Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2015, 17:22   #201
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Obozavam ovu odbranu islamskih fasista....

Cekam samo trenutak kada ce poceti i ono odsecnje himena malih devojcica da brane kao pravo autohtonih kultura koje ne sme da se kritikuje i napada.

Inace, likovima kiji misle da je Prime Directive u Star Treku vrhunska civilizacijska vrednost, a ne nesto sto treba rusiti uvek i svuda kada naidjes na neku svinjariju (sto i inace rade u samom Star Treku), ne treba nista objasnjavati, lol. Samo ih pustiti da bitisu i uporedjuju, slatki su tako.

A zaista bih se razocarao da Qzma nije na coveru Fejsa postavio sliku 'Je suis Vuciceva keva u zgradi RTS-a koja je pobegla na vreme!', ili pisma podrske Milanovicu i Komrakovu.

Ono, tipa: 'Jadan Milanovic, prebili ga strani placenici, a tada niste branili novinare, bagro!!!', i tako te fore.

Mislim, jako bi me to razocaralo

Poslednja ispravka: kami (20.2.2015 u 17:51)
kami je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.2.2015), mvasic (20.2.2015), Sh0m1 (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 19:07   #202
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Ne brini, imam sasvim doboljno godina. Ne moras da mi objasnjavas TE jer iako nisam naucnik (mada, ko se sve danas naziva naucnikom i kakve se gluposti vode kao naucni radovi, mogao bih i ja da postanem), imam dovoljno znanja da mogu da izgradim svoje misljenje. Licno, svidja mi se TE koja je jako dobro podrzana i po mom misljenju najbolji pokusaj da se objasni razvoj zivota. Razlika je to sto ja iako volim nauku, prema njoj se odnosim kriticki, ne verujem slepo u nju kao ni u ostale vere, a ti si klasican clan verske zajednice nauke jer prihvatas dogmu koju naucnici serviraju isto kao sto rade popovi i onaj iz @decoyevog videoclipa, kojim je pokusao da ispadne smesan a ispao je nesto drugo, pa bi, bar kao moderator, mogao da se ostavi podsmevanja drugim clanovima foruma posto primetih da to voli da radi, a sve ostalo smatras iluzijom, obmanom, prevarom, optickom varkom...
Ne znam odakle ti ideja da ja slepo verujem u bilo šta. Samo osporavam tvoju tvrdnju da je nauka isto (ili slično) što i religija.
Propustio sam to u prethodnom postu, mada mislim da je neko pomenuo: sve naučne tvrdnje, teorije i hipoteze su po definiciji podložne preispitivanju i proveri, dok verske dogme to, opet po definiciji, nisu, nego se smatraju apsolutnim istinama.
I još nešto, što sam propustio u prethodnom postu: možda na forumu i zvuči kao da "naučnici" vređaju "vernike", ali u praksi je to obično drugačije - naučnici su bili ne samo vređani, nego i proganjani i ubijani od strane crkve i vernika, a i danas mnogi vernici nauku smatraju satanskom, a neke naučne stavove uvredom.


Mala digresija - ja bih, kao ljuditelj fantastike, voleo da postoje te natprirodne sile, magija i sl. Život bi mi bio i mnogo jednostavniji da su sve te religijske tvrdnje istinite, jer meni nije problem ni da postim (mogu da ne jedem po ceo dan, provereno u praksi), ni da obavljam razne rituale, ni da hodam peške do nekog mesta hodočašća (rekord mi je 61km), malo bih i skratio jezik ako se to od mene zahteva, ljudima pomažem i ovako, ne lažem, ne kradem, qrve ne jurim...

Poslednja ispravka: namcor (20.2.2015 u 19:28) Razlog: poslednji pasus
namcor je offline  
Stara 20.2.2015, 19:18   #203
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

I'll just leave this here...

Neil deGrasse Tyson - Reason & Faith are Irreconcilable
Neutrino je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
namcor (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 21:15   #204
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
sve naučne tvrdnje, teorije i hipoteze su po definiciji podložne preispitivanju i proveri, dok verske dogme to, opet po definiciji, nisu, nego se smatraju apsolutnim istinama.
...ali u praksi je to obično drugačije - naučnici su bili ne samo vređani, nego i proganjani i ubijani od strane crkve i vernika, a i danas mnogi vernici nauku smatraju satanskom, a neke naučne stavove uvredom.
Сем природних и техничких постоје и друштвене науке које обилују разним догмама које се не смеју доводити у питање.За организацију друштва и државе далеко су битније друштвене науке од природних и техничких наука.Модерне друштвене науке имају више догми него све религије заједно, а ове догме се представљају као научне истине које се не могу оспоравати.

