Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2015, 17:07   #9381
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Simpatican i klasican Woody Alen film za razbrigu ,slazem se sa ocenom na IMDB Whatever Works (2009)

Poslednja ispravka: Iris (26.3.2015 u 17:47) Razlog: smorili ste sa interstelarom
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 17:19   #9382
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gravity, aka Die Hard in Space (http://www.imdb.com/title/tt1454468/)

Film sa vise rupa i nelogicnosti nisam video u svom zivotu.
Spoiler za ...:
Sanda Bulok, kao psihicki labilna osoba kojoj je cerka nedavno poginula posle svega 6 meseci vezbanja i simulacija odlazi u svemir? Zakoni fizike koji su nekih 50-60 puta prekrseni u samom filmu. Stvari koje je Bulakova prezivela bi posramotile i Brus Vilisa.
Takodje, zanima me koja je poenta lika kojeg je glumio George Clooney?
Spoiler za ...:
Da 30x ponavlja kako zeli da obori rekord nekog ruskog astronauta? Skoro je samo tu recenicu i ponavljao dok nije bacio kasiku posle desetak minuta u filmu.
Dijalozi su na nivou neke spanske sapunice. Jedino sto mi se svidelo su zaista neverovatni vizuelni efekti. Mogu samo zamisliti kakav bi utisak ostavili na mene da sam film odgledao u bioskopu.

Posle kraja sam morao da odem na IMBD da vidim kakav je film ostavio utisak na ostale i tamo sam naleteo na podatak da je Gravity osvojio 7 (SEDAM!) oskara. Prvo sam mislio da je neka sala u pitanju, ali sam se ubrzo uverio da nije...

Poslednja ispravka: Leonida (26.3.2015 u 18:30)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
goranmax (27.3.2015), Markonije (30.3.2015), Oggy (26.3.2015)
Stara 26.3.2015, 19:34   #9383
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
---
Jedino sto mi se svidelo su zaista neverovatni vizuelni efekti. Mogu samo zamisliti kakav bi utisak ostavili na mene da sam film odgledao u bioskopu.
---
Što se efekata tiče, najbolji film u poslednje vreme a 3d samo još popravlja dobar vizuelni utisak. Gledao sam ga u bioskopu ali nije ništa lošiji ni kad se kući gleda kroz 3D naočare od 1000 dindži pa ako si za reprizu u tri dimenzije, biće još bolje iskustvo.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 19:45   #9384
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Jedino sto mi se svidelo su zaista neverovatni vizuelni efekti. Mogu samo zamisliti kakav bi utisak ostavili na mene da sam film odgledao u bioskopu.
Meni je Gravity bio sasvim OK film, iako očigledno nerealan. Inače, gledao sam ga u bioskopu (3D), pa posle kući (2D). Standardno, više mi se svidelo na TVu.

*** *** ***

Wadjda (2012), http://www.imdb.com/title/tt2258858/



Saudijsko-nemački film o devojčici iz Saudijske Arabije, koja želi bicikl, iako vožnja bicikla nije dozvoljena ženama u SA. Kako bi skupila potreban novac, prijavljuje se na takmičenje u recitovanju stihova iz Kurana...

Zanimljiv film, koji pruža interesantan uvid u život u jednoj velikoj državi, potpuno drugačijem od života u Evropi, ali sa sličnim željama i snovima, pa makar to bio bicikl.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 10:37   #9385
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Salmon Fishing in the Yemen (2011)



OK engleska drama/komedija o liku koji je stručnjak za ribu i koji spletom okolnosti biva angažovan za projekat u Jemenu, u koji ni sam ne veruje. Zanimljiva priča, dobri glumci, bude i osmeha tu i tamo... Sve u svemu sasvim pristojan film. Od mene preporuka i recimo 7,5.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 18:53   #9386
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Simpatican i klasican Woody Alen film za razbrigu ,slazem se sa ocenom na IMDB Whatever Works (2009)
Mogu da potvrdim, skoro sam ga ponovo odgledao i mogu da kazem Woody Allen+Larry David jednostavno nemoze da omane a uz to i fenomenalna Evan Rachel Wood apsolutna preporuka
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 23:36   #9387
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Evan Rachel Wood apsolutna preporuka
Moram da priznam da sam jako slab na ovu glumicu
Stoji film vec neko vreme, sada konacno razlog vise da ga odgledam
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 15:53   #9388
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

One Flew Over the Cuckoo's Nest - Dzek fantastican u ovoj ulozi, nije ni cudo sto je dobio oskara za ovaj film. Prica o mentalnom zdravlju koja je itekako relevantna i danas.

