Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2015, 21:53   #9321
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Whiplash
Sa zadovoljstvom sam ovo ***** od filma obrisao sa hard diska. Odvratna priča.

Poslednja ispravka: Iris (18.3.2015 u 23:28) Razlog: govor mrznje
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2015, 23:07   #9322
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne zove se džabe hate.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Crytek (19.3.2015), Ekiman (20.3.2015), ezenkiel (1.4.2015), Skenderevo (20.3.2015)
Stara 18.3.2015, 23:20   #9323
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Realno, radije bih pojeo pseće ***** nego ponovo gledao ovaj film.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2015, 23:26   #9324
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobro de, covece, ne svidja ti se film. Prvi si lik koji se ovde javio da mu se Whiplash nije svideo, daj malo pojasni kako, zasto? Ili samo "hejtujes" da bi opravdao korisnicko ime.

U pravu je Iris skroz, ako nemate nista smislenije da napisete od "OK je film" i "film je sr*nje" bolje da se ne oglasavate, nikakav doprinos temi ne dajete.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
Atwa013 (19.3.2015), ezenkiel (1.4.2015), Iris (18.3.2015), pentraksil (18.3.2015), Rainman (18.3.2015), Sh0m1 (19.3.2015)
Stara 18.3.2015, 23:45   #9325
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sada moram sam sebe da citiram.
Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Odvratna priča.
Šta je poruka filma, ja ne mogu da shvatim da se ljudima ovo sviđa?
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 0:01   #9326
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Sada moram sam sebe da citiram.
Šta je poruka filma, ja ne mogu da shvatim da se ljudima ovo sviđa?
A film mora da ima neku poruku da bi bio dobar? Vidim preporucio si skoro Escape from Tomorrow, koja je to toliko snazna poruka tamo da ti se film dopao a ovaj tolika katastrofa? A Whiplash itekako ima poruku, i nije nista komplikovano shvatiti sta je.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 0:29   #9327
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gone Girl



Jel ste se ikad zapitali na sta je spremna devojka/zena kako bi sacuvala brak/vezu? Ovo je pravi film da saznate.
Mislim da svako moze da prepozna u filmu, da li kao zrtva takve veze ili mozda cak kao neko ko je radio neke sasvim glupe stvari kako bi sacuvao vezu.

Ben Affleck odlican, verovatno njegov najbolji film u poslednjih 10godina ako ne i vise.

Od mene preporuka.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
filpan (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 0:40   #9328
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Možda ja to pogrešno shvatam
Da, shvataš pogrešno Tema je "Dnevnik gledanja filmova". Pošto je film prilično poznat, nema potrebe naklapati kojekakvo filozofiranje, dovoljno je reći da li se nekome sviđa ili ne.

@ Kidja: stvarno odličan film (ne samo OK ). Ali, iskreno se nadam da vrlo mali broj ljudi može da se prepozna u njemu - znam da ja ne mogu, niti znam nekoga ko bi mogao

@ Iris: a da ti malo pogledaš detaljnije ovaj topic, pa da pronađeš slične kratke postove i drugih korisnika, pa čak i onih koji imaju neki od SK avatara?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 0:54   #9329
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pretpostavljam da bi, u slučaju da vodiš dnevnik, kako si istakao da se tema zove, na svakoj strani pisao samo "ok dan" ili "nije ok dan".
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
nameless1 (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 0:54   #9330
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni se Whiplash nikako nije svideo. Prvo, Miles Teller je sve, samo ne dobar glumac. Drugo, tipicna holivudizacija se prozima kroz citav film, i ovo je najveca mana.