На пример, постоји догма да су сви људи једнаки пред законом.Сви знамо да је то обичан мит и демагогија, и да 1 богаташ и 1 радник неће бити једнаки пред законом у било којој модерној држави.
Постоји и догма да народ преко својих представника управља државом, а сви знамо да је то обична бајка.

Неке од ових социолошких-правних-политичких догми су у колизији са природним и техничким наукама.На пример, постоји догма да полови међу људима нису биолошки условљени већ да су полови продукт друштвене средине и личног избора појединца.Сваки биолог ће се насмејати на ову тврдњу, али ће у друштву и даље важити догма о непостојању (биолошких) полова међу људима.

Када упоредимо догме модерне друштвене науке и религије, јасно се види да је реч о врло сличним појавама.

Poslednja ispravka: petar blagojevic (20.2.2015 u 21:24)
petar blagojevic je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku petar blagojevic na korisnoj poruci:
Тормунд (28.2.2015), Sass Drake (21.2.2015), Yonai (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 23:20   #205
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Nikola16789 evo ti besplatan savjet.Iako se ne slazem sa tvojim stavovima ti bi trebao znati da ovde na balkanu ti niko nista nece na finjaka objasniti,zato pusti ovu raspravu.Ovdje ti je sve isto,moderatori,clanovi,zalutali,sve je to isto,ista genetska struktura na forumu.Ako si ocekivao neki normalan razgovor zaboravi.Mislim da je Asmodeus to najbolje objasnio u svom postu prije par strana.
NOTTINGHAM je offline  
Stara 20.2.2015, 23:32   #206
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Nikola16789 evo ti besplatan savjet.
Hmmm...
A da cujem savet koji bi naplatio?
Daj ziro racun na PM.
Atwa013 je offline  
Stara 20.2.2015, 23:34   #207
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Cuj skupili se pecinski ljudi da objasne kako su nauka i religija jedno te isto pa se jos i dure Povredjen im ponos,sta li nemam pojma ... mislim zar nije logicno da, ako zadrzis svoje gluposti za sebe nikom nista ,ali ako ih javno kazes , valjda je normalno da se ljudi smeju
Al Capone je offline  
Stara 20.2.2015, 23:34   #208
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Eto ti ga sad. Da li sam ja rekao nešto nenormalno ili nepristojno (sem na račun terorista, ali šta o njima lepo da kažem)?

@petar blagojević
Nisam baš najbolje razumeo šta si hteo da kažeš. Jednakost pred zakonom, predstavnički sistem i ravnopravnost polova, bar koliko ja znam, nisu nikakve "naučne dogme", niti zakone koji sve to regulišu donose naučnici.
namcor je offline  
Stara 20.2.2015, 23:51   #209
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Cuj skupili se pecinski ljudi da objasne kako su nauka i religija jedno te isto pa se jos i dure Povredjen im ponos,sta li nemam pojma ... mislim zar nije logicno da, ako zadrzis svoje gluposti za sebe nikom nista ,ali ako ih javno kazes , valjda je normalno da se ljudi smeju
Izvini ti, o uzvisena raso! Nisam ja kapacitet da se "druzim" sa arijevcima, ides na ignore.
Nikola16789 je offline  
Stara 20.2.2015, 23:55   #210
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Izvini ti, o uzvisena raso! Nisam ja kapacitet da se "druzim" sa arijevcima, ides na ignore.
Sudeci po tvojim postovima i "teorijama" ja sam ti najmanji problem
Al Capone je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.2.2015), Rainman (21.2.2015), Sh0m1 (26.2.2015)
Stara 25.2.2015, 22:09   #211
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.357
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Evo malo štiva za čitanje...

http://ngm.nationalgeographic.com/20...achenbach-text
DeCoy je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
player1 (26.2.2015), Yonai (26.2.2015)
Stara 26.2.2015, 10:19   #212
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Ćutao sam na temu Charlie Hebdo, bio sam posmatrač koji se poprilično zabavio krajnjim temama do kojih je diskusija dovela, ali ipak moram da kažem par reči.

