Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2015, 13:03   #9121
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
ipak imaju naša imena i govore ovdašnjim jezikom?
Heh, da, imaju naša imena (Mirko, npr), ali nisam primetio da koriste srpski jezik
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 14:46   #9122
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Taken 1 / 2 / 3


Hmmm... Treći deo mi je najbolji, mada sva tri deluju malo previše kao neka bolja verzija filmova Stivena Sigala (ili kao Denzelov The Equalizer). Sve u svemu, puno (nerealne) akcije... Pozitivno: Srbi nisu negativci

Prvi deo je po meni odlican, prijatno iznenadjenje i zaista nisam ocekivao. Drugi i treci katastrofe...Dobro ne bas tolike ali u odnosu na prvi bezveze...Tipican primer nezasicenosti danasnjeg Holivuda gde se u poslednje vreme sve svodi na nemastovite nastavke i remake-ove.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
caine (26.1.2015)
Stara 26.1.2015, 16:34   #9123
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

DeCoy...
Spoiler za О филму Fury...:
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Izrazito glup i nerealan film, Easy8 koji bez problema bounce-uje granatu iz nemačkog AT topa .. , ... Zbog onih crvenih i zelenih (u zavisnosti koja strana puca) svetlećih metaka imao sam utisak da gledam Star Wars.
Fury је 1 од најбољих филмова 2014. године, а то што тражиш сваки детаљ и тежиш критици (кроз неку реалност у том филму?) је нешто друго. Ако хоћеш реалност, гледај документарац. Филм је филм, а Fury је без поговора врхунски одрађен, болан кроз гледање свих оних страдања и очигледно доста потцењен...Али ок, то је твоје мишљење.


Ouija

Добар филм. Није да ћете скакати од страха или нешто слично, али један сасвим солидан, а жестоко критикован филм. Волим хороре генерално, новији јесу лоши и сви су мање више слични (посебно када су из истог поджанра), али ако је прича пристојна, глума добра и темпо задовољавајућ, то ми је сасвим довољно, што овај филм нуди.

При томе, овај поджанр хорора јесте често коришћен, али овај филм и довољно кратко траје, а и није ни досадан односно нема забушавања. У сваком случају, критике су тачне само у смислу да није нешто епохално, јединствено или адреналински, али за нешто мање од сат и по, овај филм је довољно добар.
Оцена 6/10.

Camp X–Ray

Филм који успева заобићи америчку пропаганду и фокусира се на однос једног чувара и једног затвореника као и међусобне односе људи у злогласном затвору. Елем, глума је недовољно уверљива, али емоција испливава како тече радња. Мало је плитко урађено, али је порука добра. Доводи се у питање и поступање са затвореницима из угла праведне девојке, али ни то није урађено довољно добро. Ово је могло бити уверљивије одглумљено од Кристине Стјуарт, али ме је мало разочарала. Штета. У сваком случају, за убијање досаде је ок, можда и за оне који воле овај део америчког проблема који су сами креирали, али то би било то.
Оцена 6/10.

Annabelle

Овај филм је некаква претходница филма The Conjuring, али јако слабо урађена...па ни глума није нешто. Надао сам се да ће бити пристојан хорор, али нисам задовољан и не препоручујем. Не бих описивао даље, јер и нема поенте.
Оцена 3/10.

Poslednja ispravka: Ocelot (26.1.2015 u 23:39) Razlog: višak
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 20:32   #9124
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day Klasicna porodicna komedija.Zabavila me je,par puta sam se bas zasmijao ali nista sto cete dugo pamtiti,ali mislim da vijedi pogledati. 7/10

Poslednja ispravka: Ocelot (26.1.2015 u 23:39) Razlog: višak
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aammeerr na korisnoj poruci:
doophd (28.3.2015)
Stara 26.1.2015, 21:36   #9125
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Guardians of Galaxy