Reservoir Dogs - Gledao sam i pre, ali sam sve zaboravio pa reko da obnovim gradivo. Dijalozi fantasticni, uzivanje je gledati Tarantinove likove u beskrajnom prepiranju

Fury - Jedva se nakanih da odgledam ovo, mislio sam da je klasican holivudski spektakl, pogotovo sa Lebafom i Pitom, ali ipak sam donekle pogresio. Veoma dobar film, uzivao sam od pocetka do kraja!

Big Hero 6 - Prica manjkava, ali film salje veoma dobre poruke i drago mi je sto smo dobili jos jednu Dizni fransizu (although opet superheroji, ali sta ces)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 17:11   #9389
doophd
Novi član
 
Član od: 31.12.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kill Me Three Times (2014)

http://www.imdb.com/title/tt2393845/?ref_=nv_sr_4

Po trejleru mi je licilo na dobru zabavu ali dok sam ga gledao nisam bio odusevljen.Od par likova koji se pojavljuju svi nadrljaju na neki nacin. ocena 5/10

Before I Go to Sleep (2014)

http://www.imdb.com/title/tt1726592/?ref_=nv_sr_2

Najbolje u ovom filmu je to sto traje samo 70-tak minuta. Mislio sam bice misteriozniji ali nista od toga. Ocena 4/10

The Caller (2011)

http://www.imdb.com/title/tt1525890/?ref_=nv_sr_3

triler misterija sa malo horora,podseca na Frequency
Neku zenu maltretira jedna druga zena preko telefona ali zove iz proslosti.Sve je bilo ok do pred sam kraj kad su malo preterali sa telefonskim kablom. ocena 5/10
doophd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 21:36   #9390
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Fury - Jedva se nakanih da odgledam ovo, mislio sam da je klasican holivudski spektakl, pogotovo sa Lebafom i Pitom, ali ipak sam donekle pogresio. Veoma dobar film, uzivao sam od pocetka do kraja!
INDEED! С тим што је Бред врхунски глумац, а за Шају има времена, млад је и показао је да уме одлично да глуми.

The Theory of Everything

Филм који је на неки начин покушао да дочара живот славног физичара Хокинга, али је у томе успео у неким (иако најважнијим) сегментима. Дакле, било је доста прескакања, што нисам очекивао, па је прича више била о његовом љубавном животу, а само површно о ономе што сам тражио односно мислио да ћу пронаћи. Љубав је нешто најлепше и филм то износи идеално, али и болно. Нећу да будем у фазону неких ликова са форума па да тражим мане управо у недостатку онога што би било везано за чувеног физичара било најважније нити да вршим хај критик глумачке процене.

Елем, филм боли с обзиром на болест физичара (...) па у вези са тим морам похвалити изузетан перформанс главног глумца (иако су и остали били одлични). Перфектно изведено и јако тужно за гледање, ал опет, задња реченица у филму заправо осликава сву срећу Хокинга и чињеницу колико је он добар и срећан човек. Ни једна болест ни било шта слично не спречава људску тежњу за животом све док је то могуће, а он то потврђује.

Филм итекако заслужује пажњу, вреди, али је могло и морало боље и требало је с обзиром на личност по којој је снимано. И да додам на крају, очекивао сам да буде на нивоу A Beautiful Mind (филм који ме је одувао колико је добар), али ни близу - гледано генерално. Волим овај жанр и волио бих да се чешће снимају филмови о великим личностима, па и о нашем Тесли.
Оцена 7,5/10.

The Imitation Game

Много тога, ако не све, је већ речено о овом филму и то углавном похвале, међутим иако ја не спорим да ми се филм свидео, то не значи да је он толико добар да ћу да му дајем највеће оцене, да га хвалим максимално или било шта слично, јер тематика филма ми се није свидела (a нисам ни љубитељ раздобља). Затим, не волим како је све озбиљно приказано, иако је много чињеничног прескочено (нпр. слабо је објашњена Енигма као и још неке кључне појединости из живота др Тјуринга). Свиђа ми се глума Бенедикта и драго ми је што је ово још 1 биографски филм.

