Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2010, 11:04   #341
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Clash of the Titans! Nisam pratio temu, ali pretpostavljam da je ova abominacija i ovde dobila ono što zaslužuje. Pominjani "Mutant Chronicles" je blaženstvo treša, naivnosti i ljubavi u poređenju sa ovim go*netom! Mene je prosto bilo sramota dok sam ga gledao.
Film ima sve što i bilo koji holivudski blokbaster slične tematike, ali je sve to strpano na tako sterilan, bezdušan način. Užas.
Lagano, najogavniji film koji sam odgledao.
Sta reci o filmu kada je Kraken odglumio najbolje Cak je i glavni lik odglumio bolju ulogu u Avataru nego ovde a od glavne junakinje su napravili duha... u Princu od Persije nisam mogao da je prepoznam

Next



Dobar film sa prepoznatljivom Cage magijom Pojavljuje se i Sergej Trifunovic

Spoiler za Prica:
Nicolas Cage je covek koji vidi buducnost par sekundi unapred...medjutim jednom mu se desi da sanja da ce u jednom restoranu da sretne jednu devojku (Jessica Biel ) za koju oseca da je posebna.U sred cele price pojavljuje se FBI kome je prorok Cage neophodan da pronadje bombu koju postavljaju teroristi negde u gradu...ali Cage se ne da,bezi od policije zajedno sa Biel...kraj je veoma interesantan i neocekivan
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Belfegor (10.9.2010)
Stara 7.9.2010, 14:33   #342
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film je meh, dobra ideja koja je mogla mnogo bolje da se obradi. A shta je Nicholas Cage-u, pocheo je sve neke tresheve da glumi, i to loshe, ja znam da je u frci s parama ali majku mu..

Inace, vrhunac filma
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 21:53   #343
Tornado
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 366
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 65 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tornado
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Stranger Than Fiction (2006)



"An IRS auditor suddenly finds himself the subject of narration only he can hear: narration that begins to affect his entire life, from his work, to his love-interest, to his death."

vrlo interesantna/jedinstvena prica. ne znam zasto nikad ranije nisam cuo za ovaj film ali je genijalan.

Poslednja ispravka: Iris (7.9.2010 u 23:01) Razlog: prevelika slika
Tornado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Tornado na korisnoj poruci:
bela lampa (10.9.2010), Borowatz (9.9.2010), Leonida (10.9.2010), player1 (8.9.2010), zone2403 (9.9.2010)
Stara 8.9.2010, 4:22   #344
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Assassination of Richard Nixon


Odlican film, realan, zanimljivo ispricana prica, i jos jedna odlicna gluma Sean Penn-a. Koji god sam film gledao sa njim uvek odradi posao kako treba, tj odglumi tu licnost a ne sebe, to ga cini odlicnim glumcem i uvek cu gledati njegove filmove
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 13:06   #345
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

FROZEN

http://www.imdb.com/title/tt1323045/



Film o troje prijatelja zarobljenim i zaboravljenim na zicari. Pomalo naivan, ocekivan kraj ali sve u svemu zanimljiv i za preporuku. Traje oko sat i po sto je i taman za ovakvu temu.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 2:38   #346
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Tornado kaže: Pregled poruke
Stranger Than Fiction (2006)



"An IRS auditor suddenly finds himself the subject of narration only he can hear: narration that begins to affect his entire life, from his work, to his love-interest, to his death."

vrlo interesantna/jedinstvena prica. ne znam zasto nikad ranije nisam cuo za ovaj film ali je genijalan.
Hvala ti puno na filmu
Ne znam zasto ali sam se zainteresovao za film i verovao sam da ce mi se svideti. Evo malopre sam ga pogledao i film je fantastican, potpuno jedinstvena radnja, specifican humor, ni jednog minuta mi nije bilo dosadno, ili da sam mogao da predpostavim sta ce sa desiti, ima par scena koje su mi se svidele, iznenadile me - cista desetka.
Samo ne razumem (isto kao ti) kako nisam cuo ili nekako saznao za ovaj film, kazem jos jednom film je zanimljiv, neobican, odlicno odradjen, i snimljen 2006 , valjda takve stvari treba da cine naki film da bude popularan, da se bar spominje. Nego se pridodaje paznja nekim filmovima koji se snime za jedno prepodne a radnja je ista kao i u destetine filmova u proteklih 20 godina.
Al....... ja sam ga pogledao, tako da sam u prednosti
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 17:51   #347
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovaj film sam gledao ranije, ali kad kazem gledao mislim samo prvo 15 minuta.
Nesto mi je bio smoran. Ali danas sam ga odgledao kako treba i mislim da je odlican film.

Ne znam jeste li primjetili da reziser ili ko je vec "krivac" tome, prikazuje profesora koji glavnom liku postavlja pitanja prvo izuvenih cipela, zatim bosih nogu. A onda kasnije u filmu i glavnu pisateljicu kako sjedi i pise takodje bosih nogu.