Cuvare galaksije sam sam vec duze vreme izbegavo posto sam ocekivao da ce me film verovatno razocarati kao i svaki Marvelov film do sada.I upravo to se i desilo,film je po meni prosecan.
Glumci su osrednji,bez imalo sarma i karaktera.Jedinino ko se po meni iole istice je Cgi drvo Groth(ironicno,sigurno jedno od najboljih Vin Diselovih momenata posle Iron Gianta),koji tokom celog filma govori samo jednu recenicu:Im Groth. I sa te dve reci unosi vise glume,harizme od bliko kod drugog lika.
Glavni problem svakog Marvelovog filma je sto se uopste ne mogu povezati sa likovima i radnjom,jednostavno mi nije vazno ako svi izginu i ako cela planeta bude zbrisana(a to je radnja svakog filma).Veliki problem je i sa glavnim negativcem ciji mi motivi uopste nisu jasni.Jedino ko bi mogao da podigne ovaj film je Tanos(sporedni negativac) kojeg cemo sigurno gledati u sledecim filmovima ali pitanje je kako ce on ispasti.
Efekti su dobri ali nista specijalno.Soundtrack je zaista sjajan sa par legendarnih pesama koje uspeju da podignu ucmalu atmosferu svemirske vukojebine.
5/10
Jos jedna propustena prilika.

Poslednja ispravka: Ekiman (26.1.2015 u 23:40)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 23:16   #9126
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Visi na hard disku 100 godina, pa konačno odgledah Un prophète

Mladi Arap odlazi u zatvor, gde se uplete u život mafije, a film predstavlja njegov 6-godišnji boravak u zatvoru.

Film sa pravim evropskim šmekom, nema bespotrebne dramatike i cenzure, već je sve eksplicitno i brutalno izneto. Po oceni na IMDB-u videh da se svideo širokoj narodnoj masi. Izvanredan i zagonetan početak, jako dobrih prvi sat vremena, ali onda nekako stičem utisak da priči fali malo detalja i da se o glavnom liku, njegovoj priči i poreklu premalo zna. To je verovatno namerno urađeno, često je to i dobra odluka po atmosferu u filmu, ali mislim da fali neki nagoveštaj ili delić pazla da pokrene maštu u glavi. Kraj je bio relativno mlak i predvidiv, ali dešavanja pred sam kraj filma jako dobra.

Sve u svemu, solidno, jedna 7/10 od mene.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 0:22   #9127
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Descendants (2011)



Tragikomedija sporije i tužne radnje koja ipak može da natera čoveka da se nasmeje povremenim provalama, koje me donekle podsećaju na naše domaće filmove. Radnja, likovi i njihovo ponašanje su realni i uverljivi, i gluma je na nivou. Dobar film - 8.

Begin Again (2013)



Film o "propalom" muzičkom producentu i talentovanoj pevačici koja piše svoje pesme, njihovom odnosu, saradnji i prijateljstvu... Lak, zabavan i veseo film sa dosta muzike i priče o muzici - what's there not to love? Preporuka - 8.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 0:38   #9128
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko zeli da pogleda opustenu i simpaticnu porodicnu komediju, nece pogresiti ako pogleda ovaj film neobicnog naziva:

http://m.imdb.com/title/tt1698641/

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Sasvim solidnih 6,5/10 od mene.

Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 2:08   #9129
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo preporuke za jednu dobru komediju od mene.Pravi porodicni film za cijelu obitelj.Ocjena 8.76
http://www.imdb.com/title/tt4009460/
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	download.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	13,4 KB
ID:	51466  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
ZoNi (28.1.2015)
Stara 27.1.2015, 3:29   #9130
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Foxcatcher - o filmu nisam znao nista, osim da Carrel glumi. Da sam znao da je o rvanju, pa jos i istinita prica o tragediji tamo osamdesetih, nikad ga ne bih odgledao. Ovako sam mislio da se bukvalno radi o lovu na lisice i izgubih 2 sata zivota, bolje da sam St. Vincent odgledao. Ocena mrsava cetvorka...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 17:27   #9131
vlad
Član
 
Član od: 9.10.2011.
Lokacija: 地狱
Poruke: 147
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko zna kada bih i da li bih se setio, a kamoli (posle nekoliko decenija) ponovo pogledao ovaj film da slucajno ne naleteh na njegov titl na nama najpoznatijem sajtu za filmske prevode.

