Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2011, 23:48   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Odgledao malopre prvu epizodu serije Games of Thrones i na osnovu vidjenog stekao sam utisak da ce, ako nastave ovako, ovo biti jedna djavolski dobra serija!

Najteze je napraviti jako dobru prvu/pilot epizodu ali moram priznati da su vec prvom epizodom u kojoj nas tek upoznaju sa glavnim i sporednim igracima u igri za presto uspeli da ptevazidju i moja najsmelija ocekivanja tako da, iskreno govoreci, jedva cekam drugu epizodu.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011)
Stara 18.4.2011, 23:50   #2
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da li neko ima potvrdu za ovo...
Danas sam odgledao prvu epizodu serije Game of Thrones koja je juce imala svetsku premijeru.

Cim sam saznao za seriju potrcao sam da je pogledam zaintrigiran epskom fantazijom iako ne poznajem knjige uopste. Neko je u sali napisao da je ovo "Sopranovi u srednjem veku" i nije toliko daleko od istine. Naime, ako je sudeci po prvoj epizodi, akcenat ce dosta biti bachen na odnose izmedju likova, spletkarenja, afere i sl., i ono sto je verovatno osnova cele priche - borba za prevlast u mitskom kraljevstvu.

Ambijent je mnogo vise klasicni srednjevekovni nego fantazijski za sada, i to u nesto mracnijem tonu. Iako za sada i nema nekih spektakularnih scena u maniru Gospodara Prstenova, briga o detaljima je vidljiva koja doseze od scenografije utvrdjenja ili gradskog trga do najsitnijeg zareza na streli.

Kad smo kod "Gospodara", dobar deo hajpa koji je okruzivao seriju je naravno i zbog "Boromira" koji predvodi glumacku postavu kao vodja neke severnjacke pokrajine u kraljevstvu i daje potrebnu dozu harizme seriji. Pored Shona Bina, za sada niko nije posebno upecatljiv osim solidne mladje postave, a treba i spomenuti "novog Konana" u dolazecem filmu, koji bas ovde i ima ulogu vodje nekog varvarskog plemena pa mu ovo dodje i kao "generalna proba".

Posto nemam pojma o knjigama, ne mogu da sudim koliko je sve to verno preneseno, ali generalno "ako se po jutru dan poznaje", mozda sam malo vise ocekivao "Gospodare" a manje "Dinastiju", iako ne tvrdim da spoj ne moze biti ok i da nece naci svoju publiku, pogotovu jos kad se dodaju i obnazene grudi koje po pojavljivanju u prvoj epizodi ozbiljno konkurisu broju maceva i strela

Zakljucak: Iako me prva epizoda nije odusevila, ispraticu u kom pravcu ce se serijal razviti.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011), Pjanovic (27.6.2011)
Stara 19.4.2011, 0:39   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ako ocekujes nesto u stilu Gospodara sigurno te nece oduseviti ni kasnije jer je serija uradjena u sasvim drugom maniru, kao sto se uostalom i Martinova knjizevnost razlikuje od Tolkinove.

Ako neko mene pita, meni se obe svidjaju pa mi se tako i sama serija jako dopsla a mozda pre svega jer sam u globalu i znao sta da ocekujem.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011)
Stara 19.4.2011, 3:03   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Kad vec govorimo o ovoj seriji, grehota je ne postaviti video clip intro-a, koji je fantasticno uradjen:

Game of Thrones - Intro
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Doomche (3.5.2011), Iris (19.4.2011), milos538 (17.5.2011), Skenderevo (14.10.2012), zone2403 (20.4.2011)
Stara 19.4.2011, 11:55   #5
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

^ slazem se, intro je veom zanimljiv.

kao velikom fanu Martina i Pesme Leda i Vatre ja sam veoma zadovoljan kvalitetom prve epizode.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011)
Stara 19.4.2011, 15:35   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Nesto nisam odusevljena pilot epizodom "Igre prestola".

Razumem da su scenaristi odmah morali da pocnu da jurcaju da predju sto vise materijala, obzirom na gigantsku kolicinu koja ih tek ceka, ali sam ocekivala bar nesto detaljniji prikaz setinga, likova i njihovih odnosa. Ovako imamo utisak da gledamo bilo koju tipicnu srednjevekovnu pricu (cak su i oklopi vojske Winterfella skoro isti kao engleske vojske u 14. veku), a originalna prica je daleko od tipicne. Nadam se da ce se to nadoknaditi u buducim epizodama, inace cemo svi ostati uskraceni za tu specificnost radnje i okolnosti, koja krasi ovo Martinovo delo.

