Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2011, 21:02   #261
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Mnogi likovi iz knjige se jos uvek nisu pojavili u seriji, a za pojedine se iskreno nadam da njihovo pojavljivanje nece biti skroz marginalizovano. Tu pre svega mislim na Blekfisa, Blekvuda, naravno Boltone a pre svega Ruza, mogli su da prikazu i Mormont zene na onom sastanku na severu, tu je i Stanis Barateon...
Al' dobro, kao sto Nash rece - velika knjiga...
Spoiler za za pojavljivanje i radnju:
Stannis Baratheon se pojavljuje tek na pocetku druge knjige. Svakako ce se pojaviti - on je jedan od najvaznijih likova u knjizi. Rose Bolton..za sada nije bitan, mogao bi da se pojavi npr lord Karstark uskoro od epizodnih jer sledi nocna bitka u sumi u recnoj krajini gde ce Jaime Lannister biti zarobljen a on izgubiti dva sina bas od Jaimeove ruke

Videcemo kako ce sve to da izgleda - puno sporednih likova upravo pocinje da se pojavljuje. Za sada mi se cini da ce biti dosta "rezanja" sporednijih zbog lakseg pracenja price. Vreme ce nam reci.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 21:22   #262
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za SPOJLER SPOJLER SPOJLER:
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (8.6.2011), Bathoryy (8.6.2011), DragonSlayer (11.6.2011)
Stara 8.6.2011, 21:32   #263
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Vidis na lorda Karstarka sam i zaboravio, a Ruz Bolton bi vec trebao da se pojavi - ako nije u prosloj onda u sledecoj sigurno... Samo sam nabrojao deo likova koji su/bi trebalo da se pojave a zbog obimnosti knjige pitanje je kada ce, pa cak i da li ce. Jednostavno tesko ih je sve uvesti u radnju onako i onoliko koliko zasluzuju a da se zbog ogranicenog vremena opet nesto bitno ne izbaci (osim silnih scena seksa od kojih je dobar deo krajnje nebitan). Narocito one koji ce biti bitni tek u narednim sezonama.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 20:39   #264
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mene više zanima Davos Seaworth
Spoiler za Spojler:
I njegova šaka bez po prstiju, Džalabar Kso, Korin Polušaka i neki ostali likovi koji su izbačeni...

Hodor mi se jako malo spomonje, mada i njega kasnije više bude, ali dosta bi trebalo da ga bude i ovako... baš volim ono njegovo "Hodor, Hodor, Hodor"
I krivo mi je što nije bilo scene kada je
Spoiler za Ne mnogo bitan spojler za epizodu koja je prošla, ali bitan za one koji nisu čitali knjigu a treba da je pročitaju:
Pseto zbacio Jaime-a sa konja... taj prizor je trebalo videti.. čini mi se da bi bio mnogo bolji nego kad je Loras zbacio Planinu... i nema Lorasovog plašta od cveća

Spoiler za MNOGO GADAN SPOJLER:
Takođe me zanima izgled Robove mlade.. zakasnelog Valdera Freja i njegovih izdanaka (rastu k'o korov) i familije čije su reči Porodica, Dužnost, Čast Tek što ne mogu da dočekam da vidim one koje Ne seju i njihovu borbu oko prestola od morskog kamena

Vidim da su pejzaži, građevine jaako dobro urađene, zato me i zanima najviše kako izgleda
Spoiler za Gadan spojler:
Zmajkamen sa svojim statuama zmajića i demona svuda unaokolo

Takoreći mnogo me više zanimaju sitnice, jer one su ključ za veće događaje...
Npr mislim da se u knjizi ne spominje da je Arja u podrumu sa lobanjama videla Varisa sa magistrom Iliriom kao što je prikazano u seriji, nego ga je videla samo sa čovekom šarene brade, a Ilirio nema bradu u seriji (barem ne šarenu). I očekivao sam neki intro tipa borba na Trozupcu možda.. malo prikazi iz prošlosti koji su iz knjige opisani da se ubace u neke dijaloge kada pričaju o past events.
Sve to čini knjigu mnogo boljom, savetujem svakom da je pročita

Poslednja ispravka: Iris (11.6.2011 u 14:28)
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 21:26   #265
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ali gde je Brinden "Crna Riba"?! Covek je do sad morao da se pojavi, ima veliku ulogu u prici, sto u dogadjajima koji upravo slede sto u onima koji slede malo kasnije. Nisu ga ni spomenuli u epizodama koje se odigravaju u Gnezdu Sokolovom.

