Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2015, 2:38   #9861
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ne znam, ja sam ga par puta gledao i ništa me nije asociralo na boks. Ali da ima brutalne scene borbe, ima.
Na to mislim,
Spoiler za za borbe:
naročito ona scena u kupatilu, koja je jedna od najboljih, koju sam u nekom filmu video.
Odlično šaketanje(a šta je pa boks doli to isto u rukavicama bez šutiranja) kojoj ring-borbe mogu parirati po brutalnosti/zanimljivosti samo kad Tyson grize uši.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 3:14   #9862
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Рокстар брате, шта уради са описом филма? А све што си написао је супротно, јер......управо то, па него? Па јака и моћна драма са емотивном и снажном причом иза главног лика. И не знам где ћеш наћи тако насилан бокс филм. А цмиздрење је логичка последица онога што се главном лику десило. 1 од најбољих филмова у 2015. години убедљиво. Мислим да си претерао брате, али добро, то је твоје мишљење. ја сам само стао у страну филма, да га браним (што иначе ретко радим на овако описан начин). Ви који планирате да гледате неки филм са бокс причом, дајте човеку нешто насилно.
Spoiler za У вези Рокија...:
А то за Рокија, то повлачење паралела, не пије воду, јер ово је самосталан филм, са потпуно другом причом, карактером итд.
Entourage
Потпуно лудачки, у неком свом фазону, са простим, обичним, а самим тим и одличним форама и зезањем кроз цео филм. Одлична су и камео појављивања пар познатих фаца, лудачке сцене скроз. Постава је исто фантастична. Ма филм је фантастичан, а по типу хумора вуче на American Pie, Superbad итд, али још боље и зрелије. Дајте ми предлог за неки филм овога типа, одавно нисам уживао и смејао се у неком филму као овде.
Оцена 9/10.

Juno
Диван филм, са одличним током. Немојте да вас почетак филма завара. Нема досаде, свака сцена је супер. Има много смеха са оном блесавом глумом и одличним глумцима. Прича је веома лепа и говори о правој љубави, али кроз лудости једне јако слатке и (позитивно) откачене девојке, која пролази кроз много ствари. Сматрам да би ово свако требао да одгледа, јер је јако леп филм.
Оцена 8,5/10.

Old School
Први пут сам да одгледао до краја (раније сам гледао неке сцене). Дакле, ако тражите смешан филм, са класичним форама и маторцима у духу тинејџера који праве лудорије, онда је овај филм права ствар. Па и име све каже. Ово је зезање у старом руху, са одличном поставом, где је Вил Ферел доминирао , а једина мана је, можда, што главну улогу дадоше Луку Вилсону, али хеј, неко је морао бити озбиљан, бар мало више.
Оцена 7,5/10.

Harold & Kumar Go to WhiteCastle
Добар филм, смешан, са добрим форама, али нема оног смеха као код нпр. Ејс Вентуре. Више је као да набаците смешак и осмех вам настави да буде на лицу. Постава је пристојна, али 2 главна лика нису ни прићи ликовима из, по мени 1 од најсмешнијих филмова, Superbad. Не упоређујем, али сам сматрао да ће, с обзиром на препоруке људи са нета, бити нешто тако и пресмешан. Наравно, причица је фина, а хумор са по себи је довољно добар да пожелите наставак. Хоћете пристојну комедију са нетипичним хумором? Ово је права ствар.
Оцена 7,5/10.

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
Прича 2 пријатеља се наставља, а прави се спрдња са целокупном Владом САД-а, њиховим политичарима и причом о терористима. И овде има сличних лудости као из претходног дела, али са много мање хумора и као наставак, сасвим је ок. Више му дође као авантура што осликава и назив.
Оцена 6,5/10.

Before We Go
Капетан Америка у чупавој љубавној ситуацији. Филм се базира на 2 особе и прича их прати све време. Негде на половини сам се успавао, па сам размишљао да прекинем, али сам наставио да гледам и око пола сата пред крај је било боље. Иако филм покушава да направи романтичну ситуацију, да извуче емотивно, то баш и не иде тако лако (осим после половине) мада је глума била пристојна. Да је био дубљи заплет, било би пријатније, а и дао бих и већу оцену. Ипак, занимљив првенац Криса Еванса као режисера.
Оцена 6/10.

