Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2015, 23:07   #9361
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Interstellar

Један од најтежих филмова за описивање, јер има пуно материјала, а пуно похвала и добрих оцена од стране скоро свих који су га гледали. Највећи адути су прича, глума (+глумачка постава), ефекти и озбиљност приступа снимању (класично за Нолана, као и сви остали наведени елементи). Недостаци су неке рупе (неке поприлично велике) у самој причи (попут оног веома наивног приказа, сцене у вези Црне рупе), али опет, да сам хтео документарац, то бих гледао, а не ФИЛМ, тако да то и није нешто што бих превише критиковао.

Ти неки недостаци се могу прогурати, али прича је реална и то нас можда и очекује у стварности, даљој будућности, можда баш онако, све оно (јер је теоријски све оно тачно, преко 90%). Тужно је, лоше је, али ми смо много криви. Филм на неки начин отвара очи у вези проблема са животом на нашој плавој планети и најзанимљивије питање, питање бесмртности, с обзиром на појам времена у Свемиру и та прича. Глума Меконахија је, по ко зна који пут заредом, фасцинантна.

Филм је доста меланхоличан, сав у некој "нема наде" атмосфери, а крај је посебно тужан. Траје дуго, али се радња одвија тако да не приметите ако се удубите. Оно што ја не волим је што је прича смештена у Свемиру, везана за Свемир и све око тога, а ја такве филмове не подносим, просто ми не леже, а о томе сам већ писао (једини изузетак за сада је Star Wars серијал). То је оно што ме одбија код овог филма па је највероватније да неће спасти у моју топ листу најбољих филмова 2014. Имам још доста да их и одгледам, па ћу на крају поставити.
Оцена 7,5/10.

Birdman

Глума је највећи адут филма, као и иронија око неких елемената. Прича је урађена заиста добро, али само у сегменту добре глуме. Међутим, има неких сегмената које ми не дозвољавају да филм оценим онако како би се очекивало, а посебно не да га ставим у топ 10 филмова 2014. године.

Било је добрих ситуација, смешних, али ми је запањујуће то што је Мајкл Китон заправо тумачио самога себе. Глуми глумца Ригмана који је глумио у чувеном блокбастеру Birdman (суперхерој и то гле чуда, баш 90-их), а у 21. веку га сви престижу, па хистерише и путем Бродвеја се покушава домоћи врха, старе славe. Ова слика би то најбоље описала.
Суперхерој, слично одело, године снимања и наравно, глумац. Добра пародија самог себе. Али ок, Мајкл је опет дотакао небо и насловне стране путем добре глуме и номинација.

На страну овај утисак, када су у питању мане филма, прва је да је филм некако сувопаран, са доста приче и мало конкретне радње. Затим, глумачка постава ми је веома иритантна (изузев Мајкла и Галифианакис) јер у филму су Ема Стоун која није лоша глумица, али има онај мушкобањаст глас, понашање и фацу који ме ужасно иритирају и Нортон који ме такође нервира. Уз све то, предуго траје, а и музичка подлога углавном не прија, посебно одједном ударање бубњева и то уз сво дешавање више ствари у једном.

Ок, није да сам тражио акцију, али ипак, мало је било заморно гледати овај филм. Разумеју они који не воле тај сегмент било ког филма. Све ово не значи да пљујем по филму или га само критикујем, јер неки лоши делови су испали добри својим неким чудним шармом (опет, због глуме и мало због приче пропалог глумца).

Филм је тешко описивати, а ја сам се потрудио колико сам могао, онако оквирно, тако да ме напади заобиђу у вези критике оба ова филма.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2015, 1:40   #9362
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
suad novic kaže: Pregled poruke
something wicked (2014)
Могао си да наведеш и да је ово последњи филм Британи Марфи
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2015, 7:04   #9363
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Strange Days




Као великом заљубљенику у `90-е, а поготово у крај `90-их, немам представе како ми је промакао овај филм. Ево, немам представе. Он је део Камеронове "романтичне" фазе, заједно са "The Abyss" али и "True Lies" (што да не), међутим знатно је мрачнији од њих (повремено подсећа на The Crow). Занимљиво, режисер је његова тада већ бивша жена (и прослављена Оскаровка, Кетрин Биглоу)

Нисам сигуран да ли је Ралф Фајнс баш био добар избор за главну мушку улогу (али ме је баш зато убедио да је један од најбољих глумаца свих времена), док је Џулиет Луис пун погодак.

Мрачно, насилно и на веома чудан начин еротично па и романтично искуство из срца `90-их! Морам да признам, уз прошлогодишње гледање Cyphera (слабо ми иде маркетинг, препоручио сам га брдо људи, нико неће да га гледа), најбоље филмско искуство у протеклих пар година.

