Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2014, 0:53   #7201
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Dospeo je na prvo mesto još jedne interesantne liste (prvi je od igranih filmova)

*** *** ***

The Hunger Games 2 (2013), http://www.imdb.com/title/tt1951264/


Katniss Everdeen and Peeta Mellark become targets of the Capitol after their victory in the 74th Hunger Games sparks a rebellion in the Districts of Panem.

Još jedan dobar film, mada deluje malo lošije od prvog dela (razlog za to je to što je prvi deo ipak bio nešto novo, drugi se nastavlja). U svakom slučaju, dobra gluma, dobri efekti...

Preporuka
Meni je recimo potpuno drugacija situacija. Prvi deo mi je bio onako, dok mi je drugi bas fino legao. Po mom misljenju, dosta je bolji od prvog. Preporuka i od mene cak i ako vam se prvi deo nije bas toliko dopao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nameless1 (23.1.2014)
Stara 23.1.2014, 10:13   #7202
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ pentraksil: nisam mislio da je bukvalno lošiji, nego da je prvi deo ipak bio original, a ovo je nastavak, pa onda znaš šta otprilike može da se očekuje.

Inače, oba dela su više nego OK filmovi.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2014, 11:15   #7203
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pre bi se moglo reci da je drugi deo original posto je prvi deo kopija Battle Royale, film je vise nego dobro odradjen dobri glumci nema puno patetike specijalni efekti odlicni sad samo treba sacekati treci deo ( ko je radoznao moze da procita knjigu ).
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2014, 18:06   #7204
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Family (2013)



Komedija/drama sa mafijaškom porodicom koja je u programu zaštite svedoka i dolazi u novo mesto... Tata (De Niro), mama (Michelle Pfeiffer), ćerka i sin imaju običaj da rešavaju svakodnevne probleme na mafijaški način. To je glavni izvor komedije u filmu. Generalno nije loš filmić, nije da sam se nešto puno smejao ali mi je bilo zabavno i zanimljivo da vidim šta će se sledeće desiti. Od mene jedna pohvalna 7-ica.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2014, 19:32   #7205
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Family Tree (2011), http://www.imdb.com/title/tt1175713/



A mother and wife stricken with memory loss allows a dysfunctional family a second chance at harmony and happiness.

Heh, zanimljiv i malo uvrnut film. Gomila (relativno) poznatih glumaca. Sve u svemu, nije gubljenje vremena odgledati ga
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2014, 20:04   #7206
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Now you see me

Odlican i zabavan film, sve do twista. Twist je stvarno idiotski. Bolje da ga nema nikako i da nisu nista ni objasnjavali. Jednostavno nema logike da to bude tako kako jeste. Prvi put da mi twist pokvari utisak o filmu.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 0:02   #7207
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hm, ja sam očekivao da bude nešto jer je atmosfera preokreta visila u vazduhu od početka. Uz to, film je i prije toga bio gomila besmisla
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 1:10   #7208
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Hm, ja sam očekivao da bude nešto jer je atmosfera preokreta visila u vazduhu od početka.
Ok to,slazem se da je bilo ocigledno da ce biti preokret,samo sam se razocarao kad sam vidio o kakvom se preokretu radi :-D Kad sam drugi put pogledao film, scene u kojima sam prvi put najvise uzivao su mi postale besmislene.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 12:11   #7209
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Austenland (2013), http://www.imdb.com/title/tt1985019/



Obsessed with Pride and Prejudice (1995), a woman travels to a Jane Austen theme park in search for her perfect gentleman.

Totalno neuobičajen film, odlična ideja, dobra gluma, prilično smešnih scena... Odličan za gledanje u društvu drage ženske osobe, koja je ljubitelj mini serije Pride and Prejudice (1995)

U svakom slučaju, vredi odgledati!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 14:58   #7210
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Plague Dogs




U jednoj sam velikoj nedoumici, da li da preporucim film ili ne? Crtani film je u pitanju, cini mi se da ga je neko davno vec predlozio ovde. Odlican....ali jako jako depresivan i tezak. Iako se ishod moze naslutiti od samog pocetka filma....kraj je ipak nesto posebno. Jedan od najtezih i najdepresivnijih ostvarenja koje sam ikada gledao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ice-Man (27.1.2014)
Stara 25.1.2014, 1:08   #7211
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	b.jpg
Viđeno:	35 puta
Veličina:	56,6 KB
ID:	48190
http://www.imdb.com/title/tt0376968/
Ruska drama o odrastanju i arhetipskim odnosima djecaka i oca,fantasticna gluma pogotovo djece,fantasticno kadriranje kamera,prica,moja duboka preporuka iako je film teska drama.pgledajte necete zazaliti
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
ColdBoot (25.1.2014), Miki1987 (25.1.2014), The Rifter (25.1.2014)
Stara 25.1.2014, 10:21   #7212
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Šta bi bilo kada bi se moderna ratna mašina (mislim da su na ovom forumu predlagali tenk) pojavila u prošlosti? U nekom važnom istorijskom momentu...ratu ili miru.
Tenk bi činio razliku u kosovskom boju.
Šta ako bi se nosač aviona pojavio neposredno pred napad Japanaca na Perl Harbor?
To možete videti u filmu iz 1980.godine sa izvrsnim Kirk Daglasom i Martin Šinom.
Film se zove The final countdown i preporučujem ga u isto vreme ne verujući da ranije nisam gledao pre svega zbog odlične ideje.
http://www.imdb.com/title/tt0080736/?ref_=nv_sr_3
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 12:41   #7213
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E pa sad... nosač aviona u 1941. i tenk 1389. godine nisu isto