Potpisan od velikana Normana Jewisona i to iz njegovog zlatnog perioda, film " Rusi dolaze, Rusi dolaze" (1966) je jedana u nizu velikih komedija koje nam se nude na svedskom stolu i u tom izobilju moramo biti krajnje ozbiljni u izboru pre svega dobrih filmskih ostvarenja da ne bi ostali zaglavljeni u savremenim lakim sadrzajina kojima je jedini cilj "Mister Dolar" koji SVE kupuje-prodaje.

"In the Cold War, when the captain of a Russian submarine comes too close to the Gloucester Island in Massachusetts to give a look at America, the submarine gets stranded".
Kakva ce biti reakcija mestana videcete u ovom izuzetnom filmu. Odlicnu glumacku ekipu predvodi sjajni Alan Arkin.

The Russians Are Coming the Russians Are Coming (1966)

Evo kratke najave filma, pa ako vas zainteresuje...

Trailer
vlad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 19:53   #9132
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Otkrio si korejsku kinematografiju, super.
Da te podsetim samo, cilj ove teme nije naređati 15 filmova u jednoj poruci.

Iz prve poruke na ovoj temi:
Zato sam jos davno napravio temu Azijska kinematografija, ali sam kasnije prestao cesto da postujem i posecujem forum a vidim da je tema zaboravjena....ali pored entuzijasta mozda ima nade ....Ocelot nemoj da si nadrndan
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2015, 16:43   #9133
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nightcrawler (2014) - I ako mu je ovo prvi film Dan Gilroy se pokazao kao bolji reditelj od starijeg i poznatijeg brata Tony Gilroy. Film je malkice predvidiv ali dosta napet i vrlo interesantan uz stvarno fenomenalnog Jake Gyllenhaal-a. Mislim da od mladjeg Gilroy-a mozemo da oceujemo dobre filmove u buducnosti. 7.5/10
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	nightcrawler-main.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	92,8 KB
ID:	51475  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2015, 17:25   #9134
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Transformers: Age of Extinction (2014)

Možda će se pojaviti u nekoj bliskoj budućnosti Transformers film koji će biti dostojan svog imena i biti u duhu animirane serije, kad već pominjem animiranu seriju onaj dugometražni animirani film iz 1986 je za sve Transformers filmove koje je režirao Majkl Bej institucija, ni ovaj četvrti deo se ne razlikuje mnogo od predhodnih osim što je glumačka ekipa promenjena film je dalje pun je eksplozija loše glume i dijaloga i malo ljudske drame koja nema šta da traži u jednom Transformers filmu.

Možda će zvučati čudno film na kraju može da se odgleda do kraja ali film na kraju ostavlja gorak ukus u ustima i ima stvari koje toliko bodu oči da iritira, pre svega mislim na Transformerse kao i u prošlim filmovima oni se transformišu u poznate marke automobila tipa Bugati, Lamborgini, Pagani jer su super automobili danas kul i sve scene sa kolima u usporenoj akciji sve izgleda kao reklama za taj i taj auto, a vrhunac svega je dužina filma skoro 3 sata!!!!! kada čujem Majkla Beja da od tranformersa želi da napravi epski film pucam od smeha a o glavnim glumcima neću da komentarišem previše već sam pomenuo loša gluma, šteta biće još ovih filmova i samo mogu da zamislim kako će izgledati sledeći film a Age of Extinction sam pogledao iz čiste radoznalosti drago mi je da je nominovan za Zlatnu Malinu za najgori film.

