Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2014, 23:46   #7621
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Enemy

Ako neko želi film za razmišljanje i film posle kojeg će se osećati ovako --> onda preporuka
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 0:00   #7622
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Enemy

Ako neko želi film za razmišljanje i film posle kojeg će se osećati ovako --> onda preporuka

Film je odlican ali, po meni, nedorecen na kraju. Drzao mi je paznju i onda na kraju upravo taj WTF . Koliko sam procitao po netu, u knjizi je mnogo ociglednije sta se na kraju desava, mislim da je film trebao makar taj jedan deo da doda, ne bi bilo nista strasno.

Spoiler za Spojler:
Na kraju on dobija poziv od jos jednog dvojnika, pokazujuci da se istorija ponavlja i da se sve vrti u krug.



Ima naznaka i tokom filma, ali mislim da dosta onih koji su gledali film (medju njima i ja) ne bi otkrilo sta se desilo da nisam procitao i tu informaciju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 0:13   #7623
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pročitao sam i ja tu informaciju, ali mi i dalje mnogo toga nije baš najjasnije Kako god, Džejk je odličan
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 1:39   #7624
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Pročitao sam i ja tu informaciju, ali mi i dalje mnogo toga nije baš najjasnije Kako god, Džejk je odličan
Apsolutno se slazem. Uz Fasbendera i jos nekih, jedan od (po meni) najboljih glumaca danas.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 7:52   #7625
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pogledaću i Krugove jer bih baš voleo da vidim neki iole pristojan domaći film da prekinem loš niz.
Pogledaj i "Top je bio vreo", u najvecem delu uspeva da prenese mucnu atmosferu rata.
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 9:39   #7626
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao novog Robokapa, sasvim dobar, ne znam zašto su ga kritičari nagrdili. Malo je duži, ali ne smeta
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 22:42   #7627
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Odgledao novog Robokapa, sasvim dobar, ne znam zašto su ga kritičari nagrdili. Malo je duži, ali ne smeta
Slazem se.

Po meni, zaista odlicno odradjen Origin story, sto je mislim i razlog zasto je duzi da bi se postavila dobra osnova za nastavke.

Odlicni likovi, odlicna gluma (naravno da se ne ocekuje da ce gumac, koji stoji iza maske dobar deo filma, da bude poznat niti skup). Trudili su se da ga sto vise pokazuju sto mi se cini odlican potez. Od coveka, preko androida, do robo zombia i nazad do coveka sa metalnim odelom ala IronMan.

Za SF action movie mislim da je bio zaista odmeren i uverljiv.

a na " I am just a marketing guy" sam se prevrnuo od smeha!
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
player1 (29.4.2014)
Stara 29.4.2014, 23:16   #7628
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledah nedavno ovaj psiho horor i nisam siguran sta da mislim o njemu.Radnja citavog filma se odvija u radio stanici i ima zaista zanimljivu premisu i zna da uvuce u atmosferu na pocetku,ali je kraj malo cudan mada ostavlja prostor za razmisljanje.Definitivno nije za svakoga i ima moju preporuku mada nece se svideti bas svakome ko ne voli malo drugacije horore od konvencionalnih.

http://www.imdb.com/title/tt1226681/
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MV5BMTYyNzUxMzc1MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMDE3MDM3Mg@@._V1_SY317_CR5,0,214,317_AL_.jpg
Viđeno:	36 puta
Veličina:	20,8 KB
ID:	48928  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 10:08   #7629
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

City of God (2002)



Brazilska drama bazirana na istinitoj priči. Ovo je praktično priča o brazilskom getu tj. o favelama, njihovim stanovnicima, životu u njima... a fokusira se na nekoliko prominentih likova koji su očigledno obeležili detinjstvo naratora. Dobar i neutralan film koji ne navodi, ne upire prstom, ne osuđuje, već prosto priča jednu ljudsku priču. Od najviših ocena ga deli moj subjektivan utisak da režija i atmosfera mogu biti bolji. Zato 8-ica i preporuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 15:38   #7630
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ako ti se ovaj film svidio imas sa slicnom tematikom City of Men

Poslednja ispravka: Iris (30.4.2014 u 18:20)
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 18:36   #7631
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Deluje pomalo kao kopija ovog. Videću kad, i ako, budem u raspoloženju. Kad već pominjemo tematiku, Tropa de Elite sam gledao oba i fantastični su, po mom mišljeju su možda i bolji od City of God, nasuprot opštem mišljenju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 3:23   #7632
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@pentraksil,Bryan Fury

O Enemy (2013)

Spoiler za spoiler:
Reditelj se zeza opako se gledaocem,koliko sam ja shvatio,koristi pauka da menja vizuelno predmet/stvar/osecanje/deo tela. Ono na tacni nije pauk na pocetku (neke satanisticke orgije/rituali),a na kraju pauk veliki,je osecanje zene koja skontava muza da je opet vara i na sve to prica se vrti se u krug ,zbog one slike u stanu. Reditelj je radnju koja se vrti u krug, jos ispremetao vremenski (malo pocetka ,malo sredine,pa opet pocetak,malo kraja tako mu se odvija film)



Sve u svemu posteno zbuni gledaoca,a ostavio je i previse prostora za tumacenje i previse neobjasnjenih 'trosmislenosti',tako da niko sem njega ne zna tacno sta je hteo da kaze,sa sigurnoscu
Malo je i nefer prema gledaocu,kao kad bi ja vas pitao sta znaci lupam ova skracenica p.k.p. ( moze biti sta god)

btw pokrao je 15-tak stoseva iz raznih filmova



@Aibo

Bolji su mnogo po meni ,City of God je previse 'izromantiziran'...