Zamisli da su Indijanci imali arkebuze kad su se Evropljani pojavili... istorija ne bi bila ista
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 14:46   #7214
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Šta ako bi se nosač aviona pojavio neposredno pred napad Japanaca na Perl Harbor?
Japanci su sa nosača aviona i napali Perl H. (nisu mogli tadašnjim bombarderima i lovcima doleteti iz Japana ili sa nekog ostrva pod njihovom okupacijom sve do Havaja), što nas dovodi na zaključak da su nosači tada već postojali. Međutim, da si u svojoj rečenici pre "nosač" dodao reč "moderan", sve to bi zvučalo dosta bolje
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:34   #7215
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Austenland (2013), http://www.imdb.com/title/tt1985019/ Odličan za gledanje u društvu drage ženske osobe, koja je ljubitelj mini serije Pride and Prejudice (1995) U svakom slučaju, vredi odgledati!
ZoNi, hvala na preporuci za film, jer moja devojka obozava tu seriju, 1 joj je od omiljenih.


X-Men Origins: Wolverine


Gledao sam ga pre par godina, a opet sam ga pre par nedelja odgledao, posebno zbog uporedjivanja sa najnovijim filmom o Wolverinu. Utisci su slicni prvom putu: dobar film, sa solidnom akcijom i zanimljivom pricom, ali kroz ceo film kao da fali vise “materijala”, tako da nije ostavio utisak koji je reziser nameravao. Ono sto je ipak bitno je da cete uzivati u meri koja je dovoljna za prosecnog gledaoca. Meni kao ekstremnom filmofilu je ovaj film pruzio dovoljno akcije i svega, bez obzira na odredjene nedostatke.

Ocena: 7,5/10.

The Wolverine

Nisam ocaran prikazanim, ALI mi se vise svideo od prvog filma o Wolverinu. Prica je sada lepse skockana i fokus je na besmrtnosti, sto se meni jako svidja. Dosta dobrih scena, akcije, prikaza i sve u svemu – zadovoljan sam, a volio bih jos filmova o Wolverinu, jer verovatno je on najveci car od svih Mutanata.

Ocena 8/10.

The Sixth Sense

Dobar film, a tek kraj otkriva o cemu je rec, sta se zapravo zbilo. Preporuka naravno.

Ocena 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 19:20   #7216
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Now you see me

Odlican i zabavan film, sve do twista. Twist je stvarno idiotski. Bolje da ga nema nikako i da nisu nista ni objasnjavali. Jednostavno nema logike da to bude tako kako jeste. Prvi put da mi twist pokvari utisak o filmu.
Naučna fantastika,malo su preterali.Na kraju ostane gorak ukus ,serviranog meda.Zar su svi u filmu, pa i gledaoc tako glupi, a oni t j on toliko pametan da tako nasamari i unapred predvidi svaki korak i potez.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 16:51   #7217
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
X-Men Origins: Wolverine


Gledao sam ga pre par godina, a opet sam ga pre par nedelja odgledao, posebno zbog uporedjivanja sa najnovijim filmom o Wolverinu. Utisci su slicni prvom putu: dobar film, sa solidnom akcijom i zanimljivom pricom, ali kroz ceo film kao da fali vise “materijala”, tako da nije ostavio utisak koji je reziser nameravao. Ono sto je ipak bitno je da cete uzivati u meri koja je dovoljna za prosecnog gledaoca. Meni kao ekstremnom filmofilu je ovaj film pruzio dovoljno akcije i svega, bez obzira na odredjene nedostatke.
Ako voliš videoigre preporučujem ti da odigraš istoimenu, zato što upotpunjuje priču, u saradnji sa glumcima iz filma koji junacima daju glasove, tako da igra nije šuplja .

Apocalypse Now
Film je dobar, ali me je svojom nenormalnom dužinom u kojoj se radnja jako sporo odvija pred sam kraj ubio u pojam, i koliko sam uživao u filmu do pred kraj, toliko mi se posljednjih pola sata pretvorilo u nervozno čekanje odjavne špice, tako da me kraj koji nije bio dovoljno eksplozivan za mene nije ni najmanje oduševio, ali svjestan sam da je to zato što sam bio u spomenutom (ne)raspoloženju.

