Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2006, 11:43   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Ne razumem se preterano, ali sam siguran da je 30% uzete DDRAM memorije PREVISE kada je imam 1GB!! Kada pogledam procese koji je uzimaju, ima ih bar 20-ak, ali sto je najgore gotovo svi su iz WINDOWS foldera pa ne znam koje smem da ugasim. I to bih voleo da uradim TRAJNO, da se procesi koji nisu potrebni ne ukljucuju sa Windows-om!! A ne znam kako?!
Od procesa najvise RAMa uzimaju explorer.exe, svchost.exe (nekoliko njih cak), msmsgs.exe, isass.exe, winlogon.exe itd... Trenutno imam 37 procesa!! A VODIM racuna i ne drzim programe koje ne koristim, iskljucujem startup za gotovo SVE programe koje instaliram... I skoro sam reinstalirao Wix XP SP1!!
HELP!!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 12:15   #2
Er@zmus
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

potrazi programce zvano QUICK STARTUP na download.com.....meni je resilo sve probleme sa nepotrebnim procesima, e da a postoji i tema na ovom forumu (moraces malo da kopash) u kojoj imash uputstvo za gasenje nepotrebnih windows procesa....srecno
Er@zmus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 12:45   #3
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

U sushtini to je i normalno, tako da ne morash da brinesh zbog toga. Windows nazalost uvek uzima nezanemarljivu kolichinu memorije bez obzira na to koliko imash instaliranih programa. A naravno instalacijom drugih programa kolichina uzete memorije se povecava .
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 17:03   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Izbaci sve nepotrebne programe, pronadji alternativu za one koji trose najvise memorije.

Ili najjednostavnije predji na linux, ako radis u XFCE okruzenju bice ti dovoljno oko 60-70 MB za operativni sistem, a najbolja strana linuxa je sto se podizanjem ogromnog broja programa odjedno ne povecava kolicina memorije kao sto je to slucaj kod windowsa.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 19:08   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Ma, meni je komp hobi, a ne posao... Ne mogu da se bakcem sa linuxom tj. da trazim sve posebno za njega. Znam da vecina standardnih i najboljih programa radi i na njemu, ali ja volim i po koju igru da odigram......
Anyway- formatirao sam komp... Ne mogu da ga krpim- sta mi je prob 1-2h da izdvojim da bude ko nov! Uostalom poceo je i da mi iskace glupavi internet explorerov prozorcic koji mi nudi izbor da se kacim na net ili ostanem offline, a ja nisam ni imao nameru niti pokretao program koji ima veze sa netom. + Ja koristim samo operu!
TNX svima... Imacu sve sto mi predloziste u vidu ubuduce...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 19:50   #6
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Otvori Run i ukucaj services.msc. Tamo imas listu svih servisa i objasnjenje za sta sluze. Oni servisi koji ti ne trebaju iskljuci. A sto se tice internet explorera idi na CP -> Internet Options -> Connections i ukjuci Never Dial.

Poslednja ispravka: PDarko (29.11.2006 u 20:05)
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 0:23   #7
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Sto se tice startup-a... pogledao sam neke ranije postove i pogledao sta sve postoji od stvari posto sam tek instalirao win i sve osnovne programe... Ispostavilo se da sve radi sa samo 2 startup sranya Sve ostalo je bilo vezano za neke gluposti koje mi trebaju jednom u 100 god. tj. nisu nikada ni aktivne
A sto se tice explorera... i bilo je namesteno na never dial... Ali ne vredi... A isto ovo se desilo kod ortaka pre nekih mesec dana!! A nije virus- kompovi su nam bili "izolovani" ...
TNX AGAIN!
p.s. Mene nisu toliko mucili startup problemi, vec "processes" (koje vidis kada uradis ctrl+alt+del) koji se nagomilavaju niotkuda i zderu RAM!!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 0:29   #8
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

offtopic

Na linuxu radi vecina igrica, neke cak i bolje nego na windowsu zbog boljeg menadzmenta memorije.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 17:30   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Hmm... Mislio sam da nije bas tako! Ali jel komplikovano instalirati linux? Mislim, da li bi se sam snasao sa npr instaliranjem drajvera, odrzavanjem... Dok ja nadjem sve sto mi treba i posebno za njega....
A sve se i nadam da ce uskoro vista postati i ostati konacni izbor narednih... bar nekoliko godina....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 22:33   #10
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

pa vista ti uzme jos vise systemske memorije
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 0:28   #11
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

Citat:
illidan kaže:
pa vista ti uzme jos vise systemske memorije
Pa da... Ali valjda sa ostatkom radi mnogo bolje nego XP sa celom... ? Ako guta vise rama, zasto svi pricaju kako ce biti bolja (ili vecina prica).... Ja kako sam razumeo sve sto je na jedan nacin radilo na XP, na vista ce raditi na drugi- mnogo bolje! ... ?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 20:21   #12
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!!

pa radice bolje ali sa vise ram-a

gledaj ovako XP sa 512MB = Vista sa 1GB
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com