Има доста времена од када сам ово одгледао и тада сам био мало "ометен" око серије Supernatural, па ми је овај филм био као нека мања пауза између сезона серије, те је можда и то утицало на слабије свиђање филма.
Оцена 7/10.


Atonement - Почело је мало заморно (што је разлог снижавања оцене), али је касније почело да поприма облик једног заиста квалитетног филма са изузетном глумом Џејмса која јако ценим као глумца и сматрам да је доста (неправедно) потцењен у односу на неке друге, попут Бенедикта. Елем, филм око 50. минута као да постаје неки други филм, бољи је од тада и више развија једну незгодну радњу. Добри су и глумци, али понављам, ако вас не мрзи да потрошите нешто мање од 1 сата на сувљу радњу, оно чекање да се нешто деси, онда одгледајте. У сваком случају препорука.
Оцена 7/10.

The Book of Life - Леп филм, са јаким бојама (за мој укус, мало више јаким), добрим креацијама ликова и фином причицом. Пријатан је, добар за опуштање, а има и још добрих елемената које не треба описивати. Нисам очекивао много, а добио сам сасвим довољно.
Оцена 6,5/10.

The Best of Me - Гледао сам овај романтичан филм пре можда више од месец дана, па од онога што се сећам је да је солидно урађен, прича пропраћена тугом, глумачка постава крајње необична, а глума пристојна. Што се тиче осталог, ок је, прихватљиво. Сам по себи, филм није лош и може се погледати. Очекивао сам тада бар мало више, али сам на крају генерално био задовољан.
Оцена 6,5/10.

Dumb and Dumber To - Сећајући се првог филма, то је било плакање од смеха, ваљање, па је и грех ово назвати наставком тог легендарног 1. дела. Међутим, био је одређен број занимљивих (ако не смешних) ситуација које вам набаце осмех на лице, али и то због 2 главна глумца. Мислим да је боље да сам одгледао 1. део поново, јер ми се смеје у правом смислу те речи, али добро..И најзагриженији Керијеви обожаваоци и обожаваоци 1. дела ће тешко моћи да позитивно оцене овај филм, јер је просто изостао класичан хумор. Мислим да модерне комедије америчке филмске индустрије нижу рекорде по лошем квалитету. Праве комедије су само у прошлости и тадашњим серијама, па ћу размислити гледању неких од њих.
Оцена 4/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Miki1987 (29.3.2015)
Stara 29.3.2015, 16:21   #9391
doophd
Novi član
 
Član od: 31.12.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Robot Overlords (2014)

http://www.imdb.com/title/tt2145829/?ref_=nv_sr_6

Jedan od najgorih filmova koje sam gledao.Toliko gluposti da sam morao da se smejem zbog njih.Trejler nije bio los a i tu su Ben Kingsley i Gillian Anderson ali to je samo maska. Film govori o vanzemaljcima robotima koji dolaze na zemlju,izbija rat,ljudi gube i sad ne smeju izaci iz svojih kuca.Mozda je ovo decji film ali gledao sam dosta dobrih decjih filmova tako da to ne pije vodu. Ocena 2/10

Beneath (2007)

http://www.imdb.com/title/tt0467167/?ref_=fn_al_tt_3

Misterija sa malo horora.Dve sestre dozivljavaju saobracajnu nesrecu,starija izgori ali prezivi a mladja prolupa sa mozgom.Kasnije starije umire i pocinje da se prividja mladjoj,kao mozda je sahranjena ziva.Dosta je tuzan film i nije bio los sve do kraja
Spoiler za kad je:
devojcica nozem ubila cudoviste

Ocena 5/10

Orphan (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1148204/?ref_=nv_sr_2

Ovaj mi se svideo posto ima realno objasnjene zasto je siroce takvo kakvo je.
Najbolja scena mi je
Spoiler za kad na kraju:
Kate sutne siroce u glavu i izgovara: I m not your fucking mother

Solidan utisak ostavlja,sve u svemu ocena 7/10
doophd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2015, 21:30   #9392
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Iris

Slazem se u potpunosti ,osecam se 'hendlovano' lololo

@Leonida

lepo receno ,ovi iz akademije zagreju oskare do tacke topljenja pa u bure tecnog azota,pa gde vrcne vrcne (drugacije ne mogu objasniti neke dobitnike)

@Birdman (2014)

Da li je jos neko primetio koliko je Injaritu 'pokrao' Kusturcinih fazona ?