U cemu je fora
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 18:58   #348
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To sam i ja primetio, ali nisam nisam se pitao sto. Zato sto mi se to nekako uklapalo uz film, posto i u filmu ima par neobicnih situacija.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 22:50   #349
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Ovaj film sam gledao ranije, ali kad kazem gledao mislim samo prvo 15 minuta.
Nesto mi je bio smoran. Ali danas sam ga odgledao kako treba i mislim da je odlican film.

Ne znam jeste li primjetili da reziser ili ko je vec "krivac" tome, prikazuje profesora koji glavnom liku postavlja pitanja prvo izuvenih cipela, zatim bosih nogu. A onda kasnije u filmu i glavnu pisateljicu kako sjedi i pise takodje bosih nogu.

U cemu je fora
Mozda je to zastitni znak rezisera...Kao npr Hickok koji se pojavljivao u svakom svom filmu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 1:06   #350
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Expendables



Očekivao sam mnogo od ovog filma, imao je potencijala da postane odličnaa zabava i izvor novih corny line-ova i nerealnih scena koje će se prepričavati uz pivo. Ipak, film mi se uopšte nije svideo. Ima par dobrih fora koje se odnose na karijere glumaca i to bi bilo to. Sve ostalo je ispod proseka i nekako tanko. Po mom mišljenju nema ni govora o poređenju ovog filma sa klasicima kao što su Rambo, Die Hard i sl. Deluje mi kao neki ispodprosečni akcioni film iz osamdesetih, izgubljen u moru sličnih i zaboravljen od većine nakon par godina. Lično ga ne bih ocenio ni upola manjom ocenom od one koju poseduje na IMDB-u.

Kick-Ass



Mogu reći da me je ovaj film prijatno iznenadio. Mislim da je kompletna ideja prilično zanimljiva i krajnje zabavno obrađena. Film me je nasmejao više nego bilo koja komedija u poslednjih par godina. A kao vrhunac filma bih istakao likove koje tumače Chloe Moretz i Nicolas Cage. U potpunosti se slažem sa svima koji su kroz temu hvalili ovaj film, kao i sa visokom ocenom na IMDB-u.

Robin Hood



Zanimljivo je da se film bavi delom Robin Hudovog života koji se dešava pre njegovog odmetanja u Šervudsku šumu i to mi je bilo osvežavajuće. Sam film je klasičan film visoke produkcije, dobro odglumljen i snimljen. Sastoji se od prilično lepo izbalansiranog miksa akcije, romanse i humora. Dakle ništa spektakularno ali na nivou onoga što očekujem od jednog ovakvog filma. Ako vam se svideo Gladiator, verovatno će vam se svideti i ovaj film. Od mene preporuka.

Prince of Persia: The Sands of Time



Ako bih trebao da dočaram kakav je ovo film uporedio bih ga sa Mumijom ali bih rekao da nije na tom nivou zabave. Recimo da je sličan Piratima sa Kariba samo bez sjajnog Johny Depp-a i njegovog šarma. U principu, ovo je jedna prosečna i zabavna avanturica, pa ko voli.
Sa aspekta ekranizacije igre, rekao bih da je sasvim korektno odrađeno, mnogo bolje od Tomb Raider-a npr.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (15.9.2010), Partybreaker (13.9.2010)
Stara 13.9.2010, 3:28   #351
Ohanzee
Član
 
Član od: 23.8.2010.
Lokacija: Tamni vilajeti oko NS...
Poruke: 91
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 50 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Red Riding trilogy- 1, 2, 3

U pitanju je ciklus od tri britanska noir filma zasnovana na delima pisca David Peace-a koja su pak zasnovana na stvarnim dogadjajima.
Moj opis nije najsrecniji priznajem ali su filmovi zaista za svaku preporuku.
Da ne bih ja sad raspredao price o samom filmu, radnji te glumi procitajte ovo za blize i podrobnije informacije.
Kao sto rekoh, ako zelite da skrenete pogled od svog testosterona koji Sly i ekipa strcaju ka vama onda je ovo prava stvar za vas.
DISCLAIMER! Nemam nista protiv pomenutog coveka niti njegovog filma, naprotiv cak, samo ga korisitim kao efektan primer.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	images.jpeg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	6,4 KB
ID:	36418  
Ohanzee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 13:41   #352
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
The Expendables



Očekivao sam mnogo od ovog filma, imao je potencijala da postane odličnaa zabava i izvor novih corny line-ova i nerealnih scena koje će se prepričavati uz pivo. Ipak, film mi se uopšte nije svideo. Ima par dobrih fora koje se odnose na karijere glumaca i to bi bilo to. Sve ostalo je ispod proseka i nekako tanko. Po mom mišljenju nema ni govora o poređenju ovog filma sa klasicima kao što su Rambo, Die Hard i sl. Deluje mi kao neki ispodprosečni akcioni film iz osamdesetih, izgubljen u moru sličnih i zaboravljen od većine nakon par godina. Lično ga ne bih ocenio ni upola manjom ocenom od one koju poseduje na IMDB-u.
Pa ne znam baš da nema one-linere, jeste da ih ima manje nego u 80' ali evo ja i ortaci smo već pokupili od Dolpha:"Life's a joke sh*tface!" i "If you don't want this shotgun shootin' you back into the sixties, shut your gum chewing trap and show some respect!" i od Teri Crewsa "Remember that sh*it on Christmas!"(taj posebno) a što se tiče akcije scena borbe izmedju Dolpha i Jet Lija je sama vredna karte. Jeste da su mu zadnji filmovi sjajni ali odavno nisam video Dolpha da showcaseuje karate.( u Universal Soldieru trojci on i Van Dam su samo bacali jedan drugog kroz zidove i zgrade, ništa veština)

