Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2011, 6:55   #341
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Dobra epizoda... dobra!

Spoiler za SPOJLERČINA osim za čitaoce, lol:
Zmajeve su baš dobro uradili, hehe... Plašio sam se da će i tu da zakinu kao na bitkama... i scena jeste malo izmenjena, ali sve je ispalo super!
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 9:38   #342
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
no naravno, ko nas šta pita
Pa, naravno!! Smeta vam Sean Bean, sad vam smeta Butler.. Mnogo bre sitnicarite i kukumavcite, ti i Marti!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 9:52   #343
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nije mi smetao Son Bin - obzirom na "rok trajanja" njegovih prethodnih likova bio je bas idealan za tumacenje Neda.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 10:58   #344
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Pa cak i da jure novog A-list glumca, cini mi se da za ulogu Stanisa definitivno postoje bolji izbori nego "gosn Sparta" - mozda i zato sto mi on nikako ne deluje kao pravi izbor - niti fizicki niti zbog toga sto je osim u Law Abiding Citizen uvek glumeo neke goodlooking dobrice i pozitivce including 300. A takav lik mi se nikako ne uklapa u moju projekciju Stanisa.
Sasvim si u pravu. Stannis je covek koji se nikada ne smeje, krut, strog, visok, vitak, ostar u ophodjenju, "tvrd kao gvozdje" kako kaze Martin - tu bi najvise odgovarao neki lik fizicki poput Kristofera Lija a ne ove "mede". Stannis nije zao - on je covek principa i casti sto se najbolje vidi
Spoiler za spoiler:
u odnosu prema Vitezu od Luka..
Videcemo vec - cak i fizicki podesan glumac ako ne skapira i oseti sta treba da prikaze od lika koga igra nije nikakvo resenje.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 12:11   #345
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
tu bi najvise odgovarao neki lik fizicki poput Kristofera Lija a ne ove "mede". S.
Naravno, to je najvaznija stvar! I kralja Roberta ste kudili da ne izgleda kako treba, pa je glumac objasnio. Sta, da je vishi i vitkiji, bio bi bolji glumac, ne kapiram?! Ja nisam zamisljao Majkl Kitona kao Batmana, a on ispade najbolji Batman, do sada..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 12:39   #346
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Dobra je ova poslednja epizoda, zasmetale su mi samo 2 nedoslednosti

Spoiler za Ko nije pogledao, ne bi valjalo da otvara:
Kada Merin gvozdenom rukavicom udari Sansi dva samara njoj pukne usna na jednom mestu?? Zasto nisu mogli da urade jos koju masnicu, nije mi jasno? Zato sto je zensko i tinejdzer?

Druga stvar, zasto Deni nije celava kao u knjizi? Posle noci provedene na lomaci telo joj je uprljano pepelom a kosa bela, cista i savrseno skockana. Po meni bi bilo mnogo bolje da su je uradili barem sa solidno oprljenom kosom, ako ne potpuno bez nje. Mislim da bi bila mnogo dobra slika njenog razvitka. Ona, obdarena talentom lepote zanemaruje to, przi svoje telo i ustaje jos jaca.. Mislim da to nisu trebali izbaciti.

Vidimo se za godinu dana
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
R.A.B. (21.6.2011)
Stara 20.6.2011, 13:17   #347
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Odlican kraj. Sad ne znam dal da cekam godinu dana, il da trazim knige...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Doomche (21.6.2011), wolf88 (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 13:19   #348
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ma gde da cekas, trazi... Hvala bogu, ja sam poceo na vreme, sad zavrsavam prvu, tako da za mene uskoro sledi nastavak, a vi kako hocete...
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 14:56   #349
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Odgledah i poslednju, malo predvidiv kraj, ali u sustini dobar.
@Player:
Nisi valjda lud da citas knjigu? Pa ja ne bih ni za sta spoilovao uzivanje u ovako retko dobroj seriji zarad citanja knjige.
Nije toliko remek delo epske fantastike, pa da cu da izgubim puno ako prvo ne procitam knjigu.
Moze knjiga, po jedna, posle svake svoje sezone
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 14:59   #350
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni se cini da je ovo jedan od retkih primera gde je ekranizacija nadmasila delo. Ne znam da li je to zbog toga sto sam prvo gledao seriju pa citao knjigu, ali mi se nekako serija vise svidja. Do sada nisam naisao na ovakav primer, ali cu ipak procitati drugu knjigu, a verovatno i ostale, pre emitovanja sledece sezone...
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 15:04   #351
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
@Player:
Nisi valjda lud da citas knjigu? Pa ja ne bih ni za sta spoilovao uzivanje u ovako retko dobroj seriji zarad citanja knjige.
Ja do sada, osim u slučaju filma Ime Ruže, nisam naišla na ekranizaciju koja je nadmašila original...