Dom za Vesanje na svakom cosku filma, Edvard Norton duplo bolje odglumio od Kitona , nominacija Eme Stone za oskara , onaj zvuk bubnja (al smo arty uuuu) ,ok daske koje zivot znace ,shvatio sam

Dobar film ,manjka na orginalnosti (oskar za orginalni scenario hahaha,znaju znaju ovi iz akademije)

7/10

Poslednja ispravka: Markonije (30.3.2015 u 21:42)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 20:49   #9393
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Big Eyes

Одличан биографски филм у којем сам уживао све до самога краја. Истинита прича, сцене, глума и глумци, све је одлично. Посебно ме обрадовало што се филм тиче уметности и то оне прве - сликања. Импонује ми у том смислу и порука коју шаље и верујем да ће се и осталим уметницима свидети.

Начин на који је све приказано није спектакуларан, јер је реч, да се тако изразим, о одбрани праве уметности и борби против суве, материјалне стране која чини празне, безидејне и неемоционалне људе. Ово је један од бољих филмова 2014. и доста бољи од Оскароваца. Плус, ту је и гламурозна Ејми Адамс.
Оцена 8,5/10

Wild

Филм који смирује живце и исто 1 од бољих у 2014. Нема акције ни нервозе, а прича је сасвим фино смештена у лепо окружење природе. Одвија се лагано и постепено кроз живописне сцене одмотава, па је уклопљена заиста добро.

Филм је урађен по чувеном мемоару стварне личности, па је то додатна занимљивост. Родитељски однос је приказан снажно (много тужних момената) из чега произлази поента филма, али да не бих откривао ништа, одгледајте, па ћете видети већ при почетку.

Очекивао сам доста и толико добио. Велика препорука.
Оцена 8,5/10.

Paddington

Диван филм, право освежење после брда озбиљних. Прича је рађена по дечјој књизи и прати симпатичног меду који се сналази међу људима разних профила – добрих, прикривених велом озбиљности и лоших/злих. Сцене и окружење су јако занимљиви, филм траје доста кратко, а може за све узрасте. Неки би рекли дечја верзија Теда, али је далеко од тога (овде је фокус више на односима људи и животиња и на доброти тог знатижељног меде).

У филму су ми најјачи баба и голубови... Видећете на шта мислим. Дакле, ако вам је доста напорних, озбиљних, дугачких филмова, погледајте ово, а и нећете превише времена изгубити.
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2015, 22:09   #9394
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

American Beauty

Pa jbt, zašto ja ovaj film nisam ranije gledao?

Uživao sam od početka do kraja, u svakom momentu. Imao sam sasvim pogrešnu sliku o tome kakav će film da bude, možda najviše zbog lošeg opisa na IMDB, ali sam se itekako prevario.

Sigurno najrjeđa ocjena za neki film od mene, 10/10.



Oldboy

Prvi korejski film koji sam pogledao, i nisam se ni najmanje razočarao. Ne baš najzanimljiviji zaplet, koji uopšte nije mana filma jer kada vrijeme raspleta dođe samo sam zinuo, dugo me radnja knjige, filma ili igre nije ovako iznenadila i ostavila bez daha. 9/10



The Imitation Game

Odlična priča, interesantna za znati, Cumberbatch dobar kao i očekivano, mada ne ostavlja jak dojam kao film, pogotovo nakon dva gorepomenuta.
7/10



Birdman

Još jedan film koji me prijatno iznenadio. Od ovog filma sam očekivao potpunu dosadu, ali zbog preporuka sam mu dao šansu. Ne volim nešto Keatona, ne znam baš zašto, ali ovde mi je bio sasvim ok, čak i više nego ok. Sasvim neozbiljan film, sa nerealnim elementima koji služe kao stilska figura, ali ona sasvim bespotrebna scena sa letenjem pred kraj me smorila.