Pre svega - ne podržavam ubistvo novinara i karikaturista. Ovo hoću odmah da raščistim kako ne bi neko okarakterisao moje pisanje kao podršku maloumnicima ispranih mozgova koji se tripuju da večni život može da se dobije kroz kreiranje pakla na zemlji.

To je jasna granica koja ne sme da se pređe - nema ubistava, ma koji razlog bio.

Dalje - ono što Charlie Hebdo radi jeste korišćenje slobode govora, ALI... ti ljudi su kroz čitavo svoje delovanje to radili vrlo tendenciozno, maliciozno, često nimalo objektivno. Njihovi stavovi su neretko izrazito daleko od realnosti i pričaju samo jednu priču koja je previše često identična pričama koje prosipa bilo koji od zapadnjačkih medijskih giganata kao što je npr. CNN.

Pogledajte npr. slike koje sam okačio u prilogu u ovom i narednom postu. To su karikature tog časopisa gde se direktno ukazuje na Srbe kao genocidne koljače i monstrume. Primećujete li sličnost sa mašinerijama kao što su CNN, BBC, CBS, NBC? Gde su tu srpske žrtve i srpska strana priče? Nije baš sve tako crno ili belo, dragi karikaturisti i "borci za slobodu govora".

Charlie Hebdo kod političkih tema svira u istu frulu kao i ostali zapadnjački mediji, često tu nema ni trunke satire, već politički nekorektnog ismevanja i vrlo tendencioznog vređanja, što je velika razlika. Oni samo kroz svoje delovanje govore ono što npr. velike zapadnjačke stanice i novine zbog političke korektnosti ne smeju.

Moje poštovanje u smislu novinarstva svakako nemaju, jer su i kroz brojne druge teme samo neodgovorno dolivali ulje na vatru bez trunke objektivnosti. Često su i vređali žrtve, pa i čitave narode koristeći svoju "anđeosku i jedinu ispravnu" viziju sveta pod plaštom slobode govora.

Vređanje i ponižavanje svakako nisu savremene vrednosti slobodne Evrope, a Charlie Hebdo svakako nije simbol prave slobode govora. Oni više svojim delovanjem odaju utisak politički instruisanog časopisa koji nastojanjem da bude cool, kvazi-šaljiv, kvazi-satiričan u stvari radi u službi određenih interesa i navođenja francuskog javnog mnjenja na stranu na koju to nekome odgovara.

(nastavak u sledećem postu zbog dodavanja još priloga)
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	02.jpg
Viđeno:	36 puta
Veličina:	85,7 KB
ID:	51790   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	03.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	100,7 KB
ID:	51791   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	04.jpg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	37,3 KB
ID:	51792  

Poslednja ispravka: Yonai (26.2.2015 u 11:02)
Yonai je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Al Capone (26.2.2015), Miloš987 (1.3.2015), player1 (26.2.2015)
Stara 26.2.2015, 10:20   #213
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

(nastavak)

Te ljude ne cenim i svakako se neću poistovetiti sa njima uz komercijalno eksploatisanu kvazi-slobodarsku krilaticu "Je Suis Charlie" koja se sada koristi da bi isprala mozgove i da bi prodala milione štampanih primeraka nečega što baš i nema veze sa slobodarstvom.

Kvazi-satira bez imalo mere, ukusa i poštovanja prema bilo kome više deluje kao da ima perfidan cilj, bez neke smislene poruke koja može doneti neku dobrobit i konstruktivnu kritiku društva. Takva pisanja samo potpaljuju rasizam i ekstremizam i nimalo ne doprinose smirivanju konflikata između naroda, verskih i političkih grupa.

Sloboda govora sa sobom treba da povuče i veliku dozu odgovornosti za pisanu (i nacrtanu) reč, a na neodgovorna i tendenciozna pisanja veoma često dođu i izuzetno negativne društvene i političke posledice.

Uvek je lako smejati se drugima, izvrgavati ruglu čitave nacije, a najteže je pogledati sebe. Nešto baš i nisam video da su se bavili temom kako je velelepna Francuska i velelepni Pariz sagrađen na temelju kolonija i patnje robova po Africi i drugim delovima sveta.