Poslednja ispravka: Iris (11.6.2011 u 14:24)
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2011, 14:31   #266
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones



Postovi vezani za Martinove knjige i informacije o izdavačima su prebačene u odgovarajuću temu, molim da se ovde držimo serije. Hvala
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Nikola Milosavljevic (13.6.2011)
Stara 11.6.2011, 16:41   #267
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Zna li iko kada bi trebalo druga sezona da izadje? Ako se bude cekalo godinu dana bas cu se smoriti.
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2011, 17:18   #268
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Svi su izgledi da hoces posto je HBO tek nedavno odobrio da se snimi druga sezona a i poslednje vesti kazu sledece:

"According to an interview with HBO bosses, season 2 of Game of Thrones will premiere around the same time next year and will consist of 10 episodes, just like this season."
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Doomche (11.6.2011), Mali Mrav (11.6.2011), Marshall George (1.8.2011), R.A.B. (12.6.2011)
Stara 12.6.2011, 15:50   #269
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Unhappy Re: Game of Thrones

Pa tako će i biti, s obrzirom da je i Spartacus:Blood and Sand izašao u januaru 2010, a druga sezona serije Spartacus:Gods of the Arena je izašla u januaru 2011. Tako će biti i sa Game of Thrones pošto je i Spartacus prikazivao HBO
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 11:56   #270
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pogledao devetu epizodu i smatram da se radi o jednoj od boljih.

OK, same bitke nisu bas spektakularne, prevashodno zbog ne bas toliko velikog budzeta (iako je on svakako daleko od malog) ali su ipak pristojne.

Ono sto strasno zameram scenaristima ove epizode jeste
Spoiler za nije bolan spojler ali...:
i dalje odsustvo Brinden Tulija i Rus Boltona koji u knjizi igraju znacajnu ulogu u bitkama - Brinden kao Robov glavni vojni savetnik, Bolton koji je vodio severnjake u napadu na Tivina.


Takodje mislim da nije u potpunosti objasnjeno
Spoiler za manje gadan spojler:
ono sto se desilo sa kalovom Ranom i zasto se ona inficirala/zagnojila, tj. uticaj Miri Maz-Dur na to tako da se moze steci pogresan utisak ko je kriv za to ali to je vec manje bitno i strasno za dalji tok serije.


Ovde su bitke malo izmenjene ali dobro - nadam se da to nece da dovede do nekih velikih promena, a nadam se da ce naci dobar nacin da u narednoj sezoni ubace navedene likove jer su ipak oni prilicno bitni za dalje radnje.

Sam kraj serije je uradjen izvrsno, mada
Spoiler za licno misljenje sa gadnim spojlerom:
sam osetio bes zbog pogubljenja Neda kao sto se to desilo i tokom citanja knjige. Plasio sam se ipak da i ovde znacajno ne odstupe od knjige ali to bi svakako bilo suvise. Anyway, citam neke komentare na netu i oni se krecu od odusevljenja do besa i obecanja da vise nece gledati seriju. Tako nesto sam i ocekivao i videcemo kako ce se to odraziti na poslednju epizodu, mada mislim da ce ih to proci i da je samo potrebno da se naviknu na ta dela matorog Martina te da ce i nastavak serijala gledati sa jos vecom zeljom i neizvesnoscu sta ce se desiti.


Na kraju bih dodao da se, bar po meni, u poslednjim scenama jos jednom vidi da je Mejsi Vilijams koja glumi Arju najbolje dete glumac i da je sama doprinela da mi Arja bude jedan od najgotivnijih likova u seriji iako je to vec bila i u knjigama.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
miloshbg (14.6.2011), R.A.B. (13.6.2011)
Stara 13.6.2011, 12:20   #271
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Svi su izgledi da hoces posto je HBO tek nedavno odobrio da se snimi druga sezona a i poslednje vesti kazu sledece:

"According to an interview with HBO bosses, season 2 of Game of Thrones will premiere around the same time next year and will consist of 10 episodes, just like this season."
Sam Martin potvrđuje da snimanje počinje u julu:
Citat:
We do have the second season, of course. We start filming in July, and the start date is rushing at us like a freight train...
Mislim da su čekali reakciju publike i organizovali casting za nastavak sage (da, treba da se pojavi još gomila novih likova), i da se zbog toga nastavak snima tek sada.