Баш ништа вам нисам рекао о филму (траје два и по сата!) и то је веома добро. Са овим се ваља упустити у коштац без икакве назнаке о чему се ради. Буквално сам одушевљен!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
JzmA (25.3.2015), nenad_kvrgic (7.7.2015), Skenderevo (25.3.2015)
Stara 23.3.2015, 9:01   #9364
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Evo jos jedan koji kaze da je to sve - samo nije remek delo Nikad nisam mogao da ih gledam, uvek su mi te animacije i crtezi, ma i sama atmosfera tih crtanih filmova, i zvukovi u njima - sve mi je bilo odbojno.

A i bacio sam pogled na Song of the sea - ne bih mogao da gledam 5 minuta, nema teorije To je taj slican stil crtanja....

p.s. juce sam poceo opet da gledam interstellar, jos je bolji second time around!
Evo i ja se slazem da crtez nije nista posebno, pa ako se pogledaju japanske anime, bar 80% ce imati bolji art style i animaciju Cini mi se da danas ljudi sve sto je malo razlicito proglasavaju remek delom. Sa druge strane, sam film je prilicno dobar i da budem iskren mislim da mu dragaciji crtez ne bi ni pasovao, tj. sve se fino uklopilo, ali da je vizuelno najlepsi animirani film,IMO not even by a long shot
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2015, 10:12   #9365
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
ako se pogledaju japanske anime, bar 80% ce imati bolji art style i animaciju
Bar 80% anime ostvarenja se "štancuje" i izgleda potpuno isto (kao i Diznijeva ostvarenja u poslednjih 10-20 godina), tako da je poređenje preterano.

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
da je vizuelno najlepsi animirani film,IMO not even by a long shot
Stvar ukusa, ništa više. Kvalitet je neosporan, samo je pitanje kome leži takav vid animacije. Isto važi i za anime.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
pentraksil (23.3.2015)
Stara 23.3.2015, 11:50   #9366
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Bar 80% anime ostvarenja se "štancuje" i izgleda potpuno isto (kao i Diznijeva ostvarenja u poslednjih 10-20 godina), tako da je poređenje preterano.

Stvar ukusa, ništa više. Kvalitet je neosporan, samo je pitanje kome leži takav vid animacije. Isto važi i za anime.
Slazem se ja da je animacija ok, ali kažem da po mom mišljenju svakako nije najbolja ikada kao sto neko gore reče, a tih 80% potpuno istih štancovanih anime ostvarenja kao što ti kažeš, svakako izgledaju bolje od ovog filma jer ja ne govorim o inovacijama u animaciji već samo o opštem utisaku nakon gledanja.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2015, 11:52   #9367
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
bar 80% ce imati bolji art style i animaciju


Stvar ukusa. Meni se film zaista dopao i stil i prica, nema to veze samo sa razlicitoscu. Razlicitost od danasnjeg sablona, gde preovladavaju skoro identicni kompjuterksi animirani filmovi je za svaki pohvalu, ali meni je film bio neverovatno prijatan za oko i to mi se jako dopalo. Ne morate sve da pretvarate u hipsterisanje, ima ljudi kojima se izgled filma zaista dopao
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Dreamfall (23.3.2015)
Stara 24.3.2015, 11:18   #9368
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Posle Oblivion odgledao sam jos jedan film sa Tom Kruzom - Edge of Tomorrow (http://www.imdb.com/title/tt1631867/). EoT je bukvalno akciona verzija Groundhog Day. Iskreno ocekivao sam neki overhajpovan krs od filma (posle odgledanog trejlera) ali sam se prijatno iznenadio. Dva sata su mi bukvalno proletela.

Jos mi je ostalo da odgledam (treci ili cetvrti put ) The Last Samurai pa da zavrsim maraton sa Tom Kruz filmovima.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2015, 11:53   #9369
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Into the Woods (2014)



Prekrajanje i mućkanje različitih bajki mi idejno ne smeta. Ipak ova radnja kako vreme odmiče postaje sve gluplja i dolazi do nekog modernog bullshit kraja kom ja nikako ne vidim mesto u Disney univerzumu. Sem toga muzički deo je očajan, nema jedne stvarno kvalitetne pesme. Reči se obično nižu u nekoj bednoj rimi i ispevavaju gotovo bez ikakve smislene melodije, kao da si sreo lika na ulici i sa pištoljem uperenim u slepoočnicu ga naterao da priča pevajući.
Ako postoji nešto pozitivno u filmu, to je par uspelih smešnih trenutaka i Emily Blunt.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2015, 17:47   #9370
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Man Who Would Be King





Uhvatio danas ovaj film na tvu. Dovoljno je reći da su glavni glumci Majkl Kejn i Šon Koneri da bi se pogledao

