na nivou novijih Canona A5xx serije i tek za nijansu slabija od A720 IS, čak uz nešto manja geometrijska izobličenja.

Nažalost, već kratak test sa prozora pokazao je (očekivane?) slabosti ovog aparata. Najveći problem je pojava obojenog moarea na površinama sa sitnim uzorcima (roletne na udaljenim prozorima, udaljeni krov od crepa prekriven snegom...). To je nešto što nisam viđao još od vremene Mustek plastikanera.

Taj "prozorski" test pokazuje i slabu razlučnu moć objektiva, relativno nisku oštrinu i prisustvo čudnih artefakta koji su, sva je prilika, posledica nesavršenog procesiranja slike. Pa ipak, ako izuzmemo moare, dobar deo opisanog (uključujući šum koji je prisutan već na ISO 80) može se donekle popraviti naknadnom obradom. No, ovaj aparat je namenjen početnicima i teško da će se oni baviti takvim naknadnim sređivanjem u Photoshopu.

Stabilizacija slike nije ona najprostija, koja se svodi na dizanje ISO vrednosti, već procesor pokušava da eliminiše posledice pomeranja tokom obrade. Potpuno je nejasno koliko je ovo efikasno, ako je uopšte efikasno. Možda u nekim uslovima i može da vam da blendu više, ali je nejasno kako ovo proveriti.

Aparat nema modove prioriteta blende i zatvarača, ali ima neki M mod sa samo dve blende. Daleko od idealnog, ali ipak korisna opcija za manuelno podešavanje.

Iz očitih razloga aparat još nije testiran po lepom i sunčanom danu sa dovoljno svetla. Pretpostavljam da će se tada pokazati nešto bolje.

Meniji su uglavnom solidni, funkcija ima prilično, neke su originalne (recimo centriranje za autoportret) i za ove pare teško da nešto bolje može da se kupi. Ali uglavnom ostaje da važi: "Koliko para, toliko muzike". Poređenje sa nečim poput Canona A720 IS skoro da je besmisleno, mada povoljan utisak koji aparat ostavlja pri snimanju na rastojanjima od par metara može da zavara da takvo poređenje ima smisla.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 17:05   #29
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Citat:
acko kaže: Pregled poruke
Ja sam ga kupio i za te pare nema bolji.!! (samo ja sam ga platio 6200 + sd 500 din)
Kod nas je bio na akciji za 100 EUR u [jednom lancu trgovina koji necu da reklamiram] sa 1gb sd memorijskom karticom.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 19:05   #30
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Kupio sam ga ja jos odavno. Pre 4-5 meseci (mozda i vise) i evo jos radi. Bilo je par padova, ali je ok jos uvek. Nije najbolji ali koliko para toliko muzike. Klasican point 'n' shoot fotoaparat.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 9:27   #31
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Kod nas je bio na akciji za 100 EUR u [jednom lancu trgovina koji necu da reklamiram] sa 1gb sd memorijskom karticom.
To uopšte nije dobar dil, ja sam ga (bez ikakve "akcije") platio 85€ sa 4 GB SDHC karticom (koju sam kupio prevashodno za eeePC).

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Nije najbolji ali koliko para toliko muzike. Klasican point 'n' shoot fotoaparat.
Morao bi da bude bolji za point 'n' shot.

Mene impresionira koliko dobro pri snimanju sa blicem određuje ekspoziciju i WB (bolje nego Canoni A serije). Međutim, autofokus traži svetlo i u X situacija, mada aparat može korektno da osvetli i eksponira objekat, vi nećete moći da izoštrite. AF lampa ne služi ničemu (mada na prvi pogled prilično jako svetli), ako ne može da fokusira bez AF lampe neće moći ni sa njom. Canoni A serije obično mogu da fokusiraju i u potpunom mraku, ako je predmet dovoljno blizu, oslanjajući se samo na AF lampu. Tako da ovde AF lampa, izgleda, jedino ima ulogu da kad slikate delujete više "fensi".

Ovo je vrlo neprijatna situacija za jedan point 'n' shot aparat. Ako je objekat dovoljno daleko on će biti oštar već zbog daljine, ali takav objekat nećete moći da dovoljno osvetlite malim blicem. Ako je objekat dovoljno blizu da uspešno može da se osvetli blicem često ćete biti u situaciji da ne možete da ga izoštrite. Tu onda postaju besmislene i antishake funkcije i manuelna setovanja, jer će objekat jednostavno uvek biti izvan fokusa.

