Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2015, 15:51   #9081
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

In Bruges


Odavno me neka komedija nije tako oduševila, do juče uopšte nisam čula za film. Preporučujem svima koji vole crni humor. Odlična glumačka ekipa i transformacija glavnog lika.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Bathoryy na korisnoj poruci:
ColdBoot (24.1.2015), goranmax (24.1.2015), nameless1 (24.1.2015), pentraksil (24.1.2015), player1 (24.1.2015)
Stara 24.1.2015, 19:05   #9082
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Equalizer (2014)

Taman kad sam pomislio Holivud nije mogao da ide niže,dolazi ovo "remek-delo".

Da skratimo priču , Denzel ( Obama ) jednom rukom , ubija rusku mafijsku organizaciju i gazdu u Rusiji , Vladimira Puškin ( Putin ) . On čak minira gasovod (ozbiljno?) Prostitutke predstavljaju Ukrajinu, koja treba zaštitu od velikih loših Rusa . Neinventivan , detinjast , sirov , užasno napisan . Izbjegavajte ako možete.Za dobru akciju-krime-triler predjite na Koreance mnogo su bolji u svim segmentima.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
filpan (25.1.2015), Galaktikos (25.1.2015), Miki1987 (6.2.2015), mmarko (24.1.2015), nameless1 (24.1.2015), nenad_kvrgic (25.1.2015), Romantic (24.1.2015), Zort (3.2.2015)
Stara 24.1.2015, 19:06   #9083
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ajde suzbijte malo tu paranoju.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Atwa013 (24.1.2015), Crytek (24.1.2015), Doomche (24.1.2015), Ekiman (24.1.2015), goranmax (24.1.2015), Highlander (26.1.2015), Kidja (24.1.2015), Leonida (25.1.2015), Mare88 (24.1.2015), mvasic (25.1.2015), nexexcalibur (24.1.2015), Rainman (24.1.2015), vozar.b (5.3.2015), ZoNi (25.1.2015)
Stara 24.1.2015, 19:13   #9084
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Koja paranoja ovaj film je los kao sto sam i napisao.To sto za los film kazes da je los je paranoja (don't think so).Mozda se ovako nesto Amerima svidja ali ovo je los film kako god gledano.Eto pogledajte ga pa se javite ovde da kazete svoje misljenje.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:16   #9085
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Koja paranoja ovaj film je los kao sto sam i napisao.To sto za los film kazes da je los je paranoja (don't think so).Mozda se ovako nesto Amerima svidja ali ovo je los film kako god gledano.Eto pogledajte ga pa se javite ovde da kazete svoje misljenje.
Film jeste los ali to znacenje koje mu ti pripisujes (Obama, Putin, Rusija, Ukrajina) moze da nadje samo neko ko to namerno trazi.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Crytek (24.1.2015)
Stara 24.1.2015, 19:21   #9086
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Koja paranoja ovaj film je los kao sto sam i napisao.To sto za los film kazes da je los je paranoja (don't think so).Mozda se ovako nesto Amerima svidja ali ovo je los film kako god gledano.Eto pogledajte ga pa se javite ovde da kazete svoje misljenje.
Evo, ja sam ga odgledao i sviđa mi se, verovatno će pasti i repriza. Denzel je standardno odličan, ali je i glavni negativac brutalan u svakoj sceni. Preporučujem ga svima.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Atwa013 (24.1.2015), Mare88 (24.1.2015), vozar.b (5.3.2015), ZoNi (25.1.2015)
Stara 24.1.2015, 19:23   #9087
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Film jeste los ali to znacenje koje mu ti pripisujes (Obama, Putin, Rusija, Ukrajina) moze da nadje samo neko ko to namerno trazi.
Ja Rusiju i Ruse niti volim niti imam bilo kakve afinitete prema njima cak naprotiv,ne volim kad neko lupa o tim teorijama jer su glupe.Ali ovde nije rijec kako ja vidim nego kako je reziser i scenarista razmisljao kada je pravio ovaj film.Prosto je nemoguce ne primjetiti to.Ej mafijas se zove Vladimir Pushkin
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:30   #9088
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Ja Rusiju i Ruse niti volim niti imam bilo kakve afinitete prema njima cak naprotiv,ne volim kad neko lupa o tim teorijama jer su glupe.Ali ovde nije rijec kako ja vidim nego kako je reziser i scenarista razmisljao kada je pravio ovaj film.Prosto je nemoguce ne primjetiti to.Ej mafijas se zove Vladimir Pushkin
Pa dobro, i? Ja npr. uopste nisam primetio to. Ako uzmes u obzir da prosecan americki konzument ovakvih filmova zna sigurno jedva 3 ruska imena (Igor, Boris i Vladimir) i dva tri prezimena zasto ne bi bila slucajnost? A i da nije, zasto mislis da ima neku podsvesnu poruku osim da scenarista ne voli Putina?
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:32   #9089
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Evo, ja sam ga odgledao i sviđa mi se, verovatno će pasti i repriza. Denzel je standardno odličan, ali je i glavni negativac brutalan u svakoj sceni. Preporučujem ga svima.
Ja ga ne bih nikad preporucio ali bi ovaj http://www.imdb.com/title/tt2625030/?ref_=tt_rec_tt u svako doba.Eto testa pogledajte oba pa nam javite misljenja.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	download (1).jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	7,5 KB
ID:	51455  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:37   #9090
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To je, inače "naslednik" Infernal Affairs trilogije. Američka verzija je The Departed.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:39   #9091
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Pa dobro, i? Ja npr. uopste nisam primetio to. Ako uzmes u obzir da prosecan americki konzument ovakvih filmova zna sigurno jedva 3 ruska imena (Igor, Boris i Vladimir) i dva tri prezimena zasto ne bi bila slucajnost? A i da nije, zasto mislis da ima neku podsvesnu poruku osim da scenarista ne voli Putina?
Kakve to veze ima sa povrsnoscu i kvalitetom filma koje sam naveo.Scenarista ne voli Putina???I sta me briga sta prosecan Americki konzument zna,sta se to mene tice.Meni je film takav kakvim sam ga opisao i to je sve.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:41   #9092
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Koja paranoja ovaj film je los kao sto sam i napisao.To sto za los film kazes da je los je paranoja (don't think so).Mozda se ovako nesto Amerima svidja ali ovo je los film kako god gledano.Eto pogledajte ga pa se javite ovde da kazete svoje misljenje.
Ovo je još i dobar film... nisi ti gledao John Wick-a za poređenje. Neo mlati ruse ko Drake srbe u Uncharted 2. Kad odgledaš, onda postuj opet i lepo se izvini što si napljuvo ovaj a ne stvarno loš film. Korejci mi nekako svi isti, zbune me, ne znam ko koga bije.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 19:47   #9093
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ovo je još i dobar film... nisi ti gledao John Wick-a za poređenje. Neo mlati ruse ko Drake srbe u Uncharted 2. Kad odgledaš, onda postuj opet i lepo se izvini što si napljuvo ovaj a ne stvarno loš film. Korejci mi nekako svi isti, zbune me, ne znam ko koga bije.
Imao sam isto misljenje za Korejce ali sam se navukao na njih.U zadnjih mjesec dana sam pogledao bruku dobrih.Evo ti par preporuka