Citat:
Rajko92 kaže: Pregled poruke
Meni se cini da je ovo jedan od retkih primera gde je ekranizacija nadmasila delo.
(vidi prethodni komentar)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Marti Misterija (20.6.2011), Nash Knight (20.6.2011), Nemanja NS (21.6.2011), R.A.B. (21.6.2011)
Stara 20.6.2011, 15:05   #352
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Naravno, to je najvaznija stvar! I kralja Roberta ste kudili da ne izgleda kako treba, pa je glumac objasnio. Sta, da je vishi i vitkiji, bio bi bolji glumac, ne kapiram?! Ja nisam zamisljao Majkl Kitona kao Batmana, a on ispade najbolji Batman, do sada..
Moze on da objasni sta god zeli ali ako ga je pisac fizicki prilicno jasno opisao onda ne znam sta ima da mrsomude i da tu menjaju tj. da od babe prave devojku (citaj da od celavog i krupnijeg/debelog Stanisa prave nekog goodlooking macho mena).

A niko ne garantuje ni da ce Batler da odglumi kako treba tj. bolje nego sto bi to neko drugi - manje poznat a fizicki podesniji.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 15:39   #353
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Samo zato sto je tako opisan u knjizi, ne mora, po pravilu, da bude takav i u seriji. Serija ipak cilja na siru populaciju, a vecina tih ljudi nije ni citala knjige, my self included. A, vi ste ti koji mrsomudite; svako mora da bude kao sto je opisan u knjizi, do najsitnijih detalja. Neko je kukao ovde, zato sto glumac, koji glumi Tajvina, ima zaliske, Robert je debeo i sitan (ne moze da nosi cekic), Bren je isuvise bled, Dzofri nije dovoljno visok, lep i 'naocit'.. Posle odredjenog vremena, pocinje malo da smeta kada to konstantno citas.

Batman treba biti jak, nabildovan, a Majkl Kitona moze promaja da oduva, ali su ga fanovi prihvatili (koji su medj najzadrtijima), zato sto je dobro odglumeo.

P.S. Tvoj i Laskarisov opis Stanisa se nimalo ne podudaraju..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 15:50   #354
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@Iris:
Nisam mislio da je ekranizacija nadmasila knjigu, ali obzirom da na polju sedme umetnosti vlada "velika glad" u kvalitetu u poslednje vreme, mogu da "zrtvujem" jedno knjizevno delo kako sebi ne bih narusio uzitak u ovako dobroj seriji...
@Nameless1:
U potpunosti se slazem, mislim da reziser ima slobodu da odredjene likove i dogadjaje u radnji prilagodi svojoj viziji, ako je to za dobrobit dela.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
nameless1 (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 16:12   #355
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
P.S. Tvoj i Laskarisov opis Stanisa se nimalo ne podudaraju..
A opet su oba tacna
Ovo za Batlera jos nije sigurno.
Ja sam posle prve epizode uzeo da citam knjige, sad zavrsavam zadnju. Pod broj jedan ne verujem u "spojlovanje", pod dva veliki sam nedosed pa ne bih izdrzao i da sam pokusao.
Meni su knjige legle i nisu naskodile mom uzivanju u seriji, naprotiv. To je moje iskustvo.
A serija/film ne moze nikad da bude bolja od knjige, pod uslovom da citalac ima iole razvijenu mastu. Ja to cudo nisam video.
A sto se tice komentarisanja glumaca to su neizbezna zapazanja. Ja sam spomenuo Tivinove zaliske, ali sam i rekao, u istom postu cini mi se, da je Carls Dens savrsen za ulogu, hvala lepo. Mislim da je sposobnost da se docara KARAKTER mnogo vaznija od fizicke slicnosti, zato je Son Bin dobar Ned, Mark Adi dobar Robert (sta kao nije sitan, a?) Dzofri je ok itd. Piter Dinklaz uostalom nije ni priblizno ruzan kao Tirion, ili mislite da su svi kepeci isti? A covek je opet pokidao.
Ali Renli koji se gadi na krv i mekana Sersei...zaista?!!!

Poslednja ispravka: Anceloti`85 (20.6.2011 u 16:28)
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
nameless1 (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 16:23   #356
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
P.S. Tvoj i Laskarisov opis Stanisa se nimalo ne podudaraju..
Eto zašto vredi pročitati knjige, nemaš predstavu kako izgledaju likovi dok ih Martin ne opiše

Sad i mene zanima koga će angažovati da ga glumi...