Dobre stvari su muzika i J.K. Simmons.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 0:56   #9331
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@pentraksil
Baš mi je drago što si pomenuo Escape from Tomorrow. Dok Escape from Tomorrow ima snažnu anti-kapitalističku poruku Whiplash radi upravo suprotno. Promoviše najgore kapitalističke vrednosti, nasilje nad podređenima i prekovremeni rad.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
gorann (24.3.2015)
Stara 19.3.2015, 1:25   #9332
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

После мање од месец и по дана, коначно реших да напишем описе одгледаних филмова.
Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Bez uvrede,samo oni zbog "ovih ili onih" razloga koji su prosli "sito i reseto"(a da nisu Romantic) mogu samo maximumom da razumiju sta si zeleo reci.
Пријатељу, оно што сам ја прошао, други не би могли, јер би им вероватно лакше било да изврше самоубиство...да не ређам сада, али реч је о мом приватном животу са брдом негативних ствари око мене са којима сам се борио и са којима се и сада борим, при чему ћу неке ствари морати носити као ознаку целог живота, јер би њихово решавање за мене значило ново рођење. Веруј ми. И молим да ме нико не спомиње на било којој теми, јер ме, бар сада, не познаје.

Цитирао бих подсетни пост једног од нормалних чланова форума.
Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Je l' moguce da ne prihvatate cinjenicu da postoje ljudi koji su drugacije doziveli film, da im se i pored nekih mana svideo? Je l' vas teraju da se i vama svidi? Pa postoji gomila opisa raznoraznih filmova i ocena istih, u ovoj temi, sa kojima se ja uopste ne slazem, ali nastavljam da citam, odgledam film na neciju preporuku, to je valjda svrha ovakve teme...
Да се вратим теми.

Whiplash

Дуго сам чекао да се овакав филм појави, а посебно са (ретко када боље приказаном поруком) да претежак, мукотрпан, а често и крвав рад може довести до статуса легенде (што су и мени као као кантаутору говорили, а ја окретао главу, али из приватних разлога). Глумачка постава је одлична, мада су за бубњара могли наћи другог глумца (иако је овај одлично одрадио улогу).

Даље, иако слабије познајем џез музику (наравно, не мислим на данашњу), песме из филма ми сада звуче енормно боље (што се иначе ретко или скоро никада не дешава, мада је у овом случају и разумљиво). Свиђа ми се што су и музички сегменти приказани правилно и епски.

Фале ми овакви филмови, а овај ми је штеловао адреналин као ни један пре тога. Доста сам се удубио у причу, пратио сваки њен сегмент праћен нотама, па сам често бацао поглед на своју гитару поред компа, јер просто ме тај адреналин (а можда и носталгија) враћају жељу, шта знам...Бар је на мене овај филм имао тај утицај, ту снагу, верујем и на многе који познају или се баве музиком. Изведба Џ. К. Симонса је била фасцинантна и осећао сам се као подређен његовој строгоћи, а то је једна од најбољих улога које сам скоро гледао уз још мањи број њих.

Можда сам преценио неке сегменте, али ово је моја област па сам зато и отишао мало даље. Што се тиче мана, има их у одређеном броју: филм је деловао сужено па и некако збрзано, прича је ишла некако нелинеарно и поједине сцене су биле мање више плутајуће без нечег конкретног, али ја ћу овај филм опет једном погледати.
Оцена 8,5/10.

Nightcrawler

Уникатан филм са надпросечном глумом, сада већ препознатљивог, Џејка. Занемаривши претеривања, овај филм ме одушевио својом јединственошћу главног и малтене јединог карактера. Од почетника, аматера преко професионалца са јасним циљем до човека који инспирише. То је тај лик.

Приказ негативца се не испољава насилнички, већ хладно, а нарцисоидна луцидност његових речи, покрета и понашања, чак и онда када други спуштају главу, се уздиже. Прелазак преко лешева до постизања циљ(ев)а за њега није проблем. Психогени елемент обавија сврху његовог живота па је изразито присутна константна тежња за успехом, препознатљивошћу и надилажењем конкуренције, која је може се рећи превазишла циљ што је и одређено гледиште невезано за филм.

Сцене надкровљене разузданом атмосфером бројних дешавања (убиства, несреће итд), живописно приказивање снимања уз стално тражење перфекције својих снимака и понеки савет у вези снимања са стране да уклопи јединственост су најважнији елементи, а целокупна радња је изузетна, као да није реч о филму. Џејк је изнео одличну улогу, скоро потпуно другачије од ранијих филмова (а у сваком је друга личност) и једва чекам његове нове пројекте, надам се сличног квалитета.
Spoiler za Око описа...:
Извињавам се што се занео у опису филма, али сам се трудио да ми овај опис филма буде мало другачији.
Оцена 8/10.

