Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2011, 13:44   #61
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ova grupica hejtera toliko misli da je u pravu, udubljeni u svoj elitizam i snobizam, da zapravo ne vide koliko su smesni i iracionalni. Da bi se oni zadovoljili, svaki od delova trilogije bi trajao oko petnaest sati. Film nije isto sto i knjiga, nemoguce je sve obuhvatiti, a ako se ide na to da se ubaci sto vise detalja iz knjige, samo zarad verodostojnosti, na kraju to nece ispasti ni na sta. Lako je ekranizovati ove danasnje 'romane' limunadice od stotinak strana, a u slucaju LOTR-a, to je pakleno tezak posao, posao koji je P.DZ. sasvim dobro odradio..

Heh, neki od ovih genijalaca idu cak toliko daleko da tvrde da je gluma losa, da je muzika nikakva, a kada bi izneli tvrdnju da je film i vizuelno podbacio, to bi tek bio slag na torti, mada me ni to ne bi iznenadilo. Svasta se dalje moglo procitati kao npr. da je Konan bolji film od LOTR?! Komedija ziva..

Hobita cu, kao sto je to bio slucaj sa Gospodarima, sa uzivanjem odgledati, a posle cu se baciti na iscitavanje Dikensa, dok ce ovi gore da kukaju na skrnavljenje 'velikog knjizevnog dela'.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
acaf (23.12.2011), Andross (24.12.2011), dacajak (23.12.2011), ezenkiel (23.12.2011), Marshall George (26.12.2011), Maverick (23.12.2011), pentraksil (23.12.2011), player1 (23.12.2011), Rainman (23.12.2011), Romantic (23.12.2011), Skenderevo (24.12.2011)
Stara 23.12.2011, 14:53   #62
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Hobit

A meni je najsmješnije bilo kad su okorjeli Merpovci pljuvali po filmu zbog scene u kojoj Aragorn jedva pobjeđuje onoga uruk hai-ja (koji je u prvom djelu ubio Boromira). Počeli da pričaju o tome koliki je standardan demidž Aragorna, koliki mu je helt, kako bi ga zgromio jednim udarcem; ili kako su vilinski strijelci po Merpu moćni, a u Helmovom ponoru (gdje se nisu trebali ni pojaviti)Orci su ih zgromili ...

U principu, meni ne smeta što nema Toma Bombadila. Taj dio knjige mi je dosadan, a dok nisam pročitao Silmarilion, nisam imao pojma zašto je on toliko značajan lik.

Borba između Froda, Sama i Šelobe je, po meni, sa svrhom izvučena van pećine ... kako je trebala da bude izvedena? Totalni mrak u kome se čuju jauci i tek povremeno sijevnu frodov mač i flašica? Moglo je to tako da se izvede, vjerovatno, ali se ovako Šeloba vidjela u svoj svojoj veličini i moći.

Helmov ponor i vilenjaci ... Možda nisu trebali doći, ali nisu ništa značajno poremetili radnju a i još uvijek se naježim kad se sjetim scene kad se strelci postrojavaju, okrenu nadesno i pozdravljaju kralja onim udarcima lukova u zemlju.

Iskreno, nekako mi logičnije zvuči da su u Helmovom ponoru u pomoć pristigli protjerani konjanici (jer to daje neku nadu da je u pitanju velika armija) nego (kao u knjizi) raštrkana, uništena vojska sastavljena od preživjelih u napadu na Sarumana.

Mislim da stvarno nije veliki problem način na koji su Enti odlučili da napadnu Sarumana. Nije značajno poremetilo radnju, a opet mi nekako djeluje logičnije da neko ko ne želi da se petlja u probleme okoline vidi uništene sunarodnike pa u bijesu krene u napad nego da iz čista mira odluči na sastanku da se Saruman napadne.

A to što je Gimli na momente smiješan - to stvaaaarno ne vidim kako može da bude problem - nego šta, treba da djeluje zastrašujuće stojeći pored ogromnog Boromira ili Aragorna kojima nije ni do pojasa.

Volio bi da je Gandalf u nekim scenama mračniji, to stoji; i da se u zadnji čas bitke za Minas Tirit pojavio Aragorn sa gusarima a ne sa duhovima; i da je Gandalf ubjeđivao Aragorna da će pojava njegovog mača pred kapijama Mordora sigurno da skrene pažnju Saurona (a ne Aragorn Gandalfa) ... Ali, sve u svemu, filmovi su me oduševili.