Koliko vidim na Netu, navija se za Mark Stronga:
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (20.6.2011), R.A.B. (21.6.2011), zone2403 (20.6.2011)
Stara 20.6.2011, 17:41   #357
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
A opet su oba tacna
A serija/film ne moze nikad da bude bolja od knjige, pod uslovom da citalac ima iole razvijenu mastu. Ja to cudo nisam video...
Klasicno uvrezeno misljenje kod vecine ljudi, pogresno ocigledno:
Audio/Vizuelno posmatrano, film moze da obogati knjigu na nekoliko polja, ako na njemu rade zaista pravi umetnici, u idealnom slucaju postovaoci dela koje se obradjuje.
Masta citaoca ne moze da se uzme kao apsolutno merilo u poredjenju knjige i filma, vec jedino umetnicka vrednost filma. Govorimo o vernom prenosenju sveta koji je pisac stvorio i detaljno opisao u knjizi. Stavise, mislim da prosecan citalac moze da bude u nedostatku u odnosu na umetnike koji rade na filmovima, u slucaju zamisljanja i dozivljavanja scena koje docarava pisac.

Masta je zasnovana na neposrednom iskustvu koje dobijamo od cula, a nasa iskustva, slozicete se su daleko siromasnija od iskustava akademika muzike, slikarstva, filma itd... Pored slabijeg poznavanja ovih umetnosti, iskustva su nam verovatno isto tako siromasnija. Realno, koliko vas je stiglo da iskusi ulice Indije, beskrajne pustinje u Africi, razne mirise orijenta u Egiptu, drevne piramide u dzunglama srednje Amerike, provodeci dane na filmskim setovima na tim raznim mestima, imalo priliku da radi bezbroj materijala za kostimografiju itd. itd. itd...
Verovatno ni na prste jedne ruke mozete da se prebrojite.
Ti umetnici su ceo svoj zivot posvetili masti i logicno je ocekivati da ce bolje i detaljnije u svojoj glavi zamisliti svet koji pisac opisuje u knjizi.
Ja sam jedan od retkih, koji ne ceni svoju mastu slepo kao velika vecina ljudi...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 19:11   #358
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Samo zato sto je tako opisan u knjizi, ne mora, po pravilu, da bude takav i u seriji. Serija ipak cilja na siru populaciju, a vecina tih ljudi nije ni citala knjige, my self included. A, vi ste ti koji mrsomudite; svako mora da bude kao sto je opisan u knjizi, do najsitnijih detalja. Neko je kukao ovde, zato sto glumac, koji glumi Tajvina, ima zaliske, Robert je debeo i sitan (ne moze da nosi cekic), Bren je isuvise bled, Dzofri nije dovoljno visok, lep i 'naocit'.. Posle odredjenog vremena, pocinje malo da smeta kada to konstantno citas.

Batman treba biti jak, nabildovan, a Majkl Kitona moze promaja da oduva, ali su ga fanovi prihvatili (koji su medj najzadrtijima), zato sto je dobro odglumeo.
Yup - neke stvari se mogu promeniti ali neke stvari bas i ne treba menjati upravo zbog serije ... Pseto moze biti znatno manje unakazen nego sto je opisano, klinci mogu biti stariji itd. ali...

Ako je Martin u knjigama Dzofrija predstavio visokim i lepim on da bi sto vernije docarao lik nekog u kog se Sansa toliko zatreskala da je taj njen postupak jednim dobrim delom doveo do tragedije mora i da bude visok i lep a ne da bude ovakav kao da ga je poplava izbacila - niti visok, niti lep, niti... prosto se pitas na sta je to Sansa pala - na stranu to sto je buduci kralj...

Uostalom to i jeste bio njegov glavni adut, zato je Martin i rekao "...too beautiful to hate..." zato u knjizi i jeste jasno to zasto se Sansa prevarila u vezi njega? E sad zamisli da li je ovaj Dzofri takav i jel on pravi lik da cak i probas da razumes Sansino ponasanje?

I nemoj samo opet o Betmenu - skontao sam jos prvi put, ali ne delim misljenje da je Kiton ono pravo pa necu da ulazim u off i o njemu.

Btw. nisam tebi rekao da mrsom00dis nego realizaciji serije.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
P.S. Tvoj i Laskarisov opis Stanisa se nimalo ne podudaraju..
Ali se jos manje razlikuju ...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
...Stannis je covek koji se nikada ne smeje, krut, strog, visok, vitak, ostar u ophodjenju, "tvrd kao gvozdje" kako kaze Martin ...
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
...celavog i krupnijeg/debelog ...
Recimo ja sam ga zamislio kao malo popunjenijeg ili recimo debljeg ali obzirom na njegovu visinu on samo deluje krupno (zato sam i ono debelog stavio iza znaka / a ne iza zareza) - nisam ga bas zamislio kao preterano vitkog.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 19:11   #359
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

^^Ti ces da znas kako izgleda ogar bolje ako ti ga neko opise ili ako ga vidis?
Ovo sto si naveo moze da se kaze za filmove, ali za majstorski odradjene serije koje imaju dovoljno prostora tesko
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 19:15   #360
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kome kazes?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com