PS:Meni(koji sam odrastao na pomenutim klacima) je film zakon i jedva čekam nastavak
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 14:18   #353
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Max Payne

Akcija / Kriminalisticki / Drama

Trajanje: 103 minuta

IMDB
Wikipedia
YT Trailer



Vise se ni ne secam price iz Max Payne 2 igre koju sam odigrao pre 5-6 godina, ali ovaj film je definitivno ne prati. Odgledao sam ga jer mi je ostao na HDDu u HD formatu, pa reko ajd odgledacu ga iako je uzasno iskritikovan na svim mestima.
Sta znam, nisam neki strastveni filmofil tako da nemogu da ocenjujem filmove najobjektivnije i najstrucnije, ali od mene ocena 7/10.
Za one koji ne znaju, Payne je pandur kome ubijaju zenu i dete, tada mu sve pada u vodu i skroz se menja, postaje zatvoren i cudan za okolinu i kolege sa posla. Od tada svaki dan svrlja po razlicitim dosijeima i trazi tragove ne bi li nasao lika koji mu je unistio zivot.
Prica realno i nije neka, a efekti su prilicno nerealni sto moze da pokvari utisak, ali kad se nema sta raditi preporucujem ga za potrositi na njega ovih 100tinjak minuta.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 14:26   #354
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Star Trek X

Star Trek X: Nemesis

Iako sam po komentarima mislio da će film biti loš, ipak se isplatilo čekati četrnaest dana da skinem DVD9 verziju (seeders 0(0)). Film mi se svidio, a Tom Hardy je, po mom mišljenju odlično odglumio pretora Šinzona. Ono što mi se ne sviđa je veliki akcenat na borbu između Scimitar-a i Enterpise-a E. Jedina stvar koja mi nije ostala jasna je ta da se Enterprise-E nije potpuno raspao, ako ne računamo prednji dio koji je otpao pri sudaru sa Scimitar-om. Sada ga neće moći „scenarijski uništiti” kao što je bio slučaj sa Enterpise D.
Poznata glumačka ekipa je dobro obavila svoj posao.

Poslednja ispravka: Sass Drake (13.9.2010 u 20:57)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 15:11   #355
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke

Vise se ni ne secam price iz Max Payne 2 igre koju sam odigrao pre 5-6 godina, ali ovaj film je definitivno ne prati.

Pa film ne bi ni trebalo da prati drugi, vec prvi deo igre.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 16:19   #356
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A ne prati ni njega.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 19:03   #357
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Uf gadan trip. Skroz sam skrenuo s puta Prvo deo nisam ni odigrao bice da je zato.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 20:06   #358
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jim Bravura crnac... Kome ovakve stvari padaju na pamet?
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 20:52   #359
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prince of Persia: The Sands of Time
http://www.imdb.com/title/tt0473075/


Konačno nadjoh vremena da ga odgledam, a sad eto žalim što nisam pre.Kao fan Sands of Time trilogije, ja sam više nego zadovoljan ovom obradom.A dobri filmovi po video igrama su izuzetno retki. Stvarno se vidi da su hteli da ispoštuju fanove, a opet da ispričaju svoju priču.Što je sasvim OK, jer je scenario pisan od strane Džordana Meknera, tvorca Prince of Persia igara.Očigledno je da je Mekner hteo da ispriča malo drukčiju verziju Sands of Time igre.
Neke stvari su promenjene ali, priča je generalno slična.Ono što je verovatno najvažnije fanovima je da li ima akrobacija i koliko? IMA IH I TO PUNO.Takodje ima puno referenci na igre, od odeće likova, preko rečenica, do dogadjaja.Film defintivno može da posluži kao primer kako treba praviti filmove po video igrama.Doduše Mekner je imao puno sreće da je naišao na kombo režiser/producent koji ga nije ometao nekim svojim "vizijama".(kao što se desilo Hitmanu, kada je Fox bukvalno UZEO film od režisera, koji je stvarno imao poštovanja prema source-materjalu, i dodao sa nekim novim režiserom onu debilnu scenu borbe noževima, koja je prevagnula inače sjajno izbalansiranost akcije i stealtha, i iznervirala tolike fanove)
Sve u svemu, vanserijski sjajna obrada i u mojoj listi, deli treće mesto sa Hitmanom(Unrated Edition naravno) kao najbolji film po igrama posle Mortal Kombat keca i Street Fighter 2 The animated Movie.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
player1 (13.9.2010), uros@3D (13.9.2010)
Stara 13.9.2010, 22:02   #360
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Što se tiče kostima, zanimljivo je da Princ nosi odeću karakterističnu za Warrior Within, a ne za Sands of Time (po kojem je film i rađen).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com