Jednostavno, knjiga ne može biti ista kao film, pogotovo ovako kompleksna, za čije kompletno razumijevanje treba pročitati pa gotovo Bibliju tog svijeta (Silmarilion) i još gomilu dodatnih knjiga - a također, svako u svojoj glavi, čitajući knjigu, formira izgled likova, pejzaža, karaktera ... i tu se stvarno ne može svakom ugoditi.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
Marshall George (17.1.2014)
Stara 23.12.2011, 15:58   #63
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Od Hobita očekujem isto to, dobru ekranizaciju epskog dela, sa svim svojim manama...
Volela bih da sam tako optimistična - ovako, ja očekujem lošu ekranizaciju epskog dela, sa svim svojim manama

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ova grupica hejtera toliko misli da je u pravu, udubljeni u svoj elitizam i snobizam, da zapravo ne vide koliko su smesni i iracionalni. Da bi se oni zadovoljili, svaki od delova trilogije bi trajao oko petnaest sati. Film nije isto sto i knjiga, nemoguce je sve obuhvatiti, a ako se ide na to da se ubaci sto vise detalja iz knjige, samo zarad verodostojnosti, na kraju to nece ispasti ni na sta. Lako je ekranizovati ove danasnje 'romane' limunadice od stotinak strana, a u slucaju LOTR-a, to je pakleno tezak posao, posao koji je P.DZ. sasvim dobro odradio..

Heh, neki od ovih genijalaca idu cak toliko daleko da tvrde da je gluma losa, da je muzika nikakva, a kada bi izneli tvrdnju da je film i vizuelno podbacio, to bi tek bio slag na torti, mada me ni to ne bi iznenadilo.
Ne znam da li ja spadam u tu grupicu hejtera udubljenu u svoj elitizam i snobizam, ali nekako se smatram prozvanom, pa bih da odgovorim
Mislim da je najveći problem to što se ne razumemo najbolje - ja konkretno nemam ništa protiv toga da se knjiga skrati, i apsolutno mi je jasno da kompletna naracija ne može da se prebaci u film, kao i da sam film ne može da obuhvati svu kompleksnost radnje jednog pisanog dela, i to prihvatam. To je sve ok. Ali, ALI, nije skraćenje knjige i njeno prilagođavanje drugom mediju isto što i kasapljenje knjige od strane scenariste (koja je btw. Džeksonova žena). Nije mi jasna njena potreba da pored knjige, koja je gotova, napisana, i kao takva sjajna - ubacuje dijaloge, scene i priču koja sa radnjom knjige veze nemaju, i deluju kao sprdačina. Nismo džabe svi od hobita pravili viceve tokom svih ovih godina, nakon njihove karakterizacije u Gospodaru...
Ne želim da se to desi i sa Hobitom - jer već u trejleru čujemo dijaloge koji ne postoje u knjizi i koji su potpuno irelevantni za radnju filma, vidimo potencijalno žestoko odstupanje od Tolkinovog univerzuma kako bi se zadovoljila potreba Holivuda da u sve strpa ljubavnu priču... Zbog toga sam se nadala da će del Toro raditi na projektu, i da ćemo videti drugačiju interpretaciju Srednje zemlje.

I da - smatram da gluma u Gospodaru prstenova JESTE loša (mada uvek napominjem - čast izuzecima), muzika je mogla biti mnogo bolja (Oskara za pesmu je dobila - guess who - Džeksonova žena ), a Džekson po svemu sudeći ima apsolutnu nameru da sve lepo ponovi po proverenom receptu i da menja što manje, čak je i detalje očigledno snimljene tokom pravljenja Gospodara montirao u Hobita (samo obratite pažnju na Gandalfov izgled u trejleru)...

Uostalom, da je ekipa koja pravi Hobita iole kvalitetna i da zadovoljava neke više kriterijume, projekat ne bi tek tako napustila imena kao što su Guillermo del Toro i Ron Perlman.

Poslednja ispravka: Iris (23.12.2011 u 16:07)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Eddie (2.2.2012), Wolverine (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 16:36   #64
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
...vidimo potencijalno žestoko odstupanje od Tolkinovog univerzuma kako bi se zadovoljila potreba Holivuda da u sve strpa ljubavnu priču...
Ovo je moj najveci problem s Dzeksonovom ekranizacijom, sve ostalo moze da prodje pod njegovu viziju price. Nije u pitanju hejt, jednostavno, ne svidja mi se prekrajanje dela, samo da bi se privukao veci broj pripadnika odredjene ciljne grupe.

S druge strane imamo "Harry Potter and the Order of Phoenix", koja je gotovo doslovno prenesena u film, i ispao je jedan od najrazvucenijih filmova iz serijala.

Tolkin, kao autor, nije "holivudican". Gospodar je poceo kao price koje je pricao svojim sinovima pred spavanje, a iz skica za Gospodara prvo je objavljen "Hobit".