Evo, konkretan primer... Novogodišnja jelka okićena svetlećim lampicama. Kako to da snimite sa ovim aparatom? Ne pomaže tu ni stativ, ni night mode, ni ništa... jer ne možete da izoštrite. Jedino da imate nekog asistenta koji će da upali dovoljno jako svetlo, da fokusirate i zaključate fokus, pa da onda ugasi svetlo. Ali to je onda već daleko od dobrih point 'n' shot osobina. Sa manuelnim fokusom bi ovaj aparat bio mnogo upotrebljiviji.

Za mene ovo nisu ne znam kakve mane, moji uslovi su bili da aparat bude: jeftin, mali, da koristi AA baterije, da koristi SD kartice, da ima neku vrstu gripa i da daje bolje slike od mog mobilnog telefona. Naprosto, ja sam ga kupio za ono za šta uglavnom služi snimanje mobilnim (jer je mobilni x puta hteo da mi ispadne iz ruke), za akanje po rancu dok vozim bicikl i takve stvari. Meni bi tu najviše odgovarao neki Oly iz SW serije, ali mi je to preskupo.

Prosto, treba biti svestan da je S760/S860 OK kao mali backup aparat, ali da će vas kao primarni/jedini digitalac često ostaviti na cedilu i da ga u tom slučaju treba kupiti samo ako baš nemate para za nešto bolje.

Poslednja ispravka: Wizard (4.1.2009 u 9:41)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
LoneWolf (4.1.2009), Mario Pavićević (4.1.2009)
Stara 22.4.2009, 17:34   #32
richa
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 396
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 63 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku richa
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

Da ne otvaram novu temu, zelim da pitam iskusne ljude sta mislite kakav je i da li vrijedi izdvojiti pare za Nikon S600.
richa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 18:25   #33
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

Kolike pare su u pitanju?

Poslednja ispravka: vlajo (22.4.2009 u 19:00)
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 20:34   #34
richa
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 396
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 63 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku richa
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

Pa do nekih 150E, ali me bas zanima ovaj model posto mi je jako zapao za oko, svidja mi se a i gledao sam slike sa njega, koje su po mom laickom misljenju i vise nego dobre, za mene prosjecnog korisnika kome aparat treba da zabiljezi neke izlete i sl...
richa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2009, 16:39   #35
driver
Član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

Za 150e uzmi Ixusa...
driver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2009, 19:43   #36
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

Ja bi takodje uzeo neki do 150e. Ali bi voleo da ima veci opticki zum od 3x. Koji bi mogli da mi preporucite?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2009, 19:51   #37
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

CANON PowerShot A590 IS, mislim da može da se nađe i za 12000 din. taman ti ostaje za torbicu, karticu, dobre baterije i punjač
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlajo na korisnoj poruci:
dzambo (4.5.2009)
Stara 4.5.2009, 13:54   #38
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
CANON PowerShot A590 IS, mislim da može da se nađe i za 12000 din. taman ti ostaje za torbicu, karticu, dobre baterije i punjač
Hvala na predlogu. Ne razumem se najbolje ali mi deluje da je dobar za te pare. A kolko vidim sve sa vecim zumom je (dosta) skuplje. Video sam neki Sony 6x i 8.1Mpix ali mnogo toga nema u komperacija ova 2 proizvoda.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2009, 14:12   #39
acok97
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

de ljudi imam pentax zadovoljan sam , samo da nekupi nesto polovno
moj je 140 e
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2009, 15:18   #40
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti paznju pri kupovini dig.fotoaparata?

@vlajo

Evo razervisao u Novelu. 11.865din. Dobijem torbicu + 2gb kartica + punjac i 2 baterije. To je kao neka akcija plus preko fona/neta dobijem i popust.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
digitalni fotoaparat, fotoaparat

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Treba mi pomoć pri instalaciji neta na XP! dc 22 Operativni sistemi 5 27.8.2009 11:55
Kako testirati Monitor pri kupovini? NSadian Grafika 16 3.11.2007 1:15
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com