Da dodam nije uvek tako anarho/krvavo u favelama,to kad se napravi kriticna masa,sto je po meni bolje prikazano u Tropa de Elite... (plus uzroci su objasnjenji za razliku od City of God)

U svakom slucaju sever Meksika je daleko opasniji od Ria,ali nije romantican za filmove...

Poslednja ispravka: Markonije (1.5.2014 u 23:34) Razlog: @Aibo
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 9:59   #7633
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Veronika Decides to Die



Сада када су сви интелектуалци и хипстери, решио сам поново да контрирам и одлучио сам да ми се Паоло Коељо свиђа. Истина, још од "Захира" нисам ништа његово прочитао (што је 2006. чини ми се) али након једне бесмислене дискусије са људима који читају књиге, а то не воле, једино је панк-рок идеологија легитимна. Наравно, свако ко је пратио рад дотичног господина, приметио је да је превише ту понављања, што би се рекло, "one trick pony", али технички гледно, има ту квалитета. О комерцијалним резултатима не бих, моја амбиција је само једна десетина тога.

Е сад, филм је ђене-ђене. У магли се сећам књиге, а филм се некако брзо заврши, иако има статичне слике заласка/изласка сунца, игре светла и слично. Одлична сцена неуспешног самоубиства и, наравно, Бафи, убица вампира! Посебно бих похвалио саундтрак, а клавирска мелодија ме је прогањала ноћима док је коначно нисам "скинуо" на гитари, иако је то нешто што мрзим да радим, па још на слух..

Recital in the Night
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 23:40   #7634
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Insidious: Chapter 2 (2013)

Poprilicno mi se svideo prvi deo, pa posle duzeg neckanja sedoh da odgledam i ovaj. Prica se nastavlja direktno na prethodnika tako da je poceo je dosta jako, dosta creepy scena odmah u startu, nema nikakvog postepenog uvoda. Onda se druga polovina pretvara vise u neku akciju, slicno kao kraj prvog dela.

Meni licno se svideo mada mi je kec bio za nijansu strasniji, preporuka u svakom slucaju za oba filma, definitivno jedni od boljih horora iz holivuda u poslednjih par godina.

Ceka me jos Conjuring
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
Rainman (3.5.2014)
Stara 4.5.2014, 21:29   #7635
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bad Boy Bubby mi se veoma dopao. Što je veliko iznenađenje, s obzirom da sam hteo da ga ugasim u početku.
Kulminacija svog ludila kada završi u bendu, je zaista smešno tužna na više nivoa.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 17:07   #7636
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

RoboCop (2014)

Nije los remake, tacnije reboot. Pomalo podseca na Dredd remake, nekako se oseca da nisu hteli da idu M. Bay putanjom, nego je to odradjedno s ukusom, taman koliko treba. Inace odmah sam prepoznao glavnog glumca, Holder iz The Killing serije. Za doktorku mi je trebalo malo vremena ali sam se setio da je Dexterova bebisiterka . Kako se probijaju glumci iz serija . A Semjuel L Dzekson iskace iz televizora, ima ga svuda, i svuda mora da opsuje Cenim da ce i nastavka biti, verovatno ako im se ovaj isplati, u sta nisam bas siguran. E da, smejao sam se kad je rekao:

Spoiler za odelo:
"make it more tactical", odmah sam znao da ce crno biti *insert CoD tacticool joke*
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 23:23   #7637
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Horor koji ne pokusava da zastrasi kolicinom krvi i skakanjem sa stolice ,nego je pravi psiho-horor koji govori malo dublje o tugi majke za izgubljenim djetetom.Odlicna kamera,djeca koja su dobro odglumila,ma svega potaman.Pritom podsjeca na radove giljerma del tora koji je rekao da mu je ovo najstrasniji film koji je gledao,sto dovoljno govori.Interesantna stvar da majku tj cudoviste u filmu glumi muskarac sa marfanovim sindromom koji je u stvari genetska bolest koja se manifestuje velikom visinom i dugim udovima i izduzenim prstima tako da je "cudoviste" nije montaza nego zivo bice.Moja duboka preporuka.
http://www.imdb.com/title/tt2023587/
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mama-dvd.jpg
Viđeno:	38 puta
Veličina:	96,7 KB
ID:	49004  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
Mac4LiF (14.5.2014)
Stara 8.5.2014, 23:26   #7638
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Horor koji ne pokusava da zastrasi kolicinom krvi i skakanjem sa stolice ,nego je pravi psiho-horor koji govori malo dublje o tugi majke za izgubljenim djetetom.Odlicna kamera,djeca koja su dobro odglumila,ma svega potaman.Pritom podsjeca na radove giljerma del tora koji je rekao da mu je ovo najstrasniji film koji je gledao,sto dovoljno govori.Interesantna stvar da majku tj cudoviste u filmu glumi muskarac sa marfanovim sindromom koji je u stvari genetska bolest koja se manifestuje velikom visinom i dugim udovima i izduzenim prstima tako da je "cudoviste" nije montaza nego zivo bice.Moja duboka preporuka.
Da, sasvim dobar
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 23:28   #7639
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

U kako ja mrzim Jessicu...
Mnogo u zadnje vreme je ima. I svaka scena s njom u svakom filmu me nervira. Ali pošto je horor, možda tako i treba.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2014, 20:33   #7640
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

RoboCop (2014)



Ok remake, ali po mom mišljenju ne dostiže kvalitet originala od kog se razlikuje u samoj srži, tj. ideji šta je Robokap. Prva polovina koja nas uvodi u celu priču mi je bolja i zanimljivija od druge. U drugoj su neinspirativna i pravolinijska razrada, kao i standardna akcija koja se ne ističe ničim zanimljivim. Sve u svemu, ok SF akcija i ništa više - recimo da se slažem sa prosečnom ocenom na IMDB - 6,5.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com