Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2008, 18:02   #1
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Čudan problem sa swapovanjem

Prije nekoliko dana, posle skoro 3 mjeseca besprekornog ponasanja kompa na XP 64 bit javio se sledeci problem: memorija pocinje da se puni do oko 95% i komp pocinje da swapuje , provalim da ga avp.exe gusi i kad ga iskljucim iz task managera , sve radi ,neko vrijeme ...problem se javlja u random vremenskim intervalima pri cemu cpu usage ne raste vidno...jednom prilikom mi je na startupu win prijavio korupciju nekih exe-a koji su se podizali , ali je to disk check ispravio...medjutim problem se nastavio
Imam 2 GB 800mhz rama koji radi na default klokovima , e 6750 vodom hladjen koji radi na 3.6 , odrukativnom metodom sam utvrdio da mi se sistemski HD grije vise od data...ni memorija nije bas mlaka ali radi na proizvodjacki navedenim voltazama i 12-ica duva u nju...
Isprva sam mislio da je hardverski problem ,izvrtio po par sati memory gold ,nisu moduli...reinstalirao sistem ,ali avaj upravo se ponovio problem...
Taman sam mislio da sam prebolovao djecije bolesti kompjuterskog neznanja ,ali ovo me malo bacilo u zagonetku...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 18:09   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Skeniraj ti lepo komp u potrazi za spywareom i virusima.

Poslednja ispravka: VojaM (17.9.2008 u 20:09) Razlog: spajver se ne piše tako
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 13:40   #3
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

upravo je taj avp.exe zarazen virusom
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 14:43   #4
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Smile Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
voodoons kaže: Pregled poruke
upravo je taj avp.exe zarazen virusom
Well, posto je avp.exe ustvari Kaspersky, a ti ga verovatno ne apdejtujes redovno ili uopste, sto li se onda cudis ono sto ti se desava. Da si ga redovno apdejtovao ne bi trebao da imas problema osim ako nije neka bas stara verzija.

Koji Kaspersky koristis ?

Ocigledno je da Kaspersky koji koristis nema definicije da unisti tu gamad koja te glodje u zdrav mozak i gricka ti dzigericu.

Ako imas dve ili vise particija, virusi mogu da prezive reinstall OS na drugoj koju ne formatiras, ako su i tamo zarazili neki fajl pa kada podignes win od nule opet dozivljavas deja vu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 15:29   #5
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

ne znam jel sad meni govoris, posto si mene citirao, ili sta.. nego, ljudi skidaju AV programe preko torrenta, sto sam i ja u par navrat radio.. Medjutim, desava se na torrentu da je instalaciona datoteka zarazena nekim virusom..
Zato sam ja to batalio i cekam da mi uleti neki virus pa idem da kupim legalno AVP Kaspersky koji u principu nije skup a za te male novce pruza sasvim dosta..
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 15:35   #6
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
voodoons kaže: Pregled poruke
ne znam jel sad meni govoris, posto si mene citirao, ili sta.. nego, ljudi skidaju AV programe preko torrenta, sto sam i ja u par navrat radio.. Medjutim, desava se na torrentu da je instalaciona datoteka zarazena nekim virusom..
Zato sam ja to batalio i cekam da mi uleti neki virus pa idem da kupim legalno AVP Kaspersky koji u principu nije skup a za te male novce pruza sasvim dosta..
Iako sam tebe citirao mislio sam na kreatora teme - bole083.

Ja skidam kaspersky samo sa oficijelnog kaspersky sajta, a licence key za njega nadjem za tili cas.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 17:28   #7
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