Počivajte u miru novinari i karikaturisti. Da zapalim sveću za vaš pokoj i da osudim ubice mogu, ali vas poštovati u smislu novinarstva i poruke nikada neću.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	01.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	98,4 KB
ID:	51793   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	05.jpeg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	49,0 KB
ID:	51794   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	06.jpg
Viđeno:	41 puta
Veličina:	72,2 KB
ID:	51795  

Poslednja ispravka: Yonai (26.2.2015 u 10:48)
Yonai je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Тормунд (28.2.2015), Al Capone (26.2.2015), Jan Čmelik (26.2.2015), Miloš987 (1.3.2015), player1 (26.2.2015), Skyrim (26.2.2015)
Stara 27.2.2015, 10:36   #214
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Izvukao si nekoliko naslovnica na kojima su potkačeni "naši", pa iz toga izvodiš neke opšte zaključke. Kako se u tu sliku uklapa ovo:
Spoiler za slike:


Ljudi jednostavno imaju svoj stav, prozivaju sve religije i sve pojave koje smatraju "interesantnim". Naravno da to ideološki naginje na ovu ili onu stranu, kao i bilo koji drugi društveni angažman i naravno da se to nekome ne dopada, ali samo primitivne budale ili mentalni bolesnici su zbog toga spremni na ubistvo. Poenta je da primitivnim budalama i mentalnim bolesnicima ne treba podilaziti, jer onda na kraju svi završimo u ludnici.

Pomenuo sam već jednom, ali hajde još jednom: zar iz naše skorašnje istorije (a i sadašnjosti) nismo naučili šta se dogodi kada dozvolimo kojekakvim budalama i ludacima da se razmašu i vode glavnu reč?
namcor je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Asmodeus (27.2.2015), Atwa013 (27.2.2015), Sh0m1 (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 14:44   #215
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Jos jedan video, nekad ekstremiste, sada islamskog reformiste, koji iz prve ruke prica o opasnostima ekstremizma u modernom dobu.
https://www.ted.com/talks/maajid_naw...ge=en#t-146564
Asmodeus je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.2.2015), Yonai (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 14:55   #216
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

@ namcor

Znao sam da će neko hteti da okrene diskusiju i smisao mog pisanja u pravcu nasilnih budala, ali ako si pažljivo čitao, teroristi i slični bezumnici nisu bili suština mog pisanja. Bezuman akt nasilja osuđujem, i ne treba mešati kritiku delovanja tog časopisa sa podrškom i pravdanjem terorista. To su dve totalno odvojene stvari. Ako kritikujem Charlie Hebdo koji je sve samo ne objektivan i slobodarski, to ne znači da sam na strani kretena koji mašu kamama i odsečenim glavama. Ta automatska isključivost je nešto što mi neopisivo ide na nerve, i skoro je isto tako nazadna kao i shvatanje da dizanjem u vazduh grupe ljudi možeš da stekneš ulaznicu u raj. Ako su ti novinari stradali, to ne znači da su automatski idealizovani anđeli o kojima ne sme da se kaže ništa kritički kako im se ne bi uprljao oreol iznad glave.


Idealizacija mrtvih je stvar patetike, pre nego stvar zdravog razuma.


Problem sa Charlie Hebdo jeste daj da kod njih nikad nećeš videti neke stvari koje se kose sa suštinom USA-EU-NATO politike. Takve stvari poput ovih iz tvog posta vezanih za porez ili pomoć Haitiju su sitan doživljaj za povremeno skretanje pažnje ili odavanja utiska da je to časopis u službi naroda. Kritikovali su oni i npr. predsednike Francuske na uglavnom dnevnopolitičkom nivou, ali nikad nisu dali neku suštinsku kritiku za dizanje svesti naroda, za otklon od medijske mašinerije kojom je obično stanovništvo zaslepljeno.

Evo par konkretnih primera:

Što ne kritikovaše francusku dvoličnu spoljnu politiku prema Siriji i Bašaru El-Asadu koja je i dovela do stvaranja islamske države? Kritikuju posledicu, a šta je sa uzrokom?
Što nisu kritikovali francuska zverstva sa kolonijalizmom i ratovima po Africi od kojih su neki i danas aktuelni?
Što nisu pljuvali Gadafija pre onog nekakvog proleća, dok im je on itekako odgovarao?
Što nisu kritikovali vezano za ove prostore hrvatsku Oluju sa nepreglednim izbegličkim konvojima ka Srbiji ili brojne "kolateralne štete" u kojima su '99 učestvovali i njihovi piloti?
Zašto ne kritikovaše spaljivanje 40 ljudi ruske nacionalnosti na početku rata u Ukrajini? Snajperisanje od strane "boraca za pravdu" koji su pobili i civile i policajce na Majdanu?
Što nisu rekli koju o ukrajinskom obaranju malezijskog aviona o kome sada svi upadljivo ćute, prave se ludi?
Što ne rekoše koju o tome da je Husein ubijen a hemijsko oružje nije postojalo?
Ili možda koju o ratnim zločinima NATO vojnika u Iraku i Avganistanu?