Big Hero 6

Инспиративан, симпатичан и много готиван филм. Комбинација дивних елемената: науке, хумора, породичне и пријатељске љубави, части итд. Било је и тужних делова, али све у свему, овај филмић је предиван и наставак би био интересантан. Дакле, придружујем се позитивним коментарима и нагласио бих да ми је робот из овог филма баш прирастао срцу, а и остали ликови су супер.
Оцена 8/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 1:44   #9333
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Da, shvataš pogrešno Tema je "Dnevnik gledanja filmova". Pošto je film prilično poznat, nema potrebe naklapati kojekakvo filozofiranje, dovoljno je reći da li se nekome sviđa ili ne.
Da, ali nije tvoj licni dnevnik, nego nesto sto ipak citaju i drugi ljudi, i to ne rade zbog poruka gde neko samo kaze da li mu se film svidja ili ne, nego zbog argumentovanih misljenja s vise opisa. Misli i na ljude kojima takva tvoja poruka nista ne znaci i koje smara da je preskacu kako bi dosli do zanimljivih stvari (a pretpostavljam da tu spadaju svi posetioci foruma).

Meni licno to uopste ne smeta mnogo, ali da sam moderator, brisao bih takve poruke. Podrska za Iris
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Atwa013 (19.3.2015), gorann (24.3.2015)
Stara 19.3.2015, 9:53   #9334
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
@pentraksil
Baš mi je drago što si pomenuo Escape from Tomorrow. Dok Escape from Tomorrow ima snažnu anti-kapitalističku poruku Whiplash radi upravo suprotno. Promoviše najgore kapitalističke vrednosti, nasilje nad podređenima i prekovremeni rad.
Pa ti ocigledno ocekujes da ti uspeh padne sa neba....promovise trud i dokazuje da je sve moguce ako radis na tome. Inace, ti rece da ne razumes i ne vidis poruku .
Ali kao i uvek mi u svim filmovima nalazimo neke skrivene poruke, kapitalizam, propagandu itd. Ne mozes da gledas film sa uzivanjem ako ne pohvatas jedno 368 skrivenih poruka u prvoj polovini filma. Od najprostijih mogucih filmova ljudi izvlace neke metafore. Ko zna sta bi pronasao Hate gledajuci Donnie Darka, a o Mulholland Drive da i ne govorim
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 10:55   #9335
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Postoji samo jedna stvar koja je gora od robovlasnika, a to je rob koji veruje u robovlasnički sistem.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
gorann (24.3.2015), Stanisa (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 11:12   #9336
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
nego zbog argumentovanih misljenja s vise opisa
Eh... Ja takve "argumentovane" opise (ako imaju više od 2 rečenice) obično preskačem. Apsolutno me ne interesuju ničiji lirski izlivi i opisi filma
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 11:20   #9337
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Mislim da si onda zalutao u ovu temu.

Tema je dnevnik filmova, sa razlogom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
gorann (24.3.2015), Iris (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 12:16   #9338
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
Meni se Whiplash nikako nije svideo. Prvo, Miles Teller je sve, samo ne dobar glumac. Drugo, tipicna holivudizacija se prozima kroz citav film, i ovo je najveca mana.

Dobre stvari su muzika i J.K. Simmons.
Whiplash svakako nije tipičan holivudski film.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 13:21   #9339
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Exclamation Re: Dnevnik gledanja filmova II

Onda smo se dogovorili: poruke bez argumentovanog mišljenja o filmu, koje se svode na prostu rečenicu "film je odličan!" ili "film je sr***" će ubuduće biti automatski brisane.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Atwa013 (19.3.2015), Kidja (19.3.2015), Romantic (19.3.2015), ZoNi (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 14:57   #9340
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Može, uz dve molbe:
1. da se ta nova obaveza ubaci u prvi post
2. da se malo konkretnije razjasni šta znači "argumentovano mišljenje o filmu"? Kakvi su to argumenti potrebni?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com