Death at a Funeral
Филм који нахвалише превише, а мени конкретно се свидело пар ствари, сцене са ликом и пилулама, са дедом и још која сцена. Реално, онај коме је ово много смешно, нема смисла за хумор. Ја брате волим стару школу хумора попут Ace Ventura, Superbad, American Pie, 21 Street, EuroTrip итд, да се бре смејем на неке блесаве форе и глупости, а ово...ноуп. Овде нема зога...капирам ја неглески хумор, али ово је лоше. Моје мишљење...нека ми не замере они којима се свидео, наравно.
Оцена 4/10.
Spoiler za Мало и о римејку:
Одгледао сам и римејк, али не до краја, јер ми је био толико лош, вештачки да га апсолутно не препоручујем. Бољи је оригинал, ипак. Бар је глума уверљивија и природнија.
Stara skola humora kazes Ace ventura,American Pie,sta je sa tobom mladicu da ne kazem nesto teze.Nema pojma o humoru.Dzisus Krajst sta sve necu procitati.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 11:30   #9863
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Southpaw

Стварно сам хтео да гледам насилан филм о боксу, са мало елемената драме, а не да гледам Гиленхала како цмиздри за ћерком, женом итд.
Ako nisi gledao The Wrestler, onda si propustio mnogo. Možda nije toliko brutalan koliko bi htio, bar sa fizičke strane.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 23:09   #9864
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
dobro je da znam da nemam smisla za humor, da se uozbiljim.
Нисам буквалиста. Оно што сам написао није буквално, већ је упућено са пренесеним значењем. Шта је то толико смешно у том филму? Пиххх...више је за неки блажи смешак на лицу, него нешто више...
Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Stara skola humora kazes Ace ventura,American Pie,sta je sa tobom mladicu da ne kazem nesto teze.Nema pojma o humoru.Dzisus Krajst sta sve necu procitati.
Не кажем већ пишем, а друго, напиши нешто теже, што, па навикли сте на овом форуму да тероришете различита мишљења. А ако ти се не свиђа шта сам написао, настави да читаш туђе препоруке. Просто.

The Matrix
Једном сам га, пре неку годину, гледао на старом ТВ-у, са јако лошом сликом и утисак ми је био замагљен, али сада је он онакав какав сам и очекивао да ће бити. Свиђа ми се што је свет коминација сурове реалности и вештачке интелигенције, па се ту сав двобој одвија. Доста акције са чувеним slow motion сценама и занимљиви ликови, посебно агенти. Прича је одлична, а свет је, дакле, веома суров, па је за највише људи најбоље бити у илузији, јер већина данас живи слично ликовима из вештачки генерисаног дигиталног света, све им је супер, технологија, напредак, демократија, слободе, права и остале преваре које уче у школама.

Чувену трилогију су сви гледали, а ја по први пут са Блу Реј сликом. Нисам неки љубитељ трилогије, али ме прича, атмосфера и ликови одушевљавају. Да додам да ме филм благо подсећа на Equilibrium (а не знам зашто, ваљда је слична атмосфера, сва некако мрачна) и да ми је, још од када сам први пут гледао овo, ушло у навику да имитирам агента Смита док изговара чувено:”Mr. Aaandersonnn…”
Оцена 7,5/10.

The Matrix Reloaded
Бољи ми је од првог дела, више ми је легао. Просто – док је први ишао спорије, лаганим темпом и при крају убрзавао и био најбољи, у наставку има више мрака, акције, чувених сцена у парку, на путу итд, са ликовима попут Меровинџиан и савршене Монике Белучи, никада комичнијим агентима и наравно, Смитом, који је очигледно снага за себе у Матриксу, али упознајемо и Зајон и команданте итд, просто – садржајност филма је велика.
Оцена 8,5/10.

The Matrix Revolutions
Наставак који се одмах надовезује на претходни филм и који се тиче довршавања мисије у вези робота и Матрикса и свега око тога. Има мање акције, али не каска у занимљивости, а и сцене су одличне и филм ништа претерано не заостаје за 1. делом. Већини се не свиђа чињеница да се дешавање одвија много више у стварном свету, него у Матриксу, нека преувеличавања као и много других ствари (дакле, глупости), али као целина је одличан филм који заокружује трилогију и шта се могло више очекивати од финалне борбе, краја него то што је филм понудио. Знам, знам, већина већ негодује док ово чита, али хеј, то је моје и непроменљиво мишљење.
Оцена 8/10.

Dark Places
Држао сам неких месец дана ово и двоумио се, али филм је заиста добар. Мало је додуше чудан, нетипичан, али са добром причом и глумом, пре свих прелепе Шарлиз Терон. Филм је рађен по књизи, па стога носи одређене критике, ништа ново, али невезано за то је и више него гледљив. Свиђа ми се и нарација, а посебно тај мрачан тон присутан током целог филма. Да не описујем више – препорука.
Оцена 7/10.

