Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2015, 3:14   #9201
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nije Interstellar toliko los film koliko takav osecaj stvaraju ovi sto se loze na njega i nazivaju ga remek delom, a ocena 10/10 je remek delo. Jednostavno, film sa takvim rupama u prici i sa onakvim debilnim hype scenama ne moze da bude 10-ka. Onda u pricu ulazi ,,ali to nije SF, ne razumete, to je u stvari drama", pa se pojavljuju ljudi koji su pustali suze na pojedinim scenama i... kako da ne hate-ujem film!? Mislim, nije problem u filmu.

Spoiler za rupe, gluposti:
Tipa, crvotocinu su napravili sami oni iz budocnosti... a ko je njima napravio prvi put? Ili glupost gde jedan malo napredniji spejs satl koristi gravitaciju jbne crne rupe da ubrza, pa onda ona scena kad upadne u crnu rupu gde film prelazi u zanr jeftine fantazije... Film obiluje ovakvim rupama i glupostima.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
goranmax (8.2.2015)
Stara 8.2.2015, 3:55   #9202
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hmmm, ne mogu da razumem jednu stvar...
Covek (ili vise njih, svejedno) napise da je film Interstellar na njega (njih) ostavio snazan utisak, da im se izuzetno dopao, dirnuo i sta ti ja znam sta jos i doda da bi taj film ocenio maksimalnom ocenom, dakle u pitanju je licni stav, a onda se javi vas nekoliko da objasnjavate kako je film ovakav, onakav, ima li rupa u scenariju, nelogicnosti, da l' je dosadan, zabavan, smesno vam je sto je film nekoga naterao da suzu pusti itd.
Je l' moguce da ne prihvatate cinjenicu da postoje ljudi koji su drugacije doziveli film, da im se i pored nekih mana svideo?
Je l' vas teraju da se i vama svidi?
Pa postoji gomila opisa raznoraznih filmova i ocena istih, u ovoj temi, sa kojima se ja uopste ne slazem, ali nastavljam da citam, odgledam film na neciju preporuku, to je valjda svrha ovakve teme....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Doomche (8.2.2015), doophd (28.3.2015), ezenkiel (12.2.2015), Kidja (9.2.2015), Leonida (9.2.2015), Maverick (8.2.2015), nenad_kvrgic (10.2.2015), player1 (8.2.2015), Skenderevo (8.2.2015), vozar.b (5.3.2015)
Stara 8.2.2015, 5:52   #9203
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Nije Interstellar toliko los film koliko takav osecaj stvaraju ovi sto se loze na njega i nazivaju ga remek delom, a ocena 10/10 je remek delo. Jednostavno, film sa takvim rupama u prici i sa onakvim debilnim hype scenama ne moze da bude 10-ka. Onda u pricu ulazi ,,ali to nije SF, ne razumete, to je u stvari drama", pa se pojavljuju ljudi koji su pustali suze na pojedinim scenama i... kako da ne hate-ujem film!? Mislim, nije problem u filmu.

Spoiler za rupe, gluposti:
Tipa, crvotocinu su napravili sami oni iz budocnosti... a ko je njima napravio prvi put? Ili glupost gde jedan malo napredniji spejs satl koristi gravitaciju jbne crne rupe da ubrza, pa onda ona scena kad upadne u crnu rupu gde film prelazi u zanr jeftine fantazije... Film obiluje ovakvim rupama i glupostima.
Ti gledas film sa naucne strane,a film nije dokumentarac da dokaze nesto,nego u sluzbi zabave.Takodje nemojte zaboraviti jednu stvar:NIKO ne zna sta se nalazi u crnim rupama kako su nastale i gde one vode,tako da mozda film za koji ti kazes da je debilan moze biti u pravu a i ne mora,poenta je nobody knows ....
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
ezenkiel (12.2.2015)
Stara 8.2.2015, 9:57   #9204
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film po meni licno...nista posebno, nista do sada ne vidjeno...moze da se odgleda, da je bolji od vecine filmova izaslih u zadnje vreme, jeste...da volim Nolana ne volim nesto posebno, Memento jeste bio dobar, Mracni solidan, .... ali nikad necu reci, niti ga svrstati u meni omiljene rezisere. Najvise sto mi se svidelo je sto je napravio je veliku raspravu na forumu, a to nisam odavno video, zbog takvih sukoba misljenja sam nastavio da posecujem forum....naravno dok sad ne doje Iris i stavi tacku na sve.

