Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2011, 11:40   #241
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Inace Bravosanin mi je i u knjizi bio bas gotivan lik a tako je docaran i u seriji.
Eto, otkrio si sta bi sa njim.

Inace, serija je sjajna. Od same glume i izbora glumaca (maestralno glume) do scenografije i pokusaja docaravanja atmosfere. Jednostavno kad gledam seriju, iskljucim se iz okolnog sveta i totalno se prepustim. Tako da za mene nema lose epizode.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 11:49   #242
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Srlisone kaže: Pregled poruke
Eto, otkrio si sta bi sa njim.
Naprotiv, uopste nisam otkrio sta je sa njim jer
Spoiler za MANJE GADAN ALI IPAK GADAN SPOJLER:
nisam ni mogao posto se do kraja cetvrte knjige pouzdano i ne zna sta je bilo sa njim, tj. jel' poginuo ili ne. Stavise ima pojedinih nagovestaja da je jedan drugi lik koji se pojavljuje upravo on ali ni to nije potvrdjeno tako da...


Ako si mislio da sam otkrio zbog onog "bio" - to je napisano zato jer sam knjige citao odavno pa sam zato i upotrebio to vreme.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 12:00   #243
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Primljeno k znanju - sad ce nam za tako nesto sluziti GADNI SPOJLERI.
... Ili bilo šta slično

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
"Raspali" Catelyn i Ned su upravo posledica potrebe da se svi likovi iz knjige malo ostare za seriju (narocito deca) jer je bar meni malo zamislivo da Rob i Jon budu oko 20 godina stari a da Ned ostane u srednjim tridesetim godinama kao u knjizi.
I Robb i Jon imaju po 16 godina, tokom početka radnje Catelyn treba da ima 35. Ne zaboravi da se u Martinovom svetu (kao i u srednjevekovnoj Evropi uostalom) aristokrate rano žene, udaju i rađaju decu, već sa 14-15 godina. To nije nepoznato ni nenormalno ni u našoj istoriji. Sad, to što su se vremena promenila i što je društvo dijametralno drugačije nego što je bilo pre nekoliko vekova ne bi trebalo toliko da izmeni fikciju... mada jasno, Amerikanci bi dobili kolektivni šlog da im se tako nešto odvija ispred očiju

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Inace upravo ta Catelyn mi je daleko bolje predstavila lik iz knjige nego Cersei i jos neki likovi od kojih sam ocekivao daleko vise, i iako me njena gluma u pocetku bas i nije dojmila, mislim da sam kako serija odmice prilicno promenio misljenje o istoj.
Videćemo je kad njena gluma bude imala pravi ispit,
Spoiler za ukoliko niste citali knjige, MAJOR SPOILER ALERT!!:
kada bude postala undead
To je, po meni, prekretnica kada bi trebala da glumi ovako kao sada...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 12:04   #244
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sto se tice godina glavnih junaka - tacno je da su svi odreda mladji u knjigama ali postoje dobri razlozi zasto su oni u seriji stariji:

1. trebalo bi naci mladje glumce sto nije moguce (ili bar mladolike)
2. Ima scena eksplicitnog sexa (Denerys) koja u knjizi ima 13-14 godina na pocetku price, to jednostavno ne moze da prodje u seriji iz razumljivih razloga.

Kako je svet smesten u srednjevekovno okruzenje manje vise tj u taj milje - ljudi su se jako rano zenili i udavali tada, dobijali decu, umirali mladji tako da sve to uknjizi "pije vodu".

Mala Sansa je apsolutna megakatastrofa od glume a ni Cersei nije nista bolja. Sreca je da su smanjili prepricavanje dogadjaja u dijalozima tipa "u knjizi je Martin napisao sledece.."..tako su lose odradjeni. Imena mnogobrojnih vazala svih velikih kuca i njihove odnose nema sanse da pohvata bilo ko nije citao knjige a ima zaista vaznih. Serija cak i ne insistira na njima previse jer bi je onda bilo skoro nemoguce pratiti (verujem da oni koji nisu citali knjige nailaze na neke "rupe" na koje nemaju odgovore). u poslednjoj epizodi se u satoru kneza Tywina pojavljuje njegov rodjeni brat a stric Tyrionov ali to cak nije ni pomenuto... Stitonosa koji je kralju davao opojno vino (onaj plavi smotani iz prethodnih epizoda) je njegov sin (brat od strica Tyrionov, Cersein i Jaimeov) sto takodje nije ni pomenuto a smatram da je moglo biti.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 12:11   #245
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Sto se tice godina glavnih junaka - tacno je da su svi odreda mladji u knjigama ali postoje dobri razlozi zasto su oni u seriji stariji:

1. trebalo bi naci mladje glumce sto nije moguce (ili bar mladolike)
2. Ima scena eksplicitnog sexa (Denerys) koja u knjizi ima 13-14 godina na pocetku price, to jednostavno ne moze da prodje u seriji iz razumljivih razloga.