Insidious: Chapter 3
Реткост је да хорор, посебно како иду наставци, одржава ниво у довољној мери. Трећи део овог хорора је дефинитивно одличан и мада сам испао из приче ранија 2 филма, прича овог филма је добра, добро дочарана, са уверљивом глумом. Музика је доста језива, има пар препада у одређеним сценама и надам се наставку, јер има материјала. Филм делује невезано за претходна 2 филма, али је повезан по питању генералне приче. Ко воли хороре, нека одгледа целу (тренутну) трилогију. Од мене, велика препорука.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 23:54   #9865
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

Insidious: Chapter 3
Реткост је да хорор, посебно како иду наставци, одржава ниво у довољној мери. Трећи део овог хорора је дефинитивно одличан и мада сам испао из приче ранија 2 филма, прича овог филма је добра, добро дочарана, са уверљивом глумом. Музика је доста језива, има пар препада у одређеним сценама и надам се наставку, јер има материјала. Филм делује невезано за претходна 2 филма, али је повезан по питању генералне приче. Ко воли хороре, нека одгледа целу (тренутну) трилогију. Од мене, велика препорука.
Оцена 7/10.

Prva dva dela su sasvim solidna, treci je katastrofa....pretvoren u onaj dosadan, moderan, tinejdzerski horor. U odnosu na prva dva potpuno bezveze.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 1:46   #9866
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Нисам буквалиста. Оно што сам написао није буквално, већ је упућено са пренесеним значењем. Шта је то толико смешно у том филму? Пиххх...више је за неки блажи смешак на лицу, него нешто више...Не кажем већ пишем, а друго, напиши нешто теже, што, па навикли сте на овом форуму да тероришете различита мишљења. А ако ти се не свиђа шта сам написао, настави да читаш туђе препоруке. Просто.
Slusaj vamo,svidja mi se sto pises tako jer imamo totalno drugi senzibilitet u vezi filmova.Nisam do sad se nijednom negativno izjasnio o tvom ukusu sto ti govori da mi da mi ne smeta sto si Romanticar Ali nemoj da izvaljujes ovakve stvari sa Ace venturom i slicno.Kazem ti ovo sa najboljom namjerom.

Poslednja ispravka: Iris (7.10.2015 u 21:54)
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 7:55   #9867
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jaoj Romantic, pa ti si Matrix pogresno razumeo Kakva demokratija, niko nije birao da bude u Matrixu, Matrix je zatvor (izmedju ostalog), potreban da bi ljude odrzao u zivotu, jer oni su jedini izvor energije u post-nuklearnoj stvarnosti, i masine imaju citave farme ljudi, koji samo zato i postoje inace bi to masine sve zavrsile odavno. Razgovor za Arhitektom objasnjava Zajon, a objasnjava i Nea.
Sto se tice druga dva dela, meni se nikako nisu dopale scene iz "stvarnog" sveta, tj. ta velika bitka. To su alavi producenti ubacili po ugledu na Gospodare, tada aktuelan film. 12 godina kasnije mi ne smeta, ali tada jeste.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 10:51   #9868
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Iako sam većinu filma razumeo, razgovor sa arhitektom mi je potpuno konfuzan
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
Dimo (25.9.2015)
Stara 25.9.2015, 11:15   #9869
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledah Everest, hvalio mi je odavno jedan ovakav film koji opisuje nek istinit događaj i ljudske radnje glupe i hrabre koje se provlače kroz čitav film bez nekog uljepšavanja ili patetičnog heroizma. U filmu imate kukavice koje opravdavate, ljude koji ginu zbog nečije tvrdoglavosti i gluposti i ljude koji prežive uz nevjerovatnu dozu sreće dok drugi umiru zbog svoje časti i pokušaja da pomognu drugima.
Iako neko očekuje od ovog filma vizuelni ugođaj obzirom da se radnja odvija na najvećoj planini na svijetu to ovdje nije zanemareno ali je stavljeno u drugi plan.Sjajna glumačka ekipa je ta koja nosi ovaj film.
Od mene 8/10
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 11:30   #9870
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Pogledah Everest, hvalio mi je odavno jedan ovakav film
Sve pofale za ovaj opis, pošto već neko vreme razmišljam da li da gledam taj film.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 15:39   #9871
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
iako sam većinu filma razumeo, razgovor sa arhitektom mi je potpuno konfuzan
Он ту објашњава Неову природу (ни Матрикс није савршен, Нео је производ тог несавршенства) и разлог зашто Зајон постоји (како би Нео имао сврху постојања, иначе би само био деструктивна сила унутар система Матрикса), у једном тренутку му Архитекта нуди могућност да он бира људе који ће изградити нови Зајон, баш као и његови претходници.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 15:50   #9872
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Nottingham i Romantic:
Najveci za*eb medju vama rekao bih, je datum rodjenja.
Neko je odrastao uz Jerry Louisa,Abot i Castelo,Charly Chaplin,Stanley & Olie... ako ne!