ili kupujes neke casopise... cuo sam da dele licence key u pratecem materijalu...
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 17:42   #8
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Smile Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
voodoons kaže: Pregled poruke
ili kupujes neke casopise... cuo sam da dele licence key u pratecem materijalu...
Aaaaa...noup.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 18:39   #9
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Vidim da ima profesora koji zasnivaju svoje teorije na nekim ludim pretpostavkama ... ali dobro, ajmo ovako ...koristim kav 7.0 , na kavu sam inace vise od 2 godine , dalje - redovno je updateovan i nikad nije pravio probleme...radjen je full scan iz safe moda , evo upravo radim i full rootkit scana pa da vidimo sta ce da uradi ...inace sken svih particija je nasao trojan u STeam install fajlu skinutom sa oficijelnog sajta(???)...cudno ponasanje se pojavljije kada proactive zastita skenira nesto sto skidam sa netastreamujem i sl ,i problem se manifestuje bukvalno kao memory leak...sledeci korak mi je da istestiram hdd-ove ...a ako su napravili spyware ili virus koji se kaci na AVP (inace , valjda svi znaju da je ovo Kav proces) , e svaka im cast...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 18:53   #10
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
a ako su napravili spyware ili virus koji se kaci na AVP (inace , valjda svi znaju da je ovo Kav proces) , e svaka im cast...
ja sam se uverio licno u to a ako te bas zanima gde ima toga, obrati mi se na private, jer nije dozvoljeno kacenje piratskih linkova...
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 18:54   #11
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
Vidim da ima profesora koji zasnivaju svoje teorije na nekim ludim pretpostavkama ... ali dobro, ajmo ovako ...koristim kav 7.0 , na kavu sam inace vise od 2 godine , dalje - redovno je updateovan i nikad nije pravio probleme...radjen je full scan iz safe moda , evo upravo radim i full rootkit scana pa da vidimo sta ce da uradi ...inace sken svih particija je nasao trojan u STeam install fajlu skinutom sa oficijelnog sajta(???)...cudno ponasanje se pojavljije kada proactive zastita skenira nesto sto skidam sa netastreamujem i sl ,i problem se manifestuje bukvalno kao memory leak...sledeci korak mi je da istestiram hdd-ove ...a ako su napravili spyware ili virus koji se kaci na AVP (inace , valjda svi znaju da je ovo Kav proces) , e svaka im cast...
Cek, cek, cek...a firewall ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 15:49   #12
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
Vidim da ima profesora koji zasnivaju svoje teorije na nekim ludim pretpostavkama ... ali dobro, ajmo ovako ...koristim kav 7.0 , na kavu sam inace vise od 2 godine , dalje - redovno je updateovan i nikad nije pravio probleme...radjen je full scan iz safe moda , evo upravo radim i full rootkit scana pa da vidimo sta ce da uradi ...inace sken svih particija je nasao trojan u STeam install fajlu skinutom sa oficijelnog sajta(???)...cudno ponasanje se pojavljije kada proactive zastita skenira nesto sto skidam sa netastreamujem i sl ,i problem se manifestuje bukvalno kao memory leak...sledeci korak mi je da istestiram hdd-ove ...a ako su napravili spyware ili virus koji se kaci na AVP (inace , valjda svi znaju da je ovo Kav proces) , e svaka im cast...
Ako kojim slucajem, nedaj boze, koristis windows firewall, znaj da je busan kao sito i da nije za kriv k...ac. Ni Kaspersky Antivirus ti ne moze mnogo pomoci.

Za zastitu mog kompjutera je zaduzen Kaspersky Internet Security. Koristio sam i verziju 7, sada koristim verziju 2008. Firewall mu je po meni strava. Kompjuter mi je cist od gamadi kao suza.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 9:13   #13
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Koristim win firewall, ali cak i kad nije ukljucen , secutity level na kavu je tako podesen da svako sumnjivo ponasanje kida i pita me za akciju ,buduci da znam sta ne pustati na komp - do sad nisam imao problema ...smrdi mi na neki hardverski problem koji evo 4 dana nikako da otkrijem ...
-vrsio sam testiranje rama sa 2 programa - nista
-evo radim deep scan hdd ,vec 2 dan traje ,nasao je jedan bad sector i uspjesno uradio repair...vidjecu kad zavrsi...
-komp mi je stvarno overklokovan zestoko , ali ne grije se , vodim racuna o tome ...v-mod je odradjen i umesto v droopa sad na full loadu dodaje malo napona ...jeli moguce da visok FSB koruptuje nekako podatke???
to mi je malo nemoguce , jer da se to desava bile bi drasticnije posledice , a ne swap usporavanje...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 9:49   #14
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
Koristim win firewall, ali cak i kad nije ukljucen , secutity level na kavu je tako podesen da svako sumnjivo ponasanje kida i pita me za akciju ,buduci da znam sta ne pustati na komp - do sad nisam imao problema ...smrdi mi na neki hardverski problem koji evo 4 dana nikako da otkrijem ...
-vrsio sam testiranje rama sa 2 programa - nista
-evo radim deep scan hdd ,vec 2 dan traje ,nasao je jedan bad sector i uspjesno uradio repair...vidjecu kad zavrsi...
-komp mi je stvarno overklokovan zestoko , ali ne grije se , vodim racuna o tome ...v-mod je odradjen i umesto v droopa sad na full loadu dodaje malo napona ...jeli moguce da visok FSB koruptuje nekako podatke???
to mi je malo nemoguce , jer da se to desava bile bi drasticnije posledice , a ne swap usporavanje...
Bolje da se ide sistemom eliminacije.