7.5/10 od mene, vise objektvno, nego subjektivno.
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 11:15   #9205
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Nije Interstellar toliko los film koliko takav osecaj stvaraju ovi sto se loze na njega i nazivaju ga remek delom, a ocena 10/10 je remek delo. Jednostavno, film sa takvim rupama u prici i sa onakvim debilnim hype scenama ne moze da bude 10-ka. Onda u pricu ulazi ,,ali to nije SF, ne razumete, to je u stvari drama", pa se pojavljuju ljudi koji su pustali suze na pojedinim scenama i... kako da ne hate-ujem film!? Mislim, nije problem u filmu.

Spoiler za rupe, gluposti:
Tipa, crvotocinu su napravili sami oni iz budocnosti... a ko je njima napravio prvi put? Ili glupost gde jedan malo napredniji spejs satl koristi gravitaciju jbne crne rupe da ubrza, pa onda ona scena kad upadne u crnu rupu gde film prelazi u zanr jeftine fantazije... Film obiluje ovakvim rupama i glupostima.
Ono sto sam ja izvukao iz ovog tvog post-a je da tebe zapravo ne nervira film nego te nervira sto se vecini ljudi zapravo svideo a tebi nije. Nema potrebe da pokreces crusade protiv filma zbog toga, ne mozes da promenis tudja misljenja. Kaze covek "ne moze da bude 10ka"... mozda ali ne odlucujes ti o tome
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
Asmodeus (8.2.2015), Atwa013 (8.2.2015), ezenkiel (12.2.2015), Kidja (8.2.2015), Leonida (9.2.2015), Maverick (8.2.2015), pedjosav (8.2.2015), player1 (8.2.2015)
Stara 8.2.2015, 12:48   #9206
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ toxic

Naravno da problem nije u filmu,vec u tebi i nama ostalima.
Spoiler za ...:
Tipa, crvotocinu su napravili sami oni iz budocnosti... a ko je njima napravio prvi put? Ili glupost gde jedan malo napredniji spejs satl koristi gravitaciju jbne crne rupe da ubrza,

Sto se tice c.r. tu se slazem.Sto se tice druge recenice to ti se zove "slingshot" i da li je realno...po meni nije.
Ali zato film i pripada S.F. zanru,zar ne.Osim toga bilo je i rijeci o tome na forumu.Mislim da je Player napravio fin esej o tome.

P.s. Da ti kolega zvjer nije nesto u rodu?!



Spoiler za ...:
Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Ti gledas film sa naucne strane,a film nije dokumentarac da dokaze nesto,nego u sluzbi zabave.Takodje nemojte zaboraviti jednu stvar:NIKO ne zna sta se nalazi u crnim rupama kako su nastale i gde one vode,tako da mozda film za koji ti kazes da je debilan moze biti u pravu a i ne mora,poenta je nobody knows ....


Spoiler za Malo infoa van filma:
Sto se tice "podebljanog",plasi me da nisi u pravu.No vjerovatno nisi imao prilike da dodjes u kontakt sa takvim informacijama sto i nije neka bruka.
Kao sto rekoh u mom proslom postu,prvo imaginarno vidjenje i spominjanje crnih rupa vodi jos iz vremena inkvizicije(Nostra,Njutn i ostala raja-tacnije prvo spominjanje na naucnom planu je iz 1700 i neke).
Prvo otkrice c.r. putem "modernih" teleskopa se desilo prije nekih 20 godina.
Bese neki astronom koji je imao neku "manu" u oku koja mu je omogucila da vidi a svi ostali nisu.Pa su pomislili da nije prduvao u cabar.Tek kad su malo modernizovali teleskope dosli su do mogucnosti da vide isto sto ovaj jadnik/srecnik.