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Iako sam većinu filma razumeo, razgovor sa arhitektom mi je potpuno konfuzan
Pridruzujem se navedenome, te ako je neko voljan da objasni pod spoiler bio bi zahvalan?!

Da nije kojim slucajem u pitanju:
Spoiler za Moj zakljucak:
Da i sam Matrix ima savjest te nije voljan da zbrise ostatak covjecanstva sa lica zemlje...e hm podzemlja?!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 16:14   #9873
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke

Pridruzujem se navedenome, te ako je neko voljan da objasni pod spoiler bio bi zahvalan?!
Spoiler za ево:
Објаснио сам ти ја испод Зајон је потребан машинама - то су сви они који одбијају програм и представљају проблем за Матрикс, али не и за стваран свет, у којем машине изнова и изнова "освајају" град, елиминишу популацију а улога "The Onea" је до сада била да одабере људе који ће га поново изградити и репопулисати. Ту сазнајемо и да је време небитно и да га нико више не рачуна, Архитекта га рачуна по броју аномалија, наш Кијану је пета или шеста (заборавио сам већ).

У конкретном филмском случају, договорено је примирје, зато што је Нео елиминисао Агента Смита који је преузео Матрикс, а самим тим и извор енергије, есенције живота за Машине. Чак Архитекта обећава Пророчници да програм Матрикса могу да напусте сви који то буду желели на крају трећег дела.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
malo blesav (25.9.2015)
Stara 25.9.2015, 22:02   #9874
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah dva sa jačim ocenama ali zapravo loši:

The Age of Adeline

Tražeći neki SF vredan svoje soli, primetim da je solidno ocenjen a pri tom nema vampira, džinovskih guštera, super herojsa, pa reko, ajde... Kad ono, izvinte me na spojlu, žena opuči autom u ogradu, preživi pad u neku baruštinu gde je još opuči grom i postaje besmrtna... Nuff said...

Drugi, '71 - prvih nekoliko reči sinopsisa su i dobra kvalitativna karakterizacija filma,
Citat:
A young and disoriented British soldier...
jer je i zaplet filma "disoriented". Ako samo trepnete, promaći će vam gvint zbog kojeg svi pokušavaju da doakaju kraljičinom pešadincu. Morao sam da motam nazad da vidim šta bi. Ni ostalo nije bolje. 2D nerazrađeni likovi, drvenasto odglumljeni i malo očekivane političke korektnosti prema Ircima(nisu oni varvari i ubojice) uz akciju na nivou "kauboja i indijanaca" su poprilično precenjeni među kritičarima.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 22:35   #9875
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^^ Ako si od Age of Adeline ocekivao SF onda stvarno

Meni film uopste nije los, kao drama je i vise nego solidan. The SF zavrzlame su u potpuno drugom planu i ne bi uopste trebalo bilo koga da odvrate od gledanja....zato sto je prvenstveno drama i to sasvim solidna kao sto rekoh. Ja sam bio prijatno iznenadjen, a nisam preveliki ljubitelj zanra (obozavam SF). Od mene preporuka, nije los.


Sto se tice 71, morao sam da pauziram sa gledanjem, jer nije bilo prevoda, a Irski naglasak u dosta slucajeva zaista nisam mogao da nagadjam. Ali po onome sto sam video uopste nema politicke korektnosti. Brutalan i prema jednoj i prema drugoj strani. Ali, naravno, nisam odgledao do kraja, samo polovinu tako da ne mogu reci sa sigurnoscu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 22:38   #9876
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

'71 je odličan film gde ćete videti dobro i loše na obe strane i kako rat zahvati i one koji se nađu u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. Preporuka svima.

ColdBoot, nadam se da mišljenje nije formirano pod uticajem prezira prema "mrskom zapadu". Pitam jer se ovde počesto popljuje neki dobar film baš iz tog razloga.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
JzmA (28.9.2015), player1 (25.9.2015), Skenderevo (27.9.2015)
Stara 25.9.2015, 22:48   #9877
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Mad Max - Fury Road (2015)

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max_fury_road/

Pre nego što kažem par reči o novom Maxu da ukratko kažem i nekoliko reči o predhodna tri filma u kojima je glumio Mel Gibson, prvi deo je ok ali ne izaziva mi želju da ga gledam ponovo, drugi deo je već zanimljiv i po meni najbolji deo u serijalu prvi pravi post apokaliptični Mad Max film i jedan od najuticajnih filmova na druge medije, treći deo ću pamtiti samo po muzici Tine Tarner i to je sve.