Opet pogledah Kuma.
Ko nije gledao, mora da pogleda.

Opet pogledah Kuma 2
Ko nije gledao, mora da pogleda.

I, opet pogledah Kuma 3
Pacino fantastičan kao i do sada, a Garcia me oduševio.
I, opet, ko nije gledao, mora da pogleda.

U 3 dijela Kuma, koji su takođe Coppolini kao i Apokalipsa, daleko je bolje izveden odnos astronomska dužina filma/tempo razvoja događanja, tako da su Kumovi daleko gledljiviji, zasluženo popularniji i bolja varijanta za provod vremena. Jedino što ne šalju toliku antiratnu poruku kao Apokalipsa, ali ko na Balkanu ne mrzi ideju ratovanja za neke vlade koje se ne bore ni za šta osim profita, smatram ga izgubljenim slučajem.

Pineapple Express
Urnebesna komedija i preporuka svim stonerima na forumu.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 18:23   #7218
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Vampires Suck (2010), http://www.imdb.com/title/tt1666186/



A spoof of vampire-themed movies, where teenager Becca finds herself torn between two boys. As she and her friends wrestle with a number of different dramas, everything comes to a head at their prom.

Heh, solidna parodija na vampirske filmove Glavna glumica je odlično skinula Kristen Stjuart, a uz to je mnogo simpatičnija.

Sve u svemu, ko voli parodije, ovo je solidan izbor.

*** *** ***

The Wolverine (2013), http://www.imdb.com/title/tt1430132/



When Wolverine is summoned to Japan by an old acquaintance, he is embroiled in a conflict that forces him to confront his own demons.

Paaa... Nije loš film, ali nekako više volim filmove gde su svi Mutanti zajedno. Ali, svakako vredi odgledati i ovaj film.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 21:11   #7219
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

#JzmA, hvala. Ako nadjem vremena, probacu je.

Prisoners

Ovo je ubedljivo 1 od najboljih filmova koje sam gledao u skorije vreme i uopste 1 od najboljih koje sam ikada gledao!!! Ne preterujem, jer zaista je neverovatno uradjeno. Prica odlicna, napetost i atmosfera, radnja i sve je savrseno. Glumci su dali 100% sebe, a ja sam odusevljen glumom Jackman-a i Jake-a. Malo je reci da me ovaj film ocarao. Definitivno cu ga oznaciti kao 1 od najboljih.

Ocena 10/10.

---Insidious----------------Insidious: Chapter 2---

Oba filma su odlicna (s tim sto mi se 1. deo vise svideo). Jedva cekam 3. deo serijala. Ovakav tip filma, ovaj zanr horora mi savsreno odgovara, ali malo ima horor filmova na ovu temu, pa bi preporuke dobro dosle.

Ocena 8/10.

Hugo

Film vredan paznje. Koncepcija je prijatna i ja sam zadovoljan. Ne ocekujte akciju i efekte kao kod vecine filmova, jer ovo je ipak mirniji, opustajuci tip filma. Velika preporuka.

Ocena 7/10.

Sinister

Ocekivao sam bar malo vise. Ovaj film mi nije ostavio utisak za neke pohvale, preporuke i tome slicno kao u prethodnim filmovima. Video sam da je ishvaljen, preporucivali si mi ga, ali je celokupan utisak bled. Ko ocekuje nesto tipa The Conjuring, Insidious i slicno, pogresice.

Ocena 6/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 23:31   #7220
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Apocalypse Now
Film je dobar, ali me je svojom nenormalnom dužinom u kojoj se radnja jako sporo odvija pred sam kraj ubio u pojam, i koliko sam uživao u filmu do pred kraj, toliko mi se posljednjih pola sata pretvorilo u nervozno čekanje odjavne špice, tako da me kraj koji nije bio dovoljno eksplozivan za mene nije ni najmanje oduševio, ali svjestan sam da je to zato što sam bio u spomenutom (ne)raspoloženju.

Opet pogledah Kuma.
Ko nije gledao, mora da pogleda.

Opet pogledah Kuma 2
Ko nije gledao, mora da pogleda.

I, opet pogledah Kuma 3
Pacino fantastičan kao i do sada, a Garcia me oduševio.
I, opet, ko nije gledao, mora da pogleda.

U 3 dijela Kuma, koji su takođe Coppolini kao i Apokalipsa, daleko je bolje izveden odnos astronomska dužina filma/tempo razvoja događanja, tako da su Kumovi daleko gledljiviji, zasluženo popularniji i bolja varijanta za provod vremena. Jedino što ne šalju toliku antiratnu poruku kao Apokalipsa, ali ko na Balkanu ne mrzi ideju ratovanja za neke vlade koje se ne bore ni za šta osim profita, smatram ga izgubljenim slučajem.
Kum > Apokalipsa > Kum 2 >.........Kum 3.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com