Sa pitanjima bih mogao da nastavim do sutra, a odgovor je samo jedan - Charlie Hebdo je instruisan kao i većina zapadnih medija da tendenciozno i maliciozno obrađuje dešavanja u svetu. To što se povremeno sprdaju sa svojim predsednikom, što razapinju Le Penovu, i što herojski pljuju po Ibrahimoviću i Depardjeu koji neće da plaćaju porez - to je sve previše mlako i ništavno u poređenju sa nivoom vređanja i pljuvačine koji iskazuju ka onima koji su od strane zvanične NATO politike obeleženi kao "neprijatelji slobodnog sveta", među kojima su i genocidni Srbi.

U mom prethodnom postu ćeš pročitati sve šta sam o tome hteo da kažem, a ako hoćeš još bar 30 tendenciozno-malicioznih naslovnica tog časopisa iz Charlie Hebdo PDF torenta, ti reci, mada ja ne bih želeo da sve ovo ode u tom smeru. Njihovo maliciozno pisanje je pravilo, a ne izuzetak. Lako je pljuvati po nečijoj religiji i ubeđenjima bez ikakve mere, ali to te ne kvalifikuje automatski da poneseš oreol "vesnika slobode govora", jer tendenciozna pljuvačina nije dobronamerno korišćenje slobode govora.

Ja sam npr. agnostik, ne verujem ni u jednu od zvaničnih religija, ali mi ne pada na pamet da se sprdam sa Isusom, Budom, Muhamedom i Mojsijem bez ikakve mere. Zašto? Zato što postoji ogroman broj ljudi koji religiju upražnjava sa namerom da postanu bolji ljudi, bolje osobe. Ja to shvatam i vređanjem religija ćeš uvrediti i ne tako mali broj ljudi koji su istinski dobri i trude se da budu ispravni. Charlie Hebdo nikad nije pokazivao ni trunku takvog razumevanja, već pljuje bez ikakve granice po svima i svakome, ne pravi razliku između smernog, dobrog vernika i ekstremiste, između dobrog sveštenika i pedofila u mantiji. Način na koji se ti novinari i karikaturisti ponašaju samo stvara netrpeljivost i netoleranciju, koje npr. i u njihovoj Francuskoj ima i više nego dovoljno. Šta jedan istinski dobar čovek muslimanske veroispovesti može da pomisli kada vidi u časopisu Muhameda kako je izvrnut ruglu sa svinjskom glavom ili hrišćanin kad vidi Isusa kako seksualno opšti sa bogom? Kakve to veze ima sa ekstremistima ili bilo čim smislenim? Tu je u pitanju čisto iživljavanje nad verom i neistomišljenicima i na taj način se stvara isključivost, umesto da se stvori društveni dijalog koji je tim novinarima navodno cilj.


Previše je njihovo delo nečisto i zamućeno da bi mogli da se veličaju u anđele.

Smrt ne abolira od odgovornosti, naprotiv.