Ocena: 4/10



Justice League:War (2014)

Film koji me je na neki način naterao da obratim pažnju na DC animirane filmove, Glavni negativac Darkseid sprema invaziju na zemlji i kao u filmu Avengers Justice League družina treba da ga spreče u tome i za razliku od Avengersa ovde se Justice League heroji obračunavaju sa glavnim negativcem lično, jedino su mi dijalozi izmedju likova bili problem ali sam uživao u animaciji generalno.

Malo je bilo neizbežno poredjenje sa Avengersima i biće interesatno kada se bude pojavio i taj Justice League film i kakva će biti sudbina za DC studio koji radi animirane filmove?

Ocena 7/10



Appleseed Alpha (2014)


Jedini susret sa Appleseedom uopšte je bila video igra za Super Nintendo sve dok nisam pogledao Appleseed Alpha što je za mene po prvi put da budem upoznat sa Appleseed svetom takodje film ne prati dogadjaje predhodnih delova, radnja je sveštena u postapokaliptični svet došlo je do trećeg svetskog rata i niko nije pobedio gradovi u ruševinama i film prati avanture Kiborga i devojke koja je uz njega i treba da spreče glavnog negativca koji želi da se dokopa tajnog oružja i njime započne novi svetski poredak.

Ceo film je CGI animacija pa podseća pomalo na Final Fantasy - Spirit Within ili kao da gledate sekvence iz neke video igre, svidela mi se i antiratna poruka koju film nosi sa sobom čak u jednom trenutku likovi pričaju i o tome kada ljudi žele moć i novac sve ode dodjavola što je nažalost naša surova realnost i kako se taj scenario sve bliži i bliži.

Ocena: 7/10
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sloba89 na korisnoj poruci:
bokela (28.1.2015)
Stara 28.1.2015, 20:40   #9135
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

They Live (1988)



Do sad nisam znao odakle je legendarna rečenica I have come here to chew bubble gum and kick ass, and I'm all out of bubble gum. Odličan line nema šta. Nažalost, to je jedina odlična stvar u ovom filmu. Muzika je ok, ideja nije toliko loša ali je sama izvedba realno smešna. Smatram da je ocena totalno preterana. Verovatno bih imao drugačija osećanja da sam ovo prvi put gledao kao klinac, ali nisam - 4/10.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2015, 23:22   #9136
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^
Film treba posmatrati kao film B produkcije(sto i jeste)bez omalovazavanja glumca i rezisera koji se isto sramio da stavi svoje prave inicijale kada je film izasao.Film je kasnije stekao kultni status i zato ima tako visoku ocenu.

Poslednja ispravka: Ekiman (28.1.2015 u 23:39)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 0:09   #9137
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Bank Job

( http://www.imdb.com/title/tt0200465/ )

Solidan pljackaski film. Prvih 20-30 min. su poprilicno sporijeg tempa ali vredi ga odgledati do kraja (rec je o istinitom dogadjaju).

Steta sto Statham nema vise ovakvih uloga, vec uglavnom glumi u akcionim filmovima diskutabilnih kvaliteta .
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 2:38   #9138
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Verovatno bih imao drugačija osećanja da sam ovo prvi put gledao kao klinac, ali nisam - 4/10.
Da si ga gledao na vreme, bio bi ti nezaboravan. Obozavam taj smek osamdesetih koji karakterise gotovo sve Carpenter-ove filmove. Verovatno si gledao 'The Thing' i 'Escape from New York'. Sta mislis o njima?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (31.1.2015)
Stara 29.1.2015, 4:49   #9139
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Halloween je verovatno njegov najbolji film, dok se ja pitam, možda i jedini esencijalni, ovo ostalo... ako baš gutate njegovu estetiku.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 9:36   #9140
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Verovatno si gledao 'The Thing' i 'Escape from New York'. Sta mislis o njima?
The Thing mi je odlična horor/akcija. Halloween takođe. Snake je realno trash ali trash sa šarmom, a i atmosfera je mama pa ga jako gotivim. Iako sve njih gledam kroz ružičaste naočare nostalgije, ipak mi se čini da je They Live tanji film, ali šta znam.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
nameless1 (30.1.2015), Rainman (29.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com