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Pa tako će i biti, s obrzirom da je i Spartacus:Blood and Sand izašao u januaru 2010, a druga sezona serije Spartacus:Gods of the Arena je izašla u januaru 2011. Tako će biti i sa Game of Thrones pošto je i Spartacus prikazivao HBO
To je bila specifična situacija, obzirom da je glavni glumac oboleo od raka, što je odložilo snimanje druge sezone.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
R.A.B. (13.6.2011)
Stara 13.6.2011, 13:24   #272
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Game of Thrones

Uff odgledao sam devetu epizodu, kao i do sada epizoda je super odnosno cela serija je odlicna, stvarno cela prica i tok dogadjaja serija su super izvedeni.Verovatno cu da odgledam sad ovu sezonu do kraja pa cu posle da se bacim na citanje knjiga.
Spoiler za u vezi 9 epizode:
Sad dve stvair su bile veoma bitne u ovaj epizodi, prvo sam se obradovo kad sam video da su zarobili onog plavokosog "prince charming" i definitivno ce im doprineti ishodu rata u njihovu korist, iako sve mi se cini da tu nece biti nikakvog pobednika.Sto se tice smrti Neda, realno uradjeno u zivotu uvek ti posteni i casni ljudi prodju najgore a to sto se publici ne svidja nek idu da gledaju u sunce ili tako nesto

Poslednja ispravka: NISAM NESTO SMART (13.6.2011 u 14:52) Razlog: Izgleda da jos uvek nisam trezan :)
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 15:18   #273
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Sam Martin potvrđuje da snimanje počinje u julu:
Martin potvrdjuje da snimanje pocinje u julu kao i sto kaze da je pao dogovor odnosno da je pregovor kao treci i konacni korak zavrsen i da je ugovor potpisan.

Ipak on u citavom tekstu ne pominje kada bi naredna sezona mogla da se zavrsi, vec samo da snimanje pocinje u julu, tako da do neke dalje potvrde ostaje da verujemo da ce, kao sto su celnici HBO i najavili, premijera biti negde u aprilu naredne godine, narocito zato sto verujem da ce im stvarno trebati toliko vremena da snime narednih deset epizoda. A i zima dolazi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 15:41   #274
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Heh, dobra epizoda ali

Spoiler za :
kad sam vido da ser Ilin Pejn stavlja kapuljacu umalo nisam pao sa stolice. Mozda zvuci malo sitnicavo, ali taj detalj mi je bas ubio dozivljaj... jbg za americku publiku mora da se ispostuje svaki stereotip o srednjem veku.

Zanimljivo kako je vecina likova za potrebe serije "ostarela" ali se "pokojni" lord Valder Frej podmaldio, pa cak moze i da hoda.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Marti Misterija (13.6.2011)
Stara 13.6.2011, 15:43   #275
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Najjaci review poslednje epizode

Spoiler za GADAN SPOJLER, NE GLEDAJTE AKO NISTE GLEDALI EPIZODU:
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mali Mrav na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (13.6.2011)
Stara 13.6.2011, 15:59   #276
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Da - Ser Ilin Pein stavlja kapuljacu pred svima - kao da niko nije video da je on dzelat. Strasno.

A Valder Frej u najboljem slucaju izgleda samo nesto malo starije od onih sinova koji su sedeli zajedno sa njim. Stvarno su mogli da nadju nekog starijeg da ga glumi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 16:43   #277
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nisam još pogledao epizodu, ali čitanje reakcija ljudi koji očigledno nisu čitali knjige je urnebesno
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 16:50   #278
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ako je su komentari zbog onog zbog cega mislim onda je to bilo sasvim ocekivano.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 16:55   #279
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Jel moze neko ko je citao knjige da mi kaze:
Ljudi malo sam zaboravio, je l' Ned stvarno priznao da je pocinio izdaju i priznao Dzofrija? Ako jeste, ja sam to potisnuo I zasto? Zbog Sanse?


Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Da - Ser Ilin Pein stavlja kapuljacu pred svima - kao da niko nije video da je on dzelat. Strasno.
Mnogo retardirano Ali onaj greatsword sa kojim je zamanuo je mnogo dobar
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 17:02   #280
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@ LoshMeeBre

Spoiler za Odgovor na pitanje:
Jeste priznao i sto se tice njegovog priznanja sve je preneto prilicno verno.

A priznao je pre svega zbog Sanse sto se moze zakljuciti i nakon pitanja koje je mestar Emon postavio Dzonu.

Jedino sto se malo razlikuje u knjizi jeste "savet" koji je Varis dao Nedu a koji je bio - pa rekao bih direktniji.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (13.6.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com