http://www.imdb.com/title/tt1190539/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt1230385/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt1527788/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt0456912/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt1588170/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt0353969/?ref_=tt_rec_tt

http://www.imdb.com/title/tt0260991/?ref_=tt_rec_tt

Sta god izaberes uzivaces vjeruj mi.A za taj film sto mi pricas necu ga gledati vjerujem ti na rijec.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
ColdBoot (24.1.2015)
Stara 24.1.2015, 20:02   #9094
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Непотребна је та тежња за критиком одређеног филма кроз питање да ли је тај филм драма, научна фант. или нешто треће, јер је поента у томе да је филм добар, пре свега ВАМА добар, да вам се свиди. Ако тражите мане, ако унапред отписујете неке ствари, не умете да уживате у филму. Мада је и то од човека до човека, с обзиром на карактер.

Са друге стране, када је реч о политици и филму, то је дуга прича и многи бркају америчку истребљивачку политику са њиховом филмском индустријом, што је непотребно.
Spoiler za ...:
Већ сам једном написао да им скидам капу пре свега у стварању серија и филмова, али то је она позитивна страна. Проблем је што је после дуже времена присутна та русофобија кроз америчке треш филмове у којима домороци своју мржњу и љубомору према Русима и хистерију због свог неминовног пада испод снаге земаља БРИКС-а исказују на најглупљи могући начин првенствено кроз те сувопарне филмове (Џек Рајан, Џон Вик, Амерички снајпер (а у ствари убица) итд), празне, са “комичним” емоцијама, са лошом или исподпросечном глумом, али где се брани част, достојанство, правда (на фору God bless America) и све оно што Амери немају, а што су својим херојима доделили. Жалим ако сам увредио оне који воле САД (а таквих малтене и нема), али сам изнео свој крајње реалан став.
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Whiplash ... морам да признам да сам на моменте превртао очима, али филм није лош.
...
Није овај Мајлс Телер (да ипак прокоментаришем) лош глумац, али из неког свог искуства музичари су људи од карактера, ово што у филму видимо је ближе неком војничком дрилу.
...
Мислио сам да ће бити више "уметнички" а он је заправо поприлично тинејџерски.
Хм. Имаш добра запажања па се питам како ли ће ми бити, посебно због болдованог јер сам се надао више уметничком стилу, али размишљам позитивно.

The Equalizer

Добар филм у смислу неке мање више исте приче, добра глума итд. (мрзи ме да пишем, али можда бих то могао описати као спорију и интелигентију верзију Џон Вика, али исто нереалну због приказа маестралности црнца који може све (Обама? ). Дакле, опет пропаганда. Филм као филм је забава и то је ок, сасвим ок, али ово око Руса је беспотребно.