E sad Fury Road film koji je po ocenama na nekim sajtovima bolji od predhodna tri Mad Max filmova i koji su mnogi hvalili do nebesa pre svega zbog akcije i vizuelnih efekata i složiću se da sve to izgleda impresivno medjutim kad sve to ostavimo po strani i dodjemo do činjenice gde je film najviše podbacio a to je Max lično koga ovog puta igra Tom Hardy i u ovoj ulozi mi se nije dopao, sve vreme dok sam gledao film više bi voleo da je Mel Gibson bio u filmu možda bi mi bilo zanimljivije, Šerliz Teron se nakako više ističe ulogom Furiose nego Hardy kao Max možda bi pravi naziv filma trebao da bude Furiosa - Fury Road, što se tiče negativca mogu da kažem da je Immortan Joe dobro odradjen lik i trenutno najbolji negativac što se tiče Mad Max univerzuma tim delom je verovatno zaslužna i maska koju nosi na ustima i takodje njega igra isti glumac koji je igrao i negativca u prvom filmu.

Takodje ću napomenuti da mi je film posle nekog vremena bio naporan za gledanje pa sam jedva čekao da se sve završi, ukratko film je prosek čiji je najači adut akcija i efekti.

Ocena: 6/10


Poslednja ispravka: sloba89 (25.9.2015 u 23:01)
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 23:29   #9878
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Нисам буквалиста. Оно што сам написао није буквално, већ је упућено са пренесеним значењем. Шта је то толико смешно у том филму (death at a funeral)? Пиххх...више је за неки блажи смешак на лицу, него нешто више...
smesniji mi je od vecine komedija koje sam pogledao. sa namerom krece delimicno ozbiljnije, lepo se razvija i tera me na empaiju sa onim perfektno odabranim nesrecnikom, kojem kao da na licu vidim trud da ostane primeren i istovremenu nemogucnost da to iznese. film polako uvlaci u sebe, tako da u jednom trenutku shvatis da se ludilo prosirilo do maksimuma. odavno sam ga gledao, ali se jos secam utiska.

ok su mi i ti filmovi koje si naveo, iako sam ih gledao kao dosta mladji, ali oni nemaju tu suptilnost. od pocetka do kraja su po malo preterani, pa ih ne dozivljavam kao mogucu realnost. iako ni to nije lose, nisu mi na istom nivou.
kada sam citao komentar, sve sam mislio da mislis na americku verziju filma, mada je nisam pogledao.

a nisam te shvatio bukvalno, jasno je to valjda bilo po mojoj reakciji - nego mislim da nema potrebe da se generalizuje na taj nacin, cak i da ti pohvalne kritike nisu sugerisale da se mnoooogi ne slazu sa tvojom procenom.

ali, ono... nista lose ne mislim. hteo sam samo da stanem na stranu tog filma, meni se bas svideo, lepo nasmejao, sto komedijama u poslednje vreme ne ide tako lako.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 23:54   #9879
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
^^^ Ako si od Age of Adeline ocekivao SF onda stvarno

Meni film uopste nije los, kao drama je i vise nego solidan. The SF zavrzlame su u potpuno drugom planu i ne bi uopste trebalo bilo koga da odvrate od gledanja....zato sto je prvenstveno drama i to sasvim solidna kao sto rekoh. Ja sam bio prijatno iznenadjen, a nisam preveliki ljubitelj zanra (obozavam SF). Od mene preporuka, nije los.
Pa jesam pomislio da je možda neka vremenska zavrzlama. Ovako ispade dosta dobro ocenjen a u stvari je najljigavija moguća melodrama. 100-godinšnja baba u telu milfače se zaljubljuje u "neodoljivog" bogatog(naravno) šarmera...

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
'71 je odličan film gde ćete videti dobro i loše na obe strane i kako rat zahvati i one koji se nađu u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. Preporuka svima.
Ovo je prečesto korišćeni predložak u britanskim filmovima na ovu temu. Strada se na obe strane(ko da ih neko tera da ostanu u Severnoj Irskoj). Na obe strane imaš dobrih i loših ljudi(kao i među njima se nađu dobri)... A, recimo, mlađani Šon okleva i ne povlači obarač jer je dobar i moralan irski mladić u lošem društvu - primer političke korektnosti, uvlačenja i trt triler mnogo puta rađen i prerađen.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 0:11   #9880
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Max Payne (2008) - solidno, ali ništa specijalno... Čak u par trenutaka pomalo dosadno.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com