Tolkinove knjige su umetnicka dela, a holivudski filmovi su poslovni projekat. Poslovnom projektu je, ipak, prvi cilj da vrati ulozeni novac + zarada. Da bi se zaradio novac, potrebno je privuci sto vise publike, i s toga dolazi do kompromisa i prekrajanja (kasapljenja) knjiga.

Citat:
Ova grupica hejtera toliko misli da je u pravu, udubljeni u svoj elitizam i snobizam, da zapravo ne vide koliko su smesni i iracionalni. Da bi se oni zadovoljili, svaki od delova trilogije bi trajao oko petnaest sati.
Nije u pitanju elitizam, nego neprihvatanje (u ovom slucaju) izmena napravljenih za racun pridobijanja sire publike.

Sta fali napraviti visokobudzetnu seriju (Rome na HBO, npr.)?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Levčanin (23.12.2011), Wolverine (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 18:58   #65
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ne znam da li ja spadam u tu grupicu hejtera udubljenu u svoj elitizam i snobizam, ali nekako se smatram prozvanom, pa bih da odgovorim
Ti?! Ma, kakvi.. Gde ti to pade na pamet, pobogu?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
kasapljenje knjige od strane scenariste (koja je btw. Džeksonova žena).
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
muzika je mogla biti mnogo bolja (Oskara za pesmu je dobila - guess who - Džeksonova žena )
Aaa, znaci ipak je ovde zenska sujeta u pitanju.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Wolverine (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 19:26   #66
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Aaa, znaci ipak je ovde zenska sujeta u pitanju.
Samo ne volim nepotizam i negativnu selekciju koja dovodi do lošeg finalnog proizvoda. Scenario koji rade nečija žena i prva komšinica? O čemu mi pričamo...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Wolverine (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 19:38   #67
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Pa dobro, ali moras malo da razumes cika Dzekija. Nije to lako. Verovatno je jadnicak stavljen pred izbor- da popusti zeni, ili da spava na kaucu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 19:40   #68
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

... i krajnji proizvod su gej hobiti

Bolje da je spavao na kauču, što se mene tiče. Ili još bolje - da uči na greškama pa nađe boljeg scenaristu. Ovako će samo napraviti istu grešku kao i George Lucas.

(Toliko za sada od elitnog hejtera)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Levčanin (23.12.2011), Nash Knight (25.12.2011), Wolverine (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 19:47   #69
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ili još bolje - da uči na greškama pa nađe boljeg scenaristu.
Mozda nadje neku talentovanu ljubavnicu.

nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 20:24   #70
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ovako će samo napraviti istu grešku kao i George Lucas.
Jar Jar Binks i Darth Vader u istom univerzumu
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Wolverine (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 22:05   #71
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Činjenica je da ništa od toga ne bi ni video, da gospodin Tolkin prvo sve nije napisao. A da si ga čitao, onda ti Džekson ne bi ni trebao...
Procitaj moj prethodni post jos jednom i prestani da pises nesto sto je ne neistina nego sveza glupost, pa zar mislis da citanjem te tri predivne knjige znas mnogo? Citava kolekcija knjiga postoji o tome i slike i zanimljivosti, tajne i sve to imam i sve sam procitao i sve proucio i sta sve ne...pa kada se nesto voli, jednostavno je tako i ja sanjam o Okrugu iz knjige...i prvom prilikom kada budem isao u Englesku poseticu Tolkinov grob gde cu mu ostaviti nekoliko svojih najboljih pesama...pa kada se neko ceni tako je to...moj omiljeni citat na vilenjackom jeziku: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas (nemojte imati milosti prema njima, jer je ni oni nece imati prema vama). Ovo izgovaram uvek kada dajem podrsku Srbima sa KiM...
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
No to nema veze, ne slažemo se po tom pitanju i neka ostane na tome.
Pomoz Bog onima koji se sa tobom slazu...oni koji ti daju zahvalnice na postove u kojima pljujes na legendarnu trilogiju...i druge vredne filmove...pa ja kada i ne bih voleo neki film ili cak ne podnosio, ne bih nikada pljuvao po njemu, jer na to nemam pravo, vredjam prava drugih, ali bih samo izneo sta je po mom misljenju lose i sta mi se ne svidja, a ne LOSA muzika, LOSA gluma, LOS scenario...alo bre, pa zar tako?? To nije fer stvarno...nameless1 ti je objasnio i svaka mu cast...ali uvek se napadaju veliki filmovi, jer prosto, ljudi se osecaju velikim kada traze mane velikima, u ovom slucaju napadanje Dzeksonove ekranizacije je najbolji primer...zalosno...
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Volela bih da sam tako optimistična - ovako, ja očekujem lošu ekranizaciju epskog dela, sa svim svojim manama
Zasto si tako negativna? I otkud taj naboj prema tim filmovima...? Ja ne kapiram, ali budi pozitivna bar prema ova 2 filma koja slede...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
I da - smatram da gluma u Gospodaru prstenova JESTE loša (mada uvek napominjem - čast izuzecima), muzika je mogla biti mnogo bolja (Oskara za pesmu je dobila - guess who - Džeksonova žena
Ja stvarno ne verujem u ono sto citam, tako da ...gluma losa? Muzika losa? Filmovi losi? Scenario los? Mi diskutujemo i dalje o LotR JEL? Pa neverovatno...izgleda da bi ti najvise volela da nikada nisu napravljeni...
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Uostalom, da je ekipa koja pravi Hobita iole kvalitetna i da zadovoljava neke više kriterijume, projekat ne bi tek tako napustila imena kao što su Guillermo del Toro i Ron Perlman.
Od boljih ima bolji, a inace Guillermo je nastavio da pise scenario, dok se Ron povukao, jer je i Guillermo prestao da rezira...
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
... i krajnji proizvod su gej hobiti
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Bolje da je spavao na kauču, što se mene tiče. Ili još bolje - da uči na greškama pa nađe boljeg scenaristu. Ovako će samo napraviti istu grešku kao i George Lucas. (Toliko za sada od elitnog hejtera)
Kojeg boljeg? I kojim istim greskama Lucasa?