Poslednja ispravka: Yonai (27.2.2015 u 15:10)
Yonai je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Тормунд (28.2.2015), Al Capone (27.2.2015), Vulee (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 15:10   #217
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Je l' ti shvatas da je potpuno bezukusno, da ne kazem degutantno, izigravati moralnog arbitra, svega nekoliko dana, sedmica, od kako su ljudi ubijeni zbog crteza u nekom casopisu? Jos im ni 40 dana nije proslo, ako cemo po veri i nekoj tradiciji. Ne uvodi u ovu raspravu narativ koji tebi odgovara, jer si emotivno vezan za desavanja ovde i imas potrebu da iskazes svoje nezadovoljstvo prema politici casopisa.
"Zalim ih, ali znas, oni su ovakvi, onakvi, bla, bla..." Nema ALI, kraj diskusije. Treba dobro da se zamislis sta radis...
Gde si bio da ih kritikujes kad su bili obican mali casopis sa tirazem od par desetina hiljada, dok se nije digla gomila ekstremista po svetu koji su trazili njihove glave zbog obicnog crteza? Nigde, jer nisi ni cuo za njih, bolelo te je uvo da se zamlacujes sa tim, pa i tad da si cuo, ne bi se mnogo potresao. Pise se svasta po novinama i kod nas i kod nasih komsija pa nikom nista. Sad kad su pobijeni, nasao si da likujes i kritikujes njihov rad.
Umesto da se zapitamo kakvi ideoloski pokreti dobijaju na snazi kad se dogadjaju atentati na novinare, odsecaju glave po svetu, uvode serijatski zakoni, sekularne drzave nestaju po islamskom svetu, a novinari ne stoje ujedinjeno i ne brane osnovno ljudsko pravoi popustaju pred ovakvim idiotima, mi ovde izigravamo neke sudije i sa visine posmatramo citav proces, cak cinicno nazivamo ljude koji su izginuli kretenima... Sramota...
Asmodeus je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.2.2015), kami (1.3.2015), micko76 (27.2.2015), Sh0m1 (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 15:16   #218
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

1. Ja njih žalim kao ljudska bića koja su stradala u bezumnom činu i ne podržavam ubijanje novinara.

2. Ja ne podržavam njihovo pisanje i novinarski rad.

Te dve stvari mogu da budu povezane i jesu povezane, a to što te stvari dosta ljudi na ovoj temi zamišlja kao isključive i misli da ne idu jedna sa drugom, to nije moj problem. Vaistinu tačka. No hard feelings.
Yonai je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
namcor (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 15:21   #219
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
1. Ja njih žalim kao ljudska bića koja su stradala u bezumnom činu.

2. Ja ne podržavam njihovo pisanje i novinarski rad.

Te dve stvari mogu da budu povezane i jesu povezane, a to što te stvari dosta ljudi na ovoj temi zamišlja kao isključive i misli da ne idu jedna sa drugom, to nije moj problem. Vaistinu tačka. No hard feelings.
Ovde nije u prici njihovo pisanje i novinarski rad, nego kontekst u kome je njihov rad placen krvlju, kakav god da je, mora da se brani od ekstremizma.

Ironicno, poslednja recenica se odnosi na tebe, jer ti ne mozes da prihvatis kontekst bez emotivnog uplitanja i konstantno zamenjujes teze, zato sto te pogadja njihov rad.
Asmodeus je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.2.2015), Sh0m1 (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 15:45   #220
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Pogađa me njihov rad, jer se odnosi na moj narod, između ostalog, ali me ne zaslepljuju emocije.

Ja neću uzeti pištolj i ubiti ih, niti likovati što su stradali. Ja ću samo reći da se ne slažem sa njima, na šta imam pravo, jer to je sloboda govora, zar ne?

Ja podržavam slobodu govora, ali deo iste je i necenzurisana kritika na pisanu/izrečenu reč. Pre bih rekao da su emocije prisutne kod onih koji preplavljeni osećajem pijeteta odbijaju da sagledaju realnost i pruže kontra dokaz za to da Charlie Hebdo ima m*da da kritikuje npr. zvaničnu NATO politiku u ratovima po svetu i da sagleda i drugu geopolitičku stranu koja nije mejnstrim i prozapadno orijentisana. Niko ovde ne spori nužnost slobode govora i pravo na tu slobodu Asmodeuse, naprotiv

To što ni ti ni ja nismo čuli do nedavno za Charlie Hebdo nije nikakav činjenični argument u diskusiji o časopisu sa kojim smo sada svi upoznati, jer da jeste i ja bih mogao da pobijem tebe po istom sistemu i cela ova diskusija ne bi ni smela da postoji, jer ko smo mi da pričamo o nečemu o čemu do skora ni jedan ni drugi nismo ništa znali?

Ja sam rekao šta mislim o bezumnicima koji ubijaju zbog karikature i nemoj ponovo da stavljaš znak jednakosti između moje kritike i oružanog napada na novinare. Reči i oružje nisu isto. Kritikovati pisanu reč i likovati nad ubistvom nije isto.

Kada argumentovana kritika ne bi smela da se kaže, to bi odvelo u jednoumlje, a svi znamo šta je to i koliko jednoumlje utiče na slobodu govora.

Poslednja ispravka: Yonai (27.2.2015 u 16:02)
Yonai je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Тормунд (28.2.2015), mmarko (27.2.2015)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com