Radi se o dva britanska vojnika i prijatelja, koji se nalaze u Indiji i čiji je plan da pređu granicu Afganistana, pomognu nekom od vođa u području Kafiristana da postane kralj i zatim ga zbace da bi pokupili blago i živeli kao gospoda u Londonu. Naravno, potpisali su međusobni ugovor da ne smeju da piju niti jure žene dokle god ne budu ispunili cilj. Prosto kao 1, 2, 3


Odličan old school film, 8.5/10
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (7.7.2015), NOTTINGHAM (25.3.2015), pedjosav (24.3.2015)
Stara 24.3.2015, 19:52   #9371
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Exclamation Re: Dnevnik gledanja filmova II

zaista odličan film koji ću ponovo gledati. sećam se na dodeli oskara su pričali o tome da kad je režiser bio u bolnici-kejn i koneri su ga posetili, obučeni u uniforme i umarširali su u sobu uz komande i gestikulaciju-kao u filmu.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 0:28   #9372
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
The Man Who Would Be King





Uhvatio danas ovaj film na tvu. Dovoljno je reći da su glavni glumci Majkl Kejn i Šon Koneri da bi se pogledao

Radi se o dva britanska vojnika i prijatelja, koji se nalaze u Indiji i čiji je plan da pređu granicu Afganistana, pomognu nekom od vođa u području Kafiristana da postane kralj i zatim ga zbace da bi pokupili blago i živeli kao gospoda u Londonu. Naravno, potpisali su međusobni ugovor da ne smeju da piju niti jure žene dokle god ne budu ispunili cilj. Prosto kao 1, 2, 3


Odličan old school film, 8.5/10
Odlican film zaista preporuka i od mene,stara skola nema sta ali jako dobar.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 2:33   #9373
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Backcountry (2014) - Auu kakvo iznenadjenje, nisam puno ocekivao od filma ali sam poprilicno zatecen. Sjajna rezija, tempo filma je bukvalne perfektan, muzika sjajna, fotografija vrunska i na kraju sama prica inace inspirisana istinitim dogadjajima je vrlo dobro prenesena. 7/10
Ne znam šta ti se toliko svidelo. Priča je istinita, Ok, ali film sa samo 4 glumca...
sve se svodi na "uživanje" dok medved divlja. Pomalo bolesno.
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 10:01   #9374
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

What We Do in the Shadows (2014), http://www.imdb.com/title/tt3416742/



What We Do in the Shadows is a 2014 New Zealand mockumentary comedy horror film about a group of vampires who live together in Wellington.

Odličan film, super specijalni efekti, odlična gluma. Preporuka

Uzgred, dvojica od trojice glavnih glumaca su reditelji ovog filma, ali i još jednog NZ filmskog bisera: Boy (2010)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 10:54   #9375
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Strange Days




`90-, `90-, . , . "" , "The Abyss" "True Lies" ( ), ( The Crow). , ( , )

( ), .

, `90-! , Cyphera ( , , ), .

( !) . . !
Hvala na preporuci, film mi se mnogo svidio. Odlična ideja za radnju, plus glumačka ekipa iz snova (plus odlična pjesma na odjavnoj špici ). 9/10
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
Rockstar (25.3.2015)
Stara 25.3.2015, 14:45   #9376
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto se tice vintage Majkla Kejna, ja sam skoro reprizirao Get Carter i mnogo mi se svideo. To je u sustini noir film, s tim sto je umesto detektiva glavni lik gangster koji istrazuje smrt svog brata (i nema kise ni femme fatale). Rezija je dobra i u izvesnoj meri stilizovana (s jednom mnogo kul scenom), a scenario je jasan i koherentan. Film ima cinican ton bez holivudske melodrame i dobro, suptilno realizovanu i za gangsterske filmove uobicajenu temu o iskupljenju. Pored svega toga, najveci kvalitet filma je megaharizmaticni Majkl Kejn.

Utisak kvare neke zasterele odluke oko rezije, koje sada deluje kao kic. Ipak, odlican film.

Poslednja ispravka: caine (25.3.2015 u 14:57)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 15:22   #9377
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kad ste pomenuli Majkl Kejna, setio sam se jednog otkačenog filma sa njim, koji nisam tako skoro gledao, moraću da ga skinem, ako ima negde.