Sto se likova tice, karakterizacija je uradjena ocajno! Jedino su klinci sjajni, svaka cast, tu su "uboli" bas kako treba... od ostalih, Imp i Daenerys deluju kao da ce imati sta da kazu u buducnosti... Ali je Sean Bean po milioniti put ponovio svoj prikaz turobnog ratnika,
Spoiler za SPOILER ALERT!:
sva sreca pa ce ga ubiti uskoro
Jon Snow-a i njegovo portretisanje je potpuno off-mark,
Spoiler za tjah:
sto rece jos jedan citalac knjiga - pi*kica, a inace je sjajan i dinamican lik
a nekako su tako ispali i likovi Cercei i Jaimea -
Spoiler za spoiler:
znate da treba da ocekujete Pandorinu kutiju, a dobijete kafu sa mlekom umesto toga. Ukoliko ne postanu odvratno podmukli, mrski i opasni uskoro, bas kakve ih i volimo, dizem ruke od serije.


Ne ocekujte Gospodara ali ni Dinastiju - ocekujte, recimo, Bordzije u fantazmagoricnom svetu. Bice krvi, bice spletki, bice seksa, bice fantasticnih prevrata i preokreta, samo se nadam da ce HBO sve to umeti da nam prenese kako treba Ako ne, uvek imate knjige
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 15:41   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Sto bi se reklo, HBO-ov "Rim" u fanstazijskom settingu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bokela (15.5.2011)
Stara 8.5.2011, 1:33   #8
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Razumem da su scenaristi odmah morali da pocnu da jurcaju da predju sto vise materijala, obzirom na gigantsku kolicinu koja ih tek ceka, ali sam ocekivala bar nesto detaljniji prikaz setinga, likova i njihovih odnosa. Ovako imamo utisak da gledamo bilo koju tipicnu srednjevekovnu pricu (cak su i oklopi vojske Winterfella skoro isti kao engleske vojske u 14. veku), a originalna prica je daleko od tipicne. Nadam se da ce se to nadoknaditi u buducim epizodama, inace cemo svi ostati uskraceni za tu specificnost radnje i okolnosti, koja krasi ovo Martinovo delo.
"Originalna" prica nije previse originalna, s obzirom da je zasnovana na Wars of the Roses, odatle i srednjevekovni stil. Cak ni ono preko mora nije cisto Martinovo delo, Dothraki su manje-vise zasnovani na Mongolima. Snaga ASOIAF serijala je u kompleksnosti radnje i dubini i broju likova, sto je tesko oceniti posle odgledanog pilota.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Sto se likova tice, karakterizacija je uradjena ocajno! Jedino su klinci sjajni, svaka cast, tu su "uboli" bas kako treba... od ostalih, Imp i Daenerys deluju kao da ce imati sta da kazu u buducnosti... Ali je Sean Bean po milioniti put ponovio svoj prikaz turobnog ratnika,
Spoiler za SPOILER ALERT!:
sva sreca pa ce ga ubiti uskoro
Jon Snow-a i njegovo portretisanje je potpuno off-mark,
Spoiler za tjah:
sto rece jos jedan citalac knjiga - pi*kica, a inace je sjajan i dinamican lik
a nekako su tako ispali i likovi Cercei i Jaimea -
Spoiler za spoiler:
znate da treba da ocekujete Pandorinu kutiju, a dobijete kafu sa mlekom umesto toga. Ukoliko ne postanu odvratno podmukli, mrski i opasni uskoro, bas kakve ih i volimo, dizem ruke od serije.
@Sean Bean: hm, nisam gledao Sharpea, ali Boromir i Ned Stark su suste suprotnosti, a Bean ih tako i predstavlja. Uopste, Bean ima tezak posao u ovoj seriji koji za sada obavlja na izuzetno suptilan i prefinjen nacin, uprkos tome sto Addy i mala Williamsova neprestano pokusavaju da mu ukradu scene.

@Jon: Snow je emo tokom cele prve knjige, koliko se ja secam. Seriji su tu tesko ima sta zameriti, bukvalno su preneli ono sto je zapisano na ekran.

@Lannisteri: moras imati na umu da su knjiga i serija dva razlicita pojma. U knjizi smo Lannistere videli samo iz perspektive Starkovih, pa su ispali dve karikature negativaca. S obzirom da su u seriji spadaju u glavne likove, morali su da im dodaju neke scene u kojima su njih dvoje sami (ili sa Joffreyjem), a u takvim scenama svakako nece ispasti onoliko podmukli kakvi su u knjigama.