1. To su mogli, davali smo ideje i predloge za re-casting na početnim stranicama ove teme.
2. Niko ih nije terao da snimaju scene eksplicitnog seksa. To što su se oni odlučili za fanservice, pa su čak počeli da ubacuju scene seksa i gde originalno ne postoje ne bi smelo da opravdava izbor glumaca za seriju.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 12:21   #246
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
I Robb i Jon imaju po 16 godina, tokom početka radnje
U stvari, tokom pocetka radnje obojica imaju po 14 godina sto je u tom dobu znatno veca razlika u odnosu na 20 godina koliko imaju u seriji nego kalendarskih 6 godina.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
... mada jasno, Amerikanci bi dobili kolektivni šlog da im se tako nešto odvija ispred očiju
Narocito po pitanju scena izmedju Dani i Droga, obzirom da Deni u knjizi ima tek 13 godina.

EDIT: Scene eksplicitnog seksa pocinju da bivaju prilicno neumesne, narocito one nepotrebne ukljucujuci tu BJ izmedju Lorasa Tirela i Renlija gde je njihov odnos kroz knjigu napomenut da se moze nagadjati a ne tako direktno kako je prikazano, kao i scena sa maloprsticem i dve whores kog se nesto i ne secam u da je bio knjizi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 12:30   #247
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
1. To su mogli, davali smo ideje i predloge za re-casting na početnim stranicama ove teme.
Ma djubrad jedna, kako se usudjuju da nas ne poslusaju!
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Corwin (8.6.2011), Iris (7.6.2011), Marko (10.6.2011), nixma (20.6.2014), R.A.B. (8.6.2011), Skenderevo (25.3.2012), Srlandand (8.6.2011)
Stara 7.6.2011, 13:37   #248
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pogrešan izbor reči

Mislila sam na to da su mogli da angažuju mlađe glumce, ništa ih nije u tome sprečavalo.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 14:23   #249
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Pogrešan izbor reči

Mislila sam na to da su mogli da angažuju mlađe glumce, ništa ih nije u tome sprečavalo.
Mogli su, ali naci takve glumce jeste teze a svakako je zahvalnije izabrati starije glumce sa kojima se moze identifikovati veci broj gledalaca. Serija ipak nije zamisljena da bude "Kockica" vec ekranizacija knjiga za uglavnom punoletnu publiku a tu deca od 13-14 godina nemaju sta da traze (kada se radi o ekranizaciji, u knjigama je ok). Ne zaboravimo da se televizijski sadrzaj prodaje u velikoj meri zahvaljujuci scenama nasilja i sexa - nije to nesto na sta savremena kinematografija treba da bude ponosna ali je, nazalost, tako.

Poslednja ispravka: Laskaris (7.6.2011 u 14:33)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 14:38   #250
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mislila sam - mlađe od 55 godina Neda Starka je svakako mogao da glumi bar deset godina mlađi glumac, verujem da su mogli i da nađu glumicu od 37-38 godina da glumi njegovu ženu. Jaime je takođe mogao da bude neko u svojim tridesetim, ne četrdesetim godinama... itd, itd. Ovo je isto kao u svojevremeno popularnoj seriji Beverly Hills, 90210, kada su za uloge devojaka od 16 godina koje još uvek pohađaju srednju školu našli žene od 29-30 godina, a njihove očeve su glumili svega pet-šest godina stariji glumci
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 14:42   #251
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Slazem se, ali tu bitnu ulogu igraju i honorari, glumceva profesionalna proslost (verujem da je uloga Boromira preporucila pomenutog za ulogu Neda Starka). Takodje se pazi da ogromna vecina glumaca bude iz strogo engleskog govornog podrucja itd itd. Onaj lik sto glumi lorda Mormonta Starijeg je super izbor npr - gledao sam ga u dosta filmova i odlican je a ima srednjevekovnu facu

Poslednja ispravka: Laskaris (7.6.2011 u 15:22) Razlog: Zbog dlaka u jajetu
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 15:00   #252
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Baš je Nikolaj Coster-Waldau "iz strogo engleskog govornog podrucja". Kao i Jason Momoa.

Doduše, ovaj potonji u seriji i ne govori engleski, pa nije ni bitno
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2011, 16:59   #253
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Baš je Nikolaj Coster-Waldau "iz strogo engleskog govornog podrucja". Kao i Jason Momoa.