Blame it on Rio

Kao što rekoh, film je otkačen, Majkl Kejn glumi lika koji odlazi na odmor sa najboljim prijateljem, koji se valjda razvodi, a sa njima su još pošle i njihove ćerke. Kejn upada u avanturu sa ćerkom svog prijatelja i ne zna kako to da prekine, iako nije baš ni siguran da to želi i eto zapleta.
Dalje sledi niz komičnih situacija, upliće se i njegova žena i svašta nešto.
Film će vas nasmejati sigurno, meni je lično, najjača scena kad se on pakuje da beži i uopšte način na koji čovek glumi i govori me je kupio ovde. Koliko se sećam u filmu ima i dosta golotinje, pa rek'o i to da napomenem, ako nekome smeta.
Bio je ranije više puta na TV-u, pa ako ga niste uhvatili, moja topla preporuka za Majkl Kejna i ovaj šašavi film iz osamdesetih.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 22:39   #9378
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo jos jednog Cainovog filma ali ovaj je noviji i Majkl je ostario i mislim da mu jos bolje leze ovakvi filmovi.Bivsi policajac pokusava da osveti prijatelja na svoj nacin,a ubice su lokalni tinejdzeri siledzije.Jako dobar i preporuka.Mislim da je bio ali eto i od mene preporuka.
http://www.imdb.com/title/tt1289406/
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MV5BMTM5NjE2NzI2Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNDY0ODUyMw@@._V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	18,0 KB
ID:	51996  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
player1 (26.3.2015)
Stara 25.3.2015, 22:41   #9379
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ni više ni manje nego ...


...


Interstellar!

Pristojan Sci-Fi, sa jakom ličnom notom glavnog protagoniste, i odličnom, pozitivnom porukom koja se vrti od početka filma. McConaughey odličan, Caine ko Caine, čitav život isti, ostali nebitni...

Interesantan film koji mi je držao pažnju, kome od starta bude dosadan preporučujem da ga odmah ugasi i nek nađe novu zanimaciju, jer ne, film neće promijeniti tempo.

Robot je bio odličan i dobro dizajniran po meni, nasmijao me je par puta, ne naročito, ali dovoljno.

Film je, realno, pun rupa, sa naučne, socijalne i vjerovatno još koje strane, ali vidi se da sam te aspekte ne shvata previše ozbiljno, već se fokusira na poruku i na emocije.

Poruka odlična, kao što rekoh, ali emocije mi nisu mnogo udarene ovim filmom. Svaki događaj u filmu koji je namijenjen tome da me gane, jednostavno sam za njega osjetio razumijevanje, i to je bila moja glavna emocija. Prošavši kroz 20 godina života u sasvim prosječnim uslovima današnjeg odrastanja [ne kao siroti Romantic (bez uvrede kolega, šalim se malo)], ovi pokušaji dirljivih momenata mi ne izgledaju tragični ni 5%. A da sam drvo, nisam, film zna dobro da me potrese, zadnja dva kojih se sjećam (i o kojima sam nedavno pisao ovde) su Bloody Sunday po istinitom događaju i fenomenalni End of Watch.

Film dobija 7/10 od mene, svidio mi se kao bajka, ali dobra bajka. Bolji mi je bio Armageddon, slična tematika, samo daleko harizmatičniji glumci i bolji soundtrack. Interstellarov pokušaj Vigilove teme iz Mass Effecta mi je potpuno bezličan.

E da, i poruka za vas koji raspravljate fiziku ovog filma:
Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 2:12   #9380
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Historian (2014)
http://www.imdb.com/title/tt2714410/



Nikada mi se nije sviđala istorija, ne zbog nje same, već zato što sam imao tu (ne)sreću da mi je predaju nemoralni ljudi. Ovaj film kao da mi potpuno daje pravo za to. Nekako, kao da se gomila *****a koja se desi u određenom vremenskom trenutku, u ime morala, humanosti ili pak nade u bolje sutra, proglašava in temporis vrlinom, da bi se umirila savest. Predavanje istorije nije za svakoga; svesni prolaznosti života i sopstvene ništavnosti u kosmičkim okvirima, mnogi znaju da "leče komplekse", kao što se i događa u filmu, doduše, uz još čitav splet nesretnih okolnosti.
Pošto sam prosvetni radnik, mogu posvedočiti da su sve "moje kolege" istoričari bili upravo takvi. Daleko od toga da ja sad prosipam neku mudrost kako, s jedne strane, predavati istoriju, i s druge, kako je doživljavati, jer evo i sa 60 godina ne znam. No intuitivno osećam da ono što su mislili i radili, nije u redu.
BTW, jednom sam, nakon mnogo godina, sreo mog profesora istorije iz gimnazije, i na pitanje zašto je tad radio to što je radio, odgovorio mi je: "Takva su bila vremena". Umalo ga nisam pljunuo.

U poplavi loših filmova, vredi pogledati, (bar meni) zbog potvrde stare istine, Ars longa, vita brevis.
A opet, duboko u sebi, voleo bih da nisam u pravu.

Poslednja ispravka: Suad Novic (26.3.2015 u 18:08)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Mac4LiF (26.3.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com