A to da je Bean mator za Neda... on i ovako izgleda mladje od ove sto glumi Catelyn, Armitage bi mogao sin da joj bude. Deca su morala dobiti par godina vise u odnosu na knjige, sto je prouzrokovalo da i svi ostali likovi ostare koju godinu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 12:07   #9
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kad vec govorimo o ovoj seriji, grehota je ne postaviti video clip intro-a, koji je fantasticno uradjen...
Svima kojima se svideo intro ce mozda biti interesantno da procitaju nesto o tome kako je stvaran...

http://www.artofthetitle.com/2011/05...me-of-thrones/

Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 21:11   #10
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ja sam odusevljen ovom serijom, jedva cekam petu epizodu. I knjigu cu gledati da zgrabim sto pre.
Kakva je knjiga u poredjenju sa LoTR trilogijom? Ako se mogu porediti.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 22:36   #11
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
Prilicno sam se navukao na seriju, knjigu nisam procitao, a u pocetku sam ocekvao nesto drugacije. Cim zavrsim ovo sto sad citam, prelazim na knjige. Nego gde se kod nas mogu naci i koliko ih ima?
Ako imas srece naci ces ih u Laguni uz 50% popusta.
Inace za sada ima 4 dela sa ukupno 6 knjiga (poslednja dva dela - "Oluja maceva" i "Gozba za vrane" imaju po dve knjige), dok 12.07. izlazi peti deo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Belfegor (14.5.2011)
Stara 31.5.2011, 12:45   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

@ Laskaris

Recimo ni malu Arju nisu bas pogodili jer je klinka prilicno simpaticna za razliku od knjige gde je GRRM nju opisao kao, ako se dobro secam, devojcicu sa "konjskim" crtama lica.
Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 13:25   #13
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pojedine ženske likove Martin jeste predstavljao kao izrazito ružne... the Maid of Tarth, npr. Mada mislim da je Arya više muškarača nego što je ružna i da je zbog toga predmet podsmeha, što joj je i donelo nadimak Horseface. Dosta toga se krije u njoj
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (31.5.2011)
Stara 31.5.2011, 14:06   #14
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Mada mislim da je Arya više muškarača nego što je ružna i da je zbog toga predmet podsmeha, što joj je i donelo nadimak Horseface. Dosta toga se krije u njoj
Da, ima jedana scena u knjizi kad Ned kaze Arji da mnogo lici na Lijenu, na njeno veliko iznenadjenje, jer ni sama Arja ne smatra sebe lepom.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2011, 18:18   #15
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Dosta toga se krije u njoj
Ako ikada procitam sve knjige do kraja (nakon ove ogromne pauze preterano me mrzi), procitacu ih zbog Arje i Davosa


A maloprstic je u seriji ispao neki zestoki 'pimp'
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2011, 19:20   #16
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Covek drzi pola bordela u kraljevoj luci, prosto se covek zapita sta vidi u Kejtlin
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2011, 19:30   #17
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa nesto sam i Kejtlin, bar prema opisu u knjizi, ocekivao da prikazu mnogo lepsom nego sto jeste prikazana. Na stranu to sto su u seriji svi stariji nego sto su u knjigama.

A plus da ne zaboravimo i onu staru da "ljubav stara zaborava nema."

Btw. one dve koje su pomenute u E07 u sceni sa maloprsticem su
Spoiler za sta:
biseksualke a ne lezbijke
a to ipak menja stvari.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 16:16   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Mada mislim da je Arya više muškarača nego što je ružna i da je zbog toga predmet podsmeha, što joj je i donelo nadimak Horseface. Dosta toga se krije u njoj
"Sansa je umela da veze, plese i peva. Pisala je pesme. Znala je kako da se obuce. Svirala je i harfu i zvona. Jos gore od toga, bila je lepa. Sansa je nasledila fine visoke jagodice njihove majke i i gustu kestenjastu kosu Tulijevih. Arja je licila na njihovog gospodara oca. Kosa joj je bila bezivotna i smedja, lice duguljasto i ozbiljno. Dzejn je imala obicaj da je zove Arja Konjsko lice i da njisti kad god bi bila u blizini."

"Jednog dana se vratila ozarena svojim konjskim osmehom..."

Mislim da je Martin ipak mislio na fizicki izgled a ne na njeno muskobanjasto ponasanje...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 23:56   #19
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Рекао јој је једном да га подсећа на Лијену и да чак и личи на њу. Баш сам јуче тај део прочитао.

Poslednja ispravka: Баш_Челик (1.6.2011 u 0:32)
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2011, 0:25   #20
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Ma OK, to o poDsecanju na Lijanu joj je Ned rekao kao otac kcerci i to jeste neki vid pohvale, medjutim ja samo kazem kako je Martin objasnio to "horse face", a taj nadimak mi inace bas i ne ide uz karakter vec pre ide uz izgled. A inace se kroz knjigu vidi (ne samo kroz citirano) da je Sansa sve ono naj (lepa, uctiva, kulturna...doduse da se lako zakljuciti i prilicno glupa) dok je Arya njena suprotnost, cak tolika da se Sansa pita i da li joj je Arya stvarno sestra ili je mozda kao John.
Anyway, meni je Arya svakako gotivna dok je Sansa prototip devojke koju ne volim da vidim cak ni na "malom ekranu nasih TV prijemnika" - lepa ali do zla boga glupa i naivna.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com