NOTТINGHAM, свака част на врх критици и објашњењу овог филма.

Оцена 7,5/10 (а на највећим сајтовима, кец као кућа, због пропагандне бљутавости као и Џон Вик и Џек Рајан)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (24.1.2015)
Stara 24.1.2015, 20:14   #9095
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Aman ljudi, taj isti crnac mlati sve živo i po Meksiku, krade pare i ubija kao korumpirani policajac, uzima taoce u bolnici da bi spasio svog sina i još mnogo drugih stvari, pa se tad niko nije bunio.
Naravno da se trude da prikažu tu rasnu jednakost, ali na kraju krajeva, koga boli uvo ako je film dobar.
Ko zna, možda i u korejskim filmovima ima neke propagande, ali retko ko ovde poznaje njihovu situaciju dovoljno dobro da bi je primetio.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 20:22   #9096
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ A sta tebi smeta? Sta pokusavas da odbranis?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 20:24   #9097
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Aman ljudi, taj isti crnac mlati sve živo i po Meksiku, krade pare i ubija kao korumpirani policajac, uzima taoce u bolnici da bi spasio svog sina i još mnogo drugih stvari, pa se tad niko nije bunio.
Naravno da se trude da prikažu tu rasnu jednakost, ali na kraju krajeva, koga boli uvo ako je film dobar.
Ko zna, možda i u korejskim filmovima ima neke propagande, ali retko ko ovde poznaje njihovu situaciju dovoljno dobro da bi je primetio.
Koreanci ne ratuju svuda po svijetu,pa cak i da ima propagande ona je na lokalnom nivou (ljudi se bavi svojim problemima i rade dobar posao) tj medju sobom se rokaju. Naravno da mlate i po Meksiku i Gvatemali i Zimbabveu.Cak i Britanci su u njihovim starijim filmovima uvijek bili losi momci.Prosto oni misle da su bolji,ali svijet se mijenja evo sad se utrkuju ko ce da uradi dobar rimejk Koreanaca jer su i oni shvatili da su im filmovi odlicni.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 20:26   #9098
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
^ A sta tebi smeta? Sta pokusavas da odbranis?
Zavisi od filma do filma. Ovaj put sam očekivao nešto kao Man on Fire, to sam i dobio. Nemam zamerki jer me ne pogađa da li su u pitanju Rusi ili Indonežani.

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Koreanci ne ratuju svuda po svijetu,pa cak i da ima propagande ona je na lokalnom nivou (ljudi se bavi svojim problemima i rade dobar posao) tj medju sobom se rokaju. Naravno da mlate i po Meksiku i Gvatemali i Zimbabveu.Cak i Britanci su u njihovim starijim filmovima uvijek bili losi momci.Prosto oni misle da su bolji,ali svijet se mijenja evo sad se utrkuju ko ce da uradi dobar rimejk Koreanaca jer su i oni shvatili da su im filmovi odlicni.
E vidiš, ne postoji zemlja koja gleda samo svoja posla. I još se za Koreju uhvati, oni stvarno nikakve veze sa Amerikom nemaju.
A to koliko su im filmovi dobri, ne bi trebalo da komentarišeš, jer si odgledao ukupno 10 njihovih ostvarenja, i to verovatno na preporuku. Šta ako na tih 10 imaju 100 loših?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 20:44   #9099
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Man on fire je daleko bolji film. Likovi su razradjeni, motivi jasni- znao si ko ubija, zasto ubija, nije bilo glorifikacije ubistva, sta vise, to je odvelo glavnog lika u propast (neka vrsta dila sa djavolom). Equalizer je bezidejan, bezlican, supalj, nasilan po zamisli, kao da je to jedina svrha filma- otuda ljudima ideja da je u pitanju jahanje na novom talasu antiruske histerije u americi, jer su ovi rusi potpuno zli i treba ih istrebiti bez pogovora. Znaci kao da je film sklepan za nedelju dana- ma za deset minuta se moze napisati okvirna radnja za ovaj film. Ajde barem da je akcija dobra..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 20:46   #9100
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moderatoru pricas napamet.
Kao prvo nisam pogledao 10 nego najmanje 100 u zadnjih 6 mjeseci i to jedno 90 posto su bili odlicni.Pravo otkrovenje.

A sve je pocelo jer su mi moderni holivudski toliko bili usiljeni i dosadni.Recikliranje i to veoma lose pa sam zato morao traziti negdje drugo i nisam se razocarao.

Mogu sad samo iz glave da preporucim jedno 50 vrhunskih naslova sto cu i ciniti ovde vec sam preporucio jedno 15 komada na ovom forumu ako si pratio.A propagande mozda i ima ali prosto nije ni prici Amerima,ali ja je zaista nisam primjetio.
Vise mi je stvar ekstremnog nasilja i akcije nekad smetala nego bilo sta,ali to je njihov neki licni pecat u filmovima.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com