Doduše, ovaj potonji u seriji i ne govori engleski, pa nije ni bitno
Well, Jason Momoa je rodjen u Honolulu-u, Havaji na kojima se inace (doduse ne u tako velikoj meri), kao saveznoj drzavi SAD, govori i engleski, a cak i da nije tako ubrzo po rodjenju se preselio u saveznu drzavu Ajova gde je nastavio sa zivotom tako da se prilicno sigurno moze reci - da, Jason Momoa jeste iz strogo engleskog govornog podrucja posto je Ajova deo SAD gde u vecoj meri nisu zastupljeni ni spanski (Teksas, Kalifornija, Florida...) niti bilo koji drugi jezik.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (7.6.2011 u 17:26) Razlog: SD ne delu
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (7.6.2011)
Stara 7.6.2011, 17:55   #254
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Mi Ovo je isto kao u svojevremeno popularnoj seriji Beverly Hills, 90210, kada su za uloge devojaka od 16 godina koje još uvek pohađaju srednju školu našli žene od 29-30 godina, a njihove očeve su glumili svega pet-šest godina stariji glumci
U bog te! Ja sam mislio da samo ja to primecujem
Meni nije tolika smetnja u ovom slucaju, a Shon Bin je ipak velemajstor. A i savrsen je za ulogu jer

Spoiler za vec spomenuti veliki spojler:
sem Sharpa nema lik koji ne gine na kraju.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 8:58   #255
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Da, Sansa mi je klasična lepotica, ali mislim da je dobro odabrana glumica... Nisam gledala sve epizode i baš me zanima da li su stigli do dela
Spoiler za spojler:
kad je zatočenica, i onda je Džofri često maltretira, uh, znam kako ću se tada nervirati kad budem gledala...

Džofri... Koliko je neverovatno da me taj lik nervira... Koliko znam, on bi trebalo da bude lep u knjigama, ili bar zgodan... A nešto ne bih rekla za ovog lika da je zgodan ili lep. U svakom slučaju, nervira me. Sersei mi se ne sviđa, nekako mi je previše umiljata, ne znam kako da objasnim... Glumica pokušava da iskaže Sersei kao emotivan lik ili šta već... Odlična serija, nisam očekivala da će mi se dopasti toliko.
Što se tiče tog dela... pa po faci mu vidiš kakav je, on će to divno odglumiti, a i po njenoj faci se vidi da će to divno odglumiti (face su im kao da imaju opstipaciju).
Inače ja sam sve glumce i zamišljao ovako (ne znam ko je pravio crteže, ali sjajni su)
Spoiler za GADNE SLIKE xD:


Što se tiče Sersei... ona jednostavno još nije dobro razrađena, dobiće ona prilika ihahaj da se dokaže. Sad malo mi je glupo, ona i Jaime su blizanci, a ona izgleda barem 5 godina mlađe od njega.
Mala Arja, pun pogodak, od nje se i očekivalo da bude pravi zvrk, i jedva čekam
Spoiler za GADAN SPOJLER:
Sve njene dogodovštine sa Jorenom, Bikom, i odmetničkom kompanijom, i konačno finale.. kuća Ljudi Bez Lica

Bran je lepo odabran glumac, samo čekam da i on krene da priča svoju priču, da u priči uleti
Spoiler za Gadan Spoljer:
U Leto-vu kožu da Theon osvoji Winterfell i da Bran onda ode putem svoje trooke vrane

Spoiler za Manje bitne događaje sada, mnogo bitne u kasnijim knjigama al opet su GADNI:
Da u priču uleti Stanis sa njegovom crvenom sveštenicom, ona bi trebalo da bude prelepa isto A i zanima me kako izgleda Stanis, pošto mi Renli izgleda da ima godina kao Rob, Da John krene u izvidnicu izvan zida, rat može malo da pričeka, Da vidim Martele u svom punom sjaju, zanima me kako će oni biti predstavljeni u seriji
Inače mislim da nisam video Torosa od Mira nigde... baš me zanima njegov plamteći mač, jeste li ga vi videli?

Poslednja ispravka: R.A.B. (8.6.2011 u 9:06)
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 12:40   #256
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Inače mislim da nisam video Torosa od Mira nigde... baš me zanima njegov plamteći mač, jeste li ga vi videli?
Mislim da se nije pojavljivao, nego je neki od likova (Robert mislim) prichao o njemu. Jbg ogromna knjiga.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 12:48   #257
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mnogi likovi iz knjige se jos uvek nisu pojavili u seriji, a za pojedine se iskreno nadam da njihovo pojavljivanje nece biti skroz marginalizovano. Tu pre svega mislim na Blekfisa, Blekvuda, naravno Boltone a pre svega Ruza, mogli su da prikazu i Mormont zene na onom sastanku na severu, tu je i Stanis Barateon...

Al' dobro, kao sto Nash rece - velika knjiga...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 17:03   #258
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni se ova serija mnogo svidja! Posle LOTR trilogije, nesto najkvalitetnije sto se pojavilo u oblasti epske fantastike na ekranima..

Ovo je kao stvoreno za mene, posto nisam fan takve literature (preferiram klasicnu knjizevnost), a obozavam epsku fantastiku u igrama, filmovima..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 17:36   #259
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Obozavam epsku fantastiku u svim sferama.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Skenderevo (25.3.2012), Vulee (8.6.2011)
Stara 8.6.2011, 19:22   #260
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Game of Thrones

Najbolja serija u poslednje vreme. Nisam jos citao knjige, ali posle ovoga cu sigurno
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com