1. Probaj da skines neki antispyware program pa da iskeniras sve da vidis da li je nesto takvog tipa uletelo.

Predlazem spybot ako ga nisi probao. Freeware je. Obavezan update pre skeniranja. Ako ga nikada nisi koristio znaj da on skenira podsistem. Ako nesto nadje oznaci za uklanjanje samo ono sto je crvene boje.

http://www.safer-networking.org/en/download/index.html

Pokusaj i program spyware terminator. Obavezan update pre skeniranja. Ako ga nisi nikada koristio znaj da on skenira drugacije od spybot-a, tj. moze da skenira ceo hard.

http://www.spywareterminator.com/download/download.aspx

Ako ova dva programa nista ne nadju mozes da ih deinstaliras a pogotovu spyware terminator jer on zauzima u RAM memoriju 50mb.

2. Duga varijanta je da probas downclock na def taktove pa da testiras kako se ponasa. Ja bih prvo probao prvu varijantu jer mi ovaj problem koji ti imas ne lici na hardverski.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 10:02   #15
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
jeli moguce da visok FSB koruptuje nekako podatke???
sasvim je moguce ali ako ti Orthos prolazi par sati na Blend Testu onda ne bi trebalo da ima veze sa brzinom FSB-a...
moguce da ti je pagefile.sys bio postavljen preko tog jednog bad sectora koji si pronasao..
Ako ti je virtual memory podesen po default-u windowsa, odradi sledece..
Fiksiaj velicinu pagefile-a na 2048MB i postavi ga na particiju gde ti je windows.
Ako imas 2 HDD-a, napravi jednu particiju na pocetku drugog HDD-a velicine 4GB, formatiraj je sa FAT32 fajlsistemom i onda postavi pagefile na tu particiju a iskljuci onaj pagefile sa win particije..
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 14:05   #16
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Nadam se da je page bio na tom bad sectoru ...
probacu ove spajver programe ... spybot search and destroy je radio scan ...probacu jos nekoliko njih ...ako ne pomogne ni to probacu ovo sa 4 mb swapa na drugom hdd..a zasto u FAT32 !!! Page file mi nikad nije pravio problem , stavise , kad je bio na automatic - sam se povecao na prvom podizanju wina posle instalacije i tako sljakao besprekorno ...lijepo mi dodje da ga zapalim !!!!
Imam gamer masinu koja ne swapuje kad derem Crysis a nece da slusa ovako...
tacno imam osjecaj da je problem krenuo kad sam skidao jedan neprekidan fajl od 2.5 gb...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 14:06   #17
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

zanimljivo je sto swapuje i na Visti x64 kojoj je ostecen drajver za mrezu jednim sumnjivim restartom jos prije par mjeseci...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 14:20   #18
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Question Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
zanimljivo je sto swapuje i na Visti x64 kojoj je ostecen drajver za mrezu jednim sumnjivim restartom jos prije par mjeseci...
A da li te i na visti zeza avp.exe da zauzima memoriju do kraja ili nesto drugo ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 15:58   #19
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
a zasto u FAT32 !!!
zato sto FAT32 nema indeksiranje i svuda za optimizaciju pagefile-a pise tako kako sam ti napisao... nisam ja to izmislio, nego citao..
evo primer
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 18:03   #20
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: cudan problem sa swapovanjem

Da , bas kao i na XP...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Čudan problem sa kulerom AkulM Kvarovi 20 13.5.2008 16:38
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com