Bez Nortona, ili bar njegove uloge u rukama jednako dobrog glumca, ovaj film ne bi bio ni pola oboga što jeste.
7.5/10
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
Rockstar (31.3.2015)
Stara 1.4.2015, 11:26   #9395
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Predestination (2014)
http://www.imdb.com/title/tt2397535/



Odličan SF scenario, baziran na mitu o Oruorobosu, samo što sada nije u pitanju zmija, već ljudsko biće. Stvarno intriganto i držaće vam pažnju od početka do kraja.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 8:26   #9396
doophd
Novi član
 
Član od: 31.12.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Sixth Sense (1999)

Veoma usporen film za moj ukus.Gledao sam vise levo nego pravo te nisam ni primetio da
Spoiler za Wilis:
prica samo s klincem te da je on jedan od onih
Ajde da kazem da je kraj vrlo dobar ocena 7/10

Secret Window (2004) Meni glup i dosadan.Preokret vec vidjen.
Spoiler za Dzoni:
je podvojena licnost,isto bi bilo zanimljivo kada bi dva lika vozila biciklu i na kraju saznamo da je jedan lik vozio biciklu
Ocena 3/10
doophd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 6:44   #9397
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nightcrawler




Филм који ме је истовремено одушевио и разочарао. Идеја филма је феноменална, технички је филм бриљантан, Џејк невероватан, мада су и остали глумци на висини задатка, сценарио занимљив, препун интересантних ситуација...

Али нажалост, филм има једну прилично озбиљну ману. А то је следеће - уместо да посао и догађаји утичу на главног карактера, он утиче на њих. Он је од првог до последњег минута једина непроменљива, константа и очигледно "bad guy", али све је то урађено на потпуно погрешан начин. Питаћете се да ли је овај човек уопште човек или машина, софтвер који има свој ред и то ради без грешке.

Тако је пропуштена прилика за неки озбиљнији критички приступ теми који би гледаоцу и могао да постави неко питање. Овако, ово је само забаван филм и ништа више од тога. Штета, пропуштена прилика.


Camp X-Ray



Можда сам већ и писао о овом филму, али не могу да пронађем тај пост. Реплика на неки мој коментар на ЈуТјубу ме је подсетила на овај врло, врло чудан филм. Да ли њиме Кристен Стјуарт жели да купи кредибилитет, који је врло упитан, како год, у њему је она и још три непозната глумца.

Дијаметрално супротан од "Америчког Снајпера", овај наслов је снажна критика америчкој империјализма, а морам да признам да ме је прилично потресла одјавна нумера која фантастично заокружује филм. Чак му даје доста поена, но музика и јесте саставни део филма. Заиста га препоручујем, са све Кристен Стјуарт!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 10:24   #9398
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Rockstar
Ako pročitaš na vikipediji članak o psihopatiji, videćeš da je Luis Blum knjiški primer psihopate i da sve ima smisla. Ili barem meni ima smisla.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 10:34   #9399
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
@rockstar
ako pročitaš na vikipediji članak o psihopatiji, videćeš da je luis blum knjiški primer psihopate i da sve ima smisla. Ili barem meni ima smisla.

То је потпуно јасно. Међутим, ако тако гледамо, онда је филм испао филм о психопати уместо филм о "широј слици" медијасфере, оног што се од медија тражи и онога што медији нуде, а где се он тако добро снашао (а најбоља понуда је производ који публика и не зна да жели па се затим одушеви истом - дакле, што "крвавији" извештаји, вишеструка убиства итд.), што је по мени грешка. Напросто је филм отишао (по мени) у погрешну страну и остао релативно површан. Ми о главном лику не знамо ништа, осим што се већ у почетку види да је неки ситан лопов и подједнако ненормалан као и на крају, са ништа мањом детерминацијом.

Али рекох - филм ме је одушевио колико и разочарао, јер је имао потенцијала за нешто, по мени, више.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 11:09   #9400
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Činjenica da nam psihopate serviraju vesti u kojima uživamo je savrešena kritika vremena i društva u kojem živimo.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
ezenkiel (7.4.2015), N3n0 (3.4.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com