Dakle Nolan je vrlo vjerovatno povukao nesto informacija iz ovakvog stiva.
Prvobitno mislim na Nostru.E sad ono sto mene kopka jeste,sto se nijedan
filmadzija nije usudio da napravi svemirske brodove kruznog oblika.
Ako se pitate zasto,citajte von Danikena,Nostru,mada je ovo i u naucnim krugovima
priznato kao de fakto. Yep,imamo film Contact ali to nije to.

Poslednja ispravka: Mac4LiF (8.2.2015 u 12:56)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 13:40   #9207
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Ono sto sam ja izvukao iz ovog tvog post-a je da tebe zapravo ne nervira film nego te nervira sto se vecini ljudi zapravo svideo a tebi nije.
Mislim da sam jasno rekao bas to. Fascinira me kako neko moze da kidise na ovakav film.
(edit)...i posto nestade tvoja sledeca poruka, naravno da cu da se sprdam sa reakcijama pojedinaca o ovom filmu. Nema tu cool/ne cool, prost zakon akcije i reakcije.
Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Nema potrebe da pokreces crusade protiv filma zbog toga, ne mozes da promenis tudja misljenja. Kaze covek "ne moze da bude 10ka"... mozda ali ne odlucujes ti o tome
Bas kao sto i tebe i par vas nervira to sto ja kazem i onda u par postova pokusavate da dokazete suprotno. I ja odlucujem za sebe, tako da sasvim opusteno mogu da kazem da film ne moze da bude 10-ka, svidjalo se to nekome ili ne. Moje misljenje. Evo, Mac4LiF i familiju pokusava da mi nadje, jos me sa Kuzmanovicem uporedjuje pa onda ja vodim crusade!

@Ekiman
Ta scena je debilna kako god okrenes.

Sasvim prosecan film koji je sa tim budzetom morao da bude mnogo vise bullshit-free, a sve one greske su mogle jednostavno da se isprave.

Poslednja ispravka: toxic (8.2.2015 u 15:27)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (8.2.2015)
Stara 8.2.2015, 13:57   #9208
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Eh, kakvim filmovima ovde ljudi daju 9/10, i cak 10/10, Interstellar treba da dobije besmislenih 20/10 cisto da se postavi jasna razlika.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
Kidja (8.2.2015), Mare88 (8.2.2015), Maverick (8.2.2015)
Stara 8.2.2015, 18:17   #9209
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Aj da se vratimo na temu malo, pre nego sto nas sve banuju.

Dumb and Dumber (2014) http://www.imdb.com/title/tt2096672/?ref_=nv_sr_1


Dobar film za "ubijanje" vremena, dosta losiji od prvog , mnogo malo ima onih debilnih fora na koje ces se nasmejati. Mozda su mi dve scene bile smesne , ostalo je bas glupo ( mada je mozda to i smisao ovog filma).

Da su neki drugi glumci ocenio bi ovo sa 1 ali posto su ipak donekle Jim i Jeff izvukli ovaj film dacu mu solidnu ocenu 4/10.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 19:21   #9210
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Das wilde Leben (2007)
Eight Miles High



Film o Uschi Obermaier, mladoj nemici koja je napustila svoj mali grad da bi proživela život. Modeling, hipi komune, Stonsi, putovanja... i njeno mesto u svemu tome. Zanimljiv film sa dobrom muzikom (npr. Summer Wine) i glumicma koji stvarno liče na ljude koje glume. Kritika ga je dočekala loše ali je meni sasvim ok film, možda za jedno 8. Preporuka.