Mozes da ne podnosis Dzeksonovu ekranizaciju, ali da osporavas nista ne mozes. Doduse mozes, ali ko to shvata ozbiljno, kada znamo koliki je uticaj i domet tih filmova.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Skenderevo (24.12.2011)
Stara 23.12.2011, 22:31   #72
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Pomoz Bog onima koji se sa tobom slazu...oni koji ti daju zahvalnice na postove u kojima pljujes na legendarnu trilogiju...i druge vredne filmove...pa ja kada i ne bih voleo neki film ili cak ne podnosio, ne bih nikada pljuvao po njemu, jer na to nemam pravo, vredjam prava drugih, ali bih samo izneo sta je po mom misljenju lose i sta mi se ne svidja
Ja nemam uopste problema sa tvojim ukusom, vec sa nacinom na koji ga predstavljas i forsiras kao jedinu mogucu varijantu. Ali tu si se zakopao.
Kazes da si tolerantan, a ljude koji se ne slazu sa tobom nazivas bezosecajnim balvanima i slicni ispadi:

Citat:
ljudi koji nisu ni suzu pustili dok su gledali Titanic, Ghost i ovaj film, za mene, to nisu ljudi, ne znam sta su i od cega su, jer cak i robot bi razumeo smisao suza (setite se scene iz Terminatora)
Citat:
Ne truj ljude svojom mrznjom prema tom lepom filmu i prema glavnom glumcu. Knjige su skoro uvek bolje i sta sa tim? Sad ces da pljujes i Gospodara prstenova, sta?! Ae bre...
Ili, neko kaze, meni se LoTR nije svideo, i sta vise ulozi dosta truda da obrazlozi zasto. Ti na to samo ponavljas, ne LotR je remek delo PJ je oziveo likove Tolkina.
Sa svojom "opsednoscu" sa PJ i njegovim delom me pomalo podsecas na ovu.

I na kraju krajeva, cak i ako je nesto remek delo, malo kritika nije na odmet kako bi sledece delo bilo jos bolje. Letvicu kvaliteta ne treba spustati vec podizati.


EDIT: On Topic: Nadajmo se da ce taj Gandalfov ispad u svet suknji biti kratkog daha i da zli investitori iz Holly... ovaj, utvare iz Mordora nece moci previse da upletu svoje kandze.

EDIT2: A sto se tice onih, kojima se jako ne svidja Petrova ekranizacija, bar znaju sta da ocekuju, pa ni ne moraju gledati Hobita. Izbor barem postoji.

Poslednja ispravka: Eddy (23.12.2011 u 22:59)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
Marti Misterija (24.12.2011)
Stara 24.12.2011, 13:12   #73
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Interesantna diskusija o Hobitu se povela i na oficijelnom profilu G.R.R. Martina, pisca takodje kultnog serijala A Song of Ice and Fire, koji sam za sebe kaže da je "a huge Tolkien fanboy"

Ako nekoga zanimaju komentari, evo linka: http://grrm.livejournal.com/256040.html
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 14:11   #74
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Meni se ne sviđaju ni film ni knjiga

Hoće li sada neko da me upuca možda? Do'vatili ste da raspravljate oko toga da li se nekome nešto sviđa ili ne i zašto bi trebalo da mu/joj se sviđa a zašto ne... Mislim, to su ukusi, ljudi.