Poslednja ispravka: Aibo (8.2.2015 u 19:28)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 22:27   #9211
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ostavite covjeka vise na miru.Iskazao je svoje misljenje o filmu a vi se ovde ko vukovi skupljate i dokazujete mu da je "u krivu".Ko zna koji put vec vidjeno ovde i malo je postalo dosadno i smorno citati vase "napade".Samo tjerate ljude sa ove teme pa ce vas ostati petorica koji ce imati isti ukus i bicete zadovoljni.A sad nazad na temu.Dobra opustena Britanska komedija novijeg datuma koja ce vas oraspoloziti i ugrijati oko srca.Preporuka za zimske dane.
http://www.imdb.com/title/tt1924394/?ref_=tt_rec_tt
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	download.jpg
Viđeno:	44 puta
Veličina:	12,9 KB
ID:	51623  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
Dzeki (9.2.2015), goranmax (8.2.2015), gorann (10.2.2015)
Stara 9.2.2015, 0:16   #9212
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Ostavite covjeka vise na miru.Iskazao je svoje misljenje o filmu a vi se ovde ko vukovi skupljate i dokazujete mu da je "u krivu".Ko zna koji put vec vidjeno ovde i malo je postalo dosadno i smorno citati vase "napade".Samo tjerate ljude sa ove teme pa ce vas ostati petorica koji ce imati isti ukus i bicete zadovoljni.
Nisam ni stigao da vidim (nazalost) sta su nasi forumski naucnici napisali
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Sh0m1 (9.2.2015)
Stara 9.2.2015, 14:50   #9213
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A Royal Affair (En kongelig affære)





Odlican danski film sa fenomenalnim Mikelsenom. Istorijska drama je u pitanju, jedna od boljih koje sam gledao. Dugo je stajala na hardu i konacno nadjoh vremena da odgledam. Odlican i moja velika preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
bela lampa (9.2.2015)
Stara 9.2.2015, 19:57   #9214
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
The Trip to Italy (2014)



Jako simpatičan film. Radnja je skoro nepostojeća u klasičnom smislu. Dvojica prijatelja voze kroz Italiju, jedu, pričaju... Razgovori su uglavnom o filmovima i glumcima, pri čemu ih non stop imitiraju na smešne načine. Meni se film baš svideo i dodeljujem mu jaku 8-icu.

Tek nakon gledanja sam shvatio da je film ustvari nastavak The Trip (2010) . Pa ću ih pogledati obrnutim redosledom.
Ок је, али да су само неку радњу убацили, био би супер. Као Sideways нпр.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 2:26   #9215
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nottingham kaže: Pregled poruke
ostavite covjeka vise na miru.iskazao je svoje misljenje o filmu a vi se ovde ko vukovi skupljate i dokazujete mu da je "u krivu".ko zna koji put vec vidjeno ovde i malo je postalo dosadno i smorno citati vase "napade".samo tjerate ljude sa ove teme pa ce vas ostati petorica koji ce imati isti ukus i bicete zadovoljni.a sad nazad na temu.dobra opustena britanska komedija novijeg datuma koja ce vas oraspoloziti i ugrijati oko srca.preporuka za zimske dane.
http://www.imdb.com/title/tt1924394/?ref_=tt_rec_tt
Хвала! Погледао, и препорука, такође! Доообар
Волим британске филмове овог типа Дајте још описа, ко је скоро гледао филмове типа Треинспотинга, Две чађаве двоцевке,.. и слично!
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 3:13   #9216
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo ti ovaj:
http://www.imdb.com/title/tt1450321/
Filth dobar i tezak.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 9:21   #9217
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^I dobar i težak.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 13:52   #9218
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Je li Interstellar (2014) rimejk, sve mi se nešto čini da sam ga ranije već gledao, mislim priča mi je totalno poznata.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 15:48   #9219
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ili troluješ ili ti liči na Odiseju u svemiru
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 15:49   #9220
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sad ce fanovi da podivljaju.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com