U raspravu neću ni da ulazim jer bih onda morao detaljno da popljujem pola onoga što ste rekli, a vremena za to nemam
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Wolverine (26.12.2011)
Stara 24.12.2011, 14:58   #75
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Zašto li patuljci zvuče delom kao Aragorn, delom kao Gregorijanci, a ni malo kao patuljci, pitam se... Zašto je Gandalfu brada čas siva, čas seda? I zašto se muva sa Galadrijelom!??

Slutim još jedan fail...
To je samo trailer. Staviti ruku nekome blago na obraz ne znaci muvati se sa njim. Njih dvoje se znaju vec vise od hiljadu godina ako ne i duze pa ne vidim sta je problem? A koji je to film iz LOTR fransize fejl pa je ovo JOS jedan? Ocekujem sasvim dobar film. Scenario ce biti dobar ako se budu drzali knjige koja je kao stvorena da bude ekranizovana za razliku od LOTR koji je strahovito obiman i vrlo nezahvalan za ekranizaciju.
Citat:
Netačno. Pre njega je to uradio Ralph Bakshi, i to veoma dobro. Obzirom na budžet i problematiku sa kojom se susreo, čak i bolje od Jacksona, obzirom da njegova verzija makar poštuje original.
Jeste ali nije zavrsio a odstupanja od originala je bilo i tamo. Za ono vreme to je bio postovanja vredan pokusaj (slazem se da je u nekim segmentima cak i bolji od Dzeksona) i steta je sto R. Bakshi nije mogao da "zatvori finansijsku konstrukciju". Nastavak postoji ali nije ni prineti kvalitetu prvog dela.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.12.2011 u 15:16)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 16:29   #76
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Romantic, to shto se tebi i ostalim sheeple svidja film to ne znachi da je dobar. Nijedan pravi fan Tolkina nece reci za filmsku trilogiju da je dobra, kao ni niko ko se zaista razume u film. Ali ok, oprastam ti posto ti imas knjigu o Tolkinu koju niko drugi nema
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Levčanin (24.12.2011)
Stara 24.12.2011, 18:04   #77
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Nash, zao mi je sto ti rasturam koncepciju, al it sam fan Tolkina, it se razumem u filmove, it mi se svidja filmska triologija, tako da nemoj da generalizujes.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:41   #78
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Romantic, to shto se tebi i ostalim sheeple svidja film to ne znachi da je dobar. Nijedan pravi fan Tolkina nece reci za filmsku trilogiju da je dobra, kao ni niko ko se zaista razume u film. Ali ok, oprastam ti posto ti imas knjigu o Tolkinu koju niko drugi nema
Cek, ti si bese onaj koji je laprdao da je 'Ana Karenjina' njesra od romana? Verovatno i tu izvalacis iste zakljucke..

Haha, kakav lik!

P.S. Kada vec prozivas Romantica, po meni, sto se ovoga tice, vas dvojica ste potpuno isti, samo ste na razlicitim stranama novcica..

Poslednja ispravka: nameless1 (24.12.2011 u 18:52)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Rajko92 (24.12.2011)
Stara 24.12.2011, 19:48   #79
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Hobbit production video
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
Levčanin (24.12.2011), nameless1 (24.12.2011), Romantic (24.12.2011)
Stara 24.12.2011, 20:27   #80
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

A kakve ima veze da li je neko citao knjigu ili ne? Procitao sam apsolutno sve sto se od Tolkina procitati moze na srpskom, engleskom i nemackom jeziku (LOTR i Hobit verovatno i preko 15 puta) i meni se film P.Dzeksona svidja a kao matorom tolkinovcu bi trebalo da mi je film "izdaja dela". Moglo je biti i boljih mesta ali s obzirom na duzinu romana veoma je dobro uradjen. Film R.Bakshija je cak u pojedinim trenucima i bolji od Dzeksonovog zahvaljujuci najvise vesto koriscenoj tehnici kojom je sniman i drzi se romana vise. Hobit ima sve sanse da bude Tolkinovo delo najvernije preneto na filmsko platno samo se treba drzati radnje romana i ne potcenjivati gledaoce jeftinim humorom (nija ga bilo ni u LOTR mnogo pa ga ne ocekujem ni ovde) i pojednostavljivanjem price.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.12.2011 u